atarionline.pl Cybernoid - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    @ pin
    ... i sensownie to chodzi ?
    • 2: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime8 Jun 2020 zmieniony
     
    IRATA4: PIN ma dopalone Atari wiec pewno tak :)
    Ja mam jeszcze jedna zagwozdke. Otoz ten watek dotyczy konwersji wprost z ZX spectrum ktora wyglada tak


    natomiast na atarionline jest tez demo konwersji kolorowej z C64 ktorego watku nie moge znalezc


    W tej wersji bardzo mnie ciekawi jak uzyskano zmiany tak wielu kolorow w linii widoczne chocby jak tez kwadrat najezdza na potwory.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Jun 2020
     
    @ Trachu
    odnalazłem takie cuś : ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jun 2022
     
    • 5:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime27 Jun 2022 zmieniony
     
    fajny remix. jak ktoś lubi to dużo więcej takich i lepszych (tylko c64) znajdzie na Remix Kwed.org ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jun 2022
     
    Dzięki Carrion. Link podrzucił Mono, to pokłosie tego, że słuchaliśmy też wcześniej różnych wersji tej muzyki - od Atari ST poczynając, przez Spectrum, po wersję Mikera dla małego Atari.
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Jun 2022
     
    I Sal Esquivel-a z ASMA ->link<-
    • 8: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime27 Jun 2022
     
    Tego typu remix Jet Set Willy chętnie bym posłuchał. Bo dynamika gołego POKEY to za mało, żeby wciągało mocniej, a znowu przeróbka na współczesne instrumenty (nawet syntetyczne) to jednak zabija klimat.
    • 9:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime27 Jun 2022
     
    @jakubd
    ja tam np lubię syntetyczne przeróbki, a jakoś zaczęły mnie lekko nudzić te symfoniczne (na orkiestrę) próby przerabiania retro muzyczek.

    @kaz
    na remix.kwed.org można sobie pobrać spakowane całe roczniki - czyli wszystkie remixy jakie się pojawiły per rok. tam na pewno znajdziesz masę wersji cybernoida. oprócz gianny sisters to chyba najczęściej remixowany kawałek ;)
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Jun 2022
     
    @crrn: Mnie też się symfoniczne nie podobają. Popatrz że nawet elektronika z kilkunastu/kilkudziesięcioma instrumentami się słabo na orkiestrze prezentuje, a co doopiero mówić o chiptunie gdzie masz 3/4 głosy.
    Za to chiptun w wersji na syntezatorki albo fakechiptune brzmią często rewelacyjnie. Dobrze też wychodzą czasem metalowe wersje. I BrothersInAtr-sowe :D