atarionline.pl Robbo Forever Dwadzieścia Dziesięć - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime3 May 2010
     
    Ponieważ w świecie Robbo panuje ostatnio zastój, zaś tak szlachetne narzędzia jak Robbo Kreator rdzewieją, pomyślałem co by nie ożywić tematu.
    Chodzi mi po głowie jakiś tegoroczny konkurs na planety do Robbo, żeby było jednak trudniej rozwinąłbym inspirację, którą Hlipoz zawarł we wpisie do tematu "Robbo Forever...":
    "Zamieściłem moją solucję na YT pod linkiem:[...] Dalej w Robbo Forever jest ta sama planeta, ale Robbo startuje z innego miejsca co całkowicie zmienia sposób rozgrywki. Polecam."

    Gdyby tak każdy twórca zobowiązany był do stworzenia serii 3 do 5 planet, które w swej konstrukcji ścian i głównych przeszkadzajek (do ustalenia: np. magnesy i armatki) były by takie same, różniły jednak np. miejscem startowym Robbo i/lub zestawem wspomagaczy (bomby, kratki, klucze).
    W konkursie chodziłoby więc o stworzenie jakościowo wybitnych zestawów, które z pozoru takie same, różniły by się jednak logiką rozgrywki.
    ...?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2010
     
    Podczas ostatniego konkursu musialem kazda ze 115 planet przejsc, a niektore nawet po kilka razy, bo autorzy podeslali planety nie do przejscia i musieli je poprawiac. A z tego pakietu wiele planet bylo nudnych.

    Wiec mimo wielkiego sentymentu do tej gry czuje troche przesyt planszami Robbo i nie chcialbym byc organizatorem. Z przyjemnoscia jednak sprobowalbym, jezeli czas pozwoli, cos zaprojektowac.

    Jezeli podejmiesz sie organizacji, rozreklamowania, sformulowania regulaminu, dopilnowania terminow, kontaktu z autorami plansz - to oczywiscie miejsce na glownej stronie AOL czeka :).
    • 3:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime5 May 2010
     
    Popełniłem na Robbo Forever jedną taką planszę, że w zależności od miejsca startowego rozgrywka była całkiem inna i szczerze to spodobała mi się tak bardzo, że... dosłownie nie wiedziałem, którą z opcji wybrać. Pozostawiłem to KAZowi, który ostatecznie wrzucił obydwie wersje ;-)

    Zatem Golem, jeżeli tylko ruszy akcja to możesz liczyć na planszę ode mnie w takim właśnie "stylu".
    • 4: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime5 May 2010
     
    Pozostawiłem to KAZowi, który ostatecznie wrzucił obydwie wersje


    I chwała mu za to, bo obydwie plansze są świetne. Przyjrzałem się im dokładnej jeszcze raz i jest jedna różnica jeśli chodzi o układ murków. Definiując dolny lewy róg jako początek układu współrzędnych mamy różnicę w punkcie (5,5). Oczywiście jest też kilka zmian w elementach niemurkowych.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2010 zmieniony
     

    MWK:

    Popełniłem na Robbo Forever jedną taką planszę, że w zależności od miejsca startowego rozgrywka była całkiem inna


    Przyznam, ze gdybys mi wtedy o tym nie napisal to bym nie zauwazyl :D. Bo testujac wszystkie plansze zwracalem uwage na pomysly, na stopien trudnosci, a kompletnie nie interesowal mnie wyglad planszy.

    I do carta poszly obie wersje, bo rzeczywiscie gralo sie w nie zupelnie inaczej. Jak widac bylo po rezultatach glosowania - nie tylko ja tak uwazalem.