atarionline.pl 8 bit Marcina Ramockiego w Łodzi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime23 May 2010
     
    Zapowiedź ciekawej imprezy w Łodzi zapodała dziś Esensja. Odsyłam do źródła:
    ->link<-
    Dobrze, że ten kawałek kultury "ośmiu bitów", który stymulował i nadal stymuluje ludzi do działania, jest badany i dokumentowany także u nas.
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 May 2010 zmieniony
     
    Dzieki wielkie! Ide :)

    Swoja drogą juz sam styl tekstu opisujacego film lekko mnie, jako nie-humaniste, "przygniata" :P
    "błazeństwo post generacji gier video kieruje się w stronę niezbadanych wód historii sztuki XXI wieku".

    Jak sie za cos wezma krytycy i inni humanisci to zawsze proste rzeczy sie od razu komplikują ;)

    EDITED: oficjalna strona filmu: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime24 May 2010
     
    "Uwierz mi, gdyby "Odyseję" Homera wydano dzisiaj po raz pierwszy, nawet by się nie pojawiła na liście najlepiej sprzedających się książek. Umieszczono by ją w dziale fantastyki i horrorów" (B. Werber, "Tantonauci", s. 26, Wydawnictwo Sonia Draga, Katowice 2009)
    Kto wie jak będziemy po latach interpretować sztukę 8 bit, dziś jeszcze przypisywaną "dzieciakom, zapaleńcom, pozytywnym świrusom (sic! oksymoron?)". Bezsprzecznym faktem jest, że twórczości dojrzałych koderów towarzyszy nie mniejszy wysiłek, niż artystów realizujących się w inny "klasyczny" sposób. Dobrze więc, że zjawisko to zaczyna być pokazywane i opisywane w poważny sposób. Narzędzie nie może decydować o przypisaniu twórcy do grona artystów bądź nie, zaś jego dzieła do kategorii sztuki.
    I tu mi wpada cytat z "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa:
    "Pisarz jest pisarzem, ponieważ pisze, a bynajmniej nie dlatego, że ma legitymację."
    ->link<-
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 May 2010
     
    Dzwonilem przed chwila do Galerii NT. Najprawdopodobniej bilety na ten film beda po 1zl :)
    • 5: CommentAuthorxebyz
    • CommentTime24 May 2010
     
    Tamten tekst na Esensji przygnębia nawet humanistę :)
    Napisał to chyba jakiś przeintelektualizowany snob-krytyk. Jest kilka możliwości:
    - google translator wuz there
    - za dużo substancji psychoaktywnych w krwiobiegu autora
    - artystowski, narcystyczny snobizm autora zmuszający go do wyrażania się jedynie przez sałatkę nowomowy
    - tłumaczenie czegoś tam w biegu i kompilacja cudzych myśli
    - "Ja się na tym nie znam, ale muszę coś napisać. Jeśli zamotam publikację, nikomu nie przyjdzie do głowy, że jestem niekompetentny."

    Stawiam na google translatora i nowomowę krytyków sztuki (tych niedouczonych).
    • 6:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 May 2010
     
    A czy ktoś się wybiera na projekcję? Może ktoś z Łodzi lub okolic?

    Nosty - Ty jesteś z Łodzi - będziesz?

    Bo tak rozmyślam i chyba bym się wybrał.
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 May 2010 zmieniony
     
    Ten tekst w czesci jest tlumaczeniem z ang. ze strony "domowej" tego filmu. Ale oczywiscie tylko w czesci.

    @caco - na 90% bede ale do kina umawiam sie tylko z dziewczynami ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime24 May 2010
     
    @ Nosty - Hehehe - No ja nie wiem jak miałbym namówić moją żonę na tego typu projekcje... (nawet nie wiem jeszcze jak sam się wyrwę...)
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 May 2010
     
    Nosty przecież Caco nie miał na myśli pójście "do kina" ale "na film" ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 May 2010 zmieniony
     
    Swoja drogą juz sam styl tekstu opisujacego film lekko mnie, jako nie-humaniste, "przygniata" :P


    A ja jestem humanista i tez mnie przygniata. Przychylam sie do diagnozy kolegi xebyz-a. W tym tekscie pseudoartystyczna nowomowa jest po prostu nie na miejscu.
    • 11:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime26 May 2010
     
    Tu: ->link<-
    do poczytania i obejrzenia również. o sztuce pikseli.
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime28 May 2010
     
    Bylem, obejrzalem, pogadalem :)
    Generalnie pokaz sie udal. Film byl nierowny, ale na tyle inspirujacy ze chce napisac dzisiaj wieczorem krotka recke i przy okazji poruszyc tematyke filmu w odniesieniu do Atari.
    Dlatego wstrzymam sie na razie z szersza wypowiedzia na forum.