atarionline.pl FDD 3,5" dla XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    Hmmm...
    Przepraszam, moge w ogóle coś powiedzieć?

    A propos budowania:
    - nie chcę budować od początku. Chcę go dla siebie poskładać korzystając z wszystkich najlepszych, wymyśloncyh przez wpaniałych maniaków Atari rozwiązań, w jeden system - superXE. Ale ma on wyglądac zewnętrznie do złudzenia jak standardowy XE.
    - nie chcę absolutnie niczego odkrywać. Mam, skromnie mówiąc, na małą w tym zakresie wiedzę, nie mam ponadto zupełnie czasu. Jeśli mimo braku czasu poświęcam go na XE, to znaczy o mojej chorobie psychicznej, niestety. Mam raczej nadzieję motywować, przedstawiać pomysły, uczestniczyć w jakimś symbolicznym sponsoringu.
    - forum staram się przeglądać i uczestniczyć. Wiem, że istnieje rozwiązanie: myszka do XE - lecz w jak wąskim zakresie! Temat klawiatury owszem, jest do dyskusji. Co do reszty zarzuty absoluitnie chybione są; nak na razie, to VBXE można wykorzystać w takim zakresie, jak myszkę, albo mniejszym, dopóki nie będzie możliwości emulacji GTIA; TPP jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż SpartaDOS. Ale też mozliwości ma malutkie, w porównaniu do SpartaDOS X, oczywiście. Owszem, może trafniejsze jest porównanie GEOS i SpartaDOS, znam opinie konkurencyjne; pisząc "80 znaków - XEP80 miałem na mysli wyłącznie fakt, że XEP80 był oryginalnym produktem Atari; oczywiście obecnie problem ten jest z powodzeniem rozwiązywany na wiele innych sposobów, ale też ja nie podnosiłem, że problem jest nie rozwiązany, prawda? Oczywiście wiem o Karin Maxi Drive. Tylko jak ją zdobyć? Te wszystkie odpowiedzi sa tak enigmatyczne, że trudno się połapać. Czy można u Ciebie po prostu zamówić FDD 3.5" do XE?
    - nie mam zamiaru udawadniać, że Atari 130XE jest na wskroś nowoczesnym komputerem. Nie jest.Mną kierują zupełnie inne pobudki, a mianowicie: 1) kiedyś bardzo się zaangazowałem w posiadany komputer, zresztą Atari800XL z Kasprzakiem. 130XE z CA2001 kolegi bardziej mi się podobał :) Dzisiaj mogę go mieć. Taki sam. Ale co na nim robić? Jak się nim bawić? Trzeba wykorzystać pewne ulepszenia, ale nie tracąc świadomego poczucia, że obcuję z tamtymi rozwiązaniami, z tamtych lat. Może można je było wówczas poprawić, tylko Jackowi tramielowi się nie opłacało. to poprawmy. Może było kilka prototypów urządzeń, które nie weszły do seryjnej produkcji. To "odzyskajmy" je. 2) podobnie jak wszystkie inne systemy 8-bit, Atari jest skansenem. Przecież to jest oczywiste; ale skansen może żyć, prawda? Powinien. Dla wielu ludzi naturalne skanseny są miejsem wypoczynku, złapania równowagi psychicznej, może natchnienia? Skansen informatyczny jest tym samym. Ale musi żyć, musi się rozwijać. Uważam, że idealnie jest wtedy, gdy tak wspaniali ludzie, jak np. Zaxon, ale nie tylko on, poświęcając swój czas i uwagę, podtrzymują całą ta zabawę przy życiu, pozwalając na wyciskanie z naszych komputerków maximum, przy współpracy wspaniałych koderów, jednocześnie gdy z drugiej strony taki ortodoks jak np. ja (przepraszam że żyję, ale ile razy mam za to przepraszać, w końcu to nie moja wina, tylko Rodziców) upiera się, że - aby zachowac ciągłość pokoleń - wszystko musi działać z wykorzystaniem tego, co wyprodukowała fabryka Atari. Lub planowała, tylko Jacek Valgodesko obciął. Czyli, gry pod VBXE moga jak najbardziej mieć 100% lepszą grafikę, ale w menu gry powinna być opcja "GTIA HISTORY"; każda gra powinna być stereo, ale w menu gry powinna byc opcja "mono only"; Opuścić można, uważam, obsługę magnetofonu, bo Atari nigdy na to nie stawiało. Natomiast, w drugą strone, każdy program użytkowy powinien być obsługiwany przez myszkę, bo takie rozwiązanie przewidywano, podobnie jak XEP80, FDD 3,5", stereo, midi, większy RAM, nowoczesny OS, klawiaturę numeryczną, modem.
    Reasumując: walczcie i pakujcie w Atarka maxa. Niechaj powstają nowe świetne rozwiązania. Jestem gotów wspierać takie inicjatywy finansowo. Ale szanujcie ortodoksów, którzy będą chcieli to wszystko wtłoczyć w ramy "klasycznego" XE. Dzięki temu nikt nie powie, że XE+1MB RAM+FDD3.5"+DracOS+Covox+Stereo+VBXE+procesor 65816+niewidaomoco to już nie jest Atari XL/XE.W dodatku soft na ten sprzęt wynosi 3 produkcje. Jeśli wszystko to można uruchomić na "klasycznym" sprzęcie, choćby w wersji okrojonej, z doczytywaniem itd., ale można, to taki zarzut jest chybiony. A wówczas wielu powie: ooo, a kolega ma full wypas, jaka róznica! (taka jak pomiędzy CA1+Turbo2000 a 1050+Happy warp czy CA2001+TOMS)! Koniecznie muszę rozszerzyć moje Atari! Wszystko dzięki ortodoksom.

    Zaxon: w temacie HDD to muszę to przemyśleć.
    Nie jestem uparty. A jednak... Z HDD małą chwilkę poczekam. Dysk twardy byłby bliższy w/w moim (!) założeniom, ale musze to przemysleć.
    Na 100% chcę FDD 3.5" 720kB do XE.Odpowiedź daj na mojego maila, jeśli Cię udobruchałem...
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Feb 2011 zmieniony
     
    Kasprzak (+ zapewne jakiś interfejs) i CA2001 to nie produkty Atari! :)


    A jest tego przecież więcej. Ba, nawet magnetofon CA12 nie był produkowany przez Atari:

    (foto: Atariki)

    I jakoś nikt nie mówił: a fe, to nie Atari...
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime28 Feb 2011
     

    bartcom:

    Trzeba wykorzystać pewne ulepszenia, ale nie tracąc świadomego poczucia, że obcuję z tamtymi rozwiązaniami, z tamtych lat.

    Zgadza się. Zauważ jednak, że system operacyjny Atari został tak zaprojektowany, aby można było podłączyć urządzenia, które zostaną wynalezione w przyszłości. No to mamy przyszłość i mamy nowe urządzenia: SIO2SD, MyIDE, SIO2USB...

    Pojawienie się w połowie lat 80. „szesnastobitowców” spowodowało, że niektóre zastosowania wypadły z obszaru działania „ośmiobitowców”. VBXE stwarza możliwość powrotu, w pewnym zakresie, do tamtych zastosowań (np edycja tekstu) i otwiera nowe możliwości, takie jak choćby dostęp do internetu w jakiejś sensownej formie.

    Nie zgadzam się, że Atari to skansen. Skansen to zachowanie historii w jej niezmienionej postaci. Atari to hobby, powstają NOWE programy, NOWE rozwiązania techniczne. I tak ma być.
    Jeśli się to traktuje jako skansen, to najlepiej postawić na ołtarzyku Atari i dodać dwie świece po bokach dla wzmocnienia efektu :)
    • 4:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    Zauważ jednak, że system operacyjny Atari został tak zaprojektowany, aby można było podłączyć urządzenia, które zostaną wynalezione w przyszłości. No to mamy przyszłość i mamy nowe urządzenia: SIO2SD, MyIDE, SIO2USB...

    Akurat MyIDE nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym Atari i zostało zaprojektowane z pogwałceniem wszystkiego, co sobie konstruktorzy Atari OS wymyślili, a SIO2SD i SIO2USB z punktu widzenia Atari są zwykłymi stacjami dysków.

    TPP jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż SpartaDOS. Ale też mozliwości ma malutkie, w porównaniu do SpartaDOS X,

    Miotła też jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż telefon komórkowy. TTP jest launcherem do gotowych programów, nie ma nic wspólnego z DOS, którym jest SDX, a już tym bardziej z GEOS.

    Co do optymizmu w stosunku do XEP80 to proponuję najpierw spróbować użyć, a potem się podniecać ponieważ komfort pracy jest taki sobie i możemy spokojnie potraktować XEP jako ciekawostkę, podobnie jak CP/M w LDW 2000/CA 2001.

    Opuścić można, uważam, obsługę magnetofonu, bo Atari nigdy na to nie stawiało. Natomiast, w drugą strone, każdy program użytkowy powinien być obsługiwany przez myszkę, bo takie rozwiązanie przewidywano, podobnie jak XEP80, FDD 3,5", stereo, midi, większy RAM, nowoczesny OS, klawiaturę numeryczną, modem.

    No, Atari nigdy nie stawiało na magnetofon wypuszczając tyle samo modeli magnetofonów, co stacji dysków 5,25", pisząc kawał kodu w OS oraz umożliwiając boot z tego urządzenia :) Natomiast XEP80 wyszedł chyba niechcący, a stereo, stacji 3,5", MIDI i myszy nie było wcale. Nie wspominam już o obsłudze takowych w czasach, kiedy Atari wspierało rynek 8-bit.

    Natomiast bardzo zazdroszczę moim przedpiścom optymizmu i różówych okularów. Naprawdę.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    Dely - XF351 była przez moment sprzedawana w postaci Tool-kit, z czego pamiętam. Onegdaj Nietoperkowi prawie udało się to kupić ;)- zwinął mu to ponoć jakiś Amstradziarz na graty. Ehhh...
    • 6: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    Hmmm...

    Ale ja chciałem tylko FDD 3.5" do AtariXE.
    Chciałem, żeby Zaxon mi to zrobił, bo ja nie potrafię.

    @Bulki
    Zgoda. Jeśli dzięki VBXE będę mógł śledzić i uczestniczyć w AOL, odszczekam wszystko. Ogólnie z pozostałą częścią wypowiedzi się zgadzam. Poza myIDE, bo tu właściwa jest odpowiedź Dely.

    @Dely
    Zgoda. XEP80 chcę mieć bardziej z racji kolekcjonerskiej, a poza tym ma już centronics. Można to wykorzystać. Ogólnie nie zgadzam się z opinią o podejściu Atari do magnetofonu. XC12 zabiło Atari. Atari nigdy nie wypuściło żadnego Turbo do kaseciaka. Wielu ludzi usiłowalo popełnić samobójstwo w wyniku obserwacji obsługi pamięci kasetowej przez male Atari. Lepiej o tym zapomnieć.
    Stereo, MIDI, stacja 3.5", mysz byla w fazie prototypow, projekty zostaly skasowane w wyniku Jackowych oszczednosci, ale mozna przyjac, ze mogly istniec.

    Istotnie trzeba miec wiele entuzjazmu. Ale chyba o to chodzi, prawda?

    @Zaxon
    W zaden sposob nie postponuje nowych pomyslow. To swietne rozwiazania! Troche nie rozumiem, o co sie mnie czepiacie. Wlasnie ja chce udowodnic, ze gdyby wdrozono projekty, ktore jednak zamknieto, wowczas AtariXE byloby naprawde Enhanced. A dzis mialby w obudowie 260ST procesor 650816, 1MB RAM, VBXE, hires, FDD 3.5", midi, modem, SpartaDOS X, rozszerzony launcher TTP, klawiature numeryczna, mysz, stereo, HDD i nazywalby sie MegaXE. Dzieki m.in. Twojej pracy mozna to pokazywac. Jestem zachwycony efektami pracy wielbicieli Atarka. Tylko dlatego uczestnicze w tej zabawie.

    Tymczasem pomagam drogiemu Zaxonowi wpasc w alkoholizm :):):)... przepraszam.

    Powtarzam: ja chcialem tylko prosic o FDD 3,5" do AtariXE.
    A Atari 260XEVB HDD powstanie i tak :):):)...
    Chyba ze Zaxxxxxon sie obrazil.
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    No widzisz, bartcom, poruszyłeś kamyczek (FDD 3.5), a spadła lawina...
    O ile dobrze zauważyłem, to Zaxon jak może wykręca się od zrobienia FDD 3.5, chyba, że coś przegapiłem. :)

    Mysz była brana pod uwagę już w momencie opracowywania Atari, ale wtedy kosztowała fortunę, więc zrezygnowano z niej.
    Przystawkę XEP80 nabyłem w 1995 roku i już po pierwszym podłączeniu pojawiło się rozczarowanie. Po następnych podłączeniach było jeszcze gorzej... W końcu wylądowała w szafie i tak już zostało. Gdyby lepiej pomyślano, to mogłoby być całkiem dobre urządzenie, a tak, jak wspomniał dely, to tylko ciekawostka. Nawet złącze równoległe nie jest standardowe!
    Z różnych źródeł wynika, że obsługa magnetofonu została dołączona w ostatniej chwili i nie przemyślano zbyt dobrze sposobu transmisji danych. Możliwe, że to zniechęciło niektórych potencjalnych nabywców.

    Troche nie rozumiem, o co sie mnie czepiacie.

    Bartcom, przynajmniej ja się nie czepiam. Jeśli odniosłeś takie wrażenie to przepraszam. Próbowałem Cię odwieść od złego, moim zdaniem, pomysłu na stację 3.5, wskazując na lepsze (również moim zdaniem) rozwiązania. Jak już w końcu uda Ci się z tą stacją, to chyba się pochwalisz na forum?
    I jeszcze jedno: ŻADNE TAM Bulki, chyba, że sugerujesz, że bulgoczę. ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    BlbBlblBlBlblBlBl ;P
    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    Insert, chyba nie chcesz powiedzieć, że właśnie włączyłeś magnetofon ;)
    • 10: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Drogi Zaxonie, jak widzisz, stacja FDD 3.5" do XL/XE jest po prostu niezbędna. Howgh !
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Mar 2011 zmieniony
     
    co do magnetofonow,ciekawostka z Hiszpani od znakomego XL12??


    Co do reszty, prubuje tlumaczyc ze taniej i lepiej zamontowac jakis hdd, niz flopa.Obsluga taka sama.

    Do zrobienia interface Karin jedyne co potrzebuje to ok 20 chetnych ktorzy za to zaplaca zeby oplacalo sie robic plytki i kupic czesc w minihurcie, inaczej to nie ma sensu a i koszty sie co najmniej podwajaja.Przykro mi ale to sa realia. A i tak przy 20 szt wychodzi ok. 300 zl za sam interfejs nie liczac obudowy ,zasilacza i flopa. Wiec de facto po co? Opocz oczywiscie checi posiadania czegos orginalnego co jak najbardziej rozumiem.
    Anyway,
    Chce ktos karin robic, udostepnie mu pelna dokumentacje moich 2 miesiecy roboty , schemat, plytka, GBR, schemat poprawiony,bo nie wiem czy Jer zdazyl poprawic swoj na stronie, wsady do gala i rom.
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime1 Mar 2011
     
    Ufff....
    Zaxon jednak żyje.
    Nie zdawalm sobie sprawy, że koszta sa aż tak wysokie.
    Trudno. Ja wezmę dwie, czyli jest dwóch chętnych.
    Troche mało...
    Nie wierzę, że inni się nie dołączą.

    A tak naprawdę, to za godzinkę proszę spojrzeć na nowy temat:
    Atari Laptop.
    To jest to o co mi tak naprawdę chodzi.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2011
     
    Nie wtracam sie do spraw "milosnikow ortodoksji", ktorzy chca miec tylko obudowe XE, a reszta moze byc z peceta czy innych komputerow :), ale to mnie zainteresowalo:

    Bartcom:

    Chcę wykorzystywać Atarka do małego DTP.
    Gazetki w ten sposób zrobione bedą dostępne dla wszystkich chętnych.


    Bardzo zacna idea, pomysl mi sie bardzo podoba. Pytania: a kto bedzie pisal teksty? Jaka ma byc tematyka pisemka?
    • 14: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Pisanie tekstów biorę na siebie, będzie to dla mnie przyjemność. Tematyka to: kwartalny przegląd nowych rezultatów dla A8, analiza matarialu i wytyczenie dalszych kierunków AOL; raczej próby określania najbiższej przyszłości, niż dyskusje na tematy codzienne; próba ujednolicania standardów, poprzez uzgadnianie z Współpracującym Zespołem Technicznym, który miałby się składać z wiodących koderów i elektroników uczestniczących w scenie A8, w szczególności AOL.

    Cała wymiana tekstów musiałaby odbywać się w formatach oprogramowania dla A8, co skłaniałoby do przemyślenia jednak swoich tekstów. Współpracę nadzorowałby Zespół Redakcyjny, który zatwierdzałby całość tekstów, oraz ich ostateczną formę skierowaną do druku itd.

    Gazetka dostępna bezpłatnie dla uczestników AOL na każdej imprezie poświęconej A8, którzy raczyliby na niej pojawić się. Mogliby oni dowiecieć się z gazetki o tym, co zamierzają
    robić w najbliższym czasie główni animatorzy AOL i sceny A8 w ogólności, osiągnęliby takie informacje, które trochę trudno publikować w błyskawicznie zmieniającym się internecie, gdzie nie trzeba brać odpowiedzialności za słowo.

    Efektem ubocznym byłoby ustalenie jakiegoś interesującego zestawu DTP dla A8, powszechnie stosowanego. Oraz, być może, opracowanie sterowników dla kilku starych, najtańszych (100-150zł), ale nadal bardzo szeroko dostępnych drukarek laserowych (np. HP 1200/1300 LaserJet). Wreszcie, popularyzacja trybu 80-znakowego, oraz zabawy na programach graficznych podczas ilustrowania własnych tekstów.

    Myślę, że nie każdy ma siłę pisać grę, w dodatku efekty są dość jednak mizerne, jeśli się nie jest rzeczywiście wybitnym koderem. Tymczasem zabawa w AWrit+80, Newsroomie czy PrintShopie i całą plejadą pozostałych programów, mogłaby dostarczyć ogrom przyjemności wielu użytkownikom i tchnąć "nowe życie" pod warunkiem, że dałoby się to bezpośrednio wydrukować z A8 na jakimś laserze... myślę, że to bardzo fajny pomysł, dostosować taki zestaw małeDTP do jakiejś powszechnie dostępnej, bardzo taniej drukarki laserowej, o wiele lepszy i pożyteczniejszy niż kolejne demo.
    W ten sposób pisemko mogłoby się rozrastać, a druk... skład tekstów, korektę, papier i druk biorę całkowicie na siebie.
    • 15: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    Mega ROTFL.
    • 16: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    Aha.
    VBXE to nie mega ROTFL.
    1MB to nie mega ROTFL.


    nie, to nie tak.
    Nie mega ROTFL jest to, co chce sprzedać Zaxon, aha.
    To już wiem.

    Zero oprogramowania do wszystkiego, co tworzą "geniusze".
    • 17: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 Aug 2011
     
    bartcom życzę powodzenia. Obawiam się jednak, że rzeczywistość nie będzie wstanie sprostać Twoim wizjom...
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime3 Aug 2011 zmieniony
     
    Oj tam, po prostu ciagle mnie bawi twoje podejscie typu wezmy sie i zrobcie .Mialem cicho siedziec i robic swoje ale rozwine temat

    Pisanie tekstów biorę na siebie, będzie to dla mnie przyjemność. Tematyka to: kwartalny przegląd nowych rezultatów dla A8, analiza matarialu i wytyczenie dalszych kierunków AOL; raczej próby określania najbiższej przyszłości, niż dyskusje na tematy codzienne; próba ujednolicania standardów, poprzez uzgadnianie z Współpracującym Zespołem Technicznym, który miałby się składać z wiodących koderów i elektroników uczestniczących w scenie A8, w szczególności AOL.

    korporacyjny belkot. Na aonline, aage, aarea, atariforum i wielu innych mamy codzienny przeglad i bezposredni kontakt wiec po co czytac o newsach sprzed 3 miesiecy w wydaniu papierowym ?
    Kto niby ma wytyczac te dalsze kierunki rozwoju? Jak ma wygladac ujednolicenie standartow i jakich ? W srody wszyscy graja w gyrussa czy co?
    Wspolpracujacy Zespol Techniczny, uff dobrze ze nie komitet



    Cała wymiana tekstów musiałaby odbywać się w formatach oprogramowania dla A8, co skłaniałoby do przemyślenia jednak swoich tekstów. Współpracę nadzorowałby Zespół Redakcyjny, który zatwierdzałby całość tekstów, oraz ich ostateczną formę skierowaną do druku itd.

    ponownie, po co? Mam cos do napisania, pisze i wrzucam na ktorekolwiek forum, nie potrzebuje do tego zadnego nadzoru tym razem Zespolu Redakcyjnego i cenzora

    Gazetka dostępna bezpłatnie dla uczestników AOL na każdej imprezie poświęconej A8, którzy raczyliby na niej pojawić się. Mogliby oni dowiecieć się z gazetki o tym, co zamierzają
    robić w najbliższym czasie główni animatorzy AOL i sceny A8 w ogólności, osiągnęliby takie informacje, które trochę trudno publikować w błyskawicznie zmieniającym się internecie, gdzie nie trzeba brać odpowiedzialności za słowo.

    TZN szybciej sie o nowosciach dowiemy z gazetki niz z netu? Rany chlopie zmien dostawce netu bo chyba cie w konia robi..

    Efektem ubocznym byłoby ustalenie jakiegoś interesującego zestawu DTP dla A8, powszechnie stosowanego. Oraz, być może, opracowanie sterowników dla kilku starych, najtańszych (100-150zł), ale nadal bardzo szeroko dostępnych drukarek laserowych (np. HP 1200/1300 LaserJet). Wreszcie, popularyzacja trybu 80-znakowego, oraz zabawy na programach graficznych podczas ilustrowania własnych tekstów.

    wiekszosc z tych co cos robia uzywa na codzien trybu 80 znakowego


    Alez gdyby kolega chociaz troche powaznie sie zainteresowal tematem znalazlby chociazby program "the last world" ,podlaczenie drukarki do atari to tez maly pikus, mozna tez uzyc ape i drukowac z atari via pc.

    Myślę, że nie każdy ma siłę pisać grę, w dodatku efekty są dość jednak mizerne, jeśli się nie jest rzeczywiście wybitnym koderem. Tymczasem zabawa w AWrit+80, Newsroomie czy PrintShopie i całą plejadą pozostałych programów, mogłaby dostarczyć ogrom przyjemności wielu użytkownikom i tchnąć "nowe życie" pod warunkiem, że dałoby się to bezpośrednio wydrukować z A8 na jakimś laserze... myślę, że to bardzo fajny pomysł, dostosować taki zestaw małeDTP do jakiejś powszechnie dostępnej, bardzo taniej drukarki laserowej, o wiele lepszy i pożyteczniejszy niż kolejne demo.
    W ten sposób pisemko mogłoby się rozrastać, a druk... skład tekstów, korektę, papier i druk biorę całkowicie na siebie.
    Ponownie mowie, zrob, pokaz cos gotowego to i chetnych znajdziesz do pomocy a nie marudz ze masz super pomysla tylko ludzie nie doceniaja.

    Co do 1 mega, vbxe i innych rozszerzen, sorry, to tak jakbys mial pretensje do intela czy AMD ze ludzie na PC z super grafika i CPU ogladaja tylko gole dupy.
    Side ktore wypuszczam jest kompletnie oprogramowane, ma loader do binarek, sparte,sporo innych niespodzianek.I nie chodzi o to ze moje ,chodzi o to ze za 1/2 ceny interface flopa powstalo urzadzenie na miare XXI wieku,proste w obsludze i z mozliwosciami.
    • 19: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 Aug 2011 zmieniony
     
    zaxon napisał: "korporacyjny belkot"
    Wiesz bartcom dokładnie to samo pomyślałem...
    Na prawdę bardzo kibicuję Ci w Twoich pomysłach, ale wierz mi (a jestem Atarowskim laikiem), że krótko pisząc: Masz (wg. Ciebie) super pomysł, ale już brak ci czasu/chęci na zgłębienie tematu i najzwyklejszą analizę tego za co się zabierasz. Ale przede wszystkim zrób _sam_ coś czym zachęcisz pozostałych do współpracy, bo na razie to tylko masz oczekiwania...
    P.S. Na początek może spróbuj skontaktować się z Sikorem (z forum obok) - on wydawał Atarowską gazetkę - pewnie podzieli się swoim doświadczeniem. Zajrzyj na ABBUC oni wydają gazetkę i rozprowadzają ją na zlotach.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2011 zmieniony
     

    bartcom:

    Pisanie tekstów biorę na siebie, będzie to dla mnie przyjemność.


    Widze, ze w Tobie mnostwo entuzjazmu, co sie chwali, ale czy cos udalo sie napisac?