atarionline.pl Silly Venture 2k14 - stuff, fotki i filmy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Dec 2014
     
    Niniejszym zapraszam do wrzucania stuffu z party w tym wątku. :) Mogą to być załączniki do postów, linki do serwisów hostingowych, galerii na Instagramie, Picasa, Google+ (najlepiej ustawione jako udostępnione), albumy na FB itd. Namiar na wrzut na Pigwę prześlę przez PM.

    Dobrocie z SV można znaleźć tu (stuff) oraz tutaj (fotki i media).

    Uzupełniam w miarę pojawiania się kolejnych rzeczy. Udało mi się też wyciągnąć ze strumienia RTMP materiały z Pomorska TV i wrzucić w kontener Matroska. :)
    • 2: CommentAuthorRamos
    • CommentTime8 Dec 2014
     
    wysłałem muzykę Gaetano Chiummo / Samar na Atari 8bit
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Dec 2014 zmieniony
     
    Dodane, dzięki. :)

    EDIT:
    Dodane fotki Henia (dzięki!) i od Chrisa Hollanda (CiH/Maggie Team) (thanks!). Doszły kroki tworzenia obrazka Pleasure, interka g0blinisha na 8-bit, Thunderboot (bootsector intro) od Checkpoint na ST, demo Vantage Point od Dream na XL/XE, demo Thunderdome - The Demo - od Checkpoint & friends na ST.

    Lotharku! Twoje bym jeszcze z chęcią wrzucił. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Dec 2014
     
    Doszły zdjęcia Azbesta oraz falconowe demo Unexpected Fun od Orion_.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Dec 2014 zmieniony
     
    Doszły zdjęcia od kris3d (dzięki!). Btw: część zdjęć obrócę ręcznie wieczorem po powrocie z pracy.

    Doszły produkcje Yerzmyeya:
    - Tfardy & Yerzmyey na Atari Falcon 030 Multichannel Digi Compo,
    - MIDI song "Globular Cluster") i MIDI song "Bizarre creature" z Wild Compo - obie jako MP3,
    - praca na VBXE.
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime9 Dec 2014 zmieniony
     
    cały czas czekam na najlepsze intro na SV2k14: " Lotsdots " by ACID TEAM
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Ja też. :)

    Doszły prace graficzne Rocky'ego na 8-bit.
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Doszła jedna praca z Wild i praca Inserta.
    • 9:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Doszły zdjęcia Yerzmyeya: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Przybyła zwycięska praca I came here to destroy your world by Odyn1ec (dzięki za podesłanie!) oraz został zaktualizowany plik z wynikami.
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Dec 2014 zmieniony
     
    No i jest muzyka Wieczora The Lost Bytes i z dema CyberPunk; doszła też praca Satine XIII Buttera/Rasero Team z Falcon Gfx Compo, najnowszy film z Pomorska TV oraz wersja 360 kB AD6502:Arsantica 2 wraz z muzyką z końca dema autorstwa Triace/Desire.

    Na Demozoo jest też nieco prac, których brak na Pigwie. Będę stopniowo je dodawał.
    • 12:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Dec 2014
     
    Doszły zdjęcia Strykera, thePalca i MWK.

    Oprócz tego muzyczki V0yagera na YM2149, Falcona i XL/XE (dzięki!).
    • 13:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Dec 2014
     
    Doszła masa rzeczy (nie chce mi się wypisywać tytułów :P ), no i grafiki Blasphemera (wersje z party za zgodą autora).
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Doszedł dwugodzinny film Paptaka z party i wyciągnąłem moduł z dema Vantage Point grupy Dream.

    Wyciąłem również moduł z gry The Great Return of Penguins Larka, muzykę z intra Firstie G0blinsha i utwór z intra Lotharek Dance Koali.
    • 15:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Przed chwilą doszły prace Ooza (thx!). :)
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    No i w końcu FINALNA WERSJA dema CyberPunk Lamersów. :)
    • 17:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Wrzuciłem CyberPunk na YT:
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    ALE CZAD !!!
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Ano czad. Mnie się najbardziej podobał moment z pająkiem. Przepadłem wtedy i zagłosowałem na 10! :)
    • 20:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Na bieżąco będę wrzucał pozostałe dema/intra dla 8bit:
    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Łącznie z solucjami, jak da radę.






    ;)
    • 22:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime16 Dec 2014 zmieniony
     
    Demko świetne, prawie dorównuje do Boogie Nights :)

    Pająk rzeczywiście zrobił świetne wrażenie, zwłaszcza na bigscreenie. Bardzo podoba mi się też twister.
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    hahahahh - Teraz widzę ;) Na kodach kreskowych w CyberPunk Odyn1ec wygląda jak Lenin ;)
    • 24: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Dec 2014 zmieniony
     
    Ja znalazłem w telefonie jeszcze jedno zdjęcie, nie wiem czy już ktoś uploadował :) W załączniku prawie oryginał (jeno obrócony)

    • 25: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    Poprawiona wersja video CP na YT:
    ->link<-

    @anonymus: dzięki za wcześniejszą.
  1.  
    Well,

    The Cyberpunk demo (XEX-file) is a little bit too long to fit on a 180k/DD disk or image. MakeATR reports that it requires 708 DD-sectors, thats 1 sector too much... ;-)

    So, I used Exomizer to pack it a little bit (only the first data-segments $2000-9xxx were appended and then packed) and now it fits... ;-)
    • 27: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    @CharlieChaplin: nice, thanks :) What is approximate time of loading the demo from floppy?
    • 28:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    @Wieczór, to było po komentarzu Yerzmyeya na temat PIN-a tuż przed naszym wyjazdem:) komentarz Yerza w kierunku PIN-a, oczywiście jest totalnym kłamstwem:)
    • 29:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime21 Dec 2014 zmieniony
     
    Dodane:
    - intro 16k 2de Agendy,
    - wersja dyskowa CyberPunk (thanks, CharlieChaplin!),
    - wyciągnięta muzyka z 2de,
    - filmik z 2de w wersjach 720p50 i 576p50, zgrany przeze mnie z prawdziwego VBXE przez StarTech PEXHDCAP (większy wrzuciłem też na YouTube - są w głównym katalogu ze zdjęciami z party na Pigwie (pierwszy podkatalog od góry)),
    - fotki od Wieczora.

    YT uparcie przerabia pliki wideo (progresywne) z większą ilością klatek, czyli 50 i 60, odpowiednio na 25 i 30. Nie mam pojęcia, jakie są kryteria mechanizmów konwersji, bo te podane tutaj były spełnione.

    Rzeczony filmik:



    Mam jeszcze zgrany CyberPunk po S-Video oraz z VBXE i też później dorzucę. Ciekawa jest różnica w paletach... :)

    S-Video:


    VBXE:
    • 30:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime21 Dec 2014
     
    Doszła praca Jaggi autorstwa Piesia.
    • 31:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime25 Dec 2014 zmieniony
     
    Doszły filmy od Mac_PL, intro na STe "Lots of Dots" i gra "Racer 2" na Falcona; demka falconowe "Old Stuff" i "Payback".
  2.  
    Hmmm,

    today I packed several gfx from SV2014. After doing so, APPCLOWN (by Rocky) showed a small graphic glitch. So I downloaded the unpacked pic again. To my surprise the unpacked version showed the same graphic glitch:
    [img:
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Doszedł obrazek Minga "Padme" na 8-bit.
    • 34: CommentAuthorRocky
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    CharlieChaplin:

    I tested this picture on real atari, altirra (standard, vbxe) and Atari800win.. it's OK..
    .. in this vertical line I change graphics mode GR9>GR15 :)

    Voy: w VBXE jest wgrana palet jakub, która nie do końca jest zgodna z real atari.. Może trzeba by było namówić twórców na podmiankę... proponuję moją paletkę (real_atari) dołączoną do G2F, którą robiłem na podstawie rzeczywistego atari, a nie algorytmu.. powinna być lepsza.
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2014
     
    Niekoniecznie. Powiedz jeszcze jaki miałeś odbiornik :)
    • 36: CommentAuthorRocky
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    karta TV ustawiona tak, że wszystkie odcienie szarości wypełniały całą przestrzeń barw (0-255), potem kolorki i analiza wartości rgb, dalej delikatna korekta, gdyż część barw przy wysokich jasnościach była nie do odróżnienia (taka uroda Atari). Co do przesunięć samych barw to wielkiej filozofii tu nie ma, gdyż Atari jest w miarę zgodne z modelem HSV (matematycznym) barw.
    • 37:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Dec 2014 zmieniony
     
    Musimy pogadać z Electronem. Demo Lamersów zgrywałem z rdzeniem FX, co uświadomił mi dopiero Pinek :P, ale myślę, że nawet z niepełną emulacją GTIA wygląda całkiem nieźle. Przyjrzę się temu drugiemu rdzeniowi.

    Pasiu wyprowadził sygnał z mojego VBXE na DB15F, przez co mogę wygodnie podpinać go do scandoublera albo framegrabbera (przez przelotkę VGA/DVI).

    -----
    Doszły dema na ST/STe "Yanartas" od Checkpoint i "SaboTagE Teaser" od Paradox.
    • 38:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Dec 2014
     
    Doszedł obrazek Ripka "Transmission" (dzięki za podesłanie etapów tworzenia).
    • 39:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Jan 2015 zmieniony
     
    A dziś doszły dwie prace - obrazek Tebe "Atari" i... długo wyczekiwana wersja after-party "Near" Agendy! :)
    • 40:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Jan 2015
     
    To nie jest wersja finalna w naszym pojmowaniu tego słowa tylko wersja after party. Ta wersja chodzi na "gołym" 130 XE i to jest główna zmiana w stosunku do wersji z party (poza paroma rzeczami), także ten plik txt jest nieprawidłowy obecnie i nie wiem kto go podał do tego pliku xex.
    Proponuję zmienić tam te 320KB na 128KB.
    • 41:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime15 Jan 2015 zmieniony
     
    To Pr0be prosił o dodanie pliku .txt z wersji party i tak też zrobiłem; zmieniłem jedynie napis "Party" na "Final". Sam zresztą tę wersję nazywał finalną; nie wiedziałem, że ustaliliście inaczej.

    Ok, zmienię wg twoich wytycznych.
    • 42: CommentAuthorbrx
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    No cholera, ciekawe demo z intrygującymi efektami (zwłaszcza w połączeniu z wielokolorową grafiką), tylko czemu dopiero teraz je widzę?

    Ta inspiracja sześcianami to chyba z jakiegoś słynnego intra na PC (ale zapomniałem teraz nazwy), ale inspirować się inna sprawa, zrobić na małe Atari (i tak kolorowo) druga :)
  3.  
    Czekamy zatem na wersję Final.

    @xeen, kiedy to może nastąpić?
  4.  
    :)))))))))))))))))))))))))))))) demo ociekające zajebistością!!!!
    powiem głośno Near jest lepsze od CyberpUNk (bez urazy Lamers;))chociaz dałem tym demosom po 10...probe chlopie,miazgator z ciebie!!! szkoda ze sześciany nie odbijaja sie w wieżowcu;) Napisał bys cos na forum o demku i wogóle..w tym momencie to scena c64 sie bedzie uczyć robić dema:) ile mnie ta scena zdrowia kosztuje:)
    • 45: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Panowie, na pouet, na pouet! Niechaj narodowie wżdy postronni znają...
    • 46:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Demo NEAR super, tylko pytanie do jego oglądaczy albo nawet autorów - czy u Was też się ono niespodziewanie kończy w momencie "greetsów" a'la graffiti na ścianach niby metra (po napisie MAD TEAM wszysko nagle znika) ? :o
    • 47: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    @Dracon, u mnie kończy się normalnie na Atari i na Altirze, po wspomnianym przez Ciebie napisie MAD TEAM jest jeszcze: MEC, Tristesse i wtedy greetzy przerywane są przez efekt szumu i dopiero demko się kończy. Zakładam, że wywala Ci się wcześniej bo inaczej byś się domyślił że tak ma być. Proponuję wysłać konfig na którym odpalałeś do pr0ba.
    • 48:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Jan 2015
     
    Agenda "Near" - tam właśnie pokulała się moja szczęka po obejrzeniu dema ...

    Naprawdę, świetne demo na malucha. A końcówka powoduje wytrzeszcz oczu i niedowierzanie.
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jan 2015
     
    Kiedyś taki efekt chciałem zrobić, jest on dość trywialny. Chodzi o to, że poszczególne skrolowane linie mają długość w pikslach i nie sklejają się dobrze (nie wszystkie) na granicach bajtów - wniosek - przedłużać linię aż granica będzie na bajcie - tu się wtedy zatrzymałem, bo nie wpadłem na tak proste rozwiązanie :) - była to tylko koncepcja.

    Bardzo fajny efekt DL :) i na dodatek nawiązanie do efektu z dema z Amigi 1200.
    • 50: CommentAuthorAmun-Ra
    • CommentTime17 Jan 2015
     
    U mnie demo Near w pewnym momencie przechodzi w "kaszę".
    Sprawdzone na atari800 i atari++ (Altirry nie mogę użyć -
    - nie jest kompatybilna z moim OS-em*).

    * - zacząłem ją nawet portować, ale arytmetyka na wskaźnikach przy kompilacji Altirry do kodu 64-bitowego jeży włosy na głowie...