atarionline.pl Napiszcie że można:( - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    witam !stała sie rzecz straszna!!:( -Rysowałem obrazek na compo,nie skończyłem i zapisałem nie chcący jako xex...a wersja g2f tego obrazka jest "mocno" wersją wstepną.Co robic jak wyeksportowac xex do g2f ...da sie ??..masakra:( pomocy!!
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    może Tebe w tym coś zaradzi, nie łam się na razie :)
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    Na 99% sie da, teraz Ci nie podam gotowej recepty bo jestem poza domem, ale da się. Jeśli ktoś bardziej kompetentny np. Tebe do wieczora się nie uaktywni, to podeślesz mi privem i wydłubię. Tajność gwarantowana.
  2.  
    :)
    • 5:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    Nie da się. Najlepiej odpalić obrazek na emulatorze i zrobić zrzut ekranu. Wtedy możesz wczytać go raz jeszcze do G2F. Jeśli zmieniałeś kolory na przerwaniach DLI czy wykorzystałeś sprity to te rzeczy będziesz musiał zrobić raz jeszcze. :(
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    gf2 ma swojego tempa w C:\Documents and Settings\*uzytkownik*\Dane aplikacji\Graph2Font\ - sa tam pliki tempbuffer.g2f i workbuffer.g2f , wczytaj je do g2f moze akurat ktorys z nich bedzie Twoim obrazkiem.

    Natomiast co do tworzenia *.g2f z *.xex'a to wcale nie jest takie proste i bardzo chetnie poznam metode Wieczora :)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    Jestem :)

    Dać się da, chociaż Vidol ma rację - nie jest to banalne, tzn nie jest to metoda typu znajdź i wytnij. Trzeba wyciąć kilka różnych sekcji i skompilować je w G2F. Rozgrzebałem to swojego czasu, można by zrobić dekompilator xex 2 g2f ale z tym trochę roboty - ręcznie mogę jeden obrazek wytargać. @triplex, wyślij mi xex'a na bwieczorkowski@gmail.com .
  3.  
    poszło..
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    da się, napisałem program który to potrafi, taki mini emulator CPU6502, przerwań NMI itp. uruchamia XEX-a, wykonuje kod i zapisuje wynik, wiele obrazków z Forevera tak przerobiłem
  4.  
    @tebe czy bede mógł sie zgłosic do ciebie jesli by z jakis przyczyn misterowi Wieczorowi(wierze ze sie uda:)) nie udało sie tego dokonac???
    • 11: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime21 Sep 2014
     
    Tebe - jeszcze raz prośba o rozważenie przy kolejnej wersji G2F'a - autosave .g2f albo opcja zapisywania w innych formatach zawsze z kopią .g2f. Widać nie tylko ja mam problem z "osieroconym" xexem :)
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    tak, triplex
    odyniec, dopisałem do listy 'to do list'
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    Tebe, to Ci zajmie niewiele ponad 10 minut :D

    (a jak nie zadziała:)

    Tebe, nie dasz rady tego zrobić do środy!
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2014 zmieniony
     
    (a jak nie zadziała)

    Tebe, Mistrzu, Ty nie dasz rady do środy?
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    @triplex: Poddałem sie :( Wyciagnałem wszystko co nalezy, ale leze przy kompilowaniu poprawnie działajacego pliku G2F, cały czas zamiast wyswietlic co mu zapodaje probuje to przetransformowac po swojemu, czego efektem jest przekłamanie (zła ilosc uzytych zestawow fontow) a flaga "orginal" nie mi działa :/ Przypuszczalnie robie jakis podstawowy bład, a moze jednak metoda jest zdekodowanie tego to MCH zamiast konstrukcji G2F i pozwolenie programowi zbudowac wszystko samodzielnie w sensie zestawy fontow, program rastra itp. Chyba nie do konca zrozumiałem jak zapisany w G2F program rastra przekształca sie na rzeczywisty i na odwrot - i chetnie porozmawiam z autorem przy najblizszej okazji, bo temat mnie zywo interesuje.

    Uproszczeniem jest w tym wypadku to ze obrazek nie korzysta z PMG ;) Wiec jesli nie chcesz czekac jeszcze tygodnia, to pewnie Tebe swoim magicznym konwerterem zrobi to szybciej ;)

    BTW: G2F posiada juz opcje "odwrotna", tzn wraz z G2F automatyczny zapis xex :)
    • 16: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    podeślij na tebe6502[at]o2[dot]pl

    p.s.
    plik G2F może zmieniać się z każdą wersją programu, pomijam fakt że jest kompresowany ZLIB-em, chyba że wyłączy się to w Special
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    @tebe: done.

    To juz wyjarzyłem i kompresje wyłaczyłem . Nie rozumiem do konca programu rastra w tym pliku - dla mnie wyglada cały czas tak samo, ale moze sie myle :) Chetnie sie w to zagłebie. Generalnie porownywałem wygenerowanego ASMa z tym co jest w G2F (oczywiscie czytajac cały czas jego specyfikacje) i wydawało mi sie ze jestem blisko - ale sie pomyliłem.
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Sep 2014 zmieniony
     
    ok, udało się, wysłałem już plik MCH

    niestety na adres wieczora nie mogę nic wysłać, maile wracają z informacją o zagrożeniu ze strony gmail

    host gmail-smtp-in.l.google.com[64.233.166.27]
    said: 552-5.7.0 This message was blocked because its content presents a
    potential 552-5.7.0 security issue. Please visit 552-5.7.0
    ->link<- to review our 552
    5.7.0 message content and attachment content guidelines. g5si8236520wic.70
    - gsmtp (in reply to end of DATA command)
    • 19: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014 zmieniony
     
    Jednak Dotarło :) Przekazałem rowniez :) Tak jak przypuszczałem, lepiej uzyskac MCH aby G2F przetworzył i obliczył fonty na nowo.

    PS. @tebe: Dotarło z konta na onecie. A gmail to ...... Czesto zmieniam rozszerzenia zeby antyvir nie grzebał.
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    Wygenerowałem tez G2F i rowniez przesłałem. Wyglada identycznie jak w XEX (i daje te sama ilosc fontow :)
  5.  
    uuudałoooo sie!!! Dzieki :) browary stawiam Mr.Wieczór i Mr.TeBe..ach jak przyjemnie:)wszystko wyglada jak ta lala..wracam do rysowania.
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014 zmieniony
     
    Mi nie ma za co ;) Rob backupy ;)

    BTW: swietny obrazek :)
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    wieczor: takie wyzwanie: opisz w 3 slowach :)
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    Chciałbym. Ale to na compo ponoc. I napisałem ze tajnosc gwarantowana :)

    O, juz wiem. W 3 słowach: zaje, bis, ty :)
  6.  
    Teraz to juz bede robił double,double backup'y:).Dzieki jeszcze raz ,równiez za słowa uznania. Jeszcze troche pracy przy nim zostało + rozkiminka jak to sie sprajtami koloruje(nigdy tego nie robilem).
    • 26: CommentAuthortebe
    • CommentTime22 Sep 2014
     
    grafika PMG (sprity) pozwoli Ci rozrzucić kolorystykę po obrazku, teraz ta liniowość się rzuca

    duchy nie takie straszne
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Sep 2014
     

    tebe:

    duchy nie takie straszne


    O serio. Zagraj w "P.T." :)