atarionline.pl Muzeum Historii Komputerów i Informatyki (Katowice) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorMaW
    • CommentTime29 Apr 2013 zmieniony

Witam

Przekazuję prośbę-pytanie od Muzeum Historii Komputerów i Informatyki: Jeżeli ktoś z Was jest chętny, gotów poświęcić parę godzin wieczorem/w nocy 18.maja i przyjechać ze swoim sprzętem, zademonstrować go w działaniu, a tym samym wspomóc Muzeum w organizacji swojego wycinka imprezy - niech skontaktuje się z Muzeum.

TeDeCu, tak będąc w Muzeum pomyślałem o Tobie - czy nie miałbyś ochoty przeprowadzić swojego wykładu o Historii Informatyki w tę noc 18.go maja, w Katowicach-Szopienicach ?
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2013

A w Warszawie będzie coś takiego????
    • 3:

CommentAuthorMaW
    • CommentTime29 Apr 2013

Hmm... Muzeum znajduje się w Katowicach... ->link<-
    • 4:

CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Apr 2013

To przenieśmy muzeum do nas;)

Ja oczywiście mam ochotę;) Ale czy będę miał wtedy czas to inna sprawa, w maju trochę mam na głowie. Nie mówię nie - jeszcze zobaczymy.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Apr 2013

A co za problem drugie muzeum założyć? TeDeC będzie pierwszym eksponatem :]
    • 6:

CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Apr 2013

No wiesz problem może i żaden, ale kto by chciał na mnie patrzeć i za to płacić? :D
    • 7:

CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 May 2013 zmieniony

Odświeżam temat - Panowie (i Panie), jeżeli ktoś z Was chciałby się pojawić z własnym sprzętem (bez monitora, monitorów jest dużo, różnego typu) to macie błogosławieństwo ze strony organizatorów.

Jeżeli byście chcieli podłączyć swoje "gadżety" do działającego sprzętu, to także jest taka możliwość - bardzo mile jest widziany sio2SD lub inny sIDE ;-) - ale może to być cokolwiek działającego (ja np. wezmę XC12 z BLIZZARDEM, być może też pełny zestaw XEGSa /z pistoletem/, który 'wstał' dzięki Zaxonowi).
    • 8:

CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 May 2013 zmieniony

Na zachętę dodam, że jest tam dostępny jeden z niewielu działających w Polsce Vectrex-ów:

WSTĘP JEST BEZPŁATNY
    • 9:

CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 May 2013

To już jutro/dzisiaj :-)
    • 10:

CommentAuthoradv
    • CommentTime18 May 2013

Może udałoby się zrobić kilka zdjęć?
    • 11:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Mar 2018 zmieniony

Katowickie muzeum naszego kolegi Krzysztofa Chwałowskiego działa prężnie:

->link<-

Parę dni temu we wrocławskiej telewizji TVP3 odnotowano uratowanie przez jego muzeum Odry 1304, tutaj link do relacji filmowej:

->link<-

Artykuł o tym na stronie muzeum:

->link<-

• 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony

W zeszłym roku świętowaliśmy w Katowicach 6 urodziny katowickiego muzeum, a teraz czas na 7 urodziny! Jest już informacja na stronie muzeum:

->link<-

oraz wydarzenie na fejsie:

->link<-

Przypomnę zeszłoroczne urodziny, połączone z wizytacją byłych pracowników wrocławskiego Elwro, obchodami 70 lat informatyki w Polsce, a także wykładami z tej okazji:

Było też o tym i w telewizji:

Ja się wybieram, będzie też ekipa z Krakowa.
    • 13:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime5 Dec 2019

Kaz będzie wyjazd z Wrocławia tak jak w tamtym roku?
    • 14:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Dec 2019

W zeszłym roku autobus był podstawiony przede wszystkim dla byłych pracowników Elwro, ludzi starszych i często schorowanych. My mieliśmy okazję jechać z nimi na zasadzie "doczepki".

Z tego co wiem, w tym roku gośćmi specjalnymi są pracownicy Elzabu (przedsiębiorstwo z Zabrza, producent Mery, Compana 8, etc.), więc wątpię, żeby był jakikolwiek sponsorowany wyjazd z Wrocławia.

A propos, podstrona firmy Elzab o ich historii:

->link<-
    • 15:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2019 zmieniony

Jest i agenda wydarzenia (poniżej).

Warto zauważyć zabawną zbieżność tytułu jednego z wykładów:

"Informatyka na węglu i stali"

choć założę się, że autor, historyk, nie kojarzy drugiego dna, który ma ten tytuł! :D
    • 16:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2019 zmieniony

Byłem! Było jak zwykle interesująco i owocnie. Między innymi przeprowadziłem tam rozmowę z Rastanem o grze "Monty on the Run":

->link<-

Jedno wystąpienie z tego dnia udało mi się już zmontować, oczywiście jest to prezentacja książki "Oni migają..." i wręczenie egzemplarza z dedykacją dyrektorowi muzeum, Krzyśkowi Chwałowskiemu:

• 17:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony