atarionline.pl SIC! Cart - "ostatni" preorder - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorstryker
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    Może to kogoś zainteresuję.
    ->link<-
    Cart 4Mbit - 80 zł (+ przesyłka 8zł)
    Czas na zastanowienie do jutra 19.02.2012 :)
    • 2: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    1. W jaki sposób wrzucam gry file'owe (xex) z AOL na SIC!a
    2. W jaki sposób ładuję gry file'owe z SIC!a?
    3. Czy mogę tam wrzucić np. Seriousy albo Newsroom'a?
    pewnie nie, bo one używają FDD cały czas, na dogrywanie.
    4. Czy można prosić o ten przełącznik od razu, tzn, żeby jak SIC! jest włączony, to żeby - jeśli przełącznik jest odpowiednio ustawiony - startował on z Menu SIC!a ?
    5. Czy obudowa nie może być szara, dopasowana do XE?
    6. Czy istnieje możliwość wrzucenia na SIC!a drivera do SIO2PC-RS (made by Zenon), żeby nie trzeba go za kazdym razem ładować z dyskietki? Zenon twierdzi, że nie da się, że to nie będzie działać.
    Na pewno jednak jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

    Chciałbym nawiązać kontakt z kimś, kto wykonałby dla mnie HDD w oparciu o KMK; jednak zabudowanego w oddzielnej obudowie, którą mógłbym np. położyc pod CA2001 (np. obudowa modemu SX212). HDD musiałoby współpracować z SIO2PC (aby można wrzucić soft na HDD z np. AOL via APE/SIO2PC), oraz z jakims dosem z TTP (najlepiej Bibo), żeby wcześniej oprogramowany HDD współpracował z TTP.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    Obudowa jest zapewne Maszczyka. Oni mają czarne i białe, a szare Ci trysną, jak zamówisz 2k sztuk. Nie dotyczy to wyłącznie Maszczyka, tylko wszystkich przetwórni tworzyw.

    Tobie nie jest potrzebny SIC, tylko SIDE, jak pisał Z. Przez przedłużkę wprowadzoną z carta.
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    Bartcom, ale co ty chcesz osiagnac? Bo to co chcesz zrobic to przypomina wchodzenie do domu przez komin.

    1-2 . Manual do sica:
    ->link<-
    Wrzucasz xexy do programu na pc ,generujesz ATR i flashujesz Sica poprzez sio2pc,i gotowe.
    6. Jaki driver do sio2pc? Toz sio2pc dziala bez zadnych driverow od strony atari ????
    7.Kazde Hdd (czy to IDE+ czy Side dziala ze sio2pc i normalnym dosem ktory obsluguje HDD (czyli sparta i od biedy mydos 4.53). Po prostu dos musi miec mozliwosc obslugi HDD.
    Co do ladowania softu, wprzypadku SIDE, kopiujesz xexy na karte pamieci, karte pamieci wtykasz w SIDE,SIDE w Atari,z menu na ekranie wybierasz sobie co chesz zaladowac, ENTER i ladujesz.
    Chcesz odpalic jakis program dosowy, to po to masz wbudowana sparte w SIDE, ladujesz spod niej. Prosciej sie nie da.
    Nie wiem po co tak sobie chcesz komplikowac zycie?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2012
     

    bartcom:

    HDD musiałoby współpracować z (...) jakims dosem z TTP (najlepiej Bibo), żeby wcześniej oprogramowany HDD współpracował z TTP.


    Jak juz pisalem Ci w mailu, z tym bedzie ciezko, bo te DOS-y z TTP nie obsluguja HDD, jedynie MyDOS (do pewnego stopnia). TTP to bardzo stara produkcja, sprzed czasow popularnosci HDD.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    TTP = Tight Tools Packed ?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    Tak sadze.
    • 8: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    nie znam się w ogóle na cartridgeach, mam pytanie bo chcę zamówić:
    1. Mogę z tego uruchomić Action! bez żadnych ograniczeń, tak jakby to był prawdziwy cart z action?
    2. odpali bez probelmu XEXy, i dumpy w formacie typowym dla cartridgy atari?
    • 9: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime18 Feb 2012 zmieniony
     
    To ja poproszę jedną sztukę na wynos :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2012 zmieniony
     
    @Maciek, w wolnej chwili przetestuję to, po odpowiednim przygotowaniu banków Action powinien działać bez przeróbek.
    Ale wówczas nic więcej :)

    Dumpy 8 KB kb odpali, ale tylko jeden na raz (reszta miejsca się marnuje :P)
    Co do 16 KB to niestety potrzebna modyfikacja kodu, chyba, że banki nie przeskakują po resecie. wtedy ustawiamy wartość w rejestrze, robi się reboot i już mamy cart.
    • 11: CommentAuthorstryker
    • CommentTime19 Feb 2012
     
    Chętni z AOL:
    - Gzynio
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime19 Feb 2012
     
    @Zaxon
    1-2.Manual czytałem oczywiście. Pisze tam, że z XEX,COM będzie problem? Może czegoś nie doczytałem, sprawdze jeszcze raz.
    6.Mój SIO2PC-RS jest kabelkiem łączącym Atari(SIO) z PC(poprzez RS232). Aby A8 zobaczyło dyskietkę w APE(PC), oprócz oczywiście jakiegoś DOS'a trzeba załadowac z dyskietki systemowej dostarczonej przez Zenon/DIAL plik o nazwie: APE_WARP. Można tego dokonać np. pod kontrolą DOSII+/D z TTP; ale DOSII+/D nie ma obsługi HDD (tylko Ramdysk). Można jednak teraz wybrać z TTP MyDOS 4.53/4 z TomsNavigatorem, mamy SIO2PC-RS, jednocześnie ten DOS już chyba ma obsługę HDD? Jednocześnie TTP ma obsługę Turbo-Toms'a; ponadto ostatecznie FDD też zawsze się przyda do takiego np. Newsrooma itp. Tak więc byłby i ramdysk 256kB , SIO2PC, FDD-Turbo i HDD wszystko pod MyDOS 4.53/4, z TomsNavigatorem.
    -SDX to osobna sprawa, mam ale jeszcze go nie opanowałem.
    7. Wszystko fajnie, ale jednej rzeczy ciągle nie kapuję: na wszystkich zdjęciach w artykule o SIO (SIO2CF, SIO2SD, SIO2USB) nie ma przecież przewodu łączącego A8 bezpośrednio z PC? Czyli: nagrywamy w PC pliki na CF,SD lub Pendrive'a, no i przenosimy do A8 czy gadam bez sensu? Nie mam czytnika kart CF, SD w moich PC-tach. Dobra, już mam A8 zrobione inaczej, i trudno. Ja walę do A8 przez SIO i dopiero tutaj na ramdysk i FDD-Turbo (jak XEX,COM) albo FASTCOPY i od razu na FDD, ale można byłoby... no właśnie. Można byłoby na HDD, no tylko go nie mam. No i nie mam już wolnych wyjść SIO... dlatego pomyślałem o KMK2, które podłączamy do szyny. No ale tutaj znowu pytanie: czy zostanie on obsłużony przez MyDOS 4.53/4 zawarty w TTP, pozwalający na niego w ten sposób wpakować soft.
    No i oczywiście nie wiem jak potem z ładowaniem, ale ja HDD wykorzystywałbym bardziej do przechowywania plików XEX, COM bo ja prawdziwe całodyskowce, cokolwiek warte, wolę mieć na 5.25, a poza tym takiego Newsrooma, PrintShopa i inne i tak łatwiej ładować z dyskietek, bo z HDD przecież raczej używać sie go bez FDD sie nie da... trzeba byłoby takie programy dopiero przerobić...

    Ja mam dwa A8, w drugim prawdopodobnie wprowadzę właśnie takie rozwiązanie o jakim Ty mówisz, prawdopodobnie VBXE+1MB+Covox+SDX+SIDE+... - ale najpierw chciałbym dokończyć tego pierwszego A8 320kB+Stereo+SIO2PC+TTP+2*Toms+HDD... Pomożesz mi?

    @KAZ
    no właśnie o ten MyDOS 4.53/4 chodzi, chyba nadaje sie?
    chodzi więc o przeniesienie pliku XEX z APE(PC) via SIO2PC-RS do KMK2-HDD pod kontrolą MyDOS 4.53/4 z TTP.
    Można tak zrobić w przypadku przenoszenia pliku XEX z APE(PC) via SIO2PC-RS na FDD pod kontrolą tegoż DOS-u.

    @stryker
    miałem kilka pytań odnośnie SIC!'a - zero Twojego zainteresowania.
    • 13: CommentAuthorstryker
    • CommentTime19 Feb 2012
     
    ok odpisuje:

    1. na pc za pomoca sic menu gui robisz sobie obraz carta (wybierasz obrazek tytulowy lub nie, muze itd..)...wrzucasz odpowiednie xexy po czym generujesz atr'a(bootowalnego) i go uruchamiasz pozniej za pomoca sio2pc, sio2ide, sio2sd po czym po wlaczeniu flashujesz carta. Mozna tez utworzyc plik bin ktory samemu trzeba wrzucic na atr'a razem z sicflasherem.
    2. Po poprawnym sflashowaniu carta. Ukazuje ci sie menu gdzie klikasz literke , spacja przelaczasz ewentualnie kolejne gry lub chodzisz joyem i wybierasz.
    3. nie
    4. chodzi ci o ten microswitch po ktorego wcisnieciu(pozniej trzeba wcisnac jeszcze reset) cart wlacza sie od nowa - nie trzeba uzywac przycisku powera.... - montowane jest to z automatu ;)
    5. nikt nie broni ci zmienic obudowy :-) jak taka dostaniesz to bez problemu sobie podmienisz ;) - cart jest łatwo "rozbieralny"
    6.nie - niewiem
    Ogolnie to odpal sobie sicmenu gui - zrob jakis plik i zaladuj do emulatora altirra ktory go supportuje i bedziesz wiedzial jak to wszystko wyglada.
    • 14: CommentAuthorstryker
    • CommentTime24 Nov 2013
     
    Ktoś zainteresowany na kompletny cart albo gołe płytki ?
    • 15: CommentAuthorV0yager
    • CommentTime24 Nov 2013
     
    Zainteresowany kompletnym SIC!-em
    • 16: CommentAuthorstryker
    • CommentTime25 Nov 2013
     
    dobra czekam do 29.11.2013
    Chętni:

    - ProWizard - 5pcs (atariage)

    - rdea6 - 2pcs (atariage)

    - V0yager - 1pcs (atarionline)
    • 17: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime25 Nov 2013
     
    Czy cena 80 + przesyłka jest nadal aktualna? To cena za kompletny kart?
    • 18: CommentAuthorstryker
    • CommentTime25 Nov 2013
     
    tak
    • 19: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime25 Nov 2013
     
    Na kiedy mogłyby być, da rade na prezent pod choinkę?
    • 20: CommentAuthorstryker
    • CommentTime25 Nov 2013
     
    ;/ zapewne dopiero początek stycznia.
    Oczywiście wcześniej trzeba się zapisać i zrobić przedpłatę.
    • 21: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    Ja też jestem zainteresowany jednym kompletnym.
    • 22: CommentAuthorstryker
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    paptak napisz do mnie na meila : stryker2(@@@@@@@)o2.pl podesle dane....
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013
     
    @Bartcom - jeśli masz w tym kompie IDE+ 2.0, i chcesz coś przez SIO2PC wrzucić na ten interface (na dysk w sensie), to odpuść sobie temat Mydos. Pomyśl o Sparta DOS X, i problem zniknie. Nie wiem tylko, po kiego w tym przypadku to TTP, bo w tej konfiguracji jest to bezużyteczne wspomnienie. Bardzo ładne skądinąd ;)
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013 zmieniony
     
    @Bartcom - na sic!a możesz zflaszować:

    - pliki wykonywalne
    - sdx
    - nie wiem, bo może np. XXL zrobi jakąś tam wersje iksbajosa z dostępem plikowym na sica. W takim przypadku ten produkt (iksbajos) nabierze choćby i minimalnej wartości w tej materii właśnie :P

    Dodatkowo, można tym zaprogramować czy rom do małej Atarki, albo i do dużej jeśli trzeba ;)... na Sicu składałem np. rom do mojego XEGS nie używając do tego peceta. Wystarczyła Sparta X, Eddy (zajebisty edytor sektorowo/plikowy), pliki wsadowe pod sdx, Turbo-Basic, HDD i soft do programowania kości na sic'a. Kilka godzin wybornej zabawy. Ale za to jaka satysfakcja ;)
    • 25: CommentAuthorstryker
    • CommentTime29 Nov 2013
     
    Sic!:
    - ProWizard - 5pcs (atariage) PAID
    - rdea6 - 2pcs (atariage) PAID
    - V0yager - 1pcs (atarionline) PAID
    - dragos - 2pcs (atariage)
    - David_P - 2pcs (atariage) PAID
    - paptak - 1pcs (atarionline) PAID
    PCB:
    - Duddie - 1pcs (atari.pl)
    - Yezy - 2pcs (atari.pl)
    • 26: CommentAuthorfder
    • CommentTime30 May 2020
     
    Czy karty SIC są jeszcze może gdzieś dostępne? Czy jest ktoś kto mógłby sprzedać taki kart i nagrać wybrane gry na niego? Z góry dziękuję za jakieś info.
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    Ja mam kilka płytek (tzn działających kartridży bez obudów). Ale gry sobie musisz sam nagrać :)
    • 28:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    ooo dobrze wiedzieć :)
    • 29: CommentAuthorfder
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Jaka byłaby cena za taki cartridge?
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2020 zmieniony
     
    A ile była oryginalnie?

    Ponieważ bez naklejki, to 70.
    • 31: CommentAuthorstryker
    • CommentTime3 Jun 2020
     
    Ja tylko przypomnę zapis ze strony "for personal use only, not for commercial use".
    Plan jest taki żeby to wylądowało gdzieś w sklepie ... może u Drygola ale to czas pokaże.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Jun 2020 zmieniony
     
    "for personal use only, not for commercial use"
    @stryker, czy naruszam jakieś warunki licencji?
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2021 zmieniony
     
    Stryker prosił o jakiś obrazeczek do SIC+, to machnąłem taki (acha, logo by Piesiu, wykorzystałem za zgodą). Hasło do tego: Piekielnie dobry cartridge :)
    • 34: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime4 Jan 2021
     
    Leonardo lepiej by tego nie zrobił ;)
    • 35: CommentAuthorpigula
    • CommentTime4 Jan 2021
     
    jhusak - dwie pcb mogę przygarnąc - pacnij do mnie mejla na poczta@usuntomarcinprusisz.pl
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jan 2021 zmieniony
     
    Ale ja nie mam gołych płytek... Kupiłem kiedyś 3 czy 4 od strykera i je zmontowałem. To, co mam, to zmontowane pcb 1 czy 2 sztuki.
    • 37: CommentAuthorpigula
    • CommentTime4 Jan 2021
     
    A to spoko - poczekam, aż ktoś jakąś serie zamówi i będzie się nadmiaru pozbywał
    • 38: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Jan 2021 zmieniony
     
    Jest szansa że w tym roku :) na 10 lecie ukażą się "nowe" płytki sic'a i sic+



    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Jan 2021 zmieniony
     
    Czemu @stryker trzymasz się przewlekańców? Ja to robię tak, że jak już, to robię możliwość montowania tht ale podstawa to smt. Takie tranzystory czy kondensatory się wyginają i urywają w końcu... Pytam po prostu :)
    • 40: CommentAuthorstryker
    • CommentTime8 Jan 2021
     
    Candle też się mnie pytał po co....bo dla niego było to również niezrozumiałe :)
    Może pomyślisz że dziwny ze mnie koleś ....
    Czemu tht ? "każdy se to zlutuje" no i małe Atari też jest tak zbudowane :) I jeżeli się da użyć "starej" technologi :) to dodaje tylko uroku :) takie smt to "iście" na łatwiznę :) no i mało "retro" :)
    • 41: CommentAuthorpigula
    • CommentTime8 Jan 2021 zmieniony
     
    Stryker piszę się na 5 sztuk. Będziesz oferował 2 warianty czy tylko z flashem dip?
    • 42: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime8 Jan 2021
     
    Ja też się piszę - taki ładny obrazek @Kaz namalował, że nie mogę się oprzeć :)
    • 43: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime8 Jan 2021
     
    SIC! cart jak wino :) ->link<-
    • 44: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime8 Jan 2021
     
    To ja też poproszę po jednej sztuce z plusikiem i bez :)
    Stara wersja musi mieć młodszych braci :)
    Nowy SIC(bez +) też będzie miał nową etykietkę czy starą?
    • 45: CommentAuthorEmu
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    No, no, to jak będzie już dostępny to poproszę o jedną sztukę SIC+.

    Pozdrawiam,
    Emu
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021 zmieniony
     
    A czym się różni SIC od SIC+?

    I chciałem przy okazji podziękować serdecznie Strykerowi, który zrobił mi niespodziankę, że choć chciałem zakupić, to podarował mi karta SIC-a 512KB! Dotychczas zalety tego urządzonka mnie omijały, ale teraz zamierzam korzystać bez opamiętania :D. Już podłączony w Atari 65XE...
    • 47: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    KAZ no przecież zrobiłeś obrazek :)
    Gzynio - Sic! 1.2 będzie miał starą etykietę (no chyba że uda się mi przekonać OOZ'a na jakiś drobny upgrejd)
    Dojdzie jeszcze jedna dla SIC!+ która była przewidziana dla SIC 2 - ale zostanie "poprawiona" i będzie można wybierać pomiędzy tą od KAZ'a a Piesia :)

    Sic! 1.2 - max 512KB (pamięci flash DIP) przełączniki poszły do góry tak więc będzie lepiej pasować do 1200XL ? Doszedł też przełącznik wyboru połówek czyli jak mamy pamięć 512KB to można przełączać 2x256 i mieć np. SDX i składankę gier/programów

    Sic! + - max 1024KB ( dwie pamięci flash 512KB w obudowie PLCC). Całość w obudowie "Sikorowej" zamontowane podstawki więc w razie "awarii" łatwo naprawić.
    W razie czego może służyć jako flasher/dumper ... np. gdy padnie nam zawartość w Ultimate 1MB.
    Choć wyjmowanie pamięci z podstawki plcc nie jest łatwe i można ją uszkodzić ...bez odpowiednich narzędzi ...

    Projekt oczywiście by nie powstał gdyby nie konstruktor urządzenia Candle oraz programisty Trub'a.

    Zamysł jest taki żeby w dystrybucji były "gołe płytki" np. w pakietach 5,10,15 ... sztuk.
    Myślę że i tak będzie się to opłacało złożyć samemu lub dalej komercyjnie.

    Kwota ze sprzedaży będzie podzielona na osobę która będzie to sprzedawać + reszta na serwer ftp.pigwa.net + nagrody na wybrane zloty Atari :) ale to czas pokaże czy to faktycznie coś z tego wyjdzie.



    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021 zmieniony
     

    Stryker:

    KAZ no przecież zrobiłeś obrazek :)


    Zrobiłem, a także projekt naklejki. Ale robiłem to dla idei, dla wsparcia projektu, a nie żeby dostać coś w zamian. Więc skoro nie umawialiśmy się na nic w zamian - to znaczy, że to prezent - bo mogłeś nie dawać i też by było ok :D

    PS. Poczatkowo Twoje zdjęcia były w poście widoczne, a po chwili znikają. Czy to sprawa jakiejś blokady z pigwy? W razie czego zdjęcia możesz dołączyć do postu bezpośrednio w załączniku.
    • 49: CommentAuthorstryker
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    U mnie zdjęcia cały czas widoczne :)
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    U mnie też wróciło. To może stało się jakieś chwilowe przytkanie pobierania zdjęć z serwera pigwy.