atarionline.pl Flappy - 10 wierszy w turbobeju - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Mar 2014 zmieniony
     
    atariage zdechło, więc wrzucam też tutaj:

    ->link<-

    Dzięki Kubie Husakowi i Peterowi Dellowi udało mi się gierkę zmieścić w 10 wierszach.

    Trzeba poczekać z 15 sekund na wygenerowanie danych. Potem trzeba wciskać spację.

    Mój rekord: 5 punktów.

    Update: coś popsułem w poprzednim pliczku.
    pirx
    • 2: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime15 Mar 2014
     
    Rewela! Co prawda póki co zero punktów, ale to nic.
  1.  
    Dobre!
    • 4: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime15 Mar 2014
     
    Trudne i brakuje możliwości pauzy na zrobienie fotki wyniku.
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Mar 2014 zmieniony
     
    Dzięki! Takie miało właśnie być (o ile słyszałeś o flappy bird :)
    • 6: CommentAuthorEagle
    • CommentTime15 Mar 2014 zmieniony
     
    Na C64:


    strona projektu
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime15 Mar 2014
     
    O kurczę! Wersja na komodę wymiata :)
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Mar 2014
     
    moja ma za to 10 linijek w turbo basicu. Ta komodorowska jest do zrobienia na atarce w 100%+, ale nie w turbo basicu i nie w 10 linijkach :]
    • 9: CommentAuthorseban
    • CommentTime15 Mar 2014 zmieniony
     
    Alex... Ty uruchomiłeś tą wersję Pirx-a? Bo właśnie to wersja na Atari wymiata! :) zakodowana w 10-liniach w TBXL :) PIRX rulez! Wersja na Commodore może się schować (spakowana ma 8.9Kbajta, rozpakowuje się dobre parę sekund).

    Pirx-ie mega szacun za upchnięcie tego w 10-liniach :)

    Alex jestem prawie pewny iż nie odpaliłeś wersji PIRX-a... więc abyś wiedział jak wygląda jego 10-liniowa wersja to proszę... (dodam iż scrolling jest całkiem płynny!)

    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Mar 2014
     
    właśnie zagrałem - RULEZ!
    te 10 linijkowce są na bardzo wysokim poziomie
    • 11: CommentAuthorseban
    • CommentTime15 Mar 2014
     
    xeen, zgadza się... mnie urzekł ten mini-dash :) nie sądziłem że da się to upchnąć w 10-liniach :) patrząc na źródła przypominają mi się stare dobre czasy, przepisywania i analizowania 5-linijkowców z "komputera". Tam można było znaleźć też różne ciekawe perełki i fenomenalne rozwiązania koderskie :)
    • 12:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Pirx. megaszacun :) zwlaszcza ze sam probowalem napisac na ten konkurs dokladnie ta sama gre i niestety spasowalem, jedynie zmniejszylbym ptaszora bo teraz jest ultra hardcorowy poziom trudnosci :)
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    eeeee tam, dobiłem do 10 punktów :))))
    Tak w ogóle to znalazłem kilka rzeczy do ew. poprawki, ale już poszło, więc raczej zostawię jak jest.
    • 14:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    A czy ja powiedziałem, że wersja TBXL jest zła? :-)
  2.  
    pirx, może zmieścisz jeszcze muzykę?
    • 16:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    w sumie jakby mi ktoś namalował ptaszka na jednego kolorowego sprajta (dwa sprajty nałożone na siebie), to wymyśliłem jak urwać jeszcze trochę miejsca. na jakieś plumkanie by starczyło :)

    taki sprajt nie musi bieć 8 pixeli szerokości, może mieć trochę więcej, np. 10-11, jak się go odpowiednio zaprojektuje. ja nie potrafię malować, więc mogłem tylko przerysować z oryginału.

    a, jeszcze można jednego z dwu nałożonych sprajtów opuścić za pomocą VDELAY i wtedy nawet może wyglądać całkiem całkiem wysokorozdzielczo.
    • 17:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Cześć, mogę coś namalować, napisz dokładnie jakie parametry ma mieć sprajt żeby było ok:

    + wys x szer (w pikselach)
    + ilośc kolorów
    + ilośc klatek
    + waga w formatach graficznych PCta

    Mogę podeslac w plikach PC typu: gif, png, bmp jak osobne klatki lub gif animowany.
    • 18:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Kris3d! Dzięki za świetną ofertę, przemyślałem sprawę i jednak nie będę już dłubał w tym programiku. Muszę trochę MicroPrintów sprzedać, a nie głupotami się zajmować :))))))))
    • 19:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Mając po 15 latach znów Atari (zdechło ale może reinkrnacja się uda), też "nie zajmuj się głupatami!" słyszę;)
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    hahahahhaa no właśnie tak to zapamiętałem :)))))
    • 21: CommentAuthorGothrukk
    • CommentTime17 Mar 2014
     
    Jak to uruchomić pod altirrą ?
    Wrzuciłem pliki do atr-a, odpaliłem TBXL i ugrzęzłem.
    Jaką komendą to otworzyć?
    • 22: CommentAuthorseban
    • CommentTime17 Mar 2014 zmieniony
     
    Po załadowaniu Turbo Basic piszesz:

    LOAD "D:FLAPPY.TBS"

    a potem:

    RUN

    lub od razu:

    RUN "D:FLAPPY.TBS"

    ja nie robiłem ATR-a nawet, użyłem wirtualnego HDD emulowanego przez wspominaną Altirrę :)



    no i oczywiście można też to wczytać używając polecenia ENTER:



    ps) w przypadku pliku .LST należy użyć "H6:" (z translacją CR/LF na atarowski EOL). Nie wiem czemu PIRX ten plik zaserwował nam z pecetowym CR/LF ($0D,$0A) ;-)
    • 23:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Mar 2014
     
    Yo! Edytowałem na windzie i właśnie tak zaczytywałem do TBXL (H6:FLAPPPPPPPPY.LST)
    • 24: CommentAuthorPawcioo
    • CommentTime5 Apr 2014 zmieniony
     
    Witam, chciałbym przegrać tą grę na kasetę aby uruchomić ja na atari, a nie na emulatorze. Podpowie ktoś mi jak mogę to zrobić?

    Udało mi się uruchomić na emulatorze Atari800WinPLus4.1 wersję Atr z postu #190: ->link<-

    Ale po uruchomieniu nie działa mi sterowanie. Co bym nie klikną na numepadzie to ze strony gry mam zero reakcji. Proszę o pomoc.

    Najlepiej jakby ktoś stworzył wersję rozpakowaną od razu gotową do uruchomienia i grana ;)

    • 25: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Apr 2014
     
    Cześć,

    Ale o jakim num-padzie piszesz? :) w tej grze działa tylko jeden klawisz :) Spacja :)
    • 26: CommentAuthorPawcioo
    • CommentTime5 Apr 2014 zmieniony
     
    Sterowanie ustawiłem sobie na numepad ;)
    O dziwo spacja zadziałała ;)
    Pozostaje tylko pytanie jak mogę uruchomić tą grę na atari za pomocą kasety.
    • 27:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Apr 2014 zmieniony
     
    Zajrzyj do archiwum gier do podkatalogu Flappy (v2). Gra napisana jest w Turbo Basicu XL, więc trzeba było ją skompilować i połączyć z biblioteką uruchomieniową, co dało plik Flappy.xex. Następnie utworzyłem bootowalny plik kasety Flappy.cas.

    EDIT:
    Załącznik z plikiem .WAV, który można nagrać na kasetę, jest w poście nr 34.

    Polecam używanie emulatora Altirra, gdyż Atari800WinPLus nie jest już rozwijany. Autor Altirry usprawnia ją na bieżąco i to ten emulator najlepiej oddaje specyfikę dzisiejszego rozbudowanego sprzętu Atari (wraz z emulacją wielu rozszerzeń i urządzeń).

    Aktualne wersje znajdziesz zawsze TUTAJ, a ROM-y TUTAJ. Skrócony opis konfiguracji jest TU, a tutaj poradnik Blukiego.
    • 28:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime5 Apr 2014 zmieniony
     
    O mamo! Ależ tu kompilacja dopaliła, teraz animacja wyrabia się w 1 ramce, działa super płynnie, ale ... kuuurcze jest za trudno, normalnie z 8 punktów miałem parę razy a w tej wersji 1 pkt po X próbach.
    Ciekawe, czy 2047 też tak ładnie dopali po skomplikowaniu?

    pirx
    • 29:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Apr 2014
     
    Ojej, w ferworze kompilowania kompletnie mi to umknęło... :P A dałoby radę wprowadzić jakąś pętlę opóźniającą? Tzn. proporcjonalnie do krotności przyspieszenia po kompilacji. W TBXL pisałem zbyt dawno, by móc to zrobić. :) Skompilowałoby się wtedy raz jeszcze.
    • 30: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Ja zrobiłem wersję nieskompilowaną - W pliku TB.COM zmieniłem D:AUTORUN.BAS na C:AUTORUN.BAS (nazwa pliku nieistotna) i w pliku cas zapisałem kolejno - wykrzyknik, turbo basic (tak jak w pliku z archiwum) i grę. Niestety taka kombinacja wymaga naciśnięcia dowolnego klawisza po wczytaniu TB. Jakby się komuś chciało to mógłby zmodyfikować TB tak, żeby wczytywał z C: (magnetofonu) bez potrzeby naciskania klawisza...
    • 31:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Hejka!

    Wersja specjalnie do skomplikowania - duuuuużo za łatwa w standardzie, ale powinna być OK po skompilowaniu.
    Nie chciałem dodawać pętli opóźniającej, bo tak ładnie i płynnie wygląda, że aż szkoda psuć!

    pirx
    • 32:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Apr 2014 zmieniony
     
    Jest trochę łatwiej. :)

    EDIT:
    Pliki z załącznika przeniesione do archiwum gier.
    • 33:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Hej! Moim zdaniem 100%+ spirit of flappy bird! Spox doszedłem do 10 punktów, więc moim zdaniem do wersja kanoniczna :))))
    • 34:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Apr 2014 zmieniony
     
    No to wrzucam do bazy, a powyższy załącznik kasuję. :D

    P.S. Aktualny .WAV z grą poniżej.
    • 35: CommentAuthorPawcioo
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Dzięki ;)

    Wszystkie wersje spakowałem w jeden plik rar5
    • 36: CommentAuthorPawcioo
    • CommentTime6 Apr 2014 zmieniony
     
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    genialne
    • 38: CommentAuthorseban
    • CommentTime7 Apr 2014
     
    @Pawcioo: wow! :) nie sądziłem że ktoś poza autorem potrafi w to grać :) rozgrywka w mistrzowskim stylu :) Mi się nawet nie udało uzyskać 3 punktów :D
    • 39:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Apr 2014
     
    Hehehehehehe spooooko, jeszcze ktoś licznik przekręci :]]]]]

    A tak bardziej na serio - oryginalne flappy bird jest chyba jeszcze trudniejsze, choć może nie tak szybkie jak skompilowana wersja :]
    • 40:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime7 Apr 2014
     
    Coś nie tak z tym Birdem !! 90 % czasu na ekranie mam GAME OVER :) ale 3 pkt utłukłem hehehhe
    • 41:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 Apr 2014 zmieniony
     
    Podziwiam te bejzikowekilkunastolinijkowce :) niemniej na A8 chętniej zobaczyłbym coś, co przypomina bardziej to:

    • 42:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Apr 2014
     
    @QTZ: POKE 842,13 włącza samopowtarzanie RETURN - po załadowaniu trzeba by wywołać POKE 842,12 żeby go wyłączyć.
    • 43: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Apr 2014
     
    Myślę, że trzeba dopisać "POKE" (w kodzie maszynowym) wciskające klawisz np. "Return", ale tylko raz (nie będzie wtedy potrzeby zatrzymywania samopowtarzania). Wszystko w pliku TB.com, nie zmieniając jego objętości, kod wstawiając w miejsce nazwy autorun.bas.

    A może robi się to inaczej? W każdym razie loadery robią coś takiego, więc można podpatrzeć.

    Myślę, że dla programisty, który ma z assemblerem do czynienia na co dzień to żaden kłopot ;) Ktoś chętny?