atarionline.pl Czy jest potrzebny kolejny emulator Atari 8bit na Androida? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime26 Dec 2011
     
    Czesc,

    zastanawiam sie nad przeportowaniem Atari800 na Androida (tak zeby przypominal inny moj projekt, np. droidpuae.blogspot.com, z taka filozofia sterowania i konfiguracji itd.), ale poniewaz sa juz 3 emulatory malego Atari na Androida - to zastanawiam sie czy w ogole jest sens? I tutaj pytanie do forumowiczow - na ile istniejace emulatory (ich androidowe porty?) spelniaja Wasze wymagania. Wiem o Droid800 (wyglada na martwy od prawie roku), porcie Lubomyra, i porcie Kostosa. Na ile sa one dopieszczone i ew. czego w nich brakuje? CZy wg Was jest sens pracowac nad jeszcze jednym?

    Pozdr.
    tomaswoj
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2011
     
    Dopiero przed chwila dostalem na maila Atari800, wiec cos wiecej o uzytecznosci tego emulatora bede mogl powiedziec za jakis czas. Pozostalych dwoch nie mam - mozesz zapodac?

    Czy jest sens? Moim zdaniem jest. Nie ma to jak port, ktory ma szanse byc aktualizowany i jest dostep do autora :)
    • 3: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime26 Dec 2011
     
    Ja używam Droid800 na SE Xperia mini Pro. Akurat ten telefon ma jakiś problem który nie występuje w telefonach z większym ekranem tzn. nie działa jednoczesne naciśnięcie kierunku i strzału (każde z osobna działa OK). Utrudnia to granie a w niektórych grach, tam gdzie potrzebne jest skakanie z przyciskiem, w ogóle jest to niemożliwe.

    Ale odpowiadając na twoje pytanie: oczywiście, że jest potrzebny. Droid800 jest całkiem niezły ale np. nie ma możliwości zrobienia quick-load'ów i quick-sav'ów. Trzeba wchodzić do menu potem wskazywać miejsce w katalogach, podkatalogach i dopiero można coś zdziałać.

    Druga rzecz to to że jest regulacja frame-rate, ale tylko w kierunku przyspieszenia działania emulatora. Osobiście testowałem Droida na kilku telefonach i czasami wręcz działał za szybko. Można wiec przypuszczać, że wraz z rozwojem soft- i hardwaru na androidowe telefony przydałaby się możliwość regulacji prędkości emualacji w dół.
    • 4: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime26 Dec 2011
     
    Czy jest sens? Jasne!
    Zawsze to jest jeden działający emulator więcej. I w dodatku można by było poprawiać/dodać jakieś ficzery, których nie miały inne porty na Androida.

    Wyżej wymieniony "Droid800", trochę mi muli i te pixele wyświetla jakoś... krzywo.
    "Atari800" (port Kostasa Nakosa) to chyba jedna z lepszych wersji.
    Jeszcze gdzieś na internecie trafiłem na marny port "Atari800SDL" ale tam sterowanie jest do bani.
    Ale każdej wersji brakuje jakiejś normalnej obsługi klawiatury.

    Dwa pierwsze zdjęte zostały z marketu przy okazji czystek Atari Inc. i nie wiadomo, czy będą gdziekolwiek aktualizowane.



    W załączniku podsyłam "Droid800" i port Kostasa Nakosa, jakby ktoś chciał potestować.
    • 5: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime26 Dec 2011 zmieniony
     
    podwójny post --- do usunięcia
    • 6: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime26 Dec 2011
     
    @Sim_Piko

    THX. Potestowałem Atari800 Kostasa Nakosa. Na moim telefonie jest szybszy niż Droid800 i działa bardzo dobrze. Istotny mankament to brak możliwości zapisu/odczytu stanów emulatora (przynajmniej ja takiej możliwości nie znalazłem).
    Co do Atari800SDL to kiedyś go miałem i usunąłem bo rzeczywiście marny jest.
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime26 Dec 2011 zmieniony
     
    tomaswoj, nie pisz nowego porta, tylko dołącz do Kostasa Nakosa - połączenie Waszych sił tylko pomoże projektowi, kŧórego stałą bolączką jest brak rąk do pracy. Wersja Kostasa jest jedynym oficjalnym portem emulatora Atari800 na Androida (w sensie - oficjalne źródła Atari800 zawierają androidowy kod Kostasa).
    Autor Droid800 zapowiedział na AtariAge, że rezygnuje z pracy nad swoim projektem wobec pojawienia się oficjalnej wersji.
    • 8: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime27 Dec 2011
     
    A czy ktos probowal przeniesc emulacje VBXE i/lub 65c816 z Altirry do Atari800? Wyglada na to ze Altirra jest jedynym emulatorem malego Atari obslugujacym te rozszerzenia. Ale patrzac na jej kod (i zaleznosci od Win headers/libs/apis) byloby piorunsko ciezko przeportowac to na Androida. Chyba prosciej byloby rozszerzyc Atari800 o te ficzery, i wtedy porting na Andka. To brzmi jak wyzwanie :).
    • 9: CommentAuthorVicious
    • CommentTime27 Dec 2011
     
    Ogólnie emulacja ataryny na androidzie jest na dobrym poziomie. Droid800 ma tylko jedną ale poważną wadę - wirtualna klawiatura jest nie widoczna. Testuje teraz ten drugi port. Zobaczę jak to działa.
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Dec 2011
     
    VBXE jest w Atari++ (Laoo dodał).
    • 11: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime27 Dec 2011
     
    A jak z 65c816? I jak jest z kompatybilnoscia Atari++? Z tego co czytalem to wersja 1.57 (2009r.) byla taka sobie, nie sprawdzalem osobiscie wersji 1.60 przyznaje. Zerkalem na kod Atari800, i wyglada dosc monolitycznie. Chyba Altirra ma najbardziej przejrzysty, ale mocno zalezy od win/visual/yasm
    • 12: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime5 Mar 2012 zmieniony
     
    Używam Atari800 wer1.3, super działa na motoroli milestone2. Do sterowania mam zeemote pod Bluez IME.
    Kupiłem drugiego zeemote ale nie ma mapowania klawiszy pod 2 port w emulatorze. Z Bluez IME mogą działać 2 równocześnie ale pod emulatoerem oba sterują portem1. W grach na 2 player działa dylko lewo obojętnie od kierunku joya.
    Mam pytanie czy istnieje jakaś nowsza wer. Atari800, albo ewentualnie czy dałoby radę coś stworzyć?
    • 13: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime6 Mar 2012
     
    Wszyscy piszą, że potrzebny jest kolejny emulator na Androida. Zapewne mają rację. Emulatorów nigdy dość. Nie miałem okazji testować żadnego z wymienionych, ponieważ nie posiadam telefonu z Androidem. Ale piszę ponieważ boli mnie fakt iż na przykład nigdy nie powstał żaden emulator Małego Atari na PS2. Nie ma też chyba żadnego na Symbiana. Pamiętam, że kiedyś, ktoś próbował przeportować Atari800 na Symbiana ale szybko przerwał prace. To takie moje małe smutki. Przecież PS2 i telefony z Symbianem to popularny sprzęt.
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Mar 2012 zmieniony
     
    W Carrefour są tanie tablety z Androidem za 280zł, można instalować aplikacje z karty miniSD lub pobrane z Internetu, niekoniecznie Android Marketu. Z emulatorów Atari na PS2 znam tylko ->link<-
    • 15: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime6 Mar 2012
     
    Zasadniczo nie jest potrzebny nowy emulator ale poprawka, tak by można było zagrać we dwójke np w Mario Bros
    • 16: CommentAuthor0xF
    • CommentTime7 Mar 2012
     

    paptak:

    Ale piszę ponieważ boli mnie fakt iż na przykład nigdy nie powstał żaden emulator Małego Atari na PS2.

    Bzdura. Sześć lat temu powstał prototypowy port Atari800 na PS2.
    • 17:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Mar 2012
     
    Droid800 zniknął i został usunięty z Marketu. Pozostałe niby są, ale średnio chodzą. Główne problemy, to obsługa emulatora - jest niewygodna (szczególnie ekran konfiguracyjny Atari800). Kłopoty z klawiaturą wirtualną, szczególnie rozpoznawanie samego shifta.
    IMHO przydałby się nowy emulator bazujący na najnowszych źródłach z nowym "finger friendly" menu, obsługą Zeemote oraz myszki i klawiatury Bluetooth.
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime11 Mar 2012
     
    Najświeższa nowinka: Wspomniany wcześniej "oficjalny" port Atari800 właśnie wrócił na Market pod nazwą "Colleen". Miejmy nadzieję że zmiana nazwy tym razem uchroni go przed kłopotami.
    • 19:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime11 Mar 2012
     
    Dzięki za info :) No w końcu :))) Sprawdziłem, śmiga aż miło na SGS2.
    • 20: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime11 Mar 2012 zmieniony
     
    Fakt, teraz to już sie nazywa nie market ale Play Shop, zassałem, wer1.4 , widze nowe funkcje:
    paddle mode- ciekawe czyżby dało rade podłączyć analogowe joye, zaraz potestujemy
    state save path-chyba możliwość zapisu stanu
    • 21: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime12 Mar 2012
     
    paddle mode to coś jak suwak poziomy zamiast joya,
    swoją drogą zastanawiam się czemu nie wykorzystano funkcji paddle z potencjonometrem do zrobienia przepustnicy w joyu, chyba 3d było niewykonalne ale nawet w 2d byłoby ciekawie
    • 22: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime23 Jul 2012
     
    Powoli ale do przodu: ->link<-
    • 23: CommentAuthoratari-75
    • CommentTime6 May 2016
     
    Witam.
    Słuchajcie drodzy przyjaciele i fani wciąż wielkiego małego atari :) mam prośbę niech mi ktoś kompetentny odpisze czy da się cos z tym zrobić teraz lub kiedykolwiek... Chciałbym na emulatorku pod androidem zapisac stan gry lecz na obecnych emu które posiadam nie ma takiej możliwości lub to ja nie potrafie odnaleźć tej opcji :) pomózcie.
    • 24:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 May 2016
     
    W Colleen w Preferences masz Save Current State.