Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.
Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.
gregor2:
@zbyti uwazaj bo bedziesz wyklety ;)Peri Noid:
"Apple nie chcial strzyc ludzi" brzmi jak oksymoronta nagonka ma też podłoże polityczne
gregor2:
LISA pojawila sie na rynku w styczniu 83gregor2:
To ze nie byla ustawiona na czestotliwosc 8MHz wynikalo nie z technicznych mozliwosci, tylko z tego ze taki procesor w z bolem bo z bolem ale akceptowalnej (motorola byla w sumie monopolista moze i gorszym od Intela) cenie Motorola dostarczyla Apple w ostatniej chwili podczas produkcji.gregor2:
A jesli tych informacji tech. ktore juz podalem jest malo to dodam ze LISA byla pierwszym komputerem w ktorym pojawil sie nowy format dyskietki 3.5' od SONY.Twardoglowi w IBM w 83' to zrozumieli i gdy dotarlo do nich ze w zasadzie juz stracili rynek komputerowy, postanowili ratowac co sie jeszcze da.
A wynikalo to z tego ze Jobs wlasnie LISA zaszantazowal Motorole ze jesli nie zaczna obnizac mu ceny na 68k do uczciwego poziomu to on doprowadzi ich do bankructwa wybierajac do swojego komputera procesor od Hitachi
jak pewnie widziałeś po dacie BIOS, obsługa HDD w PC pojawiła się parę miesięcy przed wydaniem LISA (która zresztą nie miała wbudowanego HDD).
jak pewnie widziałeś po dacie BIOS, obsługa HDD w PC pojawiła się parę miesięcy przed wydaniem LISA
- LISA wspierała 2MB RAM, (bo 68000 tyle wspierał), PC: 1MB (bo x86 tyle wspierał).
68000: 24 linie adresowe (16MB RAM)
2) jeszcze jedna personalna wycieczka i będę zmuszony dać Tobie czasowego bana.
gregor2:
Motorola 68000 miala 23 linie adresowe , nie 24 to po pierwsze A23..A1gr4egor2:
Przeciez to trol dajesz mu pod nos dokumentacje a on udaje glupiego. Do tego probuje zastraszac bo ma wladze i mnie zbanuje...gregor2:
przeciez to trol dajesz mu pod nos dokumentacje a on udaje glupiego.gregor2:
dajesz mu pod nos dokumentacjeCyprian:
68000: 24 linie adresowe (16MB RAM)gregor2:
Gdzie jak gdzie ale na forum atari nie spodziealem sie przeczytac tylu bredni w jednym zdaniugregor2:
A reszte historii opowiem jesli bedzie zainteresowanie, nie tylko ze storny trola... ;)
