atarionline.pl Robbo On Golden Planets - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime16 Aug 2010
     
    Jako że w wolnych chwilach sporo gram w Robbo (i jakoś mi się to nie nudzi) i jego odmiany zgromadzone na AOL postanowiłem aby był z tego jakiś powszechniejszy pożytek. Tzn mam zamiar aktualizować co jakiś czas paczkę (załącznik) która będzie zawierać w katalogach stany początkowe ciekawych etapów Robbo. Nie wprowadzam żadnego sformalizowanego systemu ocen opierając się tylko i wyłącznie na własnych odczuciach. Może się zdarzyć, że znajdzie się tam bardzo trudna pod względem logicznym planeta lub taka, w której rozwiązanie jest widoczne prawie od samego początku ale wprowadzenie tego rozwiązania w życie daje dużo frajdy.

    Zdaję sobie sprawę, że co do niektórych planet ktoś (zwłaszcza autor) może mieć odmienne zdanie. Mam tylko nadzieję, że takie zestawienie pomoże tym którym nie chce się brnąc przez wszystkie planety w mnogości odmian Robbo (zresztą coś podobnego, tyle że z ocenami, zrobił Kaz dla Robbo Boss, Robbo v12, Robbo v13)- ->link<-

    Ja zacząłem od Robbo VI.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Skoro juz taka zmasowana robbomania nastapila to odswieze ten watek, zeby hlipoz nie zapomnial o kolejnych grach :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    I jeszcze dodam pytanie Nolavy zadane w komentarzach:

    "Czy ktoś ma wersję Robbo 4 MB Marka Bodawity, była reklama w Tajemnicach Atari wiele lat temu?"
    • 4: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Chyba trochę na wyrost otworzyłem ten wątek (zwłaszcza w świetle co raz to nowych zbiorów – patrz Robbo Lutry), ale jak natknę się na coś ciekawego w archiwach AOL to z pewnością dołączę. Chodzi mi tu o wersje zrobione Robbo Konstruktorem, których nie można przeglądać tak łatwo jak atr’y przystosowane do Robbo Kreatora. Chyba, że czegoś nie wiem i można te wcześniejsze atr’y w jakiś sposób przeglądać pod Robbo Kreatorem?
    • 5:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime29 Aug 2010 zmieniony
     
    "Chyba, że czegoś nie wiem i można te wcześniejsze atr’y w jakiś sposób przeglądać pod Robbo Kreatorem?"
    Jeżeli adresy poziomóm w pamięci po wczytaniu takiej gry nie są zmienione w porównaniu do oryginalnych wersji stworzonych Robbo Konstruktorem to można zrobić zrzut pamięci z emulatora (ale dopiero po wczytaniu wszystkiego do pamięci, czyli na np. ekranie tytułowym) i odczytać go normalnie w Robbo Kreatorze jako zrzut pamięci (*.dat).

    Wykonanie takiego zrzutu to: wczytanie wybranej gry Robbo, poczekanie na ekran tytułowy, wciśnięcie F8 i tu w zależności od emulatora trzeba wpisać w konsoli:
    Altirra:
    .writemem nazwapliku.dat 0 ffff

    Atari800Win:
    write 0 ffff nazwapliku.dat
    • 6: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Ja używam Atari800Win. Sprawdziłem i działa! Dzięki.