atarionline.pl Mapka Atarowców z Polski - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime6 May 2010
     
    Witam!
    Jestem nowym na tym forum i chciałbym zasugerować pewne rozwiązanie, które jest dostępne na forum, na którym do tej pory się udzielam i jest moim zdaniem bardzo pomocne. Chodzi o PAUBase na www.ppa.pl Mamy tam mapkę użytkowników Morphos-a i Amigaos-a. Gdyby tu wprowadzić mapkę z oznaczeniem użytkowników sprzętu 8- bit-owego i 16/32 -bit-owego w Polsce, łatwiej byłoby nawiązać kontakt z kimś z (w miarę) najbliższej okolicy.
    Pozdrawiam

    PS. Atari Falcon, to jest to, co mnie przygnało na to forum.
    • 2:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime6 May 2010
     
    Pomysł całkiem fajny.
    • 3: CommentAuthormac
    • CommentTime6 May 2010
     
    jestem za, jakby co to Poznań
    • 4: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime6 May 2010 zmieniony
     
    ABBUC ma taką mapkę w oparciu o usługę "Google maps" więc AOL też mogłoby mieć :)

    Kaz może najwyższy czas powołać Polskie Stowarzyszenie Użytkowników Atari ???
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime6 May 2010
     
    Czyżby świeżo upieczony posiadacz Falcona? Witamy :)
    • 6:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime6 May 2010
     
    Jeszcze nie mam Falcona, ale poluję. ;)
    • 7: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime6 May 2010
     
    @Ender - z całym szacunkiem, ale to jest forum przede wszystkim miłośników A8. Zostaw tego falkona, bo to biały kruk jakiś i zainstaluj sobie `Atari 800 Win Plus`, właściwie ten program nie wymaga instalacji i poznaj to co najlepsze w świecie Atari, nie pożałujesz. Zacznij od `River raid` i `Preliminary Monty 16K`, potem `Zybex`, `Draconus` i wiele innych, jakby co to pytaj :)
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 May 2010
     
    Jestem jak najbardziej za mapka :)

    Moze : Polskie Stowarzyszenie Uzytkownikow J|L Atari ? :D ( W skrocie - P S U J A ;D
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime7 May 2010
     
    Na AtariAge tez jest taka mapka, tylko bardzo niekompletna (bazuje chyba na lokalizacji jaka ktos podal przy rejestracji).
    Jestem za. Zawsze np. wygodnie da sie znalezc kolegow w okolicy gdzie sie wybieramy :)
    Ale zauwazcie ze Ender proponowal mapke uzytkownikow Atari a nie uzytkownikow AOL. I ja tez za tym jestem.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2010
     
    Ja tez jestem za mapką :)

    Chodzi o PAUBase na www.ppa.pl Mamy tam mapkę użytkowników Morphos-a i Amigaos-a.


    Zdaje sie, ze to jest martwe albo dawno nieaktualne. Probowalem niedawno skontaktowac z adminami, zeby cos takiego u nas zrobic, ale napotkalem glucha cisze.

    ABBUC ma taką mapkę w oparciu o usługę "Google maps" więc AOL też mogłoby mieć :)


    AtariAge tez ma, mozna sie rejestrowac.

    Kaz może najwyższy czas powołać Polskie Stowarzyszenie Użytkowników Atari ???


    Jestem za, kto sie podejmie organizacji? Ja moge wspomoc (np. ze statutem), AOL moze reklamowac ta inicjatywe, ale samodzielnie tego tematu nie dam rady pociagnac.
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime7 May 2010
     
    A po co stowarzyszenie? Dla znaczka w klapie? :P
    Pamietam ze rozmawialismy o stowarzyszeniu w zeszlym roku przy okazji imprezy w Poznaniu. I wyszlo nam zdaje sie ze nie warto. Ale moze warto to rozwazyc ponownie.

    Krotko: z tego co pamietam to sa dwa rodzaje stowarzyszen:

    Stowarzyszenie Zwykle - nie ma osobowosci prawnej, jest finanowane wylacznie ze skladek i wlasciwie nic nie daje, oprocz tego ze mozna sie nim firmowac w rozmowach przy organizacji rozmaitych imprez, szukaniu sponsorow itp.
    To moga zalozyc chyba 3 osoby jesli lubia sie zrzeszac :)

    Stowarzyszenie zarejestrowane w KRS - ma osobowosc prawna, moze prowadzic jakas tam dzialalnosc gospodarcza, przyjmowac darowizny i dotacje, ale za to jego prowadzenie jest dosc trudne. Musi miec powolane odpowiednie organa, a jakiekolwiek niedociagniecia opieraja sie od razu o sąd.
    • 12: CommentAuthormac
    • CommentTime7 May 2010
     
    Może w pierwszej kolejności co ma robić, a dalej poszukać dla tego formuły prawnej, np stowarzyszenia.
    PS Stowarzyszenie jako takie nie prowadzi działalności gospodarczej, chyba że o coś takiego wystąpi jako podmiot prawny i takową zarejestruje, ale wtedy zaczynają się koszty. Stowarzyszenie z KRS różni się głównie tym od stowarzyszenia zwykłego, że ma osobowość prawną.
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 May 2010 zmieniony
     
    Hmmm... pomysl z mapa niby nieglupi, ale wiadomo, ze caly czas liczba chetnych "ataromaniakow" ewoluuje i ktos by musial trzymac reke na pulsie. Poza tym, nie kazdy zyczylby sobie znalezc sie w takim spisie, podobnie jak to by(wa)lo z ostatnimi wydaniami SCENE REGISTER. :P


    A to jest z chlubnej przeszlosci, taki test, mojego wykonania:


    ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2010
     

    Dracon:

    liczba chetnych "ataromaniakow" ewoluuje i ktos by musial trzymac reke na pulsie.


    Wydaje mi sie, ze to bedzie cecha stala kazdej mapki, jaka powstanie. Najlepiej wiec, zeby taka mapka byla zintegrowana z forum - wtedy mozna sprawdzic status aktywnosci.

    Dracon:

    Poza tym, nie kazdy zyczylby sobie znalezc sie w takim spisie,


    Jezeli ktos nie chce kontaktu to przeciez nie mozna go zmuszac. A mapka, jak rozumiem, sluzyla by tym, ktorzy chca sie kontaktowac.

    Nosty:

    Pamietam ze rozmawialismy o stowarzyszeniu w zeszlym roku przy okazji imprezy w Poznaniu. I wyszlo nam zdaje sie ze nie warto.


    Tak NAM wyszlo, bo to co chcemy osiagnac osiagamy w obecnej formie - odpowiednio ja na AtariOnline.pl, Ty w GR8 Software. Ale byc moze ktos ma cele, ktore mozna osiagnac tylko za pomoca stowarzyszenia.

    Tak czy siak - jezeli inicjatywa bedzie zapowiadac sie sensownie to wespre tak jak moge.
    • 15:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime7 May 2010 zmieniony
     
    "Zdaje sie, ze to jest martwe albo dawno nieaktualne. Probowalem niedawno skontaktowac z adminami, zeby cos takiego u nas zrobic, ale napotkalem glucha cisze".

    Wszystko działa, podejrzewam, że może być problem z kontaktem z autorem, ale jest na to rada.

    W kwestii formalnej

    PAUBase
    (Polish Amiga's Users Base) - czyli po prostu spis użytkowników komputera Amiga z Polski. Zawiera podstawowe informacje, takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail, posiadany typ komputera Amiga i sprzęt z nim używany, zainteresowania itp.
    Projekt jest zintegrowany z serwisem PPA (www.ppa.pl)

    Spróbuj skontaktować się z grxmrx on się zajmował/zajmuje mapką na naszym portalu.

    Tu link do newsa o mapce i znajdziesz w nim namiar na grxmrx

    ->link<-

    Mapka ma pomóc w ewentualnych spotkaniach (łatwiej namierzyć ludzi niż pytać na forum, kto skąd jest; ja Ostrowo k. Gostynia, jakieś 70 km od Poznania ).

    Co do emulatora... hmm, zobaczę, ale i tak zachorowałem na falcona ;).
    • 16: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime8 May 2010
     
    W sumie to mozna pomyslec o "uniwersalnej mapce" z taka iloscia danych jakie sobie dany Atarowiec winszuje pokazac swiatu, np.

    OBOWIAZKOWE:
    nick
    zainteresowania Atarowskie: 8bit /16-32 bit
    pozycja na mapce (obowiazkowe klikniecie myszka na mapce Polski w rejonie przebywania, nie koniecznie super bardzo precyzyjne dla zapewnienia prywatnosci niesmialym)

    OPCJONALNE:
    adres
    mail
    tel
    osiagniecia scenowe
    cokolwiek innego ...

    Oczywiscie dane wyswietlane na mapce w jakiejs rozsadnej formie (ikonki, cyferki?) plus przeszukiwanie katalogu po zadanych kryteriach (adres, nick, wojewodztwo)

    Calosc to niezbyt skomplikowany skrypcik, wystarczy np. odrobina PHP/mysql/JAVASCRIPT i podlinkowanie z glownej strony ...
    Jesli forum jest (bedzie) oparte na bazie MYSQL i podany nick bedzie sie zgadzal z tym z forum to mozna takze dodac informacje typu:
    - ilosc postow w ostatnim miesiacu
    - ostatnia aktywnosc na forum
    - ilosc slow ATARI wpisana na forum :-)
    - itp.
    • 17:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime9 Feb 2014
     
    No i coś drgnęło w tej sprawie?