atarionline.pl Poszukiwany autor grafiki i muzyki do nowej gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 May 2011
     
    Jeżeli ktoś czuje się na siłach stworzyć grafikę tytułową lub/i muzykę do nowej, prostej gry, która premierę (mam nadzieję) będzie miała na Grzybsoniadzie 2011, to zapraszam do współpracy.

    Grafika:
    Klasyczna klasyka, czyli standardowy obrazek GR15 lub GR7 (3 kolory + tło). Bez DLI i bez PMG.
    Muzyka:
    RMT. Grana w zasadzie tylko w czasie wyświetlania ekranu tytułowego.

    Wymagania nie są, jak widać, wygórowane, choć zdaję sobie sprawę, że zrobienie dobrego obrazka w 4 kolorach to nie lada wyczyn.
    Najważniejsze założenie - musi to być gotowe na 17-go maja. Później będzie jeszcze ok. tygodnia na poprawki i połączenie tego z kodem gry. I dobrze byłoby, gdybyśmy mieli ten tydzień :)

    Gra jest prosta, ale nie jej napisanie ;). Męczę się już jakiś czas i całość projektu określam na jakieś 75%. Program w 100% w asemblerze. Tematykę i szczegóły podam tym, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie.

    Oczywiście istnieje szansa, że nie dam rady zdążyć na Grzybsoniadę... w takim przypadku gra pojawi się później, ale z pewnością Wasze prace nie zostaną zmarnowane.

    Czekam na zgłoszenia od osób, które są przekonane, że dadzą radę i nie zrezygnują. Kto pierwszy ten lepszy :)
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 May 2011
     
    Brawa dla Larka - czekamy na grę ;)


    ps. dołączam się do poszukiwań również na Grzybsoniadę;)
    • 3:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    Owszem grafikuję na Atari ale wyłącznie w Kleksie. Z tłem 4 kolory jak mówisz w formacie MIC, PIC.

    Podeślij mi na priva tematykę gry a coś wymyślę. Czasu zostało niewiele. Postaram się coś zdziałać.

    Co do muzyki tylko CMC ale za cienki jestem w te klocki ostatnio bo nie mam weny muzycznej i wychodzi mi kakofonia :) ale grafika jak najbardziej - postaram się pomóc tylko powiedzcie mi co mam 'napikczerować' lub podaj tematykę graficzną gry...

    EDIT:

    Mogę spróbować zrobić kilka grafik dla Waszych gier...

    Co do spriteów - nie wiem w czym robicie ale jak powiecie mogę się dostosować i coś wymodzić :)

    Pozdrawiam
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    sOnar, program narzędziowy jest nieistotny, używaj takiego, jaki Tobie pasuje. Przecież ważne jest, żeby powalczyć z obrazkiem, a nie z programem :)

    Nie widzę tu Twojego adresu mailowego. Puść mi pustego maila na adres "poczta [małpiszon] arsoft [.] netstrefa [.] pl" ( ->link<- ) a prześlę szczegóły.

    No i witaj w drużynie :)

    Jeszcze tylko ktoś, kto muzykuje i ma trochę czasu i chęci :)
    • 5:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    Dałem znać na email i gadu. Pozdrawiam

    PS. Co to jest RMT? Proszę o link na download...
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 May 2011
     
    sOnar, poszło :)

    A o RMT masz tu: ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 May 2011
     
    Larek - świetna wiadomość, to znowu się zmierzymy, tym razem na GS, heh ;)

    tyle że ja grafika ni muzyka na razie ni mom:(
    ale też produkuję i przy okazji trzymam kciuki za Twoją produkcję:)

    sorki że się wcinam offtopowo...
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 May 2011
     
    RMT trochę rozkimiłem i coś tam nawet udało się spłodzić. Z rysowaniem gorzej ale od bidy spróbuję. Jak naprawdę będzie zdesperowani chłopaki to dajcie znać, mogę spróbować coś spłodzić :)
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    O super ! Będzie się działo.

    Ja czekam na grafikę do czołówki gry kosmicznej (wymagania jak Larek lub lepsze jak ktoś chce), jakieś fonty (lub grafika) do napisu "level x" oraz "game over" do tego grafika do "congratulation".
    Z góry dzięki!

    Wymagania mam takie jak Larek - grafika prosta ale na czas ;)


    A tu edytor duszków
    • 10:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    To mam dopisać TheFender'a jako muzyka w Title Screen larek?

    TDC - tytuł gry i autor ect na:

    sonarpl(stworzenie lubiące banany)gmail.com

    Pozdrawiam
    • 11: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime4 May 2011
     
    Jakby co to ja też mogę coś pomuzykować. :-)
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 May 2011
     
    sOnar - info poszło.


    caruso - zrób coś i daj znać w jakim klimacie jest to zobaczymy do jakiej gry będzie pasować (no i do gry czy do czołówki).
    • 13: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime4 May 2011
     
    @tdc: napisz czego potrzebujesz a coś dobiorę albo sklecę. Zapraszam na priv: crsecret75(małpiszon)wp(kropka)pl

    @larek: wysłałem Ci maila
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 May 2011 zmieniony
     

    xeen:

    Larek - świetna wiadomość, to znowu się zmierzymy, tym razem na GS, heh ;)

    No i tego się obawiam, bo z tego co widziałem do tej pory, to szanse w starciu mam niewielkie

    @TheFender - dzięki za chęci. Prawdopodobnie Caruso zajmie się muzyką.

    @caruso, dziękuję, maila dostałem i już odpowiedziałem

    Generalnie dziękuję Wszystkim za odzew! Nie spodziewałem się takiego poruszenia.

    ---
    edit:


    A planujecie być na Grzybsoniadzie?
    Ja tak.
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime4 May 2011 zmieniony
     
    No i tego się obawiam, bo z tego co widziałem do tej pory, to szanse w starciu mam niewielkie

    akurat :)

    najważniejsze żebyśmy zdążyli, 3 minigry to już nieźle, a może ktoś coś jeszcze wystawi.
    niestety mnie nie będzie :|
    • 16: CommentAuthorEagle
    • CommentTime4 May 2011
     
    może ktoś coś jeszcze wystawi.

    hmmmm :)
    a previewy sie liczą?
    Bo jak nie przegram z lenistwem to może ....
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 May 2011
     
    Regulamin jest tu: ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 May 2011
     

    caruso:

    @tdc: napisz czego potrzebujesz a coś dobiorę albo sklecę. Zapraszam na priv: crsecret75(małpiszon)wp(kropka)pl

    Dzięki wielkie, ja to jednak pisałem nie o sobie a o wszystkich autorach gier na compo. Ja akurat nie mam braku muzyki, natomiast mam duże zapotrzebowanie na grafikę.

    Dlatego jak zrobisz coś to daj znać, zapewne się komuś przyda, może i mi (w ostatniej kolejności) np. na czołówkę, congratulation itp.
    • 19:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 May 2011
     
    a previewy sie liczą?
    Bo jak nie przegram z lenistwem to może ....


    chce-my CYBA, chce-my CYBA, chce-my CYBA

    a może chodzi o Flimbo? ;)
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 May 2011
     
    A do Grzybsona to dochodzą jakieś e-maile - bo ja wysłałem i nic ?
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 May 2011
     
    ..mogę muzaka na planszę tytułową spróbować zrobić (o ile z czasem wyrobię - praca i takie tam), lecz będzie to TMC. Jeśli to problem to i tak się nic nie dzieje, bo pójdzie najwyżej na kompo. Więcej niż jeden chip nie zdążę zrobić i tego jestem pewny :)
    • 22:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime5 May 2011
     
    Grzybson od dłuższego czasu nie odpisuje. Zrobiłem mu projekt identyfikatora na Grzybsoniadę i nawet słowem nie odpisał ech...
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 May 2011
     
    To jest jakieś fatum. Może ktoś listy przechwytuje...
    Ja do 3 osób wysłałem listy, nie odpisują, wysyłam jeszcze raz, nie odpisują, kurcze, może mnie już nie lubią?
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 May 2011
     
    eeeee - tam, nie lubią od razu. Są wykorzystywani przy niewolniczej pracy w ustroju kapitalistycznym :)