atarionline.pl Tworzenie ATR - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Jan 2014
     
    Poszukuje programu na PC (nie musi dzialac z linii polecen) ktory pozwoli tworzyc .ATR w formacie MyDOS oraz BiboDOS.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Jan 2014
     
    makeATR
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Jan 2014
     
    makeATR nie pozwala tworzyc ATR w formacie BiboDOS (nie pozwoli zapisac 128 plikow w katalogu)
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Jan 2014
     
    To może połątałbyś Franny lub xedisk'a?
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Jan 2014 zmieniony
     
    autorzy tych programow sa aktywnymi atarianami... przydaloby mi sie takie narzadko :D
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jan 2014
     
    Sprawdź plugin do TotalCMD. Mimo, iż ma błędy to jest chyba największym kombajnem do ATR.
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Jan 2014
     
    sprawdzalem plugin do TotalCMD, nie obsluguje. Ale moze cos sie urodzi - jeden z aeropagitow obiecal pochylic sie nad problemem... kiedys...
    • 8: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime4 Jan 2014
     
    heh, prawie mnie do tablicy wyciągnięto :). więc tak:
    1. daty nie podam żadnej, bu jej użyjecie przeciwko mnie :P
    2. w samym franny - średnio chce mi się grzebać. wiem, że ma kilka bugów, ale mi one nie przeszkadzają.
    3. ale gdyby przeszkadzały innym - to projekt jest open source. na wszystkie pytania odpowiem, pomóc - pomogę.
    4. tylko uprzedzam - napisany jest fatalnie...
    5 bo może jednak mnie weźmie :). ten bibodos to jak w katalogu zapisuje 128 plików? i jak wygląda link do następnego sektora. generalnie - czym jego dysk różni się od atari dos ii (lub sparty, ale domyślam się, że to mutacja formatu standardowego jest)?
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Jan 2014 zmieniony
     
    co do 5. jednym zdaniem bez szegolow:

    tak samo jak mydos z ta roznica, ze jesli sektor jest wielkosci 256 to wpisy katalogowe zajmuja caly sektor a nie pol. czyli w mydos 8 wpisow po 16 bajtow = 128b czyli polowa sektora. w bibo 16 wpisow po 16 bajtow = 256.