atarionline.pl W jaką grę grałeś dzisiaj ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    Atari Bubbler - wąż w jagodowym labiryncie z obniżonym poziomem trudności - gad zatrzymuje się kiedy chcemy, a znalezione okazyjnie wiśnie/czereśnie skracają nasz ogon. Podczas gry towarzyszy nam nawał dźwięków zwiastujący zgon uszu lub Atari. Wczytujemy z włączonym Basicem.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Oct 2015
     
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Oct 2015
     
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Oct 2015 zmieniony
     
    Dwie ciekawie się zapowiadające i sporo zajmujące przygodówki. Kiedyś zapewne intensywne zajmowacze czasu - "Nie pójdę do szkoły bo mam gały czerwone jak królik, rozwiązanie gry zapisywałem nieczytelnie bo byłem zaspany itd."


  1.  
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2015 zmieniony
     
    Platforms z 1989. Rzeczny moment z Froggera z podniesioną poprzeczką - możemy kierować postacią tylko góra-dół, lewo-prawo już nie. Jeśli platforma na której stoimy dopływa do skraju planszy trzeba skoczyć na kolejną do przodu lub na poprzednią do tyłu, jak w oryginale. Mała płynność gry powoduje, że postać czasem nie reaguje na ruchy joysticka. Potrzebny jest włączony Basic.
    • 7: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime24 Oct 2015
     
    Dzisiaj z młodszym synkiem w Flimbo Quest, niestety C64. Mam nadzieję że projekt na małe Atari zostanie dokończony. pozdrawiam :)
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Oct 2015
     
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime31 Oct 2015
     
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Nov 2015
     
    Space Fighter 2 - Strzelanina w przestrzeni kosmicznej z widokiem z pierwszej osoby. Operujemy celownikiem w formie migającego kwadratu. Nadlatujące wrogie statki mogą zadawać naszemu pojazdowi określone uszkodzenia podobnie jak w Blue Max. Siermiężna oprawa jak na 1993 rok.

    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Nov 2015
     
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Nov 2015 zmieniony
     
    Space Bumpers - Projektant naszego statku kosmicznego nie przewidział hamulców jesteśmy więc skazani na zbieranie kosmicznych jajek do końca świata. Wciskając przycisk fire odrzutem spowalniamy nasze nieprzerwane opadanie. Gdy z tym przesadzić rozbijemy się o przeszkody. Urozmaiceniem jest możliwość gry w tym samym czasie z drugim graczem. Prosta, ale przyjemna muzyka. Byłoby fajnie gdybym to poznał w wieku wczesnoszkolnym.

    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Nov 2015 zmieniony
     
    Tego samego autora jest Combat z 1987 naśladująca pomysłem grę o tym samym tytule z konsoli 2600/VCS. Wymagany jest drugi gracz, a wpadnięcie na elementy "pizzy" na planszy niszczy nasze UFO, które porusza się jak czołg z oryginału. Do walki zagrzewa prosta, dynamiczna muzyka, a w opcjach możemy ustalić czas trwania rund. Mimo tego co napisane na pasku drugi gracz jest różowy.

    • 14: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime7 Nov 2015
     
    Grywam ostatnio po kilka prób, dzień w dzień w Spelunkera.
    Gra powala mnie w swojej prostocie, i w klimacie do którego przenosi. Wg mnie to genialna gra. Grając bez statów ciężko jest przejść do poziomu ropes. Udało mi się kilka razy. Lecz w nim daleko nie zaszedłem z braku żyć. Baardzo ciekawi mnie co jest dalej. Proste i czyste dźwięki zbieranych przedmiotów potęgują klimat mrocznych podziemi i atarowskiej dekady. Niemożliwa gra. Pojawiający się duch przyprawia o dreszcz. Moje dzieciaki odkąd przeszliśmy Zorro, teraz chcą bym zgłębiał tajemnice tej gry. Co za gra. Polecam gorąco. Bez ułatwień, czysto i fair play. Gra na długie wieczory i co ważne wraca się do niej !
    • 15: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime7 Nov 2015
     
    Przydałby się edytor poziomów. Możnaby zrobić setki ciekawych plansz by gra się rozrosła jak Robbo.
    • 16: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 Nov 2015
     
    @mrcszef: Spelunker to jedna z moich ulubionych gier. Gdybyś nie dał rady przejść gry, to na youtube wrzuciłem kiedyś zakończenie.
    • 17: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime8 Nov 2015
     
    Podejrzałem spelunkera na youtubie i już widzę co robiłem nie tak. Nie wiedziałem, że da się strzelać do góry do ptaka przyciskiem F. Myślałem że tylko umiejętne przechodzenie pod "kupami" jest możliwe. Mnóstwo żyć traciłem na nisko latającym ptaku nad wagonikiem górniczym. Fakt, zbiera się jakieś dwukropki, ale do czego służą ? Szkoda że nie ma żadnej legendy sterowania. Klawisz D wyczaiłem jak potknąłem się o górkę nie do przejścia, ale na F bym nie wpadł. :)
    • 18: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime8 Nov 2015
     
    Ja dzisiaj grałem w grę podobną do tego Adventure Game in Space, co ktoś pokazał wyżej. Na razie zrobiono tam tylko mapę i wolno się rysuje, jakby plotem w atari basic zamiast blokiem do pamięci ekranu i z przeplotem do tego i bez blokowaniem odświeżania ekranu, jak jakaś próba wygląda - podobna do Adventure Game in Space, ale screeny są fajne z tej gry w wersji pełnej - super grafika, nie to, co te zwyczajne przygodówki jak Erik tip., nie mogę znaleźć pełnej wersji, bo super musi być, chodzę sobie po lesie i wędruję... można zbierać rzeczy i zostawiać, jest fajna sceneria i mapa i przygody, ale mam tylko wersję nieskończoną, próbną jakąś, a i tak jest już super.

    Czy ktoś widział pełną grę? I jej tytuł. Bo tam nie napisali.

    Screeny z gry są takie:

    ->link<-

    Polska wersja (na tym screenie widać):

    ->link<-

    W tej wersji, co mam jest tylko las i można po nim chodzić i szukać patyka. Chciałbym znaleźć pełną wersję. Lubię przygodówki, to dlatego. Może ktoś ma?
    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Nov 2015 zmieniony
     
    Suicider z 1990 Kemala Ezcana. Skakanie nad przeciwnikami jest o tyle trudne, że gra jest mało płynna, nasz skok to tylko jedna klatka w powietrzu. Należy pilnować windy by nie zostawić jej na poziomie do którego nie można powrócić. Jeśli dotkniemy windę tam gdzie nie ma podestu - giniemy. Brązowe kolumny które wydają się blokować przejście są tylko mylącym elementem scenografii. Na początku i podczas gry brak muzyki.

    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Nov 2015
     

    i u brata w pracy QuAKE 3 ... sromotny wpierdziel otrzymałem
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Nov 2015 zmieniony
     
    Molecule Man - Czas (krótki) wyznaczają nam pigułki, a celem jest zbieranie układów. Na niektórych planszach postać porusza się szybciej niż przeciętnie. Sterowanie jest niewygodne i nawet po dłuższej chwili gry można pomaszerować zupełnie nie tam gdzie zamierzaliśmy. W takim przypadku przydatna może być opcja definiowania klawiatury. Przydała by się muzyka i/lub obrazek na czołówce. Gra ma osobno edytor poziomów.

    • 22: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Castle Hexagon - Uproszczona przygodówka z widokiem z pierwszej osoby. Kieszeń mieści tylko jeden przedmiot. Z racji podobieństwa wystroju każdej lokacji trzeba kierować się ich nazwami. Kursor nie przesuwa się płynnie, ale przeskakuje tam gdzie można coś zrobić - podnieść przedmiot lub wyjść. Na początku przygrywa kiepska, lecz krótka muzyka.

    • 23: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    Pykam w Civilization na nowo kupionym sprzęcie Mega STE :)
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    Jesion, czas na Falcon-a :)
    • 25: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    @As. Wiem ale w "skarpecie" niewiele zostało :). Jak upoluję dam znać. Pozdrawiam
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    Jesion, Falcon to dopiero zabawka...
    Zobaczysz sam :)
    • 27: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    @AS. Zapewne................... . Widziałem na RK2K15 ale poczekajmy :)
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Nov 2015 zmieniony
     
    Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

    Źródło: trzeci post w tym wątku! ( ->link<- )

    xeen:

    (...) zdarza się, że jak ktoś w coś zagra to narobi komuś smaka i ... ;)

    ...i stało się!
    READY [] ;)
    • 29: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    @larek: poluję na Falcona już dłuższy czas także nie trafiłeś :)
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    Jesionku,
    upolujesz... Na allegro jest obudowa, płytę to myślę że sam dobrze wiesz kto ma.. Ten co mu strugałeś 1435 :) ha ha...
    Tylko cała reszta to chyba lepiej dorwać go w całości.
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    @jesionen, akurat nie miałem na myśli Falcona... i ogólnie tego tematu :D
    A swoja drogą Falcon fajny jest i życzę powodzenia w polowaniu na niego.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    @larek
    ja mam to samo .
    ...a bym zapomniał ,napisałem demo ze zmieniającymi się kolorami i to w kilka sekund :-).
    Powiem jak ,w sumie to mogło być z rysunkiem i animacją aczkolwiek lepiej będzie jak każdy sam sobie wstawi co tam chcę (Genialne),generalnie włączasz komputer wpisujesz "DEMO" i gotowe :-),czekasz tylko chwilkę iiiiii działa .
    Prawda że proste .
    Teraz spadam ,muszę poprawić Shenmue 3 zanim się ukaże .
    • 33: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime17 Nov 2015
     
    Bardzo mi się spodobał ten 'Nephew' for Atari 8-bit - wyżej ktoś dał filmik. Wysoka rozdzielczość i bardzo ładne lokacje. Bardzo ładnie zrobiona gra. Ja dzisiaj grałem w Smaku Alien 5-mins Demo. Fajna atmosfera (klimat gry), profesjonalnie zrobiona, nie wiem, jak zrobiono ten rubin w tylu kolorach, ale gra genialna, pewnie jakieś sztuczki z Anticiem. Niezła atmosfera, gra trzyma w napięciu od początku do ostatniej planszy. Genialna.

    Ma ktoś dodatkowe plansze na kartdridżu albo w ATR?

    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Nov 2015
     
    A wracając do tematu to wczoraj z synkiem 6lat w Megablasta 260kb z samplami z amigi w stereo, gra bardzo wciąga.
    Oczywiście na atari 8bit.
    • 35: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Nov 2015 zmieniony
     
    Survival z 1980 roku. Tekstowo-przygodowa z ciekawym rozwiązaniem - helikopter którym przylatujemy jest słyszalny gdy poruszamy się w pobliżu. Gdy pójdziemy głębiej w las słyszymy jak odlatuje co łączy się z komunikatem tekstowym. Używając prostego języka angielskiego należy przeszukać okolice w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb (stąd tytuł). Jeśli coś można przeczytać używamy komendy read zamiast examine. Z upływem przebytego dystansu dostajemy komunikaty o ewentualnym pragnieniu lub głodzie.

    Survive może sugerować coś mocno podobnego do poprzednika jednak tu mamy zręcznościówkę w dwóch kolorach. Na losowo generowanej planszy trzeba doprowadzić gruszkę do rakiety. Plansza usiana jest niezakopanymi minami za zbieranie których dostajemy ujemne punkty, a goniący nas obcy na nich giną. Z każdą grą otrzymujemy nie tylko zmienny układ wszystkich obiektów, ale zmienia się też wygląd przeciwników (ich zestaw jest ograniczony).
    • 36: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime18 Nov 2015
     
    @s2325: a możesz podać linka do filmiku? Żeby zobaczyć jak to wygląda - tak, jak te przygodówki powyżej?
    • 37: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Nov 2015
     
    Survival to tylko tekst, Survive nie ma filmiku nagranego.
    • 38:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Nov 2015
     
    Dan strikes back na sony pvm 21 cali. Miod
    • 39: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Nov 2015
     
    Ile dałeś za tego pvm?
    • 40: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    @2325: A która to z tych Survivalów dostępna w katalogach atarionline? Task Forces każe mi czekać i nie uruchamia się. W Basicu. Kilka ich jest różnych tam,nie wiem,którą mam uruchomić?
    • 41: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    @Smaku, ostrzeżenie: skończ z trollowaniem, albo pożegnasz się z dostępem do AtariOnline.pl.

    Kolejny raz robisz ten sam numer: najpierw tworzysz jakąś makietę fantazjując o tym, że jest to gotowa gra, a potem w innym wątku udajesz recenzenta tej samej gry i szukasz jej pełnej wersji.

    Tutaj: ->link<- próbowałeś stworzyć grę tekstową (i bardzo szybko się poddałeś), a później napisałeś: "Czy ktoś widział pełną grę? I jej tytuł. Bo tam nie napisali. (...) Chciałbym znaleźć pełną wersję. Lubię przygodówki, to dlatego. Może ktoś ma?".

    Teraz umieściłeś na forum plik JPG, twierdząc że to gra, a niedługo potem pochwaliłeś ten nieistniejący realnie byt i jeszcze zapytałeś powyżej: "Ma ktoś dodatkowe plansze na kartdridżu albo w ATR?".

    Cierpliwość do Twoich wybryków i Twojej skłonności do spamowania swoimi wpisami każdego wątku kończy się. Zastanów się kilka razy przed każdym komentarzem, który zamierzasz w przyszłości umieścić na forum lub na stronie głównej. Większość tego, co piszesz, jest całkowicie niemerytoryczna i luźno powiązana z rzeczywistością, lepszym miejscem na prezentowanie w takiej masie swoich subiektywnych wrażeń, wewnętrznych przemyśleń itp. wydaje się blog osobisty niż AtariOnline.
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    A, żeby było jasne: to jest stanowisko skonsultowane z gronem osób zaangażowanych w prowadzenie AtariOnline.
    • 43: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Żeby nie było na mnie, bardzo proszę o usunięcie wszystkich moich komentarzy, które są niestosowne wg oceny innych.

    To moja prośba na tym etapie. Proszę o pozostawienie jedynie tych, które podobają się innym. Bardzo dziękuję.

    Można usunąć absolutnie wszystkie moje komentarze i wątki, jeśli taka jest ocena innych. Nie będę więcej pisał - w razie czego, żeby nie było problemów z mojego powodu. Dziękuję. [oficjalna odpowiedź]. 19 listopada 2015.DS`.

    Postaram się nie przeszkadzać.
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    " Nie będę więcej pisał - w razie czego, żeby nie było problemów z mojego powodu."
    Poczytaj,pograj,nabierz jakiejś wiedzy o Atari zamiast prowadzić wojny i wypisując bzdury o poprawianiu czyiś gier .
    • 45:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    @as. Za duzo :)
    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    • 47: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    @IRATA4: czy mogę prosić o wskazanie mi jednego mojego komentarza, w którym cokolwiek pisałem na temat poprawiania czyichś gier? Pamiętam DigDuga i może inne komentarze, w których ZAWSZE twierdziłem, że poprawianie jest bez sensu i nie wolno tak robić, a do tego na przykładzie tego DigDuga - testowałem nawet jeden plik i nie znalazłem żadnych rzeczy, które należałoby poprawiać (po stronie autora, ale nie innych, ma się rozumieć). Czy gdziekolwiek inaczej pisałem na temat czyichś gier i rzecz? Kto poprawia czyjeś rzeczy? Przecież to kryminał by był. (!)

    A propos wojen, to w którym miejscu? I kto prowadzi wojny? Jakie? proszę wskazać JEDEN mój komentarz. Dzięki.

    Co do tej gry Smaku Alien 5-mins Demo to gram w pierwszą planszę i jest super. Filmik się nie spodobał, więc nie wiem, czy warto dawać ATR komukolwiek, Jak wyżej można poczytać. Byłoby to chyba bezsensowne z mojej strony?

    A propos 'W jaką grę grałeś dzisiaj' to: Quest - przygodówka ver 04.01 i Smaku Alien 5-mins Demo. Obie w ATR. Polecam. Fajne. Nie przeszkadzam już w tych tematach więcej, skoro nikt nie lubi. Przepraszam. Amen.

    O innych napiszę, jak będę grał.

    Ten Syn Boga wygląda fajnie. Trochę jak Misja, ładna animacja, dobra muzyka, klocki trochę Sapera mi przypominają w jakimś sensie i Miecze Valdgira, ramka z Draconusa albo czegoś podobnego. Bardzo ładnie wygląda, pewnie dobra gra - tak widać z filmiku. L.K. Avalon ma swój styl - ładne, dobra produkcja, jak widać. Pewnie zagram. :)
    • 48: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime22 Nov 2015
     
    W trakcie PITFALL na Jaguarze :)
    • 49: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Nov 2015 zmieniony
     
    Szczerze nie mogę wytrzymać muzyki z Syna Boga Wiatru, na czołówce i podczas gry, może sprawa gustu. W rozgrywce jest problem z użyciem drabin w obydwie strony, a czasem przez drabinę można przelecieć jakby to była dziura w platformie co jest niedopracowaniem. Jak można zaobserwować czasem nie działa kolizja naszych pocisków z przeciwnikiem.
    • 50: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime22 Nov 2015
     
    Rayman na Jaguarze, poezja :)