atarionline.pl Zjazd Twórców Gier - Oficjalnie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime26 May 2010
     
    Zjazd Twórców Gier 2010, to już III edycja corocznego ogólnopolskiego spotkania amatorskich i niezależnych twórców gier oraz ich współpracowników - grafików, muzyków, scenarzystów, redaktorów oraz graczy! W tym roku odbędzie się ona w Gdańsku, na terenie Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 15-19 lipca (czwartek-poniedziałek).

    Cały konwent jest zorganizowany dla wszystkich osób powiązanych w jakikolwiek sposób z gamedevem, niezależnie od wieku, upodobań czy też dziedziny jaką się zajmuje. Tak więc obojętnie czy tworzyć amatorsko dla siebie, chciałbyś zaistnieć jako niezależny twórca, skupiasz się na rozwijaniu swojego talentu poprzez tworzenie assetów, czy też po prostu jesteś studentem bądź grasz w gry i są one częścią twojego życia, jesteś więcej niż mile widziany.

    Co więcej jeśli zawodowo jesteś powiązany z GameDevem, tłumaczysz, programujesz, czy też nauczasz, może byłbyś zainteresowany możliwością zaprezentowania dokonań swojej firmy bądź też uczelni? Cały segment prelekcji ma odbyć się w weekend (17-18 lipca) i być skonkretyzowany na wszelkich aspektach tworzenia gier. Już teraz mamy wsparcie Polskich i zagranicznych firm i serwisów, a dalsze rozmowy są w toku, listy dalej przygotowywane... Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie i każdy wyniesie coś co zmieni jego postrzeganie na temat gier.

    Jednakże nie jest to nudna impreza dla facetów w garniakach. Większość z nas jest młoda, ambitna i pełna energii, tak więc wszelkie mniej oficjalne prezentacje czy też inregrowanie się (zwłaszcza osób pełnoletnich) będzie miało miejsce, a to wszystko dzięki bardzo dobrej lokalizacji naszej noclegowni – Akademików Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak jako organizatorzy nie zapominamy niejako o powadze całej inicjatywy i dlatego też staramy się dołożyć wszelkich starań by zabezpieczyć i urozmaicić wam cały okres imprezy.

    Tak więc, wszelkie dalsze informacje, w tym jak się zarejestrować, jakie są koszta imprezy i tym podobne znajdziecie na oficjalnej stronie zjazdu – ->link<- a jeśli macie jakiekolwiek pytania możecie je umieszczać tutaj. W miarę możliwości postaramy się na nie odpowiedzieć szybko i rzetelnie.

    Pozdrawiam i do zobaczenia w te wakacje,
    Tomasz 'Fanotherpg' Kaczmarek
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 May 2010
     
    Dzieki za ten wpis! Tak jak juz pisale Ci w mailu - jako ze ten temat mnie ostatnio interesuje to wlasnie kombinuje jak to zorganizowac, zeby byc :).
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 May 2010 zmieniony
     
    Może będzie tam też Darth z dawnego Hajwoltażu (napomknąłem mu o tym) albo ja (tylko raczej nie na całej imprezie)... :) W końcu to nie Głuchołazy na końcu świata. ;]

    A prelekcja TDC o historii gier byłaby ciekawą sprawą na tym Spotkaniu.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 May 2010
     
    z Hajwoltażu? lubię dema grupy High Voltage z małego Atari, nie wiedziałem że to Polacy...
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 May 2010
     
    Tak, odszyfrowałeś dobrze, ale także mnie lekko zdziwiłeś. ;o Sprawdź ten link: ->link<-
    :P
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 May 2010
     
    Ja wstępnie (bo jeszcze nie wiem co będę wtedy robił) się na tę imprezkę piszę. Pytanie czy organizatorzy mnie tam z prelekcją chcą ?;)
    • 7: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime28 May 2010
     
    Ze względu na coraz większy rozmach imprezy postanowiliśmy zmienić jej design z czegoś swojskiego na coś bardziej profesjonalnego. Tak więc jeśli mieliście problem z dostępem do strony dzisiaj rano, wybaczcie ale robiłem backup starej wersji, więc strona była nieosiągalna przez półminuty.

    Co więcej wciąż zbieramy zgłoszenia na wykłady! Tak więc jeśli zajmujesz się tworzeniem muzyki, grafiki, scenariuszy, programujesz, masz swój team albo też pracujesz sam, a chciałbyś się czymś podzielić skontaktuj się z nami by to przedyskutować. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje (nawet te ciut zwariowane). Im większa różnorodność oraz im więcej scen się pokaże tym lepiej dla naszej branży. Tak więc raz jeszcze gorąco zapraszamy!

    Jakby co też zwykli widzowie mogą się rejestrować, jest to bardziej niż mile wskazane ;) Do zobaczenia w Lipcu, a tymczasem zapraszamy na ->link<- !

    Wierzę, że to odpowiada na wasze pytania :) Kontaktujcie się na maila polgamez@interia.pl !
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jun 2010 zmieniony
     
    Prowadzę wstępne rozmowy z Tomaszem 'Fanotherpg' Kaczmarkiem i w chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że wygłoszę tam zupełnie nową prelekcję (z praktycznymi przykładami itp.) pt. "Niezwykła multimedialna architektura Atari XL/XE", będzie to próba zainteresowania programistów niepowtarzalnymi rozwiązaniami sprzętowymi Atari. Myślę że przybliżenie Atari ludziom którzy być może nigdy nie widzieli lub nie mieli okazji się zaznajomić z tym tematem, będzie fajne i interesujące.

    Poza tym będzie pierwsza część mojej starej prelekcji o historii Atari (i nie tylko), Tomasz chce mi zapewnić czas, który pozwoli poprowadzić ten temat w formie dyskusji, co wydłuży czas, ale też będzie większą przyjemnością dla widzów - co zdało egzamin ostatnio na Confidence.

    Z drugiej strony Tomasz zapewnia, że nie będzie brakowało atrakcji z dawnych czasów - wierzę mu na słowo ;):)
    • 9: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime8 Jun 2010
     
    Po co Tomasz, wystarczy Fan/Fano ;) Łatwiej dla wszystkich.

    Swoją drogą niedługo te rozmowy powinniśmy dokończyć niedługo i zaprezentować wszystko.
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Jun 2010
     
    > Po co Tomasz, wystarczy Fan/Fano ;) Łatwiej dla wszystkich.

    ok;)

    > Swoją drogą niedługo te rozmowy powinniśmy dokończyć

    Mam nadzieję, że uda się zrobić wszystko o czym rozmawialiśmy. Może wtedy uda się jakąś większą ilość osób z Atari ściągnąć do Was na ZTG.
    • 11: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime19 Jun 2010
     
    Tak więc tdc ma nawet 2 prelekcje:

    * Gry cyfrowe - Sztuka czy Kicz?" - Tomasz "Fanotherpg" Kaczmarek
    * "Middleware Polska - prezentacja najpopularniejszych edytorów gier w Polsce" - Piotr "gnysek" Gnys (Game Maker), Maciej "Preki" Prekurat (RPG Maker) i Tomasz "Fanotherpg" Kaczmarek (Kliki)
    * "Imagine a world" ... Czyli XNA + Silverlight , troszkę Kodu a na serio BUG - Andrzej "Siranen" Piotrowski
    * "Era niezależnych: jak przetrwać, wyrwać się i wygrać nie sprzedając duszy” - Jakub "Koobare" Riedel
    * "Elementy świata w grze wideo i ich struktura. Ogólne zasady estetyki wykonania” - Bartłomiej "Don Sotto" Mycyk
    * "Techniki wizualizacji terenu w grze Bitter Glory" - Karol "MrKaktus" Gasiński
    * "Game usability, czyli jak sprawić aby Twoja gra była lekka, łatwa i przyjemna" - Robert Podgórski
    * "Jak zbudować dobry zespół" - Robert Podgórski
    * "Tworzenie gier w technologii Flash i AIR" - Michał Wróblewski
    * "Pixel Art" - Romuald "qrks" Kowalczyk i inni
    * "Jak wyciska się fizykę ze sprężyn" - Rudnicki Piotr
    * "System do animacji postaci w grach komputerowych" - Rudnicki Rafał
    * "Niezwykła multimedialna architektura Atari XL/XE" - tdc
    * "Historia multimedialnej techniki komputerowej przez pryzmat narodzin rynku gier" - tdc
    * "Dźwięk w grach" - Marcin Przybyłowicz
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Jun 2010
     
    Dzięki za info Fano. Tematy są ciekawe, warto wpaść.
    • 13: CommentAuthormac
    • CommentTime20 Jun 2010
     
    tylko szkoda, ze te impreza jest tak strasznie rozwleczona, nie wszyscy już żyją życiem studenckim aby na tyle dni na tego typu imprezę przyjechać, no chyba że to ma być typowo studencka zabawa, ale trzeba poczekać na dokładną agendę
    • 14: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime20 Jun 2010
     
    mac dlatego też prelekcje odbywać się będa piątek od późnego popołudnia-niedziela aby wszyscy mogli przybyć. Czwartek i poniedziałek to dni bardziej organizacyjne, tyle.
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Jun 2010
     
    No to klops, w "godzinie szczytu" będę najprawdopodobniej pod zupełnie inną szerokością (i długością) geograficzną. :|
    Niemniej życzę udanej imprezy oraz oczywiście płodnych rezultatów tej Konferencji!!! :)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jun 2010
     
    Ja niestety nie bede, choc chcialbym. W przyszlym roku jak wczesniej sie dowiem to zaplanuje przyjazd.
    • 17: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime27 Jun 2010
     
    Szkoda Kaz i Dracon że nie dacie rady. Może uda się następnym razem?
    • 18: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime28 Jun 2010
     
    Tak więc dzisiaj pojawiła się kolejna aktualizacja. Tym razem program wzbogacił się o kolejne 9 prelekcji dobijając niejako do połowy zaplanowanych wykładów, co więcej już wkrótce podamy listę uczestników. Tymczasem zapraszamy na ->link<- a także do zapoznania się z nowymi prelekcjami:

    16. "Light pre-pass renderer " - 45 min - Marcin "Zielony" Korniluk

    17. "Demoscena - zabawa, sztuka, trening, czy filozofia życia? " - 45 min - Bartek Dramczyk i inni

    18. "Microsoft Imagine Cup 2010 & Game Day " - 45 min - Maciej Byczyński, Paweł Smagała, Maciej Adamczyk, Tomasz Wącirz

    19. "Proces tworzenia gier na iPhone'a i iPada" - 45 min

    20. "Bot do Starcrafta - stop nudzie i AI w pigułce" - 45 min - Grzegorz Beń i Wiktor Obrębski

    21. "iPhone zabił konsole przenośne?" - 45 min - Tomasz Strzelczyk, Vivid Games

    22. "Portowanie gry z PCta na iPhone'a na przykładzie Artist Colony" - 45 min - Andrzej Koloska, Vivid Games

    23. "Retro Żyje" - 45 min - Fanotherpg, tdc i inni

    24. "Kierunek: Gry - Amatorstwo czy Niezależność?" - Tomasz Kaczmarek
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jun 2010
     
    Fanotherpg - czy moglbys napisac, ktore z tych wykladow sa amatorskie, a ktore (o ile sa takie) profesjonalne, robione przez jakies firmy?
    • 20: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime30 Jun 2010
     
    ^^ Kaz, dobry punkt. Postaram się to dodać przy najbliższej aktualizacji, jednakże kwestia co uznajemy za 'profesjonalne' czy firma która wydała 1 grę jest profesjonalna, czy też niezależny twórca mający kilkadziesiąt pozycji na koncie?
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jun 2010 zmieniony
     
    To moze napisze skad to pytanie. Otoz gdy bywam od czasu do czasu na roznych konferencjach, w tym tych poza Polska to przede wszystkim sprawdzam, KTO wyklada dany temat. Czasami autor wykladu/prelekcji albo to, kogo reprezentuje - mowi o wykladzie wiecej niz sam tytul.

    Wystarczy czasem nazwa firmy albo adres internetowy, by moc sie zorientowac na przyklad w obiektywnosci mowcy czy chocby w tym, jaki zakres moze miec temat (inaczej wyklada wyklad "Ubezpieczenia" wygloszony przez ksiegowego, a inaczej przez agenta ubezpieczeniowego; na pewno inny jest tez stopien zaufania, ktorym mozemy obdarzyc autora takiego wykladu).

    W powyzszym przypadku Zjazdu Tworcow Gier oczywiscie wiarygodnosc nie jest kluczowa, bo jak mniemam (nie wiem czy slusznie) jest to na razie amatorska konferencja, ale z ambicjami :). Wiec krotki opis przy kazdym autorze moim zdaniem by sie przydal przede wszystkim ze wzgledow informacyjnych - kto zacz? Podejrzewam, ze autorzy sa znani bardzo lokalnie, wiec to tez pozwoliloby lepiej ich poznac, a przy okazji uwiarygodnic. Na przyklad mozna by napisac "Bartek Dramczyk - wieloletni fascynat demosceny, dziennikarz magazynu Chip", "xxx - tworca i wspolwlasciciel Vivid Games, www.vividgames.pl", "yyy - niezalezny, znany ekspert w dziedzienie gier RPG", itp. :)
    • 22: CommentAuthormac
    • CommentTime30 Jun 2010
     
    kiedy będzie program z rozbiciem na dni i godziny?
    • 23: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime1 Jul 2010 zmieniony
     
    Wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja nie tylko uzupełniające listę prelekcji do 29 pozycji, czy też prezentująca nowych patronów i sponsorów ale przedewszystkim prezentująca listę wszystkich poprawnie zarejestrowanych uczestników Zjazdu. Tak więc jeżeli chcesz się dowiedzieć co i jak warto zajrzeć na ->link<- - zabawę zaczynamy za DWA TYGODNIE!

    A co do listy pro, spróbuję to skombinować do dzisiejszej aktualizacji, nawet nieco zaimprowizowane. A podział podany zostanie wkrótce.
    • 24: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime1 Jul 2010
     
    OK jest aktualka i jest lista pro, i co teraz o niej myślicie?
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jul 2010
     
    Jest okey. Dodam, ze "tdc" to Tomasz "TDC" Cieslewicz.
    • 26: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime3 Jul 2010
     
    TDC nie chce ujawniać swoich danych personalnych. Dodałem tak jak prosił - to samo wykonam w kontekście kilku innych osób.

    Swoją drogą European Games Academy i Michał Marcinkowski (twórca Soldata) będą jednymi z prelegentów na tegorocznym ZTG - więcej informacji jak zwykle na stronie zjazdu.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    He he - Google ujawnia dane personalne TDC w ciagu 3 sekund: wystarczy wpisac "TDC prelekcja" i kliknac na jeden z kolejnych wynikow :)
    • 28: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime7 Jul 2010
     
    Jestem tego świadom, ale jego prośba jest dla nas jak rozkaz. W końcu to on nam robi przysługę nie my jemu :)

    Co więcej dostępna jest pełna agenda. ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2010
     
    To absolutnie nie byl przytyk do Was! Po prostu dane Tomka sa juz w internecie powiazane z ksywa TDC, wiec takie zastrzezenie swoich danych jest bardzo nieskuteczne i nie wiem, co Tomek mial na mysli - zastrzegajac je.
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Jul 2010 zmieniony
     
    Osmiele sie zadac pare pytan "pomocniczych":

    1. Czy po tym Zjezdzie zostanie jakas pamiatka w postaci pewnego podsumowania (video, strona internetowa ze "streszczeniami" wystapien, itp.). Mysle, ze warto by bylo (sadzac po zapowiedziach poruszanych tematow). Czy istnieja takowe materialy z poprzednich dwoch spotkan?

    2. Czy ew. kolejny Zjazd (za rok?) bedzie rowniez w stolicy... wojewodztwa pomorskiego?? ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    Przylaczam sie do pytania.
    • 32: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime10 Jul 2010
     
    Kaz którego? ;>

    1. Niespodzianka?
    2. Niejako tradycją stało się, że co roku jest gdzie indziej.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2010
     
    Drugiego, bo odpowiedz na pierwsze znam z korespondencji z Toba :D
    • 34:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jul 2010
     
    Kaz, w sposób niezależny ode mnie, w necie znalazły się te dane. Jednak teraz staram się to (powoli) odkręcić. Google jest nieprawdopodobnym szpiegiem (nawet kiedyś oglądałem jakiś dokument gdzie detektyw przyznał że z googla się więcej dowie niż starymi metodami itp.). W tej chwili wpisując czyjeś nazwisko można go wręcz śledzić. Przykładowo pracodawca sprawdza aplikację i od razu widzi jakie zainteresowania ma dany aplikant. Nawet zakładając, że nie mamy się czego wstydzić, to jednak jest to bardzo duża ingerencja w naszą prywatność.

    Ja rozumiem Kaz, że masz takie podejście aby zawsze podawać i imię i nazwisko i nick, jednak nie wszystkim to odpowiada (no może tym co są głodni sławy :D).
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2010 zmieniony
     
    Nie, nie uwazam, ze ZAWSZE trzeba podawac imie i nazwisko, skad ten pomysl?

    Ale w przypadku wystapien publicznych, czy szerzej - dzialalnosci publicznej - po pierwsze nie masz szans byc anonimowym (zawsze moze sie przeciez znalezc ktos, kto nakreci Cie w czasie publicznego wystepu, zrobi Ci zdjecie, opisze imieniem i nazwiskiem - i to nie tlyko calkiem legalnie, ale zgodnie z powszechnym zwyczajem).

    Po drugie - jest to, chyba przyznasz, dziwna praktyka, zachaczajaca o brak logiki. Dzialalnosc publiczna ma to do siebie, ze jest znana publicznie :). W takiej sytuacji bedzie dochodzilo do tego, co nazwales "ingerencja w prywatnosc" czyli do znajomosci osoby publicznej z imienia i nazwiska.

    Domniemuje jednak, ze nie chodzi Ci o ukrywanie samego imienia i nazwiska, tylko o to, ze ktos znajacy Cie z jednej dziedziny (np. dzialalnosci w dziedzinie X) latwo moze powiazac to z informacjami, ze dzialasz tez w dziedzinie Y. W takiej sytuacji wydaje mi sie to jednak nieuzasadniona pretensja do narzedzi (Google, etc), bo one tylko ulatwiaja wyszukiwanie takich powiazan, a brak tych narzedzi wcale nie spowoduje, ze ktos nie odnajdzie powiazan...

    Co wiecej - te wlasnie powiazania sa czesto wazne dla ustalenia wiarygodnosci prelegenta, zakresu jego wiedzy, umiejetnosci, etc. Przeciez pokladamy jakis stopien zaufania w kazdej osobie przedstawiajacej jakas wiedze (a Ty na wykladzie bedziesz przekazywal pewna wiedze). Nie bedziemy sprawdzac wszystkich faktow, ktore przedstawia prelegent.

    Jezeli nazywasz to ingerencja w prywatnosc to albo nie prowadz dzialalnosci publicznej, albo w niektorych sferach wystepuj anonimowo czy pod inna ksywa niz TDC.

    PS. Jezeli zas chodzi o uzywanie przeze mnie pelnych imion, ksyw i nazwisk (w miare mozliwosci, bo przeciez nie zawsze) w artykulach na AOL to chcialem Ci zwrocic uwage, ze pelni to role informacyjna.

    To, czy za pomoca informacji zyskuje sie slawe (czy wrecz przeciwnie) nie zalezy od uzycia samego imienia i nazwiska tylko od tego, co jest przedmiotem dzialalnosci danej osoby.
    • 36:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jul 2010 zmieniony
     
    Kaz niepotrzebnie tak się bronisz, ja do Ciebie nie piłem lecz jedynie wyjaśniłem to co było dla Ciebie niejasne.
    To że napisałem że "masz takie podejście (...)" to ja to szanuję i w pełni rozumiem jaką to rolę pełni - niewłaściwie odczytałeś moje słowa.

    Ja obecnie chcę po prostu zminimalizować ilość informacji o mnie w necie (przykładowo ludzie głupoty wypisują np. w NK, a potem się dziwią efektów itp.). Jeśli pojawiam się gdzieś jako Tdc, to przecież każdy ze mną kontakt znajdzie czy tu na forum, czy w innym miejscu. A reszta informacji z punktu widzenia internetu jest jedynie jakąś nic nie znaczącą paką informacyjną, która dla mnie jest zbędna jeszcze bardziej.

    Myślę, że następne pokolenia będą od dziecka uczone, że nie udostępnia się pewnych informacji w necie, teraz mało kto o to dba, ale jeśli ktoś miał kłopoty z tego powodu to pewnie jest hiperwrażliwy;)

    Kaz:

    kto nakreci Cie w czasie publicznego wystepu, zrobi Ci zdjecie,

    Jako wykładowca mam prawo sobie zastrzec aby tego nie robiono.

    Kaz:

    pisze imieniem i nazwiskiem

    Opisanie przez anonimowego internautę z imienia i nazwiska nie jest takie bolesne, bo każdy może się zastanawiać ile warte są opisane informacje i czy na pewno o tego samego gościa chodzi (przykładowo ja mam w swoim mieście informatyka o moim imieniu i nazwisku :-P ).

    Kaz:

    W takiej sytuacji bedzie dochodzilo do tego, co nazwales "ingerencja w prywatnosc" czyli do znajomosci osoby publicznej z imienia i nazwiska.

    Działalność publiczna to jedno a mnożenie się w necie informacji o mnie czy kimś innym to drugi temat. Ja myślę powoli nad ograniczaniem tego drugiego.

    Domniemuje jednak, ze nie chodzi Ci o ukrywanie samego imienia i nazwiska, tylko o to, ze ktos znajacy Cie z jednej dziedziny (np. dzialalnosci w dziedzinie X) latwo moze powiazac to z informacjami, ze dzialasz tez w dziedzinie Y.

    Nie chodzi mi o to. Jeśli ktoś jest tak aktywny jak ja, to ilość informacji się mnoży w niekontrolowany sposób, ilość ta jest w pewnym momencie tak duża, że nawet trudno powiedzieć jakie informacje kiedyś ktoś ze sobą połączy i do jakich celów.

    Co wiecej - te wlasnie powiazania sa czesto wazne dla ustalenia wiarygodnosci prelegenta

    Ja o to nie dbam, jednak zwykle wiarygodność prelegenta się sprawdza u znajomych, ludzie od imprez zwykle się znają.

    a Ty na wykladzie bedziesz przekazywal pewna wiedze).

    Każdy na wykładzie dowie się jak mam na nazwisko, a potem ze mną pogada jeśli będzie chciał. Jednak treść slajdów nie będzie taka łatwa do odnalezienia w necie (a słuchaczom wystarczy).

    albo w niektorych sferach wystepuj anonimowo czy pod inna ksywa niz TDC.

    No właśnie się powoli zastanawiam w jakim kierunku pójść, ale właśnie coś takiego zrobię.

    w artykulach na AOL to chcialem Ci zwrocic uwage, ze pelni to role informacyjna.

    I bardzo dobrze;)
    Naprawdę w to nie wnikam. Ja miałbym coś przeciwko jeśli byś miał nas (osoby o których piszesz) w nosie. Ale nie masz i ja naprawdę nie mam nic do Ciebie.
    Natomiast dostępność informacji w necie dla każdego - co dotyka nas wszystkich, powoli zaczyna mnie niepokoić.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Natomiast dostępność informacji w necie dla każdego - co dotyka nas wszystkich, powoli zaczyna mnie niepokoić.


    Moim zdaniem za pozno. Ale ciekawi mnie czy w praktyce da sie ograniczyc dostepnosc informacji o sobie w necie - wiec trzymam kciuki.
    • 38:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Skoro nie został udostępniony mój adres oraz numer karty kredytowej to jeszcze nie jest za późno ;)

    Ale ciekawi mnie czy w praktyce da sie ograniczyc dostepnosc informacji o sobie w necie

    Da się u źródła, jednak trzeba na każdym kroku myśleć, a jak się rozejrzymy dookoła to mało kto myśli, więc jeszcze będziemy świadkami niejednej afery w związku z jakimiś informacjami dostępnymi w necie.
    Myślę, że w przyszłości będzie się niszczyć polityków za pomocą netu. Przykładowo odnajdzie się w necie jakąś wypowiedź (jak miał 9 lat :D) i oskarży się danego delikwenta o to co akurat będzie wygodne.


    Co do ograniczenia informacji o mnie to jestem na tropie ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2010
     
    Da się u źródła


    Tak mozesz napisac, jak Ci sie uda. Pozyjemy, zobaczymy - zapewne podzielisz sie doswiadczeniem na swoim blogu?
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Jul 2010
     

    TDC i KAZ rzekli:

    albo w niektorych sferach wystepuj anonimowo czy pod inna ksywa niz TDC.

    No właśnie się powoli zastanawiam w jakim kierunku pójść, ale właśnie coś takiego zrobię.


    Musisz sie chyba skumac z wyjkiem GOOGLE. ;)
    A tak poza tym chyba pozazdrosciles slawnemu muzykowi o (dawnym) pseudonimie PRINCE, ktory potem - z jakis waznych powodow - przemianowal sie na THE SYMBOL... ;) I chyba malo kto wie/pamieta jak brzmia jego "realne" personalia... :D
    • 41: CommentAuthorFanotherpg
    • CommentTime20 Jul 2010
     
    Ja chciałbym podziękować demoscenie za aktywny udział w ZTG. Gdyby nie wy, ta impreza nie byłaby takim sukcesem.
    • 42: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime20 Jul 2010
     
    W takich dyskusjach zawsze powtarzam, że wielu z nas radnymi ani posłami już nie zostanie z uwagi na takie czy inne zachowania na party uwiecznione przez zapaleńców z kamerami i aparatami.
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jul 2010
     
    Fanotherpg - gratuluje imprezy, slyszalem juz pierwsze opinie, ze bylo swietnie.

    Tatqoo - alez wlasnie tak latwiej mozna zostac poslem lub radnym :). U nas niestety, jak jest na kogos "teczka" to znaczy, ze latwiej tego kogos kontrolowac i tworzyc nim "struktury w terenie". Jak bedzie posluszny, to sprawa wybrykow nigdy nie wyplynie.
    • 44:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jul 2010
     
    Fanotherpg: Ja również gratuluję imprezki, była jedną z najbardziej licznych w Polsce (uczestnicy). A odwiedziło ją wielu najlepszych speców w PL, a o to nie jest łatwo oraz to jeszcze nie miało miejsca na innych imprezach. Sam nie wiem jak się Tobie to wszystko udało zrobić.

    Ja chciałbym podziękować demoscenie za aktywny udział w ZTG.

    Spoko, daliśmy z siebie wszystko (np. przygotowując demka zlotowe w nocy itp.) a przy tym się dobrze bawiliśmy ;)
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    Tutaj dosc obiektywna ocena Rega, sa wymienione i wady i zalety imprezy:

    ->link<-