atarionline.pl Do przeróbki 65,800 czy 130 ?? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlukic
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    Witam

    Swojego czasu na stronce była oferta przeróbki kompleksowej(od ramu po karty dzwiękowe itd).
    Mam trzy atarki ale magnety pozdychały, a chciał bym z nich korzystać.Czy jest ktoś kto przerabia takie coś nadal??

    Pozdrawiam
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Aug 2010
     
    Na stronie wciaz sa oferty - w dziale "Stragan". Jest kilka osob, ktore przerabiaja/rozszerzaja/naprawiaja.
    • 3: CommentAuthorlukic
    • CommentTime11 Aug 2010 zmieniony
     
    Ok jest.Jak widzisz Kaz zamieściłem tam prośbę o kontakt jak i sam próbowałem skontaktować się z Lotharkiem i jak widzę nie tylko ja i głucho jakoś na te prośby.Z miłą chęcią podrasował bym moją atrke.w ostateczności przerobił bym magnet na kabelek pod mp3 tylko nie wiem czy nadają się magnety moje bo śladu żucia nie dają :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Aug 2010
     
    Jezeli napisales do konkretnej osoby, a ona Ci nie odpisala to jeszcze nie koniec: moze jest na wakacjach, etc.
    • 5: CommentAuthorlukic
    • CommentTime12 Aug 2010
     
    Właśnie tu jest problem że parę razy a nawet tu na stronce widnieją dwa moje wpisy z prośbą o kontakt bo maile zwrotne przychodzą że podany adres e mail jest nie prawidłowy.Więc wczoraj napisałem na forum zapytanie i mam nadzieje że tu ktoś odpowie lub na adres lukic@op.pl
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2010
     
    No to trzeba bylo tak od razu, ze adres juz nieaktualny. Jak widzisz - nie wszyscy dbaja o to, zeby update-owac namiary do siebie. Napisz do mnie na priv - do kogo chcesz kontakt to postaram sie pomoc.
    • 7: CommentAuthorlukic
    • CommentTime12 Aug 2010 zmieniony
     
    Poszło do ciebie
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Aug 2010
     
    Z magnetami można sobie poradzić tak:
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    Lukic - nic do mnie nie doszlo, zaden mail od Ciebie.
    • 10: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    Lotharek obecnie aktywnie wypoczywa: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Aug 2010 zmieniony
     
    IMHO Lotharek nie zajmuje się reanimowaniem magnetofonów - jak już to trzeba by pytać o to Zenona.

    @Lukic: miałeś jakieś konkretne turbo w tych magnetofonach ?

    //EDIT: No patrz, wczytałem się w treść, a z tytułu wątku wynikało by, że to atarki chcesz przerobić - czy na początek nie wystarczy Ci sio2SD ? Zakup w postaci gotowca można bardzo łatwo zapakować w obudowę typu "mój stary zepsuty XC12" - co było już na AtOlu przerabiane w różnych wersjach :-).
    • 12: CommentAuthorlukic
    • CommentTime22 Aug 2010 zmieniony
     
    @MaW zdaje się że jeden był turbo 2000 a drugi bilzard, ale głowy nie dam bo młodszy brat przeją graty przez jakiś czas, a że był zdolnym psujem to nie wiadomo co tam zmajstrował
    sio2SD ok ale gdzie kto ...... itd sprzedaje to??Jak ktoś ma ofertę to poproszę na lukic@op.pl
    Jeśli chodzi o lotharka to chodziło mi o przeróbki które ogólnie oferował.Niezły kombajn można było by zrobić z małego atarka.
    Ale nikt nie odpowiedział mi na najważniejsze pytanko którą maszynkę najlepiej poddać obróbce??
    jeżeli sio2SD wystarczy do odpalania softu na maluchu to jeszcze 1 MB dorzuciło by się i wystarczy.
    Jak się uporam z reanimacją maluszka to zabiorę się za STEki 520 i 1040 oraz Amigę 1200 z bilzardem :) trzeba by odrestaurować skład komputerowy.
    Ale najpierw maluszek najważniejszy
    A jeszcze jedno pytanko Stacje toms 720 idzie jeszcze gdzieś kupić??To była maszyna.Miałem ją ale głupi dureń sprzedałem.Teraz widzę jaki to był atomowy sprzęt
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Aug 2010 zmieniony
     
    SIO2SD jest najprostszym interfejsem do zmontowania samemu. Można nawet nie montować LCD, tylko uruchamiać loader spod atari. Można nie montować kondensatorów na klawisze. Można nie montować klawiszy. Można nie montować potencjometru od lcd i diód wyświetlających statusy, tym samym rezystorów do nich. Jedyny problem to atmega32, która teraz trochę kosztuje, no i zaprogramować ją trzeba się postarać (najprostszy jednorazowy programator to parallel port i 5 kabelków). A wtyczkę sio można zmontować ze złącz waflowych takich, co wychodzą z zasilacza AT. Mają bardzo niewielką różnicę w rozstawie pinów. Jeśli się kupi płytkę, to koszt atmegi + płytki + pozostałych części pewnie zamknie się w 50 zł (pomijam lcd, kosztuje ok. 20-25zł)
    • 14: CommentAuthorlukic
    • CommentTime23 Aug 2010
     
    @jhusak luz ale to jest czarna magia dla mnie :) nie mam zielonego ani bladego pojęcia o czym ty piszesz :).Koszty nie stanową żadnego problemu.Liczy się sentyment :).

    A kontynuując pytanko to którą najlepiej przerobić atarke 800,130 czy 65??
    • 15: CommentAuthorJed
    • CommentTime23 Aug 2010
     
    SIO2SD - zapodaj temat PIGULE (GG 1903091) to Ci pewnie zmontuje. Pisał mi,że Koszt ok 120 zł + kabelek SIO + koszt wysyłki. (bez kabelka SIO też zmontuje tylko trzeba będzie sobie samemu potem skołować i zamontować. Na allegro kabelek ok 30 zł.
    • 16:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    oooo...ale ooo ssooooo chodzi ???

    lotharek@lotharek.pl jak co...