atarionline.pl VII Lubelski Festiwal Nauki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    W ostatni dzień moich wykładów i prezentacji związanych z VII Lubelskim Festiwalem Nauki wykorzystałem Atari STE, co możecie zobaczyć w mojej galerii:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    Temat mojego wykładu to "Multimedialne sytemy interaktywne w nauczaniu historii". Atari dodałem jako dodatkowy element historyczny :)
    Dzieci najbardziej były zainteresowany tym że na koniec wykładu mogły pobawić się różnymi zabawkami.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Sep 2010
     
    offtopic:

    Ponizej filmiku z festiwalu masz inny, z Amigi:



    przypomnial mi, ze raz kolega pokazal mi go w starych czasach, animacje wywarly na mnie wrazenie i postanowilem sam sie w takie cos pobawic, ale na ST.

    Do dyspozycji byl program Cyber Paint, kombajn do animacji klatkowych oraz program do animacji wektorowych, ktorego nazwy w tej chwili za Chiny nie moge sobie przypomniec. Zrobilem kilkanascie takich animacji, w tym ten zegar, ktory tyka, a potem spada na ziemie. Zaraz tego poszukam i postaram sie tu wrzucic.
  2.  
    Z Amigowych pozycji, które ostatnio umieściłem na swoim kanale wideo warte polecenia jest jeszcze Prezydemo 2.

    Wśród amigowców ta pozycja jest uważana za zaginioną. Umieszczałem już info na ppa o tym demku. Będę musiał je jakoś teraz udostępnić publicznie. Od dłuższego czasu myślałem o odzyskaniu tego programu. Teraz kolej na inne platformy sprzętowe i inne zaginione programy.
  3.  
    Zapomniałem napisać że udostępnienie na moich zajęciach festiwalowych Atari STE było pewnym eksperymentem z zakresu psychologii ;)
    Chciałem sprawdzić jak dzieci, które nigdy nie miały do czynienia z tego typu technologią i grami odbiorą to teraz.
    Nie było żadnego problemu. Jeden z chłopców powiedział że gry z Atari przypominają mu Tibię.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Sep 2010
     
    Ten program, ktorego tytulu nie pamietalem to "Aegis Animator":

    ->link<-

    Wlasnie odpalilem CyberPainta pod emulatorem Steem, wiec mam zrzut ekranu z animacji:



    ale filmik bylby lepszy. Zna ktos jakis solidny darmowy program do robienia filmikow z ekranu peceta? Od razu mowie, ze CamStudio nie jest solidny.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Sep 2010
     
    Niestety, CyberPaint zawiesza sie w Steemie przy odtwarzaniu animacji, a innego programu do odtwarzania plikow SEQ nie mam (byl jeszce AVS, ktory oprocz animacji odtwarzal w tle sample).
    • 7:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime25 Sep 2010 zmieniony
     
    Brawa za Prezydemo II, jeszcze część pierwsza by się przydała :)

    A Fantavision z Amigi to była jedna z "atrakcji" programu Telekomputer (emitowanego w ramach Telewizji Edukacyjnej od początku lat 90-tych).