atarionline.pl Jak i na czym? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfranklyn
    • CommentTime9 May 2010
     
    Witam wszystkich bardzo serdecznie!

    Mam takie głupie pytanie i proszę o totalna wyrozumiałość.

    Naszło mnie jakoś aby spróbować swoich sił w tworzeniu muzy na malym Atari. Problem polega na tym, iz totalnie nie potrafię sie za to zabrać. Kiedyś w czasach Amigi nie obce mi były trackery, ale dzisiaj jakoś nie potrafie ich okiełznać. Wiecie jak to jest, człowiek przyzwyczaił sie do cubasa na pececie:)

    Próbowałem RMT-a ale jakoś totalnie nie potrafię sie tam odnaleźć. Więc mam prośbę:

    Czy ktoś mógłby mnie popraowadzić za rączkę i totalnie łopatologicznie wytłumaczył mi niektóre opcje w RMT-ie? Lub co jest też całkiem mozliwe polecił mi coś lepszego do tworzenia muzy na pokey-u.

    Pozdrawiam
    frank
    • 2: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime9 May 2010
     
    Jeśli mogę w czymś pomóc to chętnie podpowiem co nieco z czeluści swojej skromnej (nie)wiedzy :-) Zapraszam na crsecret75(małpa)wp(kropka)pl
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime9 May 2010
     
    obecnie (wg mnie) nie ma lepszego narzędzia. ja na początku też miałem problemy, kilka skrótów klawiszowych trzeba opanować. potem idzie już z górki, wystarczy zrobić ze dwa trzy utwory żeby się wdrożyć. jakby co służę pomocą. 2michomis(małpa)interia(kropa)pl
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2010
     
    A moze porady lopatologiczne dawac tez na forum? Wiecej osob by skorzystalo...
    • 5: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime9 May 2010
     
    Jeśli tylko jakieś pytanie padnie na forum to dlaczego nie...
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2010
     

    String:

    obecnie (wg mnie) nie ma lepszego narzędzia.


    A czy sa inne edytory muzyczne Atari na PC niz ten jeden?
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime10 May 2010
     
    o ile wiem to nie, ale miałem na myśli nie tylko platformę PC ale także i prawdziwe Atari.
    jako ciekawostka - próbowałem goatracker'a, czyli programu do komponowania na Sid, ale jest on mało przystępny dla użytkownika.
    • 8: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime10 May 2010
     
    @string: w kwestii Goat Trackera: mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat. W przypadku GT poznanie możliwości technicznych SID'a to podstawa. A obsługa GT - kwesta gustu, ale mi e wcale nie wydaje się on trudny.