atarionline.pl Corina - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2010
     
    Dostaje mailem pytania, gdzie mozna zdobyc materialy do skonstruowania wlasnego cartridge'a Corina, wiec odpowiadam hurtowo tutaj. Informacje mozna zdobyc na stronie uzupelnianej przez Zenona (Zenon Zone):

    ->link<-

    oraz przez Nostego (GR8 Software):

    ->link<-
    • 2: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Sep 2010
     
    Takie pytanie, czy dałoby się zaprojektować uniwersalny cart Corina z czytnikiem kart pamięci SD zamiast tych EPROM'ów,SRAM'ów i EEPROM'ów?
    • 3: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime15 Sep 2010
     
    no właśnie, kart na SD lub jakiś fleszkart. Jest taki fajny do Segi, nawet ma takiego menusa do obsługi załądowanych romów. Gdyby tak było takie cudeńko do Atari, eh :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Sep 2010
     
    Zapewne wymagaloby to nowego projektu, wiec to juz by nie byla Corina.
    • 5: CommentAuthortbxx
    • CommentTime16 Sep 2010
     
    Mogła by się nazywać "CorinaSD" byleby tylko odpalała wszystkie "ROM'y" zwykłej "Coriny" ;)
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Sep 2010
     
    Panowie, mieszacie dwie rozne filozofie.
    Corina powstala jako nosnik dla pojedynczych, wydawanych, gier. Owszem byla przewidziana (i jest zaprojektowana) wersja developerska, wylacznie z pamiecia SRAM do testow, dla koderow. Niestety, jak dotad Pigula nie mial mocy przerobowych zeby ja poskladac. Ale nie mam zamiaru zamawiac projektu Coriny na jakies flashe, czy wymienne karty SD! Nie interesuje mnie to. Nie jestem wrogiem nowoczesnych rozwiazan. Uzywam SIO2SD, SIO2IDE. ALe ja chcialem robic gry, ktore wydaniem mialyby przypomianac "dawne dobre czasy". Cartridge dla kolekcjonerow. Z nalepkami ;) A nie czytniki kart SD z wygladu przypomianajace carta. Bo rownie dobrze moglbym wtedy robic ATR'y na CD-ROM'ach :P Magia pryska.

    Technika idzie naprzod i to czego Wy chcecie istnieje i jest na pamieciach FLASH:
    ->link<-

    A niedawno powstal jeszcze ciekawszy projekt, do ktorego mozecie wedle uznania wsadzic dowolne kosci:
    ->link<-

    Oczywiscie te carty nie sa kompatybilne z Coriną, ale mysle ze przy pewnym nakladzie pracy i wspolpracy z autorami mozna je kompatybilnymi uczunic.

    A! jest jeszcze (niestabliny/nieskonczony?) projekt carta Candle'a (na flashach), ktory w zamierzeniu mial byc programowo ustawiany na kompatybilnosc z KAZDYM cartem, a wiec rowniez z Coriną.

    Takze jesli ktos zrobi carta na pamieci FLASH czy SD, kompatybilnego z Corina, to ja nie mam nic przeciwko. Chetnie udostepnie wszystko co wiem.
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Sep 2010
     
    I z ta filozofia Nosty sie zgadzam w 100%. Nosty, mozna prosic o pliki do coriny? Mam w swojej plytkarni opcje prototypow tanio to bym sobie zrobil .

    Atarimax-a cartow uzywam, sa wygodne.Ale jak to amerykanskie rozwiazania, nieco upierdliwe.
    • 8: CommentAuthortbxx
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Może się troszkę nie zrozumieliśmy. Kolekcjonerskie Carty wydawane przez GR8soft są super. Limitowane edycje itp. itd. Dla szarego użytkownika pozostawała wersja plikowa.
    Ale w przypadku "Yie Another Kung Fu" już tak fajnie nie jest. Wersja plikowa nie istnieje wiec pozostaje zrobienie samemu Carta lub granie na emulatorze. Podobnie zapowiada się sprawa z "Dungeon Monster". Dlatego pomyślałem czy dla zwykłego gracza nie byłoby lepiej mieć Flash Carta kompatybilnego z Coriną niż składanie Coriny razem każda nową grą.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Zaxxon - napisz do mnie prosze na prv. Mam tylko jakis Twoj bardzo stary adres.
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Sep 2010 zmieniony
     
    Nosty, czy mógłbyś proszę udostępnić obraz Bomb Jake? Testuję świeżo dodaną emulację Coriny w emulatorze Altirra (jakaś wersja prototypowa) i sprawdziłbym chętnie na Bomb Jake.
    W YAKF da się grać, ale są jakieś dziwne błyski na ekranie, ciekawe jak z Bomb Jake.

    Edit:
    Znalazłem już obraz Bomb Jake na sources.atari.pl ;-)
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Nosty, mail poszedl.

    Tbxx, hmm ,przeciez Corine mozna przeflashowac ?