atarionline.pl Ktoś musi zacząć :) SV 2k14 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Dziękuję za wspaniałe party i udaną zabawę!
    Moim zdaniem kawał dobrej roboty. Mam nadzieje, że znowu powiesz że to przedostatnie party;)

    Grey, tak trzymaj! Pozdrawiam
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Grey, dziękiiiiiii, kochamy Ciebie! stoi u Ciebie na półce dowód na to ;)
    Party było suuuuuper, bawiliśmy się wyśmienicie, prace na compo wbijały w krzesło ;)
    Jeśli pamiętasz to w trakcie compo powiedziałem do Ciebie, że GFX 8bit był na tak wysokim poziomie, że chyba będziemy mieli 5 prac na pierwszym miejscu ex aequo;)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Party doskonałe - już dziękowałem na AA, ale tego nigdy dość :) "I żeby mi to było PRZEDOSTATNI raz" :] (mam nadzieję)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Dziękowałem już na AA, dziękowałem już w mailu, to i tu jeszcze raz podziękuję: Grey, party było rewelacyjne - dziękuję!
  1.  
    Ode mnie też wielkie dzięki. Impreza jest lepsza z roku na rok. Prace - rewelacja. Okazja do spotkania z kumplami - świetna. Boję się tylko, że przy tym wzroście ilości gości za rok się tam nie pomieścimy. :-)
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Dec 2014 zmieniony
     
    Grey, rób swoje. Ja po party mam pozytywne wrażenia, całe to zamieszanie w komentarzach uważam za niepotrzebne, howgh!
    • 7:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    GREY, było GE_NIA_LNIE! Pierwsze duże party za mną, jestem pod wrażeniem wszelkim (spanie w klasie to jest coś;)).

    Nawiązałem dość konkretne kontakty dzięki SV2k14, może uda się w końcu zrealizować jakąś produkcję:)

    Tak, chwalimy Cię:) jest za co! bo zawsze można lepiej...następnym razem;)
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Nie byłem, ale dziękuję. Fantastyczne gfx compo. GTIA Music Compo wymiata. XTD w Music Compo - nigdy bym się nie spodziewał. Dzięki Tobie ta scena żyje coraz lepiej.
    • 9:
       
      CommentAuthorimmolator
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Jeszcze raz, dziękuję Grey za cały trud, stres i pot wylany przed, w trakcie i teraz, już po SV2014!

    "Róbcie dema, ducha nie gaście" :)
    • 10: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Wielkie dzięki Grey za wspaniałą i niebywałą przyjemność poznać was Wszystkich, mam nadzieje że zobaczymy się w przyszłym roku jeszcze w bardziej licznym gronie. Pozdrawiam:)
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Witam Was serdecznie :) Dopiero dzisiaj czuję się na tyle zregenerowany, aby napisać parę słów podziękowań. Byłem bardzo ciekaw Waszych opinii, na ostatniej edycji Silly Venture nabrałem wiatru w żagle - frekwencja ponad 200 osób (jeszcze nie wiem ile dokładnie, wydaje mi się że ok. 215, ale potwierdzę to jak znajdę listę obecności), wiele fantastycznych prac na niemalże każdą platformę sprzętową... No i ta "statuetka", która była zwieńczeniem mojej działalności na rzecz jednoczenia sceny Atari - od VCS po Jaguara. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym bezpośrednio w tą miłą niespodziankę. Byłem szczerze wzruszony - co było chyba (niestety) widać :)

    I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie brutalna rzeczywistość. Niestety, nie da się robić eventu w atmosferze, jaka panuje obecnie. Jeden z wątków ma już blisko 500 postów, gdzie wylewane są pomyje. Przez nieszczęśliwy splot wydarzeń, gdzie ucierpiało demo grupy Desire rozpętało się piekło. Wydarzenie, przypominam, nie zamierzone, gdzie autorzy pracy mogli podesłać pracę w formacie DiVX (jak to jest zapisane w regulaminie) i demo zostałoby zaprezentowane w całości - niezależnie od konfliktu na linii XXL-Pinokio. Stało się jak się stało, przeprosiłem chłopaków z grupy Desire, dostałem nawet dość koncyliacyjny feedback - oto jedna z wiadomości:

    "Within dSr there is of coz initial disaapointment for the guys that spend 9 month of hard work but again that will ease down in time. You did great in organizing that party be proud of what you achieved and forget the negative reactions. In the end we do this for fun and hobby."


    Oczywiście to nie załatwia sprawy i chcę zadośćuczynić chłopakom z grupy Desire. Pomysł już mam.

    Niestety, XXL nadal kontynuuje swoją "krucjatę", nierzadko używając słów wulgarnych, żeby nie powiedzieć - rynsztokowych. Termin "degeneroscena", którym tak chętnie operuje, jest synonimem konfliktu, który (co warto zaznaczyć) sam rozpętał. Nie zamierzam uczestniczyć w takiej "dyskusji". Dziękuję wszystkim, którzy w całym tym zamieszaniu zachowali zdrowy rozsądek.

    Mam do Was jeszcze prywatę: Pani Dyrektor szkoły, w której odbywało się SV poprosiła mnie, aby uczestnicy imprezy oddali głos na film pt, "Największe kulinarne odkrycie" z udziałem uczniów klasy IIa w konkursie "Kulinarni Odkrywcy". Na SV2k14 nie było Wi-Fi, dlatego informuję o tym dopiero teraz :)

    Głosować można raz dziennie do poniedziałku 15.12.2014 do godz. 12:00

    Adres filmu: ->link<-

    GŁOSOWANIE TRWA !!! :) Zagłosuj na grupę SMAKUSIE z SP65 :))

    Bardzo Wam dziękuję ! W imieniu Pani Dyrektor oraz swoim własnym ! :)
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    relacja z party:

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Udało mi się odnaleźć listę obecności :) Widnieją na niej 224 osoby. Po koncercie było małe zamieszanie i nie wszyscy się wpisali - tym samym nie zapłacili wejściówki :( (dotyczy także osób spoza Polski). Uprzejmie proszę te osoby o uiszczenie opłaty przelewem. Nie chcę wskazywać palcem o kogo chodzi, dlatego proszę o mail'a lub wiadomość PM.

    I na koniec jedna przykra, aczkolwiek powtarzająca się sprawa... Znowu znalazł się ktoś, kto powiedział że nie zapłaci bo wpadł na chwilę, a widziałem na fotkach że był 2 dni na party, korzystając m.in. z darmowego piwa. Bez komentarza.
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @Grey: "Przez nieszczęśliwy splot wydarzeń, gdzie ucierpiało demo grupy Desire rozpętało się piekło."

    nie nieszczesliwy splot wydarzen tylko zaplanowana szczeniacka akcje. nieszczesliwy splot wydarzen to brak kompetencji pina w tak prostej dziedzinie jak kopiowanie plikow na dyskietke.
    nie wolno tez zapominac o calej otoczce - dlaczego wogole Pin nie zastosowal sie do informacji o preferowanym sposobie uruchomienia dema, pisal o tym nawet sam autor dema.

    Przeprosiny nic Cie nie kosztuja. Glupota albo zlosliwosc Pina kosztowala kilka osob 9 miesiecy pracy.

    organizacja compo po stronie atari 8 byla calkowita porazka. chcesz to ciagnac? wymieniac w punktach dalej?
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Do wszystkich OBECNYCH na SV2k14 - czy ktoś podziela zdanie "przedpiścy" odnośnie prowadzenia compo przez Pina? Mam na myśli konkretnie tą opinię:

    ORGANIZACJA compo po stronie atari 8 byla calkowita porazka.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    powazny jestes? na forum chcesz odpowiedz? nikt nie bedzie dazyl do konfrontacji (brak anonimowosci) :-) nie dostaniesz zadnych odpowiedzi :-)
    • 17:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    XXL, weź rozbieg... pierdzelnij głową baranka w ścianę. Może Ci zatrybi, bo piszesz takie gówno, że szkoda słów.
    Jeśli sam potrafisz zrobić lepsze party i lepszą obsługę niż PIN to na co czekasz, rób party. Ja przyjadę i będę narzekał.

    XXL - do zlotu, uważałem Cię za spoko gościa... ale teraz w moich oczach straciłeś dużo.
    Dobitnie Ci powiem: SRASZ WE WŁASNE GNIAZDO!
    • 18:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    >compo po stronie atari 8 byla calkowita porazka.
    Bzdura, kompoty przeprowadzone w 100% profesjonalnie i rzetelnie. Jedyne co można by zarzucić to ich długość:) No... no dobra, to nie zarzut:)
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @xxl: tak, na forum, w miejscu gdzie nie ma anonimów i jest pewność, że dana osoba była na party. nie jesteś obiektywny w swoich osądach, więc chcę znać zdanie pozostałych uczestników.

    bardzo proszę Was o wszelkie opinie, także negatywne (a może przede wszystkim takie). jeśli nie mi, to chociaż komuś pomoże to w przyszłości uniknąć potknięć :)

    Z góry dziękuję !

    xxl:

    nikt nie bedzie dazyl do konfrontacji (brak anonimowosci)


    Szybko zmoderowałeś co napisałeś. Równie dobrze anonimy mogą pisać osoby, które nie były na party, kolego z Podhala.
    • 20:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    W formie relaxu (tak tym można dopiec XXLowi).
    Występ dziewczyn był stanowczo za krótki.

    XXL - dzięki tobie, tacy ludzie jak Michał / Pin nie będą chcieli organizować / prowadzić party. Przecież oni robią to za free i za dobre słowo. A nie po to aby słuchać takich dyrdymałów.

    Nawet jak gdzieś zrobili coś źle, to można ładnie napisać do nich: "ze coś zrobili, źle i czy następnym razem można zrobić to inaczej- lepiej".
    A ty za wszelką cenę chcesz zniechęcić ludzi do robienia zlotów.
    • 21:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Compo na 8bit i cała reszta była przeprowadzona dobrze i jak na taką ilość prac wpadek prawie nie było! Siedziałem obok PIN-a całe "kompoty" i widziałem co robił...po prostu OGARNĄŁ TEMAT! bez marudzenia! i o to chodzi, to nasza pasja a nie biznes czy wojna:)
    • 22:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Biorąc pod uwagę rangę wydarzenia (zamknięta, nie komercyjna impreza na nieco ponad 200 osób) było to przeprowadzone moim zdaniem na poziomie. Same kompoty (poza przytoczonym przypadkiem i typową obsuwą terminu) były przeprowadzone poprawnie i nie mam do nich zastrzeżeń. Pomijam tu znaną kwestię oceniania gier w jednej kategorii (co może być kontrowersyjne), tak samo jak brak możliwości pogrania w nią przez uczestników, stąd ocenia się wyłącznie oprawę. To sprawa na inny temat.

    Teraz dalej, w wątku z ponad 400stoma wpisami nie brałem udziału, chociaż go czytałem. Ogólnie wydaje mi się że może się z tego rozpętać kolejna niepotrzebna wojna co w konsekwencji może uwalić jakiekolwiek plany na kolejne party. Na kompotach byłem bite 8 godzin, aż do końca. Nie znam Pina osobiście aż tak, żeby stwierdzić czy było to działanie celowe z premedytacją (w co ja osobiście nie wierzę - bo niby dlaczego miałby tak zrobić), działanie celowe z brakiem świadomości że uwali to demo, czy po prostu niedopatrzenie i kompletny przypadek. To już wiedzą sami zainteresowani. Jeśli założymy że był to przypadek, to po pierwsze: stało się, organizator przeprosił i da zadośćuczynienie twórcom i po drugie: dalsze oskarżanie, analizowanie i dyskusja o tym nie ma dla mnie najmniejszego sensu. Przy założeniu że było to celowe (z premedytacją lub nie), uważam że ci co popełnili błąd powinni przyznać się do porażki i przeprosić.
  2.  
    Moja skromna opinia: świetne party z małą wpadką* z demem.

    PS.
    1. Wiem, że stosunkowo łatwo można było jej uniknąć.
    2. Wiem, że dla XXLa nie jest to "mała wpadka" tylko katastrofa.

    Będzie o czym gadać przez wiele miesięcy a demo dzięki temu zdobędzie większą popularność :)

    *zapewne były też inne, ale to ta jedna rzecz obecnie rozgrzewa towarzystwo
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    A ja mam propozycję mającą na celu uniknięcie potknięć w przyszłości i niepotrzebnych wojen.

    Z moich skromnych doświadczeń przy pisaniu IRQ-loadera dla SIO na potrzeby gry (której nie dokończyłem) wynika, że loader MUSI być przetestowany na każdej możliwej stacji, która istnieje (mój IRQ-loader działał bezproblemowo na XF551 i LDW2000, ale już nie poszedł na CA2001).
    Atari miało o tyle prosto, że wyznaczyło interfejs programowy, protokół i zaprojektowało kilka stacji. Następne rozwiązania sprzętowe miały już bazę na której mogły działać i taki konstruktor mógł dopracować swoje oprogramowanie w stacji FDD tak, żeby z protokołem i istniejącym w Atari OS oprogramowaniem mogło pracować bez zarzutu.
    XXL mimo, że nie robi IRQ-loadera (procedury SIO nie korzystają z przerwań, ale korzystają z liczników POKEYa) to ma zadanie utrudnione o tyle, że na rynku istnieje już całkiem sporo rozwiązań sprzętowych i należałoby przetestować nowe oprogramowanie na każdej stacji, która istnieje.

    Z mojej strony mogę zaoferować testy na dwóch XF551 - jednej całkowicie sprawnej, drugiej mającej okresowe problemy z odczytem niektórych dyskietek (czasem wystarczy wyjąć dyskietkę z napędu i włożyć z powrotem).

    Oto lista (wg Atariki) stacji FDD, które są dostępne:

    Standardowe SIO:
    - 810,
    - 815,
    - 1050,
    - 1053,
    - 1055,
    - XF351,
    - XF521,
    - XF551,
    - Access Unlimited,
    - Amdek,
    - Astra 2001,
    - CA-2001,
    - CA-2002,
    - Concorde,
    - D.8002 HS,
    - HDI,
    - Indus GT,
    - LDW Super 2000,
    - L.E. Systems,
    - Micro Mainframe,
    - PERCOM AT88,
    - PERCOM RFD,
    - RANA 1000,
    - RCP,
    - SN-360,
    - TOMS 360,
    - TOMS 710,
    - TOMS 720,
    - TRAK AT,
    - VD 40,
    - XFD601,
    - XFD602

    Równoległe:
    - Karin Maxi,
    - CSS Floppy Board

    Rozszerzenia:
    - 1050E
    - Duplicator
    - Happy Warp
    - I.S. PLATE
    - Percom AT88-DDA
    - RAM Charger
    - Speedy 1050
    - Super Archiver
    - The Chip
    - TOMS Multi Drive
    - TOMS Turbo Drive
    - Top Drive 1050
    - US Doubler
    - Hyper-XF

    Pracy jest sporo. Można we współpracy z xxl'em opracować checklistę co testować i markować tam każde zachowanie stacji w zadanym: formacie, przeplocie, prędkości.
    xxl dostałby rzetelny materiał do dopracowania swojego xBIOSa a Twórcy zyskaliby pewność, że przynajmniej od strony oprogramowania mogą być pewni rezultatów.

    Edit: Ponieważ xBIOS umożliwia wykorzystanie różnych szykan podczas transmisji proponowałbym również testy uwzględniające użycie przerwań i generatorów POKEYa (problematyczny mógłby być AUDCTL i SKCTL).

    Edit 2:
    - SIO2SD
    - SIO2BT
    - SIO2USB
    - SIO2IDE

    Oraz rozszerzenie SIO dla Atari SIOFIFO.
  3.  
    Grey, jeszcze jedno pytanie. Albo może to do Pina, nie wiem :)

    Czy jesteście w stanie powiedzieć ile % prac zaakceptowaliście po deadline?

    Cały czas dążę do tego, że wprowadzenie ścisłego deadline, które da czas na przetestowanie produkcji byłoby rozwiązaniem optymalnym.

    Mono też ma fajną propozycję, choć na samą myśl o ilości roboty, jaką trzeba wykonać... :)
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @mgr_inz_rafal: na pewno przynajmniej jedną grafikę podczas trwania compo oraz demo (kończone na drugim piętrze szkoły) - to jeśli chodzi o platformę 8-bit. Na Falcon'a zostały przyjęte 2 dema podczas trwania compo.

    Niestety demo na Jaguara oraz invitka na C-64 przyszły za późno na maila :( ale są uwzględnione, jako prace z SV2k14.
    • 27: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Co do samych stacji - oprócz mnogości samych modeli, są również modyfikacje. Jak już pisałem - ja mam dziwoląga - CA2001 z Top Drive (nie Multi!!!) oraz Flash Turbo. I na tej stacji miałem często problemy z demami - np. Overmind. Postaram się sprawdzić problematyczne demo na niej, ale póki co mam problemy z zasilaczem do komputera.
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    I właśnie po to jest system operacyjny, czego niektórzy zdają się nie zauważać. Realia obowiązujące na innych platformach nie przystają do Atari, ale żeby to pojąć, trzeba by tą platformę zrozumieć, a nie tracić czas na budowanie image'u eksperta manipulując cudzymi wypowiedziami i stosując demagogię. Wcześniej czy później okazuje się, że zostać nowym da Vinci i wykazać, że dziesiątki ludzi wcześniej się myliły nie jest tak prosto i zdarza się to raczej rzadko, tym bardziej, że przyjęte przez nich rozwiązania w końcu się rozwinęły i przyjęły później (vide PC). Oczywiście parę osób zaraz wyskoczy ze stwierdzeniem, że to hobby tylko i każdy ma prawo robić tak jak mu się podoba - oczywiście, tak jest. Ale trzeba się liczyć z konsekwencjami, a to jest kwestia czysto techniczna, nie ideologiczna.
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @bob_er i mono: xB nie ma nic wspolnego z IRQ loaderami, xB ma znacznie wiekszy margines bledu dla urzadzen niz oryginalny OS - dzieki temu wlasnie na xB dziala SIO2BT a na oryginalnym OS nie. Pin zle skopiowal dysietke i to byl problem (mowiac zle skopiowal nie oznacza ze wymagalo to jakiejs tajemnej wiedzy - wystarczylo uzyc dosa, chociazby sparty jak nie umie nic innego) - jesli nie zrobil tego specjalnie (a uwazam ze tak) glupio mu sie przyznac ze jest ignorantem.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @maly_swd: nie odnosisz sie do tematu, a poza tym nie rozumiesz roznicy miedzy organizowaniem party a organizowaniem compo
    • 31:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @XXL - jeśli to Ci poprawi humor i przestaniesz już pisać... to ja Pinowi kazałem zrobić to specjalnie. On nie chciał, a ja mu kazałem, groziłem itp. i mówiłem że tak ma zrobić.

    Jest już winny, lepiej Ci?
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Może i Pin dał ciała, nie wykluczam (zmęczenie, presja, sprawy parciane na głowie) ale czy masz pewność że Twoje rozwiązanie zadziała na każdej istniejącej stacji obsługującej protokół SIO?
    Ja wiem, że nie robisz IRQ-loadera, ale robisz własny LOADER dla SIO (co zresztą napisałem, a bazując na moich doświadczeniach wiem, że trzeba przetestować każde dostępne rozwiązanie sprzętowe). Oferuję pomoc w testowaniu i jakąś wizję Q/A dla Twojego Produktu bo mnie się on podoba.
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @maly_swd: nadal jest winny bo posluchal pajaca zamiast wywiazywac sie ze swoich OBOWIAZKOW jesli prowadzi compo.
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    > Twoje rozwiązanie zadziała na każdej istniejącej stacji obsługującej protokół SIO?

    tak. te ktore nie trzymaja standardu SIO (zmienione timingi) tez sa obslugiwane. jak juz mowilem wczesniej obsluzy nawet te ktorych nie obsluzy standardowy AtariOS.
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    natomiast nie przeskoczy ograniczen sprzetowych :D Pin cos pisal o sprawdzaniu dyskietek w formacie ED na stacji ktora nie obsluguje gestosci ED :D jakas paranoja.
  4.  
    To ja się też dopiszę.

    Byłem na całych kompotach i mam dwie obserwacje:

    1. Całość powinna być przetestowana przed transmisją. Po to są deadline'y, żeby znalazł się na to czas. W przypadku stwierdzenia zwiechy dema, jest wtedy szansa na ustalenie jak je uruchamiać i ew. poprawić. Nie ma sensu testowanie wszelkich możliwych konfiguracji - wystarczy ta na której jedzie sama demonstracja. Tutaj skłaniam się ku tezie, że PIN: trochę nawaliłeś Bracie (no chyba, że to demo trafiło do puli bardzo późno). To, że robisz obsługę za darmo to wielka rzecz i ja osobiście jestem zawsze pod ogromnym wrażeniem i sprawności i technicznych umiejętności jakie posiadasz, ale to nie zwalnia z odpowiedzialności wobec autorów prac. Jeżeli coś poszło nie tak na styku demo-sprzęt to Twoim zadaniem jest to jak najszybciej poprawić i wyeliminować problem. Nie ma tu moim zdaniem miejsca na dyskusje religijne (o wyższości xbiosa nad Bożym Narodzeniem i na odwrót).

    2. PIN, jeżeli to czytasz, to się nie obraź, ale moim zdaniem podczas prezentacji było trochę za dużo gwiazdorzenia. Hasła typu "guys and geys" to straszna żenada. Jako odbiorca pokazu i oceniający nie specjalnie też interesuje mnie to, co konferansjer sądzi o danej produkcji. De facto przeszkadza mi to w neutralnym odbiorze. Oczywiście, że będą prace lepsze i gorsze, ale profesjonalne podejście wymaga całkowicie neutralnego zapowiedzenia pracy i równego traktowania. Dotyczy to również zapowiedzi po angielsku, które w pewnym momencie po prostu znikły.

    Żeby nie było że ględzę dla samego ględzenia - z wielką przyjemnością wezmę na siebie obowiązek konferansjera podczas pokazów. PINu, być może odciążając tutaj Ciebie pozwoli Ci to na jeszcze lepsze dopracowanie technicznej strony pokazów (i powtarzam tu że ogólnie było bardzo dobrze). Myślę że warto też pomyśleć o organizacji dodatkowego dużego TV, na którym zawsze widać będzie numer pracy i kategorię. Jeżeli pozwolisz mi sobie pomóc to wezmę tę część prezentacji na siebie.

    Grey - oczywiście wszystko pod warunkiem, że powyższe pomysły dostaną Twoje błogosławieństwo.

    Yolk.
    • 37: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Dobra, jestem naiwny. Wygląda, że każdy wątek o SV2k14 zostanie przechwycony przez temat xbiosa. Nic - w tym roku o zakończonym SV nie pogadamy :(.
  5.  
    podstawić troll'ejbus:)
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Kompoty były prowadzone na poziomie. Mam kilka uwag, ale są one mało istotne. Na priv dla chętnych.

    Natomiast niektóre osoby tu piszące powinny dać na wstrzymanie.
    W braci atarowej, podobnie jak w małżeństwie i innych zamkniętych grupach, należy eksponować zalety innych i ich dowartościowywać. To rodzi nową jakość, motywuje do działania.

    Nie można próbować zmieniać innych ludzi. Nie można też na siłę forsować własnego zdania. Natomiast można zmienić siebie stosunkowo małym kosztem. I być uprzejmym. Szanować innych. Zawsze.
    • 40:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @jhusak - dobrze gada, polać mu.
    Przypominam że wątek jest z podziękowaniami:)
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Grey pytal o:

    "Do wszystkich OBECNYCH na SV2k14 - czy ktoś podziela zdanie "przedpiścy" odnośnie prowadzenia compo przez Pina? Mam na myśli konkretnie tą opinię:

    organizacja compo po stronie atari 8 byla calkowita porazka.

    ps. ciekawe dlaczego chcial zmienic znaczenie zdania pomijajac wyraz "organizacja" :D
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @xxl: poprawiłem - jest boldem i drukowanymi literami. zadowolony? :) co teraz?
    • 43: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    A teraz to poczytamy ciekawy wątek o xbiosie:

    ->link<-

    Party świetne!!

    XXL proszę przestań!!! Daj sobie na wstrzymanie!
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Chciałbym przypomnieć, bo być może ktoś tego nie zauważył, ale zjadłem słowo:

    O R G A N I Z A C J A w przytoczonym przeze mnie zdaniu powyżej.

    Zrobiłem to celowo i świadomie.
    • 45:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @greymsb - no to teraz się wyjaśniło, taka manipulacja.. Jak mogłeś.

    Proponuje powołanie trzech komisji śledczych!
    1. W sprawie PINA i jego celowego działania na szkodę SV. Powołanie biegłych.
    2. W sprawie XBIOSA.
    3. W sprawie siły nadprzyrodzonej.

    As podał bardzo cenny link z wyjaśnieniem co mogło być nie tak.
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @maly_swd: bo jestem... "mały" (bez obrazy) :) oddam statuetkę XXL'owi, zmienię tylko dopisek na dole:

    Zamiast:

    GREY
    SILLY VENTURE
    UNITING ATARI SCENE SINCE 2000

    na

    XXL
    SILLY VENTURE
    UNITING ATARI SCENE SINCE XBIOS
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @maly_swd: no wlasnie :-) czyzby Pin nie zmienil dyskietki? a moze mial uszkodzona dyskietke? :DDD
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Polecam kliknąć w muzę ->link<- i popatrzeć na ludzika :)

    ...zamiast czytać wypowiedzi XXL'a.



    mnie to uspokaja.
    • 49: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    :)
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    XXL - no proszę... czy program nie powinien obsługiwać tak prostego błędu jak brak/zła dyskietka?