atarionline.pl W jaką grę grałeś dzisiaj ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    A wiesz w co ja gram prawie codziennie, Tenchi?
    W Tiger Heli. Dzięki Tobie :p

    5 minut relaksu, polecam....
    • 2: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime10 Apr 2016
     
    @Tenchi: Atari Games ma z prawdziwym Atari tyle wspólnego, co nic ;-)
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Apr 2016 zmieniony
     
    Ależ ma wspólne to co moim zdaniem najważniejsze, mój drogi - markę. Jest marka przy mangowym tytule? Jest, więc proszę mi tu nie wykręcać kota ogonem, jak to wy atarowcy macie w zwyczaju. :]
    O tym, jak ta dywizja firmy dedykowana wyłącznie grom automatowym ma niewiele wspólnego z "prawdziwym" Atari, niewątpliwie świadczy np. ta kolejna część sagi, której poprzednie odsłony były portowane na sprzęty owego "prawdziwego" Atari, pochodząca mniej więcej z tego samego okresu co powyższa bijatyka.



    Doprawdy, chyba nigdy nie przestaniecie mnie zaskakiwać. Tym razem dowiaduję się, że pod jednym wspólnym (co z tego, że dla rozmaitych sekcji zajmujących się kompletnie różnymi rzeczami) monikerem mogą się kryć dwie firmy: prawdziwa oraz nieprawdziwa. Ciekawe, czy w przykładowym Sony lub NEC-u też tak się dzielą.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2016 zmieniony
     
    to by wychodziło na to że Jaguar to też nie "to"Atari.
    Ja tam się w sumie cieszę gdy odpalam na PSP np N+ i widzę znaczek Atari ,ba nawet Diversa kurtkę kupiłem - znaczek podobny ;-).

    ogrywałem te wersje.
    Na SEGE MG też jest fajny,grywalny Gauntlet z bardzo fajną muzyczką i fajnymi samplami -mnie się ta muzyczka BARDZO PODOBA chyba lepszej na Mega Drive nie słyszałem,Terminator jeszcze miał fajną.
    • 5:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Apr 2016 zmieniony
     
    Brawo dla tego pana powyżej. Ledwo niecały rok mojej nieobecności tutaj, a tymczasem już widać pierwsze promienie zdrowego rozsądku przebijające się spod fanatycznych naleciałości, tudzież naleciałej fanatyczności. To rokuje pewne nadzieje na przyszłość, oby tak dalej. Być może za jakiś czas ponownie się odezwę, a tymczasem spadam nabijać dodatkowe stroje dla boskiej Blair Dame...



    ...z czadowego Fighting Layer (1998, Arika/Namco).



    Edit: Port tego Gauntleta na Nintendo 64 wygląda cokolwiek biednie w porównaniu z dreamcastowym, co zresztą widać dosyć dobrze na powyższym filmiku, no ale nie dziwota - płyta Atari Vegas, na której chodzi automatowy oryginał, to kawał solidnego jak na tamte czasy sprzętu.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2016
     
    to dobrze że wersji na PSX/a nie widziałeś ale jest i w dodatku nic nie obcięte .
    • 7:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Apr 2016 zmieniony
     
    Niestety, ta była pierwszą w jaką zagrałem. Plus za zachowanie całego kontentu, o czym wspominasz, lecz poza tym istotnie - litościwie spuśćmy na nią zasłonę milczenia.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2016 zmieniony
     
    Ukończyłem ENSLAVED - podejrzewałem że tak może być jednakże odwrotnie ,myślałem że to oni są w ..... ,po prostu gość nie miał zapędów budowlańca i poszedł na łatwizne ;-) .

    Ninja Gaiden 3-NES
    Breath of the Dragon -Atari
    Far Cry 2 -PS3
    GOD of War 3 (PL) - PS3
    Green Beret - Atari wersja Gonza
    • 9: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Apr 2016
     
    Apple Panic ale po dużych staraniach o sens gry przeniosłem się na SuperCobra hej
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2016 zmieniony
     
    Breath of the Dragon -A8
    E-Type -najładniejsze wyścigi na A8 obok TLC (port)niezbyt grywalny


    Rzygoń teraz w pociągu ,a w domu odpalę Far Cry 2 na Ps3 ale wpierw Sin and Punishment 2 na WII (kurcze przez PS3 zaniedbałem Wii a jeszcze sporo gier do nadrobienia).



    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Apr 2016
     
    Nfs 2016..na piececie :(

    Gra ktoś?
    atari8 to ja ....
    • 12: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime15 Aug 2016
     
    Dzisiaj odpaliłem jedną z moich ulubionych gier: The Great American Cross County Road Race
    by Alex Demeo.
    Przejechałem Tour podstawową trasą przez Saint Louis i Cincinatti.
    Chciałem sprawdzić czas po latach. I o dziwo - 20:47. - 4te miejsce. Olimpiada trwa więc wzięło mnie na rywalizacje.
    All American Al jest poza zasięgiem, ale Jersey Jessica musiała spaść na przedostanie. Eastside Eddie :)
    Nie zapomnę tej gry. Przenosi w niemożliwy klimat. Nieprawdopodobna grywalność. Gra jest ponadczasowa i żaden Xbox czy Playstation nie sprawi żebym poczuł się lepiej.
    Potęga Atari zbudowana jest na takich gierkach. Kluczem do nieśmiertelności jest jedna rzecz - grywalność. Duch gry. Ta jazda przez USA. Najczęście odpalem tę grę zimą. Ale jakoś tak mnie naszło.
    Alex Demeo - gigant!
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Aug 2016
     

    taki współczesny Road Race , stacje benzynowe są ,policja jest no i jedziemy z San Francisco do Nowego Jorku
    • 14: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    Fajne ale dużo słabsze od Road Racea. Nie wszystko złoto co się świeci. Tam jest duch gry. Tutaj to sztuka dla sztuki. Nie grałem, ale długo w takich gierkach bym nie zabawił. Ładniejsza grafika jest za oknem mojego Focusa. Nie potrzeba mi grafiki za ekranem kompa jeżeli mam grywalność. Stacja benzynowa i policja to też nie są te rzeczy dla których gra się w Road Race. Gra polega na przejechaniu USA w jak najlepszym czasie jedną z kilku możliwych tras. Polega na rywalizacji. To jest gra na wynik. Mało kto tak to odbiera. Większość z Was pewnie jedzie autkiem do pierwszej kolizji. Gierka jest niemożliwa. Przejedźcie cały Tour i poczujcie bluesa. To jest fenomenalna gra. Może 20 pozycji tach dobrych jest w całych archiwach Atari. Road Race w piśmie Komputer - 44 gry na atari miał ocenę 5. Ktoś to kiedyś dobrze ocenił. Wiedział o czym pisze.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Aug 2016 zmieniony
     
    A ja grałem w obie, więc się wypowiem. Need for Speed: The Run znakomicie oddaje ducha The Great American Cross-Country Road Race. Gra się wyśmienicie. Podobieństwo do Road Race jest wręcz zaskakujące. Polecam każdemu.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Aug 2016
     
    @ mrcszef
    ja w NFS ma z okna aut podobny widok do tego z rzeczywistości ,na pewno Fokusem nie odstawiasz takich akcji jakie można w NFS ,chociażby ze względów bezpieczeństwa .
    Grywalność w obydwu grach jest zadowalająca ,impresja za to na korzyść NFS/a :-).
    Ps. Road Race także ogrywam i lubię
    • 17: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime18 Aug 2016
     
    Hmmm Goblins 3 niestety A1200 trudna ale na szczęście są podpowiedzi na googlach :)
    • 18:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Aug 2016
     
    Draconus / Zybex / Blinky - do recenzji.

    Draco i Zybex będą pewnie medale bo gry są ciągle przezajebiste!

    Blinky - najpewniej będzie zielone światło - czyli bardzo dobrze.

    Nie wiem czy tylko Zybexa dam rade na jednej "blaszce" przejść. Draco i Blinky myślę, ze do tej pory pamiętam ukad pomieszczeń.

    Pozdro chopy!
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Aug 2016
     
    Zybexa należy przechodzić bex straty życia, inaczej gra robi sie trudniejsza :-D
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    bo jak się zaczyna sypać to po całości .
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    @Goonies76
    rozumiem że masz na myśli żeton,jak co to mogę przejść w twoim imieniu ;-)
    A tak na serio to jak wrócę z wakacji spróbuję coś napisać i podeślę ,z Zybexa w sumie mógłbym także game playa nagrać .
    • 22:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    No spróbuje właśnie (jak 90% starych gier) bez kontynuacji - nawet nie pamiętam czy w Zybexie była, ale za młodu już baaardzo daleko dochodziłem.

    IRATA4 - jak najbardziej - jeśli chcesz coś napisać - proszę bardzo. Parę osób zgłosiło checi - moze być gruuuby wpis :-).

    Pozdrawiam
    • 23: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime31 Aug 2016
     
    Ponieważ jest tu parę gierek nie związanych z atari, opiszę po krótce grę przeglądarkową, w którą gram od 2007 roku.
    Jest to manager piłkarski online dostępny na stronie:
    www.managerzone.com

    Gra wymyślona przez Szwedów w 2003 albo 2004 roku.
    Gra w założeniu jest bezpłatna, jednak oczywiście jak to w grach tego typu istnieje możliwość płacenia za grę. Wykupując tzw tokeny można uzyskać dostęp do dodatkowych opcji, ułatwiających nieco grę.
    Gra jest legendarna. Oparta na symulatorze meczów. Na Youtubie istnieje wiele filmików pokazujących screeny z gry. Film ze strony tytułowej:


    Manager jest popularny na całym świecie. Istnieją rozgrywki pucharowe i międzypaństwowe. Mecze pucharowe i reprezentacja. Bogate forum pomagające nowym użytkownikom zaadoptować się w grze. Magazyn The Zone - gazetka wydawana raz w tygodniu przez miłośników gry. Wiele dodatkowych stron, narzędzi do pokazywania zawodników, rozgrywki klanowe, turnieje misat, zloty miłośników gry.
    W managerzone (popularnie zwanego MZetem, gram pod tym samym nickiem: mrcszef). Gdyby ktoś chciał spróbować swoich sił porady, itp zapraszam na moją księgę gości w MZ. Co za gra.
    • 24:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 Aug 2016
     
    Dzisiaj sobie odpocznę przy Helldivers na PS4.

    A w weekend Atari będzie grało też!
    • 25: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime25 Sep 2016
     
    Pykam sobie właśnie w Around the planet i mam zagwozdkę. Zebrałem cztery części reaktora i co dalej? Wracać do levelu pierwszego przez teleport? Jak tak to co astępnie trzeba zrobić?
    • 26: CommentAuthorbolo
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Ktos kiedys pisal ze w Around the planet jest podobny problem jak w Adaxie
    • 27: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime23 Oct 2016
     
    Dziś praktycznie przez cały dzień z synkiem Pawełkiem Another World Atari Jaguar ale poległem na jednej planszy kod CPAX może ktoś podpowie bo zaraz pada połamię a szkoda :)
    • 28: CommentAuthorturek33
    • CommentTime30 Oct 2016
     
    Pinball Dreams preview na Amstrad cpc 6128 :)
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 Oct 2016
     
    Wczoraj grałem w :

    Metal Slug 4 - faaajny

    River Raid - nieśmiertelny! Nawet zamówiłem sobie grafiki w antyramie u pewnego kolesia, ale nie mam screena.

    Turrican II - nieśmiertelny! Też zamówiłem sobie w antyramie grafikę - patrzcie na załącznik.

    Janosik - na razie ... ciulowy trochę a szkoda bo grafa miła i muza oraz title screen prześwietne.

    Pozdrawiam
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Fajny plakacik :)
    Jak podajesz w co grałeś, to warto też dodać na jakiej platformie, bo teraz to są ogromne możliwości, a różnice między tą samą grą na różnych platformach czasami są kolosalne.

    Ja dzisiaj nie grałem w Lancelota, ale dzisiaj w końcu zmontowałem filmik z rozgrywki. Można popatrzeć na nią od początku do końca, jest zakończenie (jak ktoś nie chce spojlera to niech nie ogląda ostatnich kilkunastu sekund), można posłuchać muzyki.

    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Apropos zamawiania grafik- jak się zrobi cieplej to planuję pomalować obrazy olejne z motywami z gier z atari
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Piękny pomysł! Zamawiam jako pierwszy! :D
    • 33: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    ok, tylko napisz proszę o jaki obraz Ci chodzi i będzie zrobione
    • 34: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime17 Apr 2018
     
    W weekend po dziś wciągnęło mnie Cybermorph na Jaguarze :)
    • 35:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime18 Apr 2018 zmieniony
     

    Kaz:

    Ja dzisiaj nie grałem w Lancelota, ale dzisiaj w końcu zmontowałem filmik z rozgrywki.

    Intro Lancelot:

    (...) Zamieszkiwali oni komnaty, w których spotykali się Rycerze Okrągłego Stołu. Pewnego dnia narodził im się syn. Na cześć słynnego rycerza nazwali go: LANCELOT

    Jeśli myśleliście, że powalczycie sobie mieczem, tak jak w słynnym wtedy Knights of the Round, to się myliliście. Sorry za drobny chwyt marketingowy :)

    Intro Lancelot:

    Któregoś dnia ubrał się w swój najlepszy strój* i poszedł go [Grala] szukać

    * Aby zdobyć ten strój, musiał się przenieść w czasie i przestrzeni aż do starożytnego Rzymu, gdzie powstawała gra Neron :D
    • 36:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Apr 2018
     
    Ptaszki z Freda też spoko :)
    • 37:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime18 Apr 2018
     
    No co? Jak brakuje Ci czasu, to możesz dzięki temu zagrać w trzy gry na raz :D