atarionline.pl Czy istnieje kompletny spis gier na Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Pytanie nowicjusza tak więc z góry przepraszam jak pominąłem coś dla wszystkich oczywistego no ale jednak muszę je zadać. Czy gdzieś w internecie istnieje kompletny albo chociaż prawie kompletny spis gier na małe Atari?
    Dotychczas posiłkowałem się znaną Atarimanią która jest wygodna i ma sortowanie po latach wydania gier z czego korzystam ale widzę że tam też brakuje pozycji na przykład nie ma Hektora
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Np. tu jest Hektor:

    ->link<-

    Wieczorem postaram się jeszcze podrzucić inne linki, jak będę miał dostęp do innego kompa.
    • 3: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime1 dzień temu
     
    No na tym 8bit pod literą H jest 191 gier na atarimanii pod h jest 338 czyli też niepełny spis
    Jakbyś mógł to podrzuć pozapisuję sobie często jak szukam w co zagrać po prostu wertuję sobie losowe gierki w nadziei na coś ciekawego
    • 4: CommentAuthorVLX
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Wyjątkowo tym razem jestem lepszy od Atarimanii. ;)

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 dzień temu
     

    jakubp1985:

    No na tym 8bit pod literą H jest 191 gier na atarimanii pod h jest 338 czyli też niepełny spis

    Na Atarimanii jest trochę powtórzeń (jeśli gra miała kilka wydań), dlatego interpretowanie wyniku wyszukania 338 jako liczby gier jest nieco naciągane.

    Takiego problemu nie ma gdy np. zerkniesz na katalog AtariOnline, w tej chwili jest 236 gier na literę H (236 katalogów, w każdym może być wiele wersji danej gry): ->link<- - natomiast ile unikalnych gier faktycznie wyszło na literę H, tego nie wiem, pewnie trzeba by to ustalić na podstawie zestawienia kilku źródeł.
    • 6:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 dzień temu
     
    No, dobra, kilka moich linków.
    To już podałem:
    ->link<-

    I reszta z których czasem korzystam. Wątpię żeby na którejkolwiek był komplet, szczególnie, że niektóre gry miały różne tytuły (w zależności na jakim rynku były wydawane, czasem także prototyp był inaczej oznaczony).

    Fandal: ->link<-
    wymieniona atarimania: ->link<-
    świnka: ->link<-
    Homesoft: ->link<-
    romki: ->link<-
    carty: ->link<-
    • 7: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Czyli niestety tak jak myślałem nie ma jednego świętego graala spisu
    Za linki dziękuję trochę znałem trochę nie no trudno będzie trzeba kombinować
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 godzin temu
     
    Sprawa jest dynamiczna, nawet jeśli chodzi o stare produkcje z epoki. Ktoś musiałby nad tym cały czas czuwać.