atarionline.pl Poszukiwania Cubase (ST) + infos - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    Mój uczeń pisze pracę magisterską i we wstępie historycznym chciałby napisać coś o pierwszej wersji Cubase na Atari ST. Chciałem mu znaleźć wersję 1,0 na ST, ale niestety wszystkie moje dyskietki z tym programem się dawno rozeszły po kolegach... :(

    Dlatego w jego imieniu proszę:
    1. może ktoś znajdzie ten program
    2. jakieś ciekawe opisy tego programu lub tamtego okresu czasu, w którym startował ST itp. może jakieś książki o tym powstały ?

    Dzięki!
  1.  
    Przesyłam ci Cubase 1.0 (wersja zcrackowana ściągnięta stąd ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/paskud/UZYTKI3/0001_U/0100.LZH )
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 May 2010
     
    Ok, dzięki.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Oct 2010 zmieniony
     
    Widze, ze sa tez filmiki o Cubase:



    Jest na YT takze drugi slynny program - Notator:





    To wideo to zrzut z trudno dostepnej kasety VHS (NTSC), opisanej tutaj:

    ->link<-



    TDC - I jak obrona pracy magisterskiej ucznia? Obronil? :)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Oct 2010
     
    Dzięki, sam jestem również nieco zainteresowany tematem.

    Co do Notatora, to jest to wybitnie nieznany program, a Atarowcy powinni go znać wyjątkowo dobrze z jednej prostej przyczyny: jest najlepszy ;)
    Wiem to od muzyka dużej miary, który w latach 90. używał obu programów.

    To ciekawy paradoks, że w latach 90. pecetowcy i nie tylko bardzo zazdrościli nam Cubase'a, a z powodów hermetyczności środowisk itp. nie mieli pojęcia, że na Atari istnieje lepszy program...


    Kaz:

    TDC - I jak obrona pracy magisterskiej ucznia? Obronil? :)

    Dobre pytanie, muszę się go zapytać;)
    Wcześniej pisał jedynie, że sobie znalazł jakieś materiały, które go interesowały.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Oct 2010
     
    Będzie się bronił w przyszłym tygodniu. Coś mu się tam okropnie przedłużało. Obiecuje że potem się odezwie z jakimiś ciekawymi materiałami.