atarionline.pl Muzyka, której nie ma w ASMA - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    Szukamy do ASMA produkcji, z których jeszcze nie zostały wyciągnięte muzy. Jeśli znacie takie produkcje to wrzucajcie ich namiary do tego wątku. W wolnym czasie postaramy się je wyrypać i wrzucić do ASMA. Obecnie dużo czasu zajmuje nam przeszukiwanie produkcji scenowych w szukaniu jeszcze nie wyrypanych kawałków. Oprócz tego możecie tu też wrzucać swoje kompozycje, które chcecie aby znalazły się w archiwum SAPów.
    • 2: CommentAuthorEagle
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    GoldHunter - Tomasz Liebich
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    • 4:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    i jeszcze
    • 5: CommentAuthorRamos
    • CommentTime15 Jun 2012
     
    Dzięki za muzyczki i produkcje. Czekam na więcej :)
    • 6: CommentAuthorRamos
    • CommentTime27 Jun 2012
     
    Czy jeszcze coś jest co nie ma w ASMA? Czy może wszystkie kompozycje tam już są? Czekam na następne propozycje ripów do archiwum.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Jun 2012 zmieniony
     
    Co z muzyczkami z dem THE GATEKEEPER'a ?
    Prosze o wy-rip-owaanie ich. :)

    Przykladowy link do w/w produkcji:
    ->link<-

    A tu czeka solidna digitka (w ukrytej czesc, trzeba poczekac):
    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Jun 2012
     
    Wysłane do Sebana i pracuje nad nimi (+ jeszcze 3 nieopublikowane wczesniej kawałki). W ogóle część jego twórczości już jest w ASMA, sprawdź dobrze. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime30 Jun 2012
     


    tego chyba nie ma, a szkoda...
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Jul 2012
     

    Ramos:

    Dzięki za muzyczki i produkcje. Czekam na więcej :)

    Już tak wiele się nie spodziewaj, w końcu małe Atari to nie Commoda sześciedziątaczwarta, gdzie stuffu jest po brzegi bo jest o kilka(naście) zlotów więcej na świecie i hektary dźwięków do przygarnięcia.
    Na moje oko (ucho :)) to z około 70-80% atarowskich muzaków zostało już wyrypanych więc pojawienie się dopiero teraz projektów takich jak "Otwarta ASMA" budzi moje lekkie zdziwienie... ;o
    • 11: CommentAuthorRamos
    • CommentTime2 Jul 2012
     
    Może dzięki temu uda się częściej wydawać nowe update. Jeszcze do wyrypania sporo kawałków. Wiadomo, że nie tyle co na C64, ale ponad 1000 dałoby się znaleźć.
    • 12: CommentAuthorslaves
    • CommentTime2 Jul 2012
     
    Sporo to mało powiedziane. Kawałków do wyrypania jest sporo, a tym bardziej więcej do opisania.
    • 13: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    z gry hyperborea nie moge muzyki znalezc.
    • 14:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    a w tym czyms jest muzyka? :))))
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    na koncu gry sa 2 utwory - remix the wall pink floydow oraz cos drugiego (nie pamietam co).
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Jul 2012
     
    @Dracon, to był taki marazm. Ktoś robi, my czekamy. Coraz dłużej.
    I miarka się przebrała.

    NA C64 zapewne było to płynniej i częściej updejtowane.
    • 17: CommentAuthorRamos
    • CommentTime21 Jul 2012
     
    Rzeczywiście nie ma tych kawałków z Hyperborea. Zresztą to łatwy rip, bo dane są już wyciągnięte. Nie długo jak tylko przetestujemy to co mamy wydamy nowe update.
    • 18:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime22 Jul 2012
     
    proponuję jeszcze dodać to co pojawi się na Głazach w music compo :)
    • 19:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime4 Aug 2012
     
    Dodam coś od siebie Ramos

    'Flying to the sun' z gry Quad (Grzybsoniada 2k11)

    Pozdrawiam
    • 20: CommentAuthorRamos
    • CommentTime4 Aug 2012
     
    Niestety ta muza jest w ASMA. Jednak są błędne wpisy w creditsach, które zostaną poprawione w nowym update.
    Oto link do niej: ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    Brakuje generalnie w ASMA wielu muzyczke XLenta.
    A są fenomenlane:

    Czy ktoś ma z XLEntem kontakt?

    • 22:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    Dokładnie xeen, w tym wątku wyżej (30.06.2012) masz kolejny przykład utworu (covera) XLenta którego bardzo brakuje w ASMA.
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    ja tez mam jeden utwor XLenta. niestety XLent od dluzszego czasu sie nie odzywa.
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    Czy XLent to Snoopy ze sceny amigowej? (coś mi się tak kojarzy)
    Może dojdziemy do niego inaczej ;)
    • 25: CommentAuthorseban
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    covery XLent-a są rewelacyjne, mistrzostwo świata pod względem brzmieniowym i mistrzowsko dobrane instrumenty. Pod jakim trackerem on to pisał? Cybernoid brzmi jakby użyty został "Black Magic Composer", ale pewnie się mylę. Na obrazku są podziękowania dla TeBe może coś on będzie wiedział?
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    RMT
    • 27: CommentAuthorseban
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    Dzięki za info XXL! :) Nie wiedziałem że takie brzmienia można również uzyskać na RMT :) jedyny tracker który znałem i który brzmiał podobnie to Black Magic Composer :)
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Jul 2014 zmieniony
     
    Dzieki rewelacyjnemu panelowi instrumentu, na RMT mozna teoretycznie uzyskac niemal wszystko na co pozwala Pokey (poza samplami ;) ). Coverowi Cybernoida commodorowski klimat nadaje przede wszystkim arpeggio w połaczeniu z filtrem (w zasadzie nie wiem, czemu sie tak rzadko stosuje), no i od czasu ten sidowski lead (filtr + vibrato + portamento). Fantastyczny dobor instrumetow do tematu i dowod ze POKEY potrafi (i to bez bardzo zaawansowanych sztuczek).

    Ale skoro XLent uzywa RMT to wyprodukowanie SAPow powinno byc proste.
    • 29: CommentAuthorbrx
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    @wieczor: No właśnie, wielu wie co RMT potrafi, ale w sumie niewielu umie to wykorzystać. Może jakiś poradnik dla początkujących byś zrobił? :>
    • 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    skad mozna pobrac xex do tego?
    • 31:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    No właśnie problem polega na tym, że xexów i RMTków nie ma dostępnych. A z Xlentem skontaktować się nie sposób - przynajmniej mi się nie udało.
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Jul 2014 zmieniony
     
    @brx: poczatkujacy to ja jestem :))) najlepsza metoda to podgladanie cudzych modułow - zaczynajac od katalogu 'examples' - tam jest naprawde sporo pokazane - łacznie z tym "sidowskim" brzmieniem (likeac64.rmt) :) Warto tez poczytac o rejestrach POKEYa, zwłasza o tym jak działa AUDCTL... no i readme przeczytac :) A o poradniku pomysle jak juz stwierdze, ze czuje sie kompetentny :)

    @xeen: 3 dni temu mineły 2 lata od ostatniej jego wizyty na AOLu. Ale 2 miesiace temu pisał na AArea, probowałes tamtedy?

    ->link<-
  1.  
    Rok i dwa miesiące ;)
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Jul 2014 zmieniony
     
    Ach, no, szczegoł :) Ale dla zalogowanych jest link do maila (niektorzy nie czytaja PW), moze mu sie nie zmienił. Ja tak złapałem forumowicza ktory nie zagladał tam od lat (tylko w wiadomosci dobrze podac maila zwrotnego do siebie, bo mail i tak idzie przez serwis)
    • 35: CommentAuthorbrx
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    @wieczor: Jako że ideały są nieosiągalne, poczucia bycia kompetentnym można nie poczuć do końca życia niestety :) A po drugie, łatwo mi sobie wyobrazić taką sytuację: po długim rozgryzaniu RMT, wielogodzinnych wgryzań się w różne manuale, guglowaniu po nocach, wielu mniej lub bardziej udanych próbach, które się mogą skończyć nawet przeklęciem rodziny twórcy RMT do co najmniej trzeciego pokolenia wstecz, ktoś wreszcie uzna że od biedy rozumie RMT. Tyle że na najmniejszą sugestię o poradnik zareaguje mniej więcej w ten sposób: "do licha, tyle się namęczyłem, tyle czasu i zdrowia straciłem, a jakiś lamer ma to mieć za darmo? NEVER!! :-P"
    • 36:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Jul 2014 zmieniony
     
    XLent na ppa.pl używa ksywy AmiClassic. Być może Admin tamtego portalu zechce przesłać mu wiadomość z prośbą o kontakt.
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Ja mam konto na ppa (i wielu tutejszych bywalcow ma ;) ). Jednak tam tez ostatnio pokazał sie rok i miesiac temu, nieduzo pozniej niz na AArea... Moze cos sie stało? Tfu!
    • 38:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Spróbuję przez prv'y.
    Może powód jest prozaiczny - nowy mail.

    dzięki
    • 39:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    @Xeen no i Tuba, gdzie ma swój kanał.
    • 40:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    via YT już próbowałem
    • 41:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Sep 2014
     
    Gdzie w ASMIE są muzyczki z dema the compy shop?
    Albo jestem ślepy (możliwe :), albo nie widzę po nazwisku.
  2.  
    Which Compyshop demo(s) ? There are dozens of them, so which one(s)? The Compyshop sound-sample demos ? The Compyshop AMS demos ? The Compyshop magazine demos ? Or something else from Compyshop ?
    • 43:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Sep 2014
     
    I mean this demo:

    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Sep 2014
     
    Te muzyczki są w głowie i już z niej nie wyjdą.
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Sep 2014
     
    Zwłaszcza grający band.