atarionline.pl Serwis/Naprawa Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Cześć, jestem nowy na forum, ale Atari 800xl mam od 1986:) wyciągnąłem je ostatnio (po 15 latach) z szafy i niestety, jest dead;( po podłączeniu do zasilania doda nie swieci.

    Nie mam innego zasilacza żeby sprawdzic a elektronik ze mnie zaden (lutownicy sie boje;))

    Znacie kogoś w KRAKOWIE kto może zaglądnac do mojej Atarynki co jej jest? Nie chce iść do byle kogo kto ma miernik i lutownice a widzę ze jest wciąż spora grupa atarowców, co mnie cieszy:)

    Krzysiek Kuc
    Gtalk: krisqc
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    @kris3d

    Moim zdaniem the best is Lotharek : ->link<-
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    W Krakowie? - zapraszam do mnie ;)- okolice "Piasków"

    tel.: 795-841-990 - po 18:00 do 23:00
    • 4:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Super, dzięki:) Odzywam się:)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Mar 2014
     
    Ok, kontakt nawiązany ;)-
    • 6: CommentAuthorwaryl
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Mam w zasadzie sprawną stację dysków CA2001 z wbudowanym TOMSem. Niestety po 25 latach pękł zarówno mimośród docisku, jak i ułamał się kawałek plastikowej podstawy (niestety stacja kiedyś mocno "dostała" pracując kilka lat na "giełdzie"), na której osadzony jest klucz zamykający stację. O ile mimośród jakoś połatałem drucikiem, to brak pomysłu i możliwości na naprawę pękniętej podstawy dla tego klucza.

    Szukam więc stacji ca2001 z nieuszkodzonymi częściami jak wyżej, żeby ją skanibalizować na części, albo kogoś kto jest w stanie to naprawić.
    • 7: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime4 Oct 2014
     
    Witam. Jest ktoś chętny do naprawy magneciaka CA12 z systemem turbo dopiero go zanabyłem i nie potrafię go ogarnąć a coś tam było już grzebane chyba z kabelkiem audio do mp3. Kartridż też mam blizzarda od ST electronic czy jakoś tak też do ewentualnej naprawy. Mogę wysłać chyba, że ktoś z wlkp to podrzucę. Pozdrawiam Bartek
    • 8: CommentAuthorfder
    • CommentTime13 Sep 2016
     
    Przepraszam - wiem, że w nie w temacie Atari, ale czy może znacie kogoś z Krakowa kto zajmuje się naprawą Nintendo DS (model Lite)?
    • 9:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime14 Sep 2016
     
    Cześć, jest jakiś serwis na Kazimierza Wielkiego ale nie wiem czy jeszcze działa, wygoogluj. A co jej jest?
    • 10: CommentAuthorfder
    • CommentTime14 Sep 2016
     
    Chodzi o 3 konsole ND Lite
    - jedna wymiana ekranów (bad piksele),
    - jedna nie włącza się w ogóle (czarny ekran),
    - jedna nie czyta cartów.
    Fajnie, jakby z 3 można uzyskać 2 sprawne:)
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Feb 2017
     
    serwus, podłączam się do wątku..padła mi 130ka z 320 kb na pokładzie...po podłączeniu do crt słychać szum, zaś po podłączeniu do LCD nic nie słychać ani nie widać.
    Moje pytanie : kto byłby w stanie podjąć się serwisu komputera? oczywiście za dewizy :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2017
     
    @ fder
    mogę dać ci namiary na znajomych z Łodzi ,niektórzy doskonale pamiętają czasy Atari/Amigi .

    ->link<-
    Ami-Pro - możecie przedzwonić i zapytać co do konsol przenośnych nie jestem pewien czy ma dostęp do podzespołów .

    ->link<-

    U.C.S. - Arek miał kiedyś sporo St/ków ,jest szansa że do tej pory coś mu się ostało , za kaskę jest szansa iż podjął by się naprawy ,zadzwoń i zapytaj.
    • 13: CommentAuthorkraken
    • CommentTime27 Sep 2017
     
    Witam
    Szukam złotej rączki do serwisu Atari 65 XE w Warszawie.
    Dziękuję za każdy namiar.
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Sep 2017
     
    Spróbuj skontaktować się z Simiusem, portal atari area
    • 15: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime27 Sep 2017
     
    @kraken: może nie w Warszawie ale polecam RJ1307, sprawy niemożliwe robi od ręki :) . Napisz do niego a się nie zawiedziesz. Pozdrawiam :)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Sep 2017
     
    @kraken - jest również Jer (atari.org.pl), były szef serwisu Atari w Polsce. Adres: Modlin, więc daleko nie jest. :)
    • 17: CommentAuthorr-tea
    • CommentTime24 Mar 2018
     
    Witajcie.
    Niegdy wcześniej nie miałem do czynienia z Atari (lecz raczej C64 i Amiga), a ostatnio wpadł mi w ręce za grosze model 65XE. Ma dość pordzewiałą płytę, głównie w okolicy modulatora TV. Po podpięciu do zasilania i włączeniu zapala się czerwona dioda. W magnetofonie działa przewijanie. Na kablu antenowym nie ma sygnału. Teraz czekam na kabel video aby i tam sprawdzić.
    Rozebrałem całość, wstępnie oczyściłem miękkim pędzelkiem. Brudu było mnóstwo, w tym robactwo, zdechłe pająki.
    Teraz plan mam taki, żeby wymoczyć płytę w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, a następnie w tym samym płynie ją wyszorować szczoteczką do zębów.
    Następnie wymoczyć w izopropanolu, czy jakoś tak (Cleanser IPA), a później się zobaczy jak cały ten syf puści. Czekam teraz na zamówione kuwety.
    Załączam zdjęcie najbardziej zardzewiałego miejsca.
    Co o tym sądzicie? Jakieś sugestie, zanim zacznę?
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2018
     
    Plan dobry :)
    • 19: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Mar 2018
     
    Serio? Może o czymś nie wiem, ale jeszcze nie słyszałem, zeby ktoś namaczał elektronikę? Skoro nie działa zardzewiały modulator to chyba najpierw należy go wylutować, oczyścić z rdzy i zobaczyć co jest nie tak...
    • 20: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime25 Mar 2018 zmieniony
     
    @QTZ
    @kris3d
    @r-tea
    świeży wątek w tej kwestii na ppa.pl
    • 21: CommentAuthorrelnet13
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Wiecie może gdzie w Białymstoku można naprawić atarynkę ?
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018
     

    QTZ:

    Serio? Może o czymś nie wiem, ale jeszcze nie słyszałem, zeby ktoś namaczał elektronikę?


    To mało słyszałeś :)

    A niżej mały poradnik od elektronika z 25-letnim doświadczeniem w restaurowaniu zabytkowych sprzętów, nie tylko komputerów. Zobaczył ten wątek i podesłał mi swoją metodę na maila:

    er:

    demontaż. demontaż płytki pcb w środku. gotowanie metalowej obudowy w wodzie 5 minut. gotowanie w mocnym occie pół godziny. znów gotowanie w wodzie 5 minut. następnie trzeba to zanurzyć w acetonie dla oczyszczenia finalnego. wyjąć pensetą i położyć na czystej tekturze (np z jakiegoś pudełka) po pięciu minutach. osuszyć suszarką. pomalować całość 2-3 krotnie dokładnie lakierem bezbarwnym z wysuaniem każdej warstwy w procesie naturalnym. pierwsze osuszanie powinno być wspierane 1 minutowym podgrzewaniem. lakier staje się rzadszy i wnika naprawdę głęboko zabezpieczając na dużo dłużej. rdza prędko nie wróci po moim zabiegu. drugą opcją jest usuwanie galwaniczne następnie galwanizacja ale jest to w tym przypadku zupełnie nieopłacalne


    Warto posłuchać starego wyjadacza :)
    • 23: CommentAuthorpawelkrak
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Witam. Czy serwis Atari w Krakowie jest nadal aktualny ? Mam 65XE z odzysku, pali się dioda power ale obrazu brak i po SVIDEO i po CHINCH. Dzięki i pozdrawiam.
    • 24: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime24 Nov 2018
     
    Komputer potraktowany prawdopodobnie zasilaczem od c64, jeżeli chcesz naprawić pisz na priv. Pozdrawiam
    • 25: CommentAuthorLuk
    • CommentTime7 Jan 2019 zmieniony
     
    Witajcie...po 29 latach

    29 lat od rozstania sie z Atari 130xe z magnetofonem (ale uturbionym na Malborskiej w Krakowie) powróciłem do Atari tym razem 1040Stf z małym zestawem na zdjęciu.

    Ktos zna namiary na serwis ST w Krakowie? Kilka problemów mam po zbyt długim włączeniu: 1- mrugający obraz przez eurozlacze 2: nie działająca stacja dyskietek 3- system w języku francuskim


    Pozdrawiam

    Luk
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jan 2019
     
    Cześć , fajnie że jesteś :-) Najlepiej poprzez @Kroll/a skontaktuj się z Gwinter/em poprzez to forum .

    Ps.Zaraz przeczytają i odpiszą sami :-) .
    • 27: CommentAuthorgwinter
    • CommentTime7 Jan 2019
     
    @Luk
    Odezwij się na pw, coś poradzimy.
    • 28:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime12 Jan 2019
     
    Prawie 5 lat temu wróciłem z moim Atari 800xl do żywych :) Wszystko to wina Pinokia;) @pin, trzeba uczcić okrągła rocznicę nawiązania kontaktu z obcymi;)
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Jan 2019
     
    ... nie powiem wpadaj jutro, bo będzie to moja wina. Najlepiej nawiąż kontakt z władzą ustawodawczo-wykonawczą a resztę dogadamy wieczorową porą ;). I na miłość boską bez SAMOCHODU!!11 ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime12 Jan 2019 zmieniony
     
    .
    • 31: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Jan 2019
     
    dwóch mężczyzn porwało przypadkowego przechodnia, związali go i przetrzymywali w odosobnieniu, poszkodowany twierdzi że przez cały ten czas zmuszali go do oglądania starych komputerów, gier i czegoś co nazwał "demami", trwają poszukiwania porywaczy ... ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime13 Jan 2019
     
    Okazało sie że to nie byli mężczyźni tylko SIOstry. Jedna nawet ma długie włosy :-)
    • 33: CommentAuthorkazik
    • CommentTime29 Jun 2019
     
    Cześć
    Możecie kogoś polecić kto przywróci do życia 800XL ?
    Marzy mi się powrót do przeszłości (mój pierwszy komputer)
    Objawy: czarny ekran oraz wydaje jakieś dźwięki podczas wciskania klawiszy funkcyjnych.
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Jun 2019
     
    pogadaj z Simiusem (forum atari area), on zdaje się potrafi naprawić Atari, Warszawa
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jun 2019 zmieniony
     
    @kazik
    może kabel jest uszkodzony ,ale dźwięk od funkcyjnych może źle wróżyć ...
    • 36: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime30 Jun 2019 zmieniony
     
    .
    • 37:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Jul 2019
     
    @kazik - a skąd jesteś?
    • 38: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime2 Jul 2019
     
    @kazik ja Ci mogę go naprawić, ale tylko wysyłkowo.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Feb 2020
     
    Zestawienie informacji o podstawowej diagnostyce Atari. Mamy: czarny ekran, czerwony ekran, Self Test, etc.:

    ->link<-

    • 40: CommentAuthormisk
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    Cześć,
    Czy Forum może polecić kogoś do serwisu Atari 65xe z Poznania?
    Pozdrowienia
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Kiedyś naprawiał różne rzeczy Pajero, spod Poznania, ale nie wiem jak jest teraz.
    • 42: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Możesz dostarczyć do mnie, mieszkam 50 km od Poznania lub możesz wysłać do paczkomatu. Jak się zdecydujesz pisz na priv.
    • 43: CommentAuthorwrona
    • CommentTime15 Nov 2023
     
    Hej,
    potrzebowalbym serwisu dla ATARI 400 w Wielkopolsce (najlepiej okolice Poznania albo polnocna WLKP). Pisalem na maila podanego w formularzu do kolegi _kriss_ jeszcze nie mam odpowiedzi, do innych osob nie znalazlem maila...

    Moje Atari 400 oprocz zapalania diody nie podaje obrazu i nie ma dzwieku klawiatury ...