atarionline.pl Nowa stacja dysków dla malucha - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime27 Feb 2014
     
    Oczywiście! - przygotuję foto, gdy tylko przesyłka z ramkami osiągnie cel. Zamówiłem je na początku tygodnia, jednak wszystko wskazuje na to, że dotrą dopiero po weekendzie. Tymczasowo wrzuciłem starego "klunkra" na dyskietki 5.25", uchronionego niedawno przed wyrzuceniem na złom. Prezentuje się nieźle, ale niestety - "pochłania" większość wewnętrznej przestrzeni.

    Tak czy inaczej, zasugerowany przez Ciebie kierunek bardzo mi odpowiada. Nowa wersja kontrolera zostanie przygotowana pod tę obudowę, z uwzględnieniem fabrycznie przygotowanych otworów.
    • 2: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime27 Feb 2014
     
    thewasp, co do obsługi produkcji wielodyskowych na jednej dyskietce, jest to zrealizowane w romie "hyper-xf" dla stacji Atari XF551.
    Ten mod jest dla wersji z napędem 5.25" oraz dla wersji z napędem wymienionym na 3.5".
    Może coś gotowego z tego wykorzystasz?
    • 3: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime28 Feb 2014
     
    W tej materii mam już dość konkretne przemyślenia, oczywiście przyjrzę się również innym mechanizmom. Obecnie przygotowuję projekt obwodu drukowanego dla wersji integrowanej z obudową Gembirda. Sama obudowa przeważnie stanowi spory problem, który przy takim podejściu zostanie z punktu załatwiony. Na dodatek bardzo estetycznie (szczerze mówiąc, w okresie zaawansowanego ataryzmu absoltnie nie powstydziłbym się takiej stacji - Wręcz przeciwnie! :-). )
    • 4: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    Zgodnie z zapowiedzią, wrzuciłem fotografie prezentujące obudowaną (i najprawdopodobniej "docelową") postać stacji (www.artofscience.pl).

    pozdr.
    • 5:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime8 Mar 2014 zmieniony
     
    Jakby co, to ja też zamawiam :)
    Świetna sprawa :)
    • 6: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    Fajny projekt, zamawiam.
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    Ja też chętnie kupię.
    • 8:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    A wiadomo coś o cenie urządzenia, wstępnie byłbym zainteresowany.
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    A kogo obchodzi cena :P
    Stacja do Atari XE/XL musi być 5 i 1/4 cala!
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    Wcale nie musi: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime9 Mar 2014
     
    Ja nie chcę stacji 5 i 1/4.
    • 12: CommentAuthorPawcioo
    • CommentTime11 Mar 2014
     
    jaka będzie wstępna cena?
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2014
     
    Ja stawiam ca 350 zł. Obudowa, płytka, produkcja, zabawa z montażem, etc. I dolicz koszt stacji.
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Mar 2014
     
    399,95
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2014
     
    i jeszcze cztery grosze.
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Mar 2014
     
    To ja wybieram wersję ekonomiczną, bez obudowy, stacji, etc.
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Mar 2014
     
    czy jest szansa, zeby stacja oprocz standardu i np. US, mogla tez komunikowac sie z szybkoscia 31668 bps?
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime23 Mar 2014 zmieniony
     

    lotharek:

    w komplecie z kabelkiem SIO

    Wtyczki SIO (w produkcji) od Lotharka ->link<-
    A mi się jeszcze marzy, gniazdko SIO :)
    • 19: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    Jest. Kontroler UART ma dość typową konstrukcję (i programowalny BR generator) - tryby "turbo" będą osiągalne. Nota bene, tydzień temu skończyłem pracę nad architekturą procesora, przewidzianego specjalnie dla potrzeb dalszego rozwoju projektu FDD (przejmie odpowiedzialność za realizowanie typowo "algorytmicznych" funkcji).

    pozdr.
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    tryb "turbo" ok. ale chodzi o taka konkretnie szybkosc (jako jedna z mozliwych), to jest dosc istotne.

    druga sprawa. urzadzenie bedzie odpowiadac na zawolanie $3x, a czy moze takze byc widoczne pod np. $7x ze specyficznym zestawem instrukcji? nie koniecznie takich: ->link<-

    w trakcie jedzenia rosnie apetyt ;-)
    • 21: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime21 Apr 2014
     
    Rewelacyjny projekt. Też byłbym zainteresowany kupnem.
    • 22: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime21 Apr 2014 zmieniony
     
    >Mam karton flopów 5,25 jak kogoś interesuje, ale >potrzebuję czasu na sprawdzenie czy działają. Z tego co >pamiętam to najlepsze były produkcji ALPS.

    Chętnie odkupiłbym od Ciebie dwie stacje 5,25" 1,2M i dwie 5,25" 720KB.
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Apr 2014
     
    Apropos wtyczek widziałem już miesiąc temu "paletę".....!

    W końcu!! Będą one dostępne dla Massss..

    Następnym razem biorę "pół wiadra"...! Wtyczek!
    • 24: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime21 Apr 2014
     
    >Apropos wtyczek widziałem już miesiąc temu "paletę".....!

    Widziałeś je może u Lotharka? Zaczął produkcję?
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Apr 2014
     
    Nie u Lotharka :) Ale wiem że niedługo będą dostępne dla wszystkich... !
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Apr 2014
     
    Podziwiam zapał i determinację autora pomsyłu. Jakkolwiek moim skromnym zdaniem może być kłopot z kompatybilnością dyskietek zapisanych na tej stacji.

    Jakiś czas temu zastanawiałem się nad stworzeniem stacji z wbudowanym KyroFluxem (www.kryoflux.com). Rozwiązałoby to problem odczytu starych rozmagnesowanych dyskietek oraz pozwoliło na zapis w dowolnym formacie.
    • 27: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime22 Apr 2014
     
    Tryb zgodności z formatami związanymi z kodowaniem MFM jest utrzymany tak dla odczytu, jak i zapisu. Stanowi zresztą podstawę projektu. Nie do końca rozumiem, o jaki rodzaj niekompatybilności chodzi? Materiał zapisany za pośrednictwem stworzonego przeze mnie kontrolera jest z powodzeniem odczytywany przez systemy zgodne z "dyskowymi" założeniami standardu IBM 34. Dawno nic nie pisałem na forum, ale to absolutnie nie oznacza, że zupełnie nic się nie dzieje :). W międzyczasie - specjalnie dla tego projektu - zaprojektowałem procesor, na rzecz którego wyeliminowałem zaimplementowane FSMy realizujące zadania typowo "turingowskich" konstrukcji (co przy okazji czyni projekt bardziej elastycznym)
    • 28:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Apr 2014
     
    Jeśli tryb zgodności jest, to OK. Widać przeoczyłem ten fakt w tej burzliwej dyskusji ;)
    • 29:
       
      CommentAuthor5eba
    • CommentTime22 Apr 2014
     
    Może to już science fiction, ale gdyby stacja miała port USB i napisany sterownik, to nabrała by szerszego zastosowania, ale to już chyba projekt na social funding ;)
    • 30: CommentAuthorbezrobotny
    • CommentTime18 May 2014
     
    jak sprawy się mają? czy już ustalone jak odbędzie się dystrybucja i jaka cena? z obudową?
    • 31: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 May 2014
     
    Karol, aż tutaj Ciebie przyniosło...
    Na AtariOnline, to teraz się będzie działo :)