atarionline.pl Joystick lub adapter na USB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime2 dni temu
     
    Jaki joystick polecicie do The 400 Mini?

    Mam Quickshot Python, który jest bardzo spoko, więc przejściówka to też dobra opcja. Jakieś doświadczenia z poniższymi?

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<- (nie wysyłają do PL?)

    I dlaczego u Lotharka tego nie ma?
    • 2:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 dni temu
     
    Ja uzywalem z wszystkim co wpadlo pod reke przejsciowki od Kuby Husaka i polecam (chociaz z The 400 Mini nie testowalem bo nie mam, ale wszelkiej masci PC, handheldy czy inne Raspberry Pi dzialaly jak zloto).

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    mi odpowiada ten dedykowany do 400mini (usb) - można dokupić na allegro w Avansie za ok 134zł - Thecxstick czy jakoś tak się nazywa. No ale rozumiem że szukasz lepszego - wtedy nie poradzę.
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime2 dni temu
     
    Ja uzywalem z wszystkim co wpadlo pod reke przejsciowki od Kuby Husaka i polecam

    Dzięki! Nie wyskoczyło przy googlowaniu "DB9".
    Widzę też wersję Ful Wypas. Zwykłe nie zmieszczą się obok w 400, trzebaby przedłużki.
    • 5: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Te dedykowane dżojstiki Thecxstick w wejściu usb się zmieszczą - jedynie nie zmieszczą się 2 w pudełku od 400 mini. Ale jeżeli masz kupione 400 mini - to dostarczane jest ono z tym dżojstikiem. Przetestuj i sprawdż czy wolisz taką drugą sztukę
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime2 dni temu
     
    Mam 400 mini. Dołączony joystick jest słaby, podobnie jak oryginał, na którym grałem trochę w '80. Miałem z 10 różnych joyów.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Ja testowałem na 400 mini (dzięki Peri Noid)- potrzebny specjalny,dedykowany firmware, bo tam firebutton jest zwracany jako 3-ci w usb.
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime2 dni temu
     
    Jak kupię to przeprogramuję po USB z Windowsa?
    • 9: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Ten do "Atari 400 mini" to zupełnie inny dżojstik niż te z lat 80-tych (te z lat 80-tych chodziły bardzo ciężko, a ten z atari 400 mini uważam że jest lepszy od Matta - chodzi leciutko.

    Matt ma luzy w lewą stronę i chodzi w lewo ciężej, przynajmniej 2 dżoje Matta które u Matta zakupiłem.

    W Windowsie ten dżojstik z Atari 400 mini jest rozpoznawany jako cxstick (pad) ale z Altirrą najnowszą chodzi fire bez problemów - tak jak w atari, jedynie z nieatarowych produkcji (pecetowych) się źle korzysta z niego - fire to padowy "x" - niebieski i trzeba za każdym razem mapować klawisz fire.

    Jako pad na PC nie sprawdza się, bo trzeba używać dodatkowych klawiszy na pierścieniu cxsticka lub na ściance (jest to bardzo niewygodne).

    Ale do Atari 400 mini i do Altirry uważam że jest wygodny i działa jak w Atari, jedyne co w nim brakuje to autofire.

    Do czego trzeba się przyzwyczaić: to obsługa dwoma rękoma; jedna kontroluje fire a druga kierunki drążka. Jest to też dość mały dżojstik - ma rozmiar tego co kiedyś produkowano, ale mi to nie przeszkadza. Jedyna przewaga Matta jest taka, że podłączymy go do żywego atari xe/xl, a Thecxsticka (usb) nie.

    Aby normalnie działał joystick Thecxstick w Altirze trzeba oczywiście przestawić w zakładce input w > port 1 z "arrows keys +ctrl" na "gamepad>joystick port 1". Ale to chyba każdy wie. A w zakładce input >mappings jeszcze zaznaczyć haczyk "gamepad>joystick"
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    @jhusak: A to już rozumiem, czemu mi twój adapter nie działał z TheA500 mini (pewnie ten sam problem).
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Działał, ale nie do końca :) Dlatego teraz instaluję firmware, które mapuje firebutton na przyciski 1 i 3, co działa w TheA500, ale bywa, że z czymśtam innym nie działa, wtedy doradzam zainstalować standardowe firmware.
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    -jeszcze jak by na Mac-ach od m1 w górę to zadziałało ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu
     
    A jakiego ja maca mam? Jedyne, co nie za bardzo działa, to firmware update. Zrywa w losowym momencie. Ale przy odrobinie uporu się da.
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 dni temu
     
    Qba, pewnie nie tylko ja czekam na taką aktualizację, rozmawialiśmy o tym na którymś tam sztabie.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 dzień temu
     
    To musisz mi przypomnieć. U mnie na M1 hula.
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 dzień temu
     
    ok.
    - to jakieś sztuczki szamańskie mam zrobić?
    Dać na mszę?

    Qba, czekam spokojnie na info :)