atarionline.pl Co na forum najbardziej przeszkadza? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2009
     
    Jak w temacie - niektorzy z Was troche juz korzystali z nowego forum i pewnie od razu moga wymienic pare rzeczy do poprawek. Poniewaz trzeba ustalic jakas hierarchie prac to chcialbym wiedziec, co najbardziej Was denerwuje/przeszkadza na forum?

    Moga to byc rzeczy techniczne, ale nie tylko.
    • 2:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime2 May 2009
     
    Zasadniczo nic, poza tym, o czym wspomniał Miker: liczba odpowiedzi: 1 - gdy tylko autor zaczyna pisać. Zamiast tego - wyzerować licznik i liczyć od zera, będzie wtedy o.k.
    • 3: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 May 2009
     
    Atari online kręci się wokół newsów i powstają długie dyskusje w komentarzach. Warto by połączyć komentarze z forum np. każdy news mający ponad 10 (?) komentarzy staje się jednocześnie wątkiem na forum.
    Aktualnie nie widać, czy ktoś dodał komentarz do starego newsa.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 May 2009
     
    Włącz sobie RSS'a i będziesz powiadomiony o każdym nowym komentarzu do najstarszej nawet nowinki.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2009 zmieniony
     
    Ilmenit - jest to do rozwazenia, bo ten pomysl juz sie przewijal w rozmowach. Byloby tak, ze wszystkie komentarze do nowinek sa robione w ramach forum. Z tym, ze wtedy kazdy komentujacy musialby byc zarejestrowany. Dotychczas nie bylo takiego obowiazku, co powodowalo co prawda czasami "najazd anonimow", ale takze pozwalalo latwiej komentowac ludziom, ktorzy nie chcieli sie rejestrowac. Ja generalnie jestem przeciwko wszelkiej biurokracji i swoboda wypowiedzi, takze anonimow, mi nie przeszkadza.

    PS. Mozna tez obserwowac liczbe postow w nawiasie, jezeli ktos ma pamiec do liczb ;)
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime7 May 2009
     
    Tak mi świta jeszcze sprawa z wyświetlanianiem nicków osób, które aktualnie są zalogowane na forum. Niby to nic, ale często pozwala przypomnieć sobie, że coś od danej osoby się chciało lub vice-versa. Taki mały drobiażdżek. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2009 zmieniony
     
    To jest akurat chyba banalne i zostanie dodane jak Scalak sie z upora ze sprawami zawodowymi.

    A ja swojej listy nie bede ujawnial, bo jest za dluga :). Denerwuje mnie wiele rzeczy na forum (a raczej brak wielu rzeczy).
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 May 2009
     
    Może to szczegół, ale mi przeszkadza błąd ortograficzny nad polem logowania: "Jeśli chcesz WZIĄŚĆ udział w dyskusjach na forum - zaloguj się.". Kaz, powinno być "wziąć", a nie "wziąść". :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 May 2009
     
    Co racja to racja
    • 10: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime18 May 2009
     
    1. Popieram pomysł Ilmenita, trochę wcześniej. Dla mnie forum tutaj zostanie raczej dla tematów związanych z samymi nowinkami.
    2. Nie przeszkadza, ale brakuje subskrybcji wątków i powiadamiania mailowego o nowych postach w wątkach subskrybowanych.
    • 11:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 May 2009
     
    Trochę przeszkadza niedziałający link do atari++ na stronie głównej :))
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 May 2009
     
    Brak opcji cytowania danej osoby, albo nie wiem jak to uaktywnic, bo gdzies jest (?) ;O
    • 13:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime21 May 2009
     
    "Byloby tak, ze wszystkie komentarze do nowinek sa robione w ramach forum. Z tym, ze wtedy kazdy komentujacy musialby byc zarejestrowany."
    A nie da się zrobić po prostu tak, żeby na tą część forum w której będą komentarze do nowinek dać możliwość pisania dla anonimów? :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2009
     
    Pewnie wszystko sie da, po wlozeniu w to okreslonej liczby roboczogodzin :). Postaram sie namowic Scalaka na ich poswiecenie... Na razie zbieram opinie, bo forum jest mocno niedokonczone i chcialbym wiedziec, za co sie kiedys brac najpierw.
    • 15:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime21 May 2009
     
    Jeżeli są za małe moce przerobowe, to chętnie pomogę - w ramach czynu społecznego.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2009
     
    Miodzio, to w takim razie przelaczam sie na tryb emailowy :).
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2009
     
    Voy, Ilmenit, Miker, uicr0Bee, xeen, Dracon, Poklik - wpisalem Wasze uwagi na liste forumowego TODO. Dzieki za wszystkie rady.
    • 18: CommentAuthorBas
    • CommentTime23 May 2009
     
    Dlaczego nie można napisać długiego posta?
    Po napisaniu takiego i naciśnięciu „rozpocznij ten wątek” wyskoczył taki komunikat :
    Napotkano pewne problemy
    odpowiedzi jest o 4202 znaków za długie
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 May 2009
     
    A jak bardzo dlugi post chciales zamiescic?
    • 20: CommentAuthorBas
    • CommentTime24 May 2009
     
    Kaz to co chciałem napisać w poście, podesłałem Ci na emaila.
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jul 2009
     
    przeszkadza mi, że jak wątek jest długi i człek go śledzi to po kliknięciu nań ląduje na początku i musi kliknąć jeszcze na koniec.
    po kliknięciu na wątek, moim zadniem powinno się lądować na ostatniej stronie dyskusji, ale być może to kwestia gustu....
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Jul 2009
     
    A mi przeszkadza, że nie mogę się zalogować na stronie głównej - jedynie na forum. Kliknięcie strony głównej z automatu wylogowuje....
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jul 2009 zmieniony
     
    Xeen - sa dwie mozliwosci: jezeli wchodzisz do watku z forum - przechodzisz do ostatniego postu. Jezeli wchodzisz ze strony glownej - do pierwszego. Po prostu zawsze wchodz przez forum, a nie strone glowna to bedzie Cie wysylac tam, gdzie chcesz.

    Zmiana tutaj jest mozliwa, zeby w obu sytuacjach bylo tak samo - od razu do ostatniego postu. Musze przemyslec...

    Alex - wiemy, pracujemy nad tym (znaczy sie Scalak i Cosi, bo ja tylko kibicuje). A ze sa wakacje, to powoli to idzie.

    PS. Jakby ktos byl chetny pogrzebac w Vanilii to zapraszam, mamy nawet system rejestrowania zmian, wiec wszystko jest pod kontrola ;)
    • 24:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Jul 2009
     
    Może sensu stricte nie na forum, ale znowu przeszukiwanie strony przez "Google Custom" daje jakieś kosmiczne wyniki (wskazana przez Google strona jest zupełnie inna niż to co, do niej linkuje). Proszę o sprawdzenie. :)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jul 2009
     
    Ktos pytal kiedy Scalak wraca z wakacji - za tydzien.

    Miker - to trwa caly czas, nie wiedziec czemu. Wyniki z Google sa przesuniete - zazwyczaj poszukiwana fraza jest o kilkanascie newsow starsza niz wskazuje wynik z Google...
    • 26: CommentAuthormarok
    • CommentTime8 Aug 2009
     
    Proponowalbym rozwazyc, czy nie dodac mozliwosci wnioskowania o usuniecie pliku w zalaczniku.

    Sens takiego rozwiazania widze w tym, ze z zasobow serwisu powinno znikac wszystko to, co z perspektywy czasu uznamy, jako spolecznosc, za calkowicie zbedne.

    Przyklad jesli mozna. Dany plik mial cos pokazac lub wykazac, ale z uwagi na postep prac, dany problem stal sie bezprzedmiotowy (odnosi sie juz do rzeczy przeszlych, zasadniczo skonczonych) lub istnieje nowsza, ulepszona (pozbawiona wad) wersja tego samego programu.


    Procedura postepowania moglaby wygladac tak:

    Uzytkownik ktory dodal plik w zalaczniku ma prawo zglosic chec usuniecia tego pliku, jesli jego zdaniem jest on juz niepotrzebny.

    Kazdy inny uzytkownik takze ma takie prawo z tym, ze postepowanie jest nieco inne.

    Informacja o zgloszeniu w odniesieniu do konkretnego pliku znajduje sie przez okreslony czas na stronie (najlepiej w jakiejs specjalnej sekcji). Po uplywie tego czasu administrator strony podejmuje ostateczna decyzje czy dany plik usunac czy jednak pozostawic mimo takiego wniosku. Bylaby to decyzja niczym nie skrepowana.

    Z kolei ten czas dawalby innym uzytkownikom sposobnosc podjecia dwoch wydaje sie uzasadnionych reakcji w sytuacji chocby najmniejszego zainteresowania takim plikiem. Pierwsza, to uznanie ze dany plik jest w gruncie rzeczy zbedny, ale my (konkretny uzytkownik) go sobie skopiujemy w razie gdyby sie mialo kiedys okazac ze sie jeszcze nam przyda. Druga to zgloszenie sprzeciwu wobec tego wniosku (i skopiowanie pliku jesli go nie mamy, bo nie wiemy jak sprawa sie ostatecznie skonczy, a plik uwazamy za cenny).

    Po uplywie tego czasu (najlepiej jesli konkretna data graniczna od kiedy administrator strony moze usunac plik w zwiazku z wnioskiem, byla podana wprost) administrator wdraza podjeta decyzje w sprawie i ja oglasza.

    Jeszcze o roznicach w procedurze w zaleznosci od autora wniosku.

    Jesli uzytkownik ktory dolaczyl plik to ten sam ktory zglasza terez mozliwosc jego usuniecia, to nie trzeba go informowac o mozliwosci takiej ewentulanosci.
    Jesli zas to ktos inny, to nalezy zadbac o to, by ta informacja z cala pewnoscia do niego dotarla. Dlatego proponuje wykorzystanie drogi mejlowej.

    Na zakonczenie.
    Byc moze zakodowanie i obluga administracyjna takiej specjalnej mozliwosci dla uzytkownikow strony (konkretnie forum) przekracza potencjalne korzysci (usuwania zbednych plikow przeprowadzanego w sposob uregulowany). Nie wiem tego, nie umiem samemu tego wywazyc. Byc moze warto o tym podyskutowac.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2011
     
    Ja to wszystko czytam i mam odnotowane, ale niestety, nie wszysto idzie zgodnie z planem - zapewne w mysl zasady, ze "prowizorki maja najdluzsze zycie" :).
    • 28: CommentAuthoroxy
    • CommentTime4 Mar 2011
     
    Moja propozycja co do forum to jest dodanie RSS na całość albo konkretne wątki. A fajnie byłoby mieć także takie coś wbudowane w forum - oznaczam sobie wątki które mnie interesują lub uczestniczę i szybko (po zalogowaniu lub emailem) wiem czy jest nowy komentarz. Teraz radzę sobie zostawianiem zakładek w przeglądarce albo (przy większej ilości) częstym sprawdzaniem AtariOnline, niestety część informacji mi unika.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2011
     
    Forum stoi na Vanilli. Najlepiej przejsc na jej strone domowa i wskazac modul, ktorego instalacji sie domagamy. Tak bedzie znacznie prosciej.