atarionline.pl Gry LK Avalon, Mirage i inne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDope
    • CommentTime12 Sep 2024
     
    Wystawiłem właśnie na Allegro Lokalnie sporo kaset do Atari z L.K. Avalon, Mirage, etc.
    ->link<-
    W razie pytań, zapraszam, chętnie odpowiem. No i zapraszam do licytacji.
    • 2: CommentAuthorstreak
    • CommentTime13 Sep 2024 zmieniony
     
    Swoja droga, pytanie czy "1 kaseta Atari z polska gra" = 100zl z bomby ? ps. to nie oskarzenie o januszowanie, tylko faktyczne pytanie do ogolu braci atariowskiej (nie kolekcjonuje kaset wiec stad pytanie). Czy take ceny obowiazuja aktualnie za oryginaly od LKAvalonu czy Mirage?
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime13 Sep 2024
     
    AS na jednej z grup zasugerował takie ceny.
    • 4: CommentAuthorDope
    • CommentTime13 Sep 2024
     
    A ja sobie jeszcze popatrzyłem i ogólnie kasety oryginalne schodziły właśnie po tyle. Nawet wczoraj widziałem Battle Ships bez okładki przecenione z 90 na 80zł. Co ciekawe, dziś ktoś się mnie pytał czy nie puścił bym mu całości po jeszcze wyższej cenie niż 100 za sztukę ale ponieważ licytacje trwają, to nie mam zamiaru robić jakichś machlojek. Z kolei na OLX nawet piraty chodzą po ponad 60 a oryginały jakoś po 120 ale już ktoś kupił. Z mojej strony powiem, że nie mam zamiaru robić Januszerki, ale nie chcę też robić promocji po 20 jak leci (a i takie oferty miałem) :)
    • 5: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime13 Sep 2024
     
    I to w dodatku "aukcje". XD Trzeba mieć swój rozum, a nie poddawać się sugestiom, bo można wyjść na waleta. Wychodzi na to, że za dwie kasety można kupić całego np. komodorka i jeszcze reszta zostanie na magnetofon czy inny dźojstik. :-D
    • 6: CommentAuthorstreak
    • CommentTime13 Sep 2024 zmieniony
     
    Wlasciwie skad takie ceny, bo jest tona innych i lepszych sposobow aby zagrac w dany tytul (a wiemy jak bardzo zawodne sa tasmy. ja w najtisach to ani jednej gry ktora mialem z LK Avalonu (oryginal) nie moglem wgrac ze wzgedu na bledy. A kto jeszcze mial cierpliwosc do odczekania 30-45 minut aby wgrac gre z tasmy w systemie NORMAL..) wlacznie z zassaniem gry z AoL i odpaleniem z SD2IO.

    Czyli najwyrazniej ceny nie dotyczy gry, a papieru (jednej karteczki) + pudelka + kasety z nalepka. Cena 100zl stoi w opozycji do mojego "Common Sense'u" :). Jak powiedzial Konstantyn lepiej kupic hardware za te cene (nawet niedzialajacy).
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Sep 2024 zmieniony
     
    To jest wszystko chore. Ceny masakra, tyczy się to soft- i hardware. Nie można sobie kupić "zapasowego" kompa po cenie dwu- czy trzycyfrowej, chyba że do naprawy. Nie wiem, czy to "retro" wykupują pazerne cwaniaki, czy chodzi o coś innego... :O
    • 8: CommentAuthorstreak
    • CommentTime13 Sep 2024 zmieniony
     
    @Dracon chyba jednak pazerne retro-cwaniaki.

    Przykladowo:
    Wystawiam sie czasami na garazowce w Wawie, aby pozbyc sie gier (PS2 / XBOX) ale takze rupieci. A jesli ktokolwiek byl zainteresowany grami najpierw sprawdzal (na komie) ceny w necie czy oplaca mu sie kupic (przy cenach rzedu 20-30zl), a nie czy oplaca mu sie wziac aby zagrac. 100% chetnych na gry tak robilo..

    Byl tez typo co z daleka krzyczal ze bierze gre na PS2 (i zeby jej nikomu nie sprzedawac). Powiedzial ze zaraz "wroci z hajsem" po czym.. wraca i sprawdza ze w pudelku nie ma instrukcj papierowej (taka sprzedawalem bo instr. papierowa sie gdzies tam zawieruszyla) i mowi.. ee to nie biore :)
    Wiec.. rozumem ze jedyna wartoscia dla tego typa byla wkladka a nie gra na DVD w idealnym stanie..

    Ja widze to jako czysta spekulacje. Nie bierzesz gry a towar ktorym bedziesz mogl "pospekulowac" w przyszlosci..
    • 9: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime13 Sep 2024
     
    Nieludzkie ceny, a już połowa kaset licytowana :)
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Sep 2024 zmieniony
     
    Nie ma lepszej weryfikacji ceny niż wystawienie tego na aukcję.. A sam kupujący zdecyduje ile chce zapłacić.

    Her @Dracon
    "
    nie wiem, czy to "retro" wykupują pazerne cwaniaki, czy chodzi o coś innego
    "

    Czyli zostałem "pazernym cwaniakiem"; na szczęście nie tylko ja kupuję.

    Ech Panie Garbaciak, taki jest wolny rynek.
    Gdybym nie raz nie przedpłacił/nadpłacił to nie miał bym tych swoich takich które chciałem mieć. Atarek oczywiście.
    • 11: CommentAuthorstreak
    • CommentTime14 Sep 2024 zmieniony
     
    @As to co piszesz to prawda i nieprawda zarazem (odnosnie ceny kreowanej przz kupujacego) :). Wszysto zalezy od kontekstu-*. Jesli skupimy sie na problemie np cen diamentow. Diamenty sa drogie, ale nie sa trudne ani w "wykopywaniu" ani dostepnosc diamentow nie jest mala. PRzeciez to sprasowany wegiel. Problem jest z dostepem. Jesli zrozumiemy ze przykladowo tylko 2 kompanie maja monopol na wydobycie diamentow w Afryce zrozumiemy ze to wlasnie specjalnie kontrolowana (przez te 2 firmy) ograniczona podaz produktu kreuje cene. I tam i tu.. przy grach kasetowych podaz jest minimalna bo nikt juz tego nie wystawia, itp.. Dlatego mozna miec nieprawdziwe wrazenie ze to kupujacy kreuje cene. Nie. Cene kreuje nadal sprzedajacy.. a jesli sprzedajacy jest jeden w danym czasie (np nie widzialem na olx nikogo dzis kto sprzedaje kasety na Atari) to ma nieograniczone mozliwosci kreowania ceny danego produktu. Jesli wystawisz kasete ze 200zl to jest szansa ze tez ja ktos kupi. pod warunkiem ze nie znajdzie sie inny sprzedajacy ktory zanizy wartosc Twojej kolekcji do 40zl wystawiajac kontr-oferte itp.. "Spekulacja" jest wtedy gdy bawimy sie wlasnie podaza i na jej podstawie wyceniamy produkt, a nie uwzgledniamy prawdziwej wartosci produktu. A wartosc kasety jak i jej czesci skladowych jest przeciez mierzalna.

    I przykladowo. kaseta w 90s kosztowala 7zl. Narzut za "przetrzymanie" kasety przez 30lat to 93zl (w schowku czy kuferku), lub 93zl to cena za sam "Sentyment za starymi czasami" ktory przerzucamy na na kupujacego. Czy to duzo czy malo. To tez zalezy. Ale wiedzac ze sam produkt ktory sie sprzedaje jest raczej marnej jakosci (i zawsze byl, bo gry na kasetach robiono jak najtaniej) to uwazam ze minimum 100zl za kasete sporo. bardzo sporo.

    Tylko moje 3 grosze

    *- jesli produktu jest duzo na rynku i jesli produktu nie ma na rynku (albo jest w bardzo ograniczonych ilosciach).
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024 zmieniony
     
    @streak
    Co mam więcej napisać?

    Nic dodać nic ująć.

    Przykładowo taki @Dracon, pójdzie kupić rolex-a, Kruk.pl ma wyłączność, płacisz za taki zegarek tylko 5.5k (euro jak dobrze pamiętam tyle kosztuje najtańsze ostryga). Na nie nie ma dużej kolejki już za dwa lata będzie go pewnie miał.
    Każdy rolex, ma sn, idzie sobie taki Dracon i widzi że jego rolo jest już dostępny, ale tylko na wystawie, bo salony rolex-a nie mają nic swojego z zegarków.

    Nawet taki przedłacony/zapłacony i tak trafi na wystawę.
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024 zmieniony
     
    A to jak ja licytuję to zupełnie inna sprawa :)
    • 14: CommentAuthorconrad
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    @Streak
    „ Wiec.. rozumem ze jedyna wartoscia dla tego typa byla wkladka a nie gra na DVD w idealnym stanie..

    Ja widze to jako czysta spekulacje. Nie bierzesz gry a towar ktorym bedziesz mogl "pospekulowac" w przyszlosci..”

    Albo kolekcjonuje gry na PS2. Ja kolekcjonuję gry na 3DS i zestawy bez papierów omijam. I w opisanej sytuacji postąpiłbym podobnie jak ten „typ”.
    • 15: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Co do jakości wydawanych kaset to mi sporo tego ojciec kupował w latach 90tych (zresztą to on sam kupił mi jak miałem 6 lat atari 65xe przez co wsiąknąłem w gierki na całe życie)i miałem naprawdę dużo kaset i pirackich i oryginałów z lk avalonu mirage czy asfu grałem sporo wczytywałem sporo i gry w większości wczytywały się bez problemu a już na pewno nie pamiętam żebym miał problem z oryginałami jeżeli już to coś raz czy dwa się nie wgrało czyli incydentalnie dla mnie oryginał kojarzył się właśnie z tym że będzie bezproblemowo
    Magnetofon który miałem na pewno był w normalu bez żadnego turbo to był prawdopodobnie ca12 więc nic specjalnego
    Co do cen to ja się cieszę że mi wystarczają emulatory bo one już od dawna nie są na moją kieszeń a nawet jakby były to też bym i tak nie był skłonny tyle zapłacić bo że tych komputerów gier i peryferiów jest siłą rzeczy w obiegu coraz mniej to i tak nie tłumaczy faktu takiej inflacji.
    Po prostu w pewnym momencie stało się to co z rynkiem starych samochodów spekulanci go zepsuli ceny zostały wywindowane i raczej już nie spadną
    W okolicy 2008 roku kupiłem sobie psxa(czy tam ps1 jak kto woli) z modchipem stan igła za 50zł atari 65xe(sam komputer bez niczego)za 20zł symboliczną flaszkę
    Teraz to już niemożliwe
    Dla tych co zdążyli zakupić sobie sporo sprzętu to dobrze bo jest on w cenie ale dla całej reszty nie bo taki przeciętny Kowalski chcący sobie przypomnieć stare czasy albo kupić sobie po prostu zabawkę nie miałby problemu z wyłożeniem 50-100zł w kupno komputera czy konsoli(i mogłoby się stać tak że retrospołeczność zyskałaby nowego wartościowego członka bo a nóż widelec ten Kowalski wsiąkłby w retro po całości i zaczął na przykład tworzyć coś na daną platformę)ale jak taki człowiek widzi paręset złotych za goły komputer bez niczego to to już jest za duży próg wejścia dla kogoś spoza środowiska
    A i żeby nie było nikogo tu się konkretnie nie czepiam personalnie po prostu szkaluję pewien trend bo prawda jest taka że im niższy próg wejścia i techniczny i cenowy tym lepiej dla danego hobby czy środowiska(niedzielni pasjonaci i tak szybko odpadną a im nas więcej tym weselej)
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Kolejny, zobacz że kiedyś polonez-a coupe przerobionego na caro można było wyszarpać za 10k pln obecnie za 100k pln nie znajdziesz takiego.

    To nie spekulanci tylko wolny rynek o tym decyduje.
    Jak pisałem, ile zapłaci kupujący za tyle się to sprzeda.

    Polecam też pomyśleć, że ktoś kupuje to bo nie miał/nie było go stać jak był dzieckiem a obecnie czy wyda 10k czy 100k pln, wali go to totalnie, dobrym przykładem są ceny c65, niby prototyp który co chwila pojawia się yebay i ceny sięgają tak 100k , ale euro.
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2024
     

    as...:

    To nie spekulanci tylko wolny rynek o tym decyduje.
    Jak pisałem, ile zapłaci kupujący za tyle się to sprzeda.


    Otóż to.
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Sep 2024 zmieniony
     
    Zabolało? Widocznie trafiło tam gdzie trzeba.
    Ech, Panie Sierpiński, zajmij się Pan dalszym skupowaniem TOMS-ów z rynku, wówczas to nie dziwota, że stacje, których nie wypatrzysz, będą kosztowały krocie, bo będzie ich realnie mało. :P

    Zdarza się, że nie zapłacę tyle, co żąda sprzedawca więc sobie nie raczej czegoś nie kupię, to chyba zrozumiałe (albo znajdę to gdzieś taniej :)).
    A "wolny rynek" może sobie być "wolny" gdyby faktycznie było tak, że towar z porąbaną ceną będzie prędzej czy później taniał, ale tak to chyba nie zawsze jest... :>
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Panie jak Falcony zaczną tanieć, to piekło zamarźnie, a od lat tylko drożeją.
    Toms-a ostatniego kupiłem do Zaxon-a (replikę).

    Zupełnie nie mam parcia na szkło.
    p.s.
    Mnie tam nic nie boli na wątrobę polecam esentiale forte, a na złamane serce, kolejną dziurę :)
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    @Dracon,
    -Przyjdź kiedyś na sv, będzie o czym poherbatnikować :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2024
     

    as:

    a na złamane serce, kolejną dziurę :)


    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Greyu,
    Zobacz na tą januszerkę
    ->link<-

    500pln za tt z kartą graficzną CrazyDots ;)
    Zapewne tam Janusze chcą kupić tt za 500pln, a Pani nie wie jak wkładać ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Sep 2024 zmieniony
     
    @as...

    Te grupy na FB to extremalna patola w każdej dziedzinie. To jest nawet niżej niż turbojanusze z OLX. Czasami brak słów jak ktoś rzuci linka i po kilku sekundach stwierdzam, że gatunek ludzki nie ma przyszłości :/


    Zwykłe aukcje na alle/lokalnie/ebay to fajna sprawa - nie sprzeda się w wyższej kwocie? OK, daję licytację od kwoty niższej i każdy jest happy.
    Szkoda tylko, że alle postanowiło naszczać na twarz zwykłym, drobnym hobbystom i po prostu wyrzucić ich z portalu.
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Dokładnie jak piszesz.
    • 25: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Jakub - dzięki za słowa wsparcia i otuchy, bo już sądziłem, że tylko ja jestem jakiś dziwny w walce z januszerią. A w istocie ja walczę o poszanowanie klimatu retro, który to jest niszczony przez uzurpatorów niektórych. Znaczy się prawdę mówiąc tak nie myślałem, żem dziwny... Odwrotnie raczej, większość jest dziwna i idąca za tym, co krzykacze spekulanci "postanowią". Sądzę, że ta januszeria się nie utrzyma długo. Poloneza za 100 tysięcy... To trzeba mieć w łebie nasrane. Masz całkowitą rację. Zazwyczaj to mniejszość ma rację. ;-) Pozdrawiam.
    • 26: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Panie As, januszerię to uprawia ta osoba, która przyszła z januszowym zapytaniem o wycenę, podczas, gdy rzekomo przed chwilą go kupiła skądś tam. Człowiek, który zaproponował 500 zł zachował się bardzo w porządku a i tak zaoferował za dużo. Jeśli wyśmiewasz Pan takową kwotę to proszę zaproponować te swoje 10 tysięcy czy tam sto i kupić towar, i nie p...lić farmazonów, że to wolny rynek i inne bzdety, bo niedobrze się robi od tych Pańskich mądrości i znawstwa.
    • 27: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Ccwrc - jedną z głównych przyczyn, ale nie jedyną owej patologii jest akceptowanie przez adminów "ogłoszeń" z prośbą o "wycenę". Tam żerują superjanusze, lwy byznesu, szukają naiwnych jeleni i znajdują. Ale to jest szersze zagadnienie i nie bardzo mi się chce temat rozwijać. Licytacje na allegro i ebaju to również głęboka patologia.
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024 zmieniony
     
    @Konstatntyn, za takiego polonez-a nie złożonego oraz za 120k pln, większość dała by się pociąć.
    ->link<-

    Taki polonez to święty gral.

    Obecnie to za 250k pln to ogłoszenie nie przetrwało by kilku godzin bo był by wyścig lawet po niego. W świecie fso jeden taki szybko poszedł coupe miedzy użytkownikami cena 100k (tylko euro) za oryginał.

    @Konstanyn jak będziesz sprzedawał kasety po 20pln czy atari po 500pln, biorę paletę nawet dwie ;)
    Zrozum to kupujący dyktują ceny, ja jestem jednym z takich co jak chcę coś kupić cena, mnie po prostu nie interesuje, a takich jak ja jest znacznie więcej.

    Zdrowia.
    • 29:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    @Konstantyn

    Aukcje to nie patologia, ale (na CAŁYM świecie) jedyna realna wycena jakiegokolwiek przedmiotu i prawdziwe powiązanie kupujący - sprzedający.

    Oddzielną sprawą są przypadki typu: "niby nie wiem co sprzedaję", "nie wiem, czy działa (jasne, że nie działa)", "nietestowane (testowane kilka razy i zapewniam, że to szrot)", "przetestuję, oleję kupującego i wystawię ponownie", ale to są przypadki specyficzne dla ludzi, których określam jako trzypaskowce.
    Przykro to pisać, ale trzypaskowce są w naszym kraju bardzo "płodne".
    • 30: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Konstantyn nas tam na pewno paru jeszcze jest tylko po prostu na świecie idealistów zawsze było mało a każdy się chce nachapać taka ludzka natura
    >wolny rynek
    Wolny rynek to był do czasu zanim przejęli go w większości spekulanci a że coś się w pewnym momencie stało dziwnego i chorego z rynkiem to widzi to każdy(i nie to nie była naturalna inflacja)
    Za tego poldasa to bym tyle nie dał ale tutaj jego unikatowość tłumaczy trochę cenę

    Wydaje mi się że za patologię cenową odpowiada też trochę polskie piekiełko i mentalność oficjalnie każdy narzeka na na inflację(która jest i jest chora i pompowana)ale też ci sami narzekający prezentują postawę postaw się a zastaw się idąć na małą kawę za 30zł i małą pizzę za 50zł i nie widzą w tym problemu
    Taniej jest w zagranicznym kurorcie czarnogórskim niż nad polskim morzem xD
    • 31: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    As - przeczysz sam sobie twierdząc, że to kupujący dyktują ceny, a jednocześnie twierdzisz, że jakoby cena Cię nie interesuje, bo jak chcesz coś kupić to nieważne ile kosztuje a i tak kupisz. Zatem to sprzedający dyktuje jaka jest cena. Ty jedynie na to przyzwalasz kupując towar w zawyżonej cenie i jeszcze tym się chełpisz, co jest wodą na młyn dla januszerii i sam się w ten nurt wpisujesz. Ja na ten przykład nie kupuję nic, co wg mnie jest patologicznie zbyt drogie, nawet jeśli jest to jakiś "unikat", szukam tańszych alternatyw. I nie dotyczy to tylko retro, a czegokolwiek, nawet głupiego sztyftu pod pachę czy kawy. Nie znaczy to, że biorę byle badziew. Można znaleźć w innych miejscach takie same albo podobne rzeczy w normalnej cenie. Ale z pewnością nie na forach tematycznych i nie w licytacjach januszyńsko-allegriańskich, nie licząc jakichś wyjątków, które reguły nie stanowią.
    • 32:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    Ale wy głupoty gadacie. Czemu niby chcecie aby ktoś swoją własność sprzedawał za grosze?

    Jeśli mam przedmiot xyz i chce za niego 10k i znajdzie się ludek który chce to kupić za 9-10k to jest to nasza sprawa czy się dogadamy, to że ty chcesz to kupić za 1k to jest tylko twój problem ze tego nie kupisz.

    Ja kupuje sobie dla sportu małe Atari w różnych cenach 200-600 zależy w jakim stanie jest.
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    @Konstantym,
    Nie przeczę, wręcz przeciwnie :)
    To ja dyktuję cenę jaka będzie na końcu jak coś mnie interesuje.

    Nie raz były prośby abym czegoś nie licytował :)
    -He he.

    Nie zrozumiesz, nie licytowałeś nic ze mną,
    -na końcu podał bym cenę, taką samą co Ty, ale zamiast pln, walnął bym euro.
    To samą cenę tylko w inne walucie, jak bym coś chciał kupić.

    Także wracając, to kupujący dyktują ceny, oczywiście jeśli sprzedawca podbija lewymi kontami, niech podbija, tylko to musi być coś unikalnego.
    Ja mam w zasadzie wszystko co chciałem mieć z Atari.
    Nie mam tylko 1450xld, ale pracuję nad tym od lat aby i to mieć.

    p.s.
    Toms-a 720 na atariarea sam siebie przebijałem tak na wszelki wypadek, a to nie jest jedna taka sytuacja :)
    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Sep 2024
     
    @Mały nic dodać nic ująć.
    • 35: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime15 Sep 2024
     
    Tak naprawdę to "zabawnie by było", gdyby istniały portale aukcyjne gdzie kupujący by się ogłaszał np. "Kupię grę XYZ", a sprzedający składali by oferty "niejawne" (czyli jak to jest z ofertami/przetargami publicznymi). A tak puki co jest to rynek sprzedawcy - to sprzedawca dyktuje cenę - albo ją akceptujemy, albo też nie. W aukcjach nie biorę udziałów bo za dużo tam jest botów wygrywających aukcje w ostatniej sekundzie.
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Sep 2024
     
    przestańcie kupować a rynek się zmieni, ojj przepraszam przecież to sprzedający kształtują rynek, kupujący są niewinni
    • 37: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime15 Sep 2024
     
    @tebe
    "przestańcie kupować a rynek się zmieni"

    Też tak uważam... a finalnie za jakiś (dość krótki) czas - nie będzie już komu sprzedawać "bazując na sentymencie" bo klient-target po prostu wymrze jak dinozaury... też się do tego targetu zaliczam :P
    • 38: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime15 Sep 2024
     
    GekoPL - poza tym ów target jest już w większości zaopatrzony w hardware, nie licząc ciężkich przypadków, które gromadzą swe sprzęty w wiatach i hangarach, bo łóżka i lodówki już przepełnione po brzegi. :-P
    • 39: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 Sep 2024
     
    Tak to bardzo dobry pomysł, oczywiście przyjdzie ktoś kto go nie zna i kupi :)