atarionline.pl "The Last Ninja 2" dla Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    odpowiem w tonie zapytania i na jego poziomie. Tak.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Aug 2014 zmieniony
     

    pin:

    zero czekania, wszystko dostępne w max 2-3s

    Pin, zdecyduj się, 0, czy 2-3 sekundy. 2-3 sekundy czekania to być albo nie być serwisów internetowych. 0!=2, a tymbardziej 0!=3.

    Jak mogę poczekać 3 sekundy, to mogę i 6 (czas wczytywania przez sio2sd co dłuższych gier).
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    :) - czas, to pieniądz.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    @xxl: rapidus to tylko procesor. Reszta to Atari. Więc się zdecyduj, czy Atari to procesor, bo jeśli tak to niezależnie od rozszerzeń które dołożymy, pamięć, stereo etc. to nadal jest Atari, czy jednak nie tylko procesor, więc w tym wypadku raczej nie jest to moduł zasilania :)
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Aug 2014
     

    pin:

    https://www.youtube.com/watch?v=0TpQC7afQDo&feature=youtu.be

    Przynam, że robi wrażenie.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    @Wieczor: jest taka maksyma... GIGO, idealnie pasuje :-) dochodzisz do bzdurnych wnioskow bo opierasz sie na bzdurnym zalozeniu.

    Rapidus to nie tylko procesor :-)

    atari tam robi za zasilacz.
    • 7: CommentAuthornodez
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    ten rapidus to siech na sali
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    @Nodez - śmiech na sali, to Twoja wypowiedź ;) Jeśli tak nazywasz emulację jednego ośmiobitowca na drugim nawet pomimo, iż ten drugi ma spory naddatek jeśli chodzi o możliwości, lecz emuluje całkowicie inną architekturę - to .. no nic, nie wypowiadam się, lecz uszanuj to, że komuś się chce i ma na ten temat pojęcie, poświęca swój czas i pieniądze. To, co widzisz to sumarycznie lata pracy kilku osób. Średnio po około 10 lat w rozwoju sprzętu i oprogramowania.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    Ogólnie, to nie istnieje w podobnej relacji sprzętowej aż tak dobry emulator. Sam nie wierzę, co widzę - ale gram w gry z ZX 48 na małym Atari i przecieram oczy ze zdumienia ;)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Aug 2014
     
    Rapidus jest 16 bitowy :-)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Aug 2014
     
    Tzn co, to coś złego jest? ;) (pomijając dyskusję w temacie, czy coś jest 8-16-32 bit). To chyba sukces, że stosunkowo bezinwazyjnie udaje się przemycić rozwojowy projekt do platformy 8-bit. Mylę się?
    • 12: CommentAuthornodez
    • CommentTime24 Aug 2014
     
    niema w tym nic zlego tyle ze jak chce poszpilac w gry z zx'a to odpalam zx'a a nie atari ot co
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Aug 2014
     
    @Pin: przeciwnie, to ze Rapidus jest 16 bitowy i ma wiecej mocy od amigi to jego zaleta :-)

    ale przedstawianie Rapidusa jako 8bitowe atari to bzdura
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Aug 2014
     
    .. bo jest to w zasadzie 16 bitowy mod do 8 bitowego Atari. Wyjątkowa sytuacja jest w tym taka, że jak mało kiedy - powstał dobry program na co dopiero ukształtowany prototyp.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015 zmieniony
     
    Przepraszam, że odgrzewam kotleta - mam pytanie. Szukam działającej wersji LN2., zassałem dwie z tego topica i nie mogę tego na Atari odpalić.

    EDIT:

    Na Atari 800 win to samo.
    • 16:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    A ja myślę, że to dobry moment na odgrzewanie kotleta, bo coś sprawa ucichła, a bardzo ostrzyłem sobie pazurki na tę grę, ale w pełnej wersji :). Te dema z tego wątku u mnie działały bez zarzutu. Wrzucam tutaj plik, jaki mam stąd ostatni, który u mnie działał: ->link<-
    Spróbuj tego, chyba, że ktoś znajdzie nowszy. Dwie inne wersje, jakie mam, też wrzucam. Ten sam adres, ale końcówka to "22" lub "2" (zamiast "23" w adresie)
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    Sprawa tak do końca nie ucichła, trwa dyskusja w innym wątku: ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    @Adam: dzięki, nie wiedziałem. Przeczytałem właśnie wątek.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    @GAD Z.: no niestety, nawet z inita na MemLo $092A nie uruchamia się to. Kuba - o co kaman?
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    dobra - widzę w nagłówku segment $0900-$0AFF - 512 Bajtów.

    Kuba - da się coś z tym zrobić?
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Jan 2015
     
    MemLo $082A init, też nie trybi.

    Atari800win - emulator: Też nie działa.

    Ok, jak komuś odpali to niech da znać i powie, jak to należy zaczarować bo ja nie wiem ;)
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    bo to jest pod XBiosa :)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    prosze, mozna zaladowac na atari spod xB.
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    Nie, czegoś takiego od czasu SV na moim Atari nie uruchomię nigdy ;)
    • 25: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Jan 2015 zmieniony
     
    Słusznie. Zalęgnie się, wpisze do ROM'u, rozmnoży i sparaliżuje wszystkie peryferia. Szczęście, że Atari jeszcze nie jest podłączane do Internetu!

    Ja programy pod xBiosa odpalam wyłącznie na emulatorze odpalonym na wirtualnym windowsie, odpalonym na linuxie odpalonym z pendriva, oczywiście z wyjętym dyskiem i odłączonym kablem sieciowym. Kartę wi-fi dla pewności potraktowałem wiertarką, bo słyszałem, że xBios potrafi przejąć nad nią kontrolę.

    I to wszystko w 1kB kodu :D
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    I to bez nielegali!
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    u mnie po BT przejal kontrole nad lodowka - sam zaopatruje utrzymujac moja wage w granicach 90-95 kg.
    • 28: CommentAuthorpoison
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    xxl - work this "demo" of lastninja.atr on real HW?
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Jan 2015
     
    yep, it was configured by header to works on SIO device :D
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jan 2015 zmieniony
     
    Chciałbym zauważyć, że LN2 na bbcmicro działa na 32 kb, z czego ostatnie 8 to pamięć ekranu. Nie ma więc bata, musi gdzieś ten kod być. A jako Proof of Concept nie chciało mi się przepisywać w pamięci...
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Jan 2015
     
    no nic, po prostu z ciekawości chciałem sprawdzić na turbo jak działa LN2. Dlatego też xB w przedbiegach odpada, bo za dużo pitolenia na razie jest, by uruchomić to z w pełni dopalonym ramem 64k.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jan 2015
     
    Spróbuj exomizerem spakować.
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Jan 2015
     
    buuu, zaraz Pin stworzy nową regułę, skoro tyle udało się odpalić w Turbo to Twoje też powinno działać w Turbo, nie nie będę przełącznika używał, popraw to wg mojego widzi misie
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Jan 2015
     
    Eee, tam; nie stworzy. Zarzuci albo odrzuci. Zależy od siły pragnienia zobaczenia przyspieszenia.
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2015
     
    @TeBe - hau, hau, hau, hau ;)
    • 36: CommentAuthorbaskak
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    hej!
    jest 2021. ze zdumieniem i zachwytem dowiedziałem się o istnieniu tego przedsięwzięcia.
    coś z nim słychać?
    pozdrowienia!
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Nov 2022
     
    Tak.
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Nov 2022 zmieniony
     
    Padło pytanie - jak się przenosi takie gry. Ano tak:
    1. dis6502 + wstępna analiza kodu, żeby mieć wszystko co jest kodem zdizasemblowane, a dane mieć w liniach z danymi.
    2. wyszukanie zaszytych wektorów do danych i zrobienie z nich etykiet, żeby można było asemblować pod różne adresy i przenosić kod z miejsca na miejsce. Nieobowiązkowe w przypadku małych poprawek lub w przypadku krótkich gier.
    3. ogarnięcie oryginalnych wywołań systemowych i zastąpienie ich mockupami, aby uruchomić grę.
    4. Po uruchomieniu gry następuje żmudny proces wypełniania mockupów, pisania zastępczych procedur, ogarniania pamięci, dodawania ficzerów, znajdywania błędów
    5. W przypadku bbcmicro jest inny układ bitów w bajcie, to się tłumaczy raz.

    Pierwotnie LN2 miał być na raz w pamięci wraz z levelami, ale z różnych powodów zaniechałem tego pomysłu, bo to byłaby walka z czymś, z czym nie ma sensu walczyć. Będzie wersja dyskietkowa i kartridżowa (AtariMax/JCart)

    Zapewne łatwiej wg mnie przenieść grę z AppleII (vide Zorro czy Karateka albo TheGoonies). Może dlatego, że jeszcze nigdy nie przenosiłem z AppleII, ale wygląda na to, że ma prostą konstrukcję.
    • 39: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Nov 2022
     
    A jest gdzieś może specyfikacja tego JCarta?
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Nov 2022 zmieniony
     
    A jest :) Jest zgodny bankowaniem z AtariMax, startuje od pierwszego banku.
    A jak chcesz go programować, to i biblioteczka na gh jest.

    ->link<-

    Są też jataricarty 1MB (8 Mb).
    Na okrojonej do 128-256kB wersji już kilka gier zostało na nim wydanych :)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Nov 2022
     
    @Pin jak przez twe systemy w moim Atari zawarte nie pójdzie ta gra to spitalaj gdzie pieprz rośnie- nim cię dorwę ! ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2022
     
    Na (emulatorze) BBC Micro wygląda ta gra tak:

    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Nov 2022
     
    Dobra muzyka wzorowana na C64 dużo by dodała do klimatu i odbioru całości naszej przyszłej wersji.
    No i nieco bardziej stonowana i lepiej dobrana kolorystyka.
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    W sumie ta wersja na BBC jest całkiem grywalna. Muza ma być i kolory stonowane, bo Atari takie ma.
    • 45:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    BBC ma faktycznie takie rażaki jak np. CPC.

    A czy byłaby szansa na jedną zmianę graficzną w postaci ikonicznej głowy ninji jak na C64 zamiast statui wolności i budynków?
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Nov 2022 zmieniony
     
    Teoretycznie, ale wolałbym zostawić, jak jest, a jest nieźle :)
    Ten drugi screen zrobiłem w momencie śmierci przeciwnika - pasek zniknął, a przeciwnik jeszcze nie runął na ziemię...

    Ta głowa ninji zajmuje w pytę miejsca, a nie chce mi się babrać w tym, poza tym ona mruga oczami.
    • 47:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    Nasza mogłaby być odrobinę mniejsza i nie mrugać, jeśli jakiś grafik by pomógł ;-)
    Ale fakt, jest bardzo dobrze i tak!
  1.  
    troche z dli mozna po kombinowac
    • 49: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    I still propose to do the game in hires...



    OK... I need to do some update on the tune ;D
    • 50: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime4 Nov 2022
     
    emkay - a ja bym jednak wolał konwersję z c64 1:1 i proponuję żeby taką właśnie zrobić, a nie tą ze spectrum :)

    właśnie mamy szansę (dzięki jhusak!) mieć ln2 na a8, a tu każdy wybrzydza, że to nie tak, tamto nie tak...

    przypominam, że cały czas jest mowa o konwersji z bbc, i tego się trzymajmy.

    jeśli ktoś ma coś konstruktywnego do powiedzenia w temacie, to chętnie poczytam, ale jątrzenie to mnie wkurza, a co dopiero autora konwersji, więc zanim się napisze jakieś dyrdymały to trzeba się trochę zastanowić, a przede wszystkim chociaż trochę znać temat.