atarionline.pl Poszukiwany / poszukiwana - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    Hi!

    Moze ktos pomoze ...

    Chodzi za mna od dluuuuuuuuuugiego czasu gierka, ktora pamietam z automatow (lata 90 :-) a nie moge nic pdoobnego znalezc ...

    To co pozostalo mi w pamieci:

    - gra polegala na strzelaniu do insektow (jakies owady typu muchy-mitanty itp), typowa platformowka wymuszajaca "jazde" caly czas w prawo (cos jak turrican)
    - na samym poczatku gry duzy napis GOOD LUCK (wtedy nazywalismy te gre po prostu "godluk" :-)
    - wybor planety na poczatku
    - w trakcie gry rozne rodzaje broni
    - glowny bohater przypominal robocopa
    - na koncu kazdej planszy (planety) wlaka z tzw. "maska", na kazdej planecie MASKA wygladala inaczej i byla sporych rozmiarow - na okolo 1/4 ekranu
    - grafika bardzo kolorowa, w stosunku do mojego (wtedy) 130XE to byl po prostu kosmos, wiec to raczej cos na poziomie ST/Amiga musialo byc sercem automatu)

    Bede wdzieczny za kazda sugestie, bo juz spac nie moge po nocach :-)
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    "Xain'd Sleena" ech zeby klasykow nie znac....

    ta gra wystepuje pod co najmniej 4 tytulami. warto zainteresowac sie wersja zx spectrum - bardzo wierna.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    To ja sie podlacze pod pytanie, bo jest ogolne, a tez szukam dwoch gier na automaty, w ktore to gry rypalem, gdy ledwie siegalem (wzrokiem) do monitora automatu... :)

    1) pierwsza to samolot kosmiczny, ktory startowal po pasie lotniska, rzucalo nim z lewej na prawo i odwrotnie, trzeba sie bylo utrzymac na drodze startu, co latwe nie bylo. Po wystartowaniu w powietrze lecialo sie w kosmosie i nawalalo (albo unikalo) asteroid.

    2) druga to zabawna strzelanka. Nieruchoma plansza - jakas powierzchnia planety. W centrum ekranu byl jakis stwor/obiekt, z ktorego wychodzily rozne mniejsze stworki, zdaje sie, ze mogly sie chowac w kraterach? albo stamtad tez wylazily, strzelalo sie wlasnie do tych stworkow, poruszajacych sie czasami jak w Centipede - seriami. Opis moze sie sporo roznic od oryginalu, jako ze mam w pamieci tylko jeden rozmazany screenshot :D
    • 4: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    @XXL:

    >"Xain'd Sleena" ech zeby klasykow nie znac....

    No wlasnie nadrabiam zalegosci w wyksztalceniu :-)

    Ja na Atari 8bit to raczej QA, Kyan Pascal i troche Action niz gierce, ale jak juz pisalem, nadszedl czas nardobic zaleglosci ...

    D Z I E K I!
    Dokladnie o to chodzilo!
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    1. to "AMBUSH", nie bedzie latwo znalezc, tez jakis czas temu chcialem do tego sciagnac rom.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    ad.1
    Tak, to wlasnie to:



    A jakies skojarzenia co do drugiego?
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    >"Xain'd Sleena" ech zeby klasykow nie znac....

    na ZX to chyba Soldier Of Light
    znakomita gra
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    Ja szukam wyczesanej strzelanki 3D z ~1986 roku, miała śliczny cieniowany/kolorowy tunel, wszystko chodziło w ramce - miodzio;)
    Jeśli dobrze pamiętam to spritesy miały bardzo dużą pixelozę (co jest jasne w tych czasach) i z tego co pamiętam to chyba często były czarne.

    To był pierwszy tego typu automat - rarytas.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2010
     

    xxl:

    1. to "AMBUSH", nie bedzie latwo znalezc, tez jakis czas temu chcialem do tego sciagnac rom.


    Juz mam!

    Pytanie, jak poderwac pojazd do lotu? Nie wlaczalo sie czasem jakis dopalaczy? Jaki to moze byc klawisz?

    PS. A ma ktos moze poprawny obraz gry "Jackal"?
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    klawisze strzalek - sterowanie, gaz - lewy alt, fire - lewy ctrl (standardowe ustawienia klawiszy mame) naciskasz gaz i jesli osiagniesz odpowiednia predkosc podrywasz maszyne - nie za wczesnie bo wyhamujesz.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    Musisz przytrzymać drugi fire, czyli Alt ;)
    • 12: CommentAuthorandys
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    PS. A ma ktos moze poprawny obraz gry "Jackal"?

    Wszelkie romy do setu Mame 0.139 znajdują się na planetemu.net oraz na gametronik.com
    Na planetemu znajdziesz rozne rodzaje tej gry np jackal ma ich az 4 wliczajac glowna gre.

    co do ambusha to ma dwie niesmiertelnosci w grze (bodajze 255 zyc bo po jakims czasie sie konczyly) ktore sam odkrylem kiedys w mojej budce z grami w koncu lat 80;). pierwsze to bylo jakos tak ladowanie na pasie ze trzeba bylo mocno o bok trzec i dosc mocno machac joyem..drugiego nie pamietam juz ale chyba opisany jest w mameinfo
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    co znaczy poprawny obraz "JAKAL"? chodzi o to ze nie na kazdej wersji mozna strzelac we wszystkich kierunkach?
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    To znaczy, ze Mame32 emulator zglasza mi po "Audit all games", ze brakuje mu jakis plikow w zip-ie. I nie widze tej gry na liscie.
    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    Wersja obrazu romu jest niedopasowana do wersji emulatora lub na odwrót.
    • 16: CommentAuthorandys
    • CommentTime7 Oct 2010 zmieniony
     
    Ściagnij Mame 0.139 i wszystko z planetemu i gametronik ci odpali. Moze sciagles tylko wlasnie odmiane gry czyli jakby klon. Potrzebuje on do dzialania wtedy niektorych plikow nadrzednych (parents). Plik ktory potrzebujesz jako glowny to jackal.zip..w innym przypadku jest tak jak mowi szenko.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Nolava zapytuje:

    "Czy ktoś ma wersję Robbo 4 MB Marka Bodawity, była reklama w Tajemnicach Atari wiele lat temu?"
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Nie 4 MB, a 20 MB. Patrz nr 8/91.
    • 19: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime24 Oct 2010 zmieniony
     
    @ xxl:
    dla różnych osób widać klasyki znaczą co innego.. Ja np. nie kojarzę, żebym grał w "Xain'd Sleena".. Ale pewnie spróbuję, skoro tytuł się pojawił