atarionline.pl Hobbit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2010 zmieniony
     
    Pamietam dyskusje na temat gry "Hobbit" na male Atari. Ta gra nigdy oficjalnie nie powstala dla XL/XE, ale... Byly pogloski w starych czasach, ze ta gra jednak istnieje. Poniewaz jednak bylo wtedy wiele poglosek tego typu (na przyklad o "Barbrian" czy "Platoon"), ktore nie mialy pokrycia w rzeczywistosci to i "Hobbita" wrzucono miedzy bajki. Tym bardziej, ze pare osob potwierdzilo, ze piraci gieldowi sprzedawali pod tytylem "Hobbit" jedna z gier firmy Level 9. I niby wszystko jasne.

    A jednak moze jest nowy trop w tej sprawie. Otoz Ramos poinformowal mnie, ze na C64 istnieje gra "Hobbit czyli w te i wewte", bardzo stara tekstowka po polsku:

    ->link<-

    Co ciekawe, na ekranie tytulowym wersji C64 widzimy, ze autor mial ambicje napisania tego takze dla malego Atari:



    Jest wiec szansa, ze (taki) "Hobbit" naprawde powstal i pogloski wcale nie byly nieprawdziwe. Gra pochodzi z drugiej polowy lat 80-tych, a wiec bardzo dawno jak na Polske.

    Pytania od Ramosa i ode mnie, ktore moze pozwola wyjasnic to i owo:

    Znacie jakieś gry Bohdana R.Rau na Atari, albo jego firmy Braintron Software? Jest to pierwsza
    polska firma co tworzyła oprogramowanie na różne komputery 8-bit już w 1985 roku. Obecnie zachowało się
    jego 10 gier na Commodore +4/16/116 i jedna na C64, reszty nie mogę znaleźć.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Sep 2010
     
    Wspaniała wiadomość. A można dostać linki do pozostałych gier Pana Rau?
  1.  
    Mniej czasu zajmie XXLowi przeportowanie gry ze speca, niż nam jej znalezienie. ;P
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Sep 2010
     
    No nie wiem... Ja juz dawno prosilem XXL'a o Hobbita, bo wydawalo mi sie ze gra textowa to dla niego banal do przeportowania, i pamietam, ze powiedzial ze wcale nie jest tak prosto.
    Nie ma tego na jego liscie.
    • 5: CommentAuthorRamos
    • CommentTime15 Sep 2010 zmieniony
     
    Tu macie jego gry wydane na C+4/16/116: ->link<-
    A na PC różnymi rzeczami zajmuje np. ->link<-
    Co do innych gier nie znalazłem choć słyszałem, że coś napisał na Atari.