atarionline.pl "ABC Komputer", czasopisma z lat 80-tych - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    Trafiłem na coś takiego:

    Można to potraktować jako wydanie specjalne "Komputera" (podobnie jak "40 gier na ATARI"), ewentualnie jako tematyczną broszurę wydaną przez redakcję tego pisma. Na tylnej okładce można przeczytać, że seria nie miała ograniczać się do jednego zeszytu:


    I tu pytanie - widział ktoś kiedyś którąś z tych pozycji?

    Druga sprawa - czy znajdą się tu kolekcjonerzy starych czasopism komputerowych, zainteresowani wymianą "gazetek" (oczywiście papierowe wydania, nie djvu :))? Chętnie bym uzupełnił kolekcję, bo przy pewnych brakach mam też pewne nadwyżki (podwójne, potrójne numery - Bajtek, Komputer, Mikroklan). Mogę upublicznić na forum spis (np. jako Google Docs).
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    DjVu pokazanego przez Ciebie numeru specjalnego mamy w Bibliotece Atarowca:

    ->link<-

    Innych numerow specjalnych, poza powyzszym i atarowskim "44 gry..." nie udalo nam sie odnalezc podczas poszukiwan. Byc moze byly wydane poza seria "Komputera", np. w formie ksiazkowej?

    Pomysl na wymiane jest dobry. Pewnie kazdy ma jakies braki i nadwyzki.
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    Wrzucę dziś lub jutro spis czasopism.

    Co do "Komputera" i Biblioteki Atarowca - pismo "Komputer" po prawie dwuletniej przerwie (1990-1991), która zbiegła się z przejściem większości składu redakcyjnego do nowotworzonego wydawnictwa Lupus, zostało wznowione w 1992 roku przez IDG pod nazwą "PC World - Komputer" (wydawane do dzisiaj, już pod nazwą "PC World").


    Pismo trzymało bardzo wysoki poziom ale poruszana tematyka dotyczyła zastosowań profesjonalnych - o Atari, Commodore i Amidze nie pisano wcale, nie licząc recki Falcona w jednym z numerów.
    • 4: CommentAuthorrekk
    • CommentTime17 May 2010
     
    Pod tym ->link<- było wydawane w latach 2001-2002 pisemko Atarynka. Nigdzie nie znalazłem skanów ale może dlatego, że wciąż jest czynny link zamówienia :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2010
     
    Jakis czas temu ktos obiecal zeskanowac Atarynke (nie pamietam kto, ale to mozna znalezc na AOL), Sikor sie zgodzil, ale potem sprawa ucichla. Miejmy nadzieje, ze tymczasowo.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Sep 2010
     
    Tak, tymczasowo - Gzynio (to on obiecal) zrobil skany Atarynki i wyslal do mnie i do RetroReaders. Juz sa u nas na serwerze, poprosze tylko Scalaka o uaktualnienie bazy danych.
    • 7: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime27 Sep 2010
     
    Kaz, należy się drobne sprostowanie, bo ja tylko udostępniłem rekk-owi te gazetki wraz z zawartośią dyskietki, a on wszystko poskanował i wrzucił do RetroReaders. Więc to jemu należą się największe podziękowania.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Sep 2010
     
    Rekk - dzieki! :)