atarionline.pl Najstarsze polskie gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime4 Sep 2016
     
    @kosa0: Nie wypowiadałem się na temat Roberta Zdybela (Zdybla?) - czy gdzieś wspomniałem o nim w swoim poście?

    Polsko brzmiące nazwisko nie zawsze oznacza, że ktoś jest Polakiem, nie determinują tego również polskie korzenie jego rodziny. Tylko tyle chciałem dodać od siebie.

    Nie odnosiłem się do żadnego z autorów gier wspomnianych w tym wątku - nie posiadam na ich temat żadnej wiedzy. Każdy przypadek może być inny.
    • 2: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime4 Sep 2016 zmieniony
     
    Wiszisz Adam - jakbys powiedzl odrazu ze mam za malo danych to pewnie by tematu nie bylo - ale jakby ci to powiedzie wyszedles z zalozenia iz pan robert napewno nie jest Polakiem, a na pewno to czlowiek musi tylko umrzec.

    Wiec ja bym nie mowil ze gry przez niego napisane nie sa Polskie bo rownie dobrze moga nie byc amerykanskie
    fin
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Feb 2017 zmieniony
     
    Nikt nie napisał albo nie doczytałem; ) a jedną z najstarszych prawdziwych polskich gier jest Web Master z 83roku ,gra została stworzona przez pracowników Elwro ,Jerzego Dybskiego,Jaroslawa Wyrzgowskiega i Piotra Bednawskiego ,na Amerykanski rynek ktora na ten rynek nie trafila podobno przez brutalność , nienadawala sie dla dzieci ,oczywiscie gra napisana zostala dla Atari 400/800.Gra jest bardzo fajna jak na 83 rok.
    • 4: CommentAuthorBas
    • CommentTime11 Feb 2017
     
    Warto zobaczyć

    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Feb 2017
     
    Dzięki jest moja gra ,nie wiedziałem że Polak się przyczynił do niewydania jej .
    • 6:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime12 Feb 2017
     
    @Bas:
    Dzięki za linka.
    Ach, Mózgprocesror... co za gra... interaktywna książka z kolorowymi obrazkami. Dla dziecka bajka, bo miało się motywację żeby uczyć się czytać. No i to że rozgrywka odbywała się na tropikalnej wyspie. Może dlatego zawsze ciągnie mnie na Baleary i Kanary :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Mar 2022 zmieniony
     
    Co prawda wątek o jest o najstarszych polskich grach, ale jak zapodam niepolską, to może nikt mnie nie zlinczuje.

    Otóż natrafiłem na grę z listopada 1979 roku, amerykańską "Gobang", zamieszczoną w czasopiśmie "Byte":
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Mar 2022
     
    hehehe aż mi się przypomniało studiowanie na uniwerku - gomoku było jednym z zadań dla pierszoroczniaków z fachowym turniejem itp. i zdaje się, że mistrzem świata był nasz Eru (?) nie pamiętam za dobrze...
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Oct 2022
     
    Przy okazji sprawdzania czegoś innego rzucił mi się w oczy artykuł o atarowskiej grze "Webmaster", który napisała Dagmara Kottke:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime6 Oct 2022 zmieniony
     
    Marek Górecki ze Śląska czy to nie ten koleś który miał swoje stanowisko na giełdzie komp w Baildon? montował blizzard do magnetofonów i miał też swoje produkcje cart? tak tylko obiło mi się o uszy ...pamiętam to... co do polskich gier to chyba JUMPING JACK,MIECZE VALDGIRA