atarionline.pl Gameboy? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    Lexibook sprzedaje w Lidlu taka oto konsolke dla dzieci za 60 zlotych. Poniewaz gry wygladaja calkiem, calkiem to ciekawi mnie czy to jest jakis emulator/podroba Gameboya albo czegos podobnego?

    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jun 2010
     
    Bardzo ciekawe, grafika jakby to był klon NES, ale układ dźwiękowy nie brzmi jak tej konsoli ani też GameBoya. Schemat kolorów obudowy mógłby być lepszy, ale największy jak dla mnie minus to zasilanie tylko z baterii o ile dobrze zrozumiałem, brak możliwości zmiany gier oraz takie sobie odświeżanie wyświetlacza.
    • 3: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Jun 2010 zmieniony
     
    Zaciekawiło mnie to też. Grafika jest za dobra jak na GameBoy Color (tam była bardzo prosta grafika z zaledwie kilkoma kolorami) i też lepsza niż NES. Oglądłem cały filmik słuchając dokładnie co gość mówi i pokazuje. Nic nie rozumiałem :), ale trochę się domyśliłem. Kilka razy gość wymienia nazwy GameBoy, Gameboy Color, GameBoy Advance, NES i kilka innych konsol. Podejrzewam jednak że coś tam do tych konsol porównuje tylko. Wyłapałem, kilka tytułów które uruchamia, pogooglowałem i okazuje się że jest to przepakowana w mini obudowę wersja konsolki EZI Entertainment. Nie znalazłem specyfikacji technicznej tego cuda z wyjątkiem napisu na pudełku - "16 bit processor". Ta konsolka to jakaś chińszczyzna, która próbuje udawać Wii - podobne (z wyglądu) kontrolery, podobno wykrywające ruch ;). Grafika powiedziałbym że coś pomiędzy NES a SNES.

    Tu można poczytać więcej o konsolce EZI:
    ->link<-
  1.  
    Hi to all.

    I intend to answer you for days but I forgot.

    This Video is from a Portuguese Guy.

    It claims that Games have 2004 /or 5) copyright but he also thinks they are ports of NES and SNES done/cracked (re-done) by third party ones...

    This are typical Oriental "kind of..." machines.
    Here on Portugal this Machines were very common on the Late Eighties and beginig of 90s on Chinese Stores.
    The most common were NES type with lot's of inside (100,200...) inside the Machine but a large Cartridge Library with NES ripped Tittles (mostly of the times with different names).

    I had a friend with one and remember to play Konami's Contra (Gryzor on Imagine's releasing for Computers). It was the NES version exactly (Gfxs. talking, because I didn't listen Music&Fxs. from NES).





    Returning to this Hand-Held the Guy says that there are many
    Negative things on it:
    - No save mode.
    - Same Music in many Games.
    - Not many Levels/Size of the Games.
    - The "not so good" 2 right-side Buttons, although mostly of the times only the upper one use is needed.
    - The Sports Games are the badiest of the lot.



    Hope I can help.
    If you want to know more (some talks, just write here the Time of the Video to look at and Translate to English).



    Greetings.
    José Pereira.




    Positive things:
    - The Price: 19,95€
    - Simple and fun for kids (just ON an start playing!...)
    - Ideal for all Retro Fans like all of us here!...
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Jun 2010
     
    W Szczecinie w Lidlu w okolicach ulicy Wilczej tego nie widziałem gdy znalazłem się tam przypadkiem.
    • 6: CommentAuthornothin
    • CommentTime6 Jun 2010 zmieniony
     
    ehh, wolałbym już jednak pda z >2003 roku(Z BUTTONAMI) za max 150 pln, który na luzie udźwignie od zx-a po atari ST(nes, gb i snes bez żadnego problemu), i nawet w rozsądnych tytułach - dos-a(jeśli cpu to xscale),
    lub gp2x.
    • 7: CommentAuthorurborg
    • CommentTime18 Jun 2010 zmieniony
     
    Patrzcie co można kupić na Allegro - konsola Wii za 119 zł ;), no może nie do końca Wii tylko Wiwi :). Nawet całkiem ładnie podrobione, przynajmniej na zdjęciach :)
    ->link<-
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime18 Jun 2010
     
    kupiłem to wiwi i radze się trzymać z daleka.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jun 2010
     
    Mógłbyś napisać coś więcej o tym zakupie? Ja widziałem coś podobnego w supermarkecie, ale mnie odstraszyło zasilanie chyba wszystkiego z baterii i obadane wcześniej filmiki na youtube.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 May 2013 zmieniony
     
    W Lidlu znów pojawiły się handheldy Lexibook, koszt to około 60zł. Jest też mniejszy i tańszy (około 40zł) brat, ale wyświetlacz to 1,8 cala, to zdecydowanie za mało, prawie jak w zegarku. Na fotkach gry zdają się mieć sporo kolorów, ale ten tańszy ma chyba zbyt niską rozdzielczość lub kiepskie skalowanie. D-pad na tym mniejszym wygląda dziwnie.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 May 2013 zmieniony
     
    Dziś dzieciak przyniósł do pracy taki wynalazek ->link<-
    Problem w tym, że to jedyna informacja na temat tej konsoli jaką udało mi się znaleźć w Internecie. Duży plus to to, że cała obudowa jest z grubej gumy zamiast z mało wytrzymałego plastiku.



    Pograłem w niezłe wyścigi i grafika mniej więcej jak na SNES (Mode 7). Muzyka to jakby lekko fałszujące midi, ogólnie ok. Te przenośne cosie to zazwyczaj tandeta (i gry i hardware), ale tak nie jest w tym przypadku. D-Pad jest w porządku, ale przydałyby się jakieś wyżłobienia na palce - ma się wrażenie trzymania joypada od Amigi CD32. Przyciski A, B chodzą cicho i bez dużego oporu. Chińczyk godny polecenia.