atarionline.pl Nigdzie nie publikowane gry i programy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Jan 2012 zmieniony
     
    Stryczek całkiem ciekawy. Szkoda tylko że nie wiedzieć czemu nie chce ruszyć bez SIO patcha - pokazuje boot error. Zaś z SIO patchem oczywiście standardowo nie da się obejrzeć ekranu tytułowego, bo przemyka w ułamku sekundy. Cóż, jakoś to przeboleję - nie chce mi się stawiać nowego emulatora dla jednej gry (zakładam że opisany problem występuje tylko pod Atari800Win PLus).
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2012
     
    Vidol - swietne demko! Z niecierpliwoscia czekam na kolejne znaleziska z kolelcji Waldiego.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Jan 2012
     

    Tenchi:

    (...) z SIO patchem oczywiście standardowo nie da się obejrzeć ekranu tytułowego, bo przemyka w ułamku sekundy.

    Tu masz wersję z "normalnym" DOS-em, która działa również bez SIO patcha:
    • 4:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Jan 2012
     
    O, jaka miła niespodzianka! Dziękuję bardzo.
  1.  
    Thanks for the extra information!

    Kaz, do you know what other titles were sold by Eurobit?

    --
    Atari Frog
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime20 Jan 2012 zmieniony
     
    Wykopaliska....
    Puzmania pelna wersja 2 atr + crack od homesoft'a. Dodatkowo po zabotowaniu side_b mozna obejrzec 2 demka.
    • 7:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Wielkie dzięki za to znalezisko! Rozumiem że oryginalna strona A jest zabezpieczona? Bo coś nie chce ruszać pod emulatorem. :( Ale mam chociaż nadzieję że gdy crack poprosi o stronę B, to wreszcie uda się skończyć grę.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Wersja rozpieczetowana przez Homesofta juz byla w naszym katalogu, za druga strone dziekuje, dorzucam ja takze do katalogu demek.
    • 9:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Jan 2012 zmieniony
     
    Druga strona działa, aczkolwiek nie wiem jeszcze czy do końca. Po przejściu 19 etapów ze strony A spodziewałem się raczej jakiegoś zakończenia na stronie B, a tu tymczasem jestem już w levelu 22 i końca nie widać. :) Dziś już oczy mi się zamykają, ale jutro postaram się skończyć grę.
    TheFender, jeśli to czytasz to przekonaj się do czego mogą przydawać się stejty w emulatorze. Przeceniłem dziś swoje możliwości - myślałem że szybko uda mi się skończyć grę, a tymczasem okazuje się że jestem chyba zaledwie w połowie. Pojawiły się nowe obrazki: niektórych nie znam, inne są morderczo wręcz skomplikowane (za obrazek o nazwie Warlock wycięty ze Splittera, innej fajnej układanki na C=64, najchętniej bym autorów udusił - nienawidzę go; chociaż Helicoptera z tejże samej układanki na komcia nie pobije absolutnie nic) wymagające maksymalnego skupienia. Musiałbym albo dziś grać do upadłego przysypiając, albo jutro od nowa żmudnie przechodzić po raz n-ty stronę A. A tymczasem mały sejwik i po planowanej krótkiej drzemce regeneracyjnej (jakieś 10 godzin, wszak mamy weekend) jutro jedziemy dalej.
    • 10: CommentAuthorVidol
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    @Tenchi: wszystko dziala, gre przetestowalem zanim tu wrzucilem. I Musze Cie zmartwic nie jestes jeszcze nawet w polowie :)
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Jan 2012
     
    @Tenchi ja doskonale wiem, do czego się przydają "stejty" :) Niejedną produkcję tak próbwałem przejść, podobna sytuacja jest w np MAME i unlimited coins :D (tam nawet pomimo tego nie mam cierpliwości skończyć niektórych gier- np. megakultowy Flying Shark masakra). Podobna sytuacja z tradycyjnymi trainerami w grach (co 2 albo lepiej na Amidze). Tyle tylko, że wnioski mam takie a nie inne - granie w męczącą grę ze stejtami nie zmienia faktu że jest męcząca. A tak dla sportu, żeby zobaczyć tylko zakończenie to nie ma sensu wg mnie granie, ponieważ wtedy nie jest to granie tylko przeglądanie.
    • 12:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime23 Jan 2012 zmieniony
     
    Potwierdzam słowa Vidola, gra działa wyśmienicie i nawet zapisuje wyniki na pierwszą stronę dysku. Może to kwestia tego że siedziałem dziś nad tym trzy godziny bez przerwy, ale ostatnie obrazki wydały mi się totalnie hardkorowe: bardzo mało istotnych szczegółów na podstawie których można zidentyfikować położenie puzzla, za to masa jednolitych kolorowo powierzchni, które mogą pasować absolutnie wszędzie. Trzeba albo żmudną metodą prób i błędów nauczyć się gdzie co leży, albo mieć po prostu nieziemskiego farta, zwłaszcza w początkowej "ruletce" z układaniem kawałków. Tak czy siak, cieszę się że gra nareszcie jest w całości.

    @TheFender
    Zakończenie swoją drogą, ale mi właśnie chodzi o poznanie gry w całości. Gdy gram po raz pierwszy, to chcę sobie każdą grę zwyczajnie do końca obejrzeć no i przede wszystkim sprawdzić czy działa. Muszę mieć pewność że nie wypalę w kolekcji jakiegoś bubla. A jako że gier są przeogromne ilości, to zwyczajnie nie mogę sobie pozwolić na poświęcenie każdej jednej z nich kilku dni. Tak będę się bawił kolejnym razem, gdy kiedyś do nich wrócę i zmierzę się z nimi już kompletnie bez żadnych wspomagaczy.
    Dobra, starczy tego offtopa.
    • 13: CommentAuthorBas
    • CommentTime26 Jan 2012 zmieniony
     
    • 14: CommentAuthorBas
    • CommentTime5 Feb 2012 zmieniony
     
    I kolejne programy które udało się odzyskać.

    Program Graficzny Funkcje - Niestety po uruchomieniu wyskakuje ERROR - 20 AT LINE 180
    • 15:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime5 Feb 2012
     
    Bo to jest program w Turbo-BASIC-u.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2012
     
    Pin - odpowiedz prosze na pytanie z wczesniejszego postu w tym watku (strona 1, post 50).

    Krótki, Bas - dzieki wielkie za kolejne odzyskane programy emitowane w "Radiokomputerze". Sa tez fragmenty audycji, trzeba bedzie je wrzucic na serwer i udostepnic.
    • 17: CommentAuthorBas
    • CommentTime16 Feb 2012 zmieniony
     
    Dzisiaj dalszy ciąg prezentacji programów które udało się odzyskać, a jest tego naprawdę sporo, dzięki wysiłkom Krótki-ego który mozolnie przekonwertował pliki z WAV do CAS. Świetna robota dzięki.


    • 18: CommentAuthorBas
    • CommentTime17 Feb 2012 zmieniony
     
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    Dziekuje panowie Bas i Krótki. Ech, czasu brakuje, zeby to wszystko powrzucac do katalogow.
    • 20: CommentAuthorBas
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Apr 2012 zmieniony
     
    Bandit okazało się całkiem niezłą strzelaniną na dzikim zachodzie. Inteligencja komputerowego gracza zdaje się być na tyle dobra, że niemożliwe zdaje się być trafienie przeciwnika po linii prostej, należy zastosować rykoszet. Przydałoby się jakieś urozmaicenie, jak np. zdaje się w Outlaw przez planszę przejeżdża dyliżans hamujący pociski, ale trzeba pamiętać, że to gra jeszcze z lat 70.
    • 22: CommentAuthorBas
    • CommentTime29 Mar 2014
     
    Po bardzo długiej przerwie podrzucam kolejny program.
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Mar 2014
     
    Czym się to różni od Atari Digi-Drum?
    • 24:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime1 Apr 2014
     
    Kawał dobrej roboty.

    Większość z tych programów miałem w podobnych zestawieniach, co być może wynika z tego, że nagrywane były z Radiokomputera. Co więcej, nagrywane były na kasetach tej samej marki, a co za tym idzie koloru i zdobnictwa, podpisywaliśmy je tak samo ołówkiem, żeby można było zmazać, w razie czego. Takie samo nierówne pismo dzieciaka z podstawówki... ;) To były czasy.

    Wielkie dzięki i pozdrawiam.
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2019
     
    Pin - ja bym poprosił o odpowiedź na pytanie na stronie 1, post nr 50 :).
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Jul 2019
     
    A czy ktoś ma angielską wersję "Automatu Perkusyjnego" z Avalonu? Kiedyś puścili to za friko a dopiero później powstała "dopieszczona" wersja ojczysta za opłatą. :)
    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Jul 2019 zmieniony
     
    Nic nie wiem i AP w wersji EN, ale jest coś takiego jak Atari Drum Machine, który na oko ma te same sample co AP.
    Poza tym jest też Chaos Drums, który ma (na oko) sample wzięte z Digi Drum.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2019
     
    A ktoś kiedyś zakupił albo ma te programy?
    • 29:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime11 Nov 2019
     
    Czy ktoś ma program Psychotest, a może była to Psychozabawa?
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2019 zmieniony
     
    • 31:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime12 Nov 2019
     
    Czy programy które są tu udostępnione zostały dodane do naszej bazy programów?