atarionline.pl Ile jeszcze??:( - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Ile jeszcze trzeba bedzie czekać na DEmo Agendy??Tak sie nie robi ,minąl jushh miesiac:(.prosze podac oficjalny dokładny termin..tydzień ,miesiac ,czy na next sv sobie zobacze...fcuukkk..bo złoże zażlenie do Najwyższej Rady D.s.Demosów i Produkcji Scenowych ,beda sankcje i inne nieprzyjemne rzeczy i po co to???
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jan 2015
     
    Demo jest gotowe. Dzisiaj będzie puszczone :)
  2.  
    :) :) :)
    • 4:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime7 Jan 2015
     
    No to sie odbrazilem
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Jan 2015
     
    No to robicie zamieszanie. W sąsiednim wątku widzę, że brakuje do SillyPack kilku plików w tym dema NEAR (Agenda). Po co ja mam w takim razie wysyłać party version NEAR, skoro dostępne są finalne wersje innych dem?
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Jan 2015
     
    after party (nie final) jakoś tam powstaje i pewnie zostanie upublicznione. Nie wiem kiedy to dokładnie będzie, Grey napisał, że dzisiaj bo doszło do nieporozumienia za co przepraszamy.
  3.  
    ...o nie!!!za kare Agenda powinna zrobić 2 dema na next sv!!!
  4.  
    ...chociaz jakas wersje na jutuba byscie ....aaa zreszta..
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Jan 2015 zmieniony
     
    @Blasph widać dawno Cię nie było na ataroscenie, bo takie "przedłużanie" to teraz jakby norma a nie "wypadek przy pracy" :|

    Btw. Widziałem Twoją grafę z party w najnowszym numerze magazynu
    "Chip" (02/2015). :)
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Takie przedłużania bywały i dwadzieścia lat temu.. :(
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime8 Jan 2015 zmieniony
     
    Dla mnie to jest jakaś paranoja. Jak ktoś wystawia pracę na compo to tym samym ją upublicznia. I koniec. Nie ma wyjątków. Oczywiście autor może później upublicznić wersję 2.0, ale wersja z compo też musi być dostępna i zachowana w archiwach.

    Czy w czasie compo głosujący zostali poinformowani, że oglądają "preview" dema, które nie jest gotowe? Bo jakoś mi to umknęło w gwarze na sali :P

    Przecież to co robicie, to fałszowanie historii.
    Załóżmy, że demo X przegra z pracą Y. A kiedyś ktoś obejrzy wersję X poprawianą przez 2 miesiące i pomyśli, "kurcze, jak takie zajefajne demo mogło przegrać z Y? jakieś wałki odchodzą na tym SV, albo głosujący to idioci".
    • 12:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    w 10000% popieram Nostiego
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    @Dracon: nie wiem czy norma, ja sobie w ciągu ostatnich paru lat nie przypominam takiej sytuacji. Owszem były DROBNE opóźnienia w publikacji stuffu, wynikające najczęściej z przyczyn organizacyjnych. Nie mam zamiaru w nikogo rzucać kamieniem, jeszcze rykoszetem dostanę ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Rozumiem obie strony dotyczące tej pracy, ale ponieważ nie można być "w rozkroku, trochę tu, trochę z boku" to obiecuję rozwiązać ten problem w nowym regulaminie - który już niebawem.
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Jan 2015 zmieniony
     
    @Wieczór:
    jak masz wątpliwości to najlepiej zapytaj Sikora. ;]
    On w proteście do takiego "zwyczaju" od dawna bojkotuje głosowanie na zlotach. Jest to też wspomniane w Atariki przy haśle o nim.

    @AS
    Kiedyś zdarzał się to tak naprawdę incydentalnie, na palcach rąk można policzyć: "OVERMIND" (ponad rok od pokazania na QuaST!!!) i chyba coś tam jeszcze.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Jan 2015 zmieniony
     
    @Dracon: ale to teraz, czy od dawna :) Być może kiedyś miało to miejsce, ale od jakiegoś czasu się nie widuje.

    Oczywiście nie mam nic przeciwko after-party version, poprawione, usprawnione, ale uważam, że to prywatna sprawa grupy, a wersja "partyjna" powinna być upubliczniona przez organizatorów.

    WYJĄTEK nałożyłbym tylko na np. ew. błędy, przez które demo się sypie i można poprawić w kilka dni - taki przypadek tyczył np. dema Desire (w tym i w zeszłym roku, praca chodziła wyłącznie na emulatorze). Ale co do rozszerzania zawartości, które zmienia odbiór dema, to jestem za upublicznianiem obu wersji. Oczywiście należy ustalić pewne zasady, np. grupa chce aby na pouet wylądowała wersja wyłącznie after-party - ok. Ale upublicznić można na wiele sposobów.
    • 17: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Pomimo tego, ze sami dostarczyliśmy wersje finalną dema z opóźnieniem (ponieważ mieliśmy świadomość ze jest to akceptowalne) nie mam nic przeciwko narzuceniu w przyszłości bardziej rygorystycznych zasad. Być może termin deadline na oddanie pracy powinien być datowany na tydzień przed party z możliwością dostarczenia poprawek do finalnej wersji przez ostatni tydzień za zgoda organizatora (pod warunkiem dostarczenia wcześniej działającej wersji, która zgadzamy się puścić na compo jeśli przez ten ostatni okres "przed" nic nie poprawimy).

    Zmierzam do tego, ze choć nam wszystkim zapewne brakuje czasu i każdy dzień jest cenny na rozwijanie swojej pracy to czym mniej rygorystyczne panują zasady tym bardziej moment kulminacyjny pracy nad produkcją (lub praca nad zakończeniem) przesuwany jest przez grupę na późniejszy okres. Jeśli nie powie się w pewnym momencie "stop" to moment competition przestanie być z czasem istotną datą dla cyklu powstawania produkcji, a przecież taką właśnie ma być.

    Biorąc pod uwagę, ze na prace nad produkcja jest pól roku lub rok to przeniesienie deadline'u na parę dni wcześniej przed party tak aby ewentualny poślizg nie powodował konieczności pracy podczas lub po party, nie powinno robić dużej różnicy dla twórców i uwolni nas od wielu nieciekawych sytuacji.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Regulamin, by miał ręce i nogi to trzeba go dobrze przemyśleć. Ja nad regulaminem na Fortyfication przesiedziałem łącznie prawie 12 godzin .. przy współudziale 4 osób ;) Niebawem - w dość niecodziennej wersji zostanie upubliczniony.
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Pin - niech zgadnę: regulamin będzie w postaci xex'a odpalającego się wyłącznie z xbiosem :D
    • 20: CommentAuthor0xF
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    A ja popieram Agendę. Spokojnie szlifujcie, brawo!
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Nosty,
    proszę nie zaczynaj...
    Przyjdzie XXL i zacznie nas nawracać niewiernych :)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    12 godzin?

    Regulamin
    1. Praca ma działać na Atari.
    Koniec regulaminu
    • 23: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Ja też, po tym co widziałem na party, poczekam na Near tyle ile tylko trzeba będzie :) i przecież nikt nigdy nie zabroni twórcom ulepszania własnego dema w dowolnym terminie.

    Mój pomysł dotyczył tego aby w pewien sposób pomóc grupom w realizacji celu wskazując w regulaminie na wcześniejszą datę dostarczenia dema, bo paradoksalnie przełoży się to na mniejszą presję i lepszy rezultat. Po prostu lepiej jako ekstra czas po deadlinie potraktować tydzień przed party niż dzień przed party.

    Larek - prawie koniec

    2. "Atari"-definicja wg universum ...(wpisać 3-literowy nick)

    ;)
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Jan 2015
     

    Nosty:

    Pin - niech zgadnę: regulamin będzie w postaci xex'a odpalającego się wyłącznie z xbiosem :D


    Jesteś blisko prawdy, lecz nie do końca ;)

    Będzie bardzo oldschoolowo, wracamy do korzeni z których niektórzy wyszli, a niektórzy wyrośli. Albo tak im się zdaje ;)
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Jan 2015
     
    Regulamin na Fortyfication gotowy, czekamy jeszcze z oficjalnym rilejzem na odpowiedni moment ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Jan 2015 zmieniony
     
    O, to i "momenty" będą! :)


    Tylko nie zapomnijcie ogłosić tego regulaminu odpowiednio wcześnie, żeby nie okazało się w końcu, że regulamin nie pasuje do stworzonych już prac :D
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Tym razem prace bez problemu dostosują się do regulaminu. Jest to wynikiem wyłącznie dobrej woli kodera i kultury jego programowania ;)
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Kultury powiadasz... No to spoko. Ja nie siadam do kodowania bez krawata.
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Jeśli tylko będzie dobra wola i kultura autorów regulaminu to spoko. Ja to w ostateczności mogę iść nawet do opery lub innego baletu :D
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Matkobosko(tm). "Kultura programowania" to przecież zespół cech, nawyków, narzędzi charakteryzujących sposób tworzenia oprogramowania. Każdy ma jakąś kulturę programowania. Taka kultura bakterii :).
    A regulamin precyzuje i narzuca niektóre elementy kultury programowania.
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Ja np. przy wszystkich poprawkach swoich bugów, dopisuję komentarz: "przepraszam", a jak ktoś poprawi za mnie to dodaję: "dziękuję" :)
    • 32: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Ja tam z kultury zawsze w kodzie ustawiam najpierw starszy bajt adresu a potem młodszy.
    • 33: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jan 2015
     
    Przez szacunek dla siwych włosów (ew. łysej glacy) - rozumiem.
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Jan 2015
     

    Szeryf:

    Ja tam z kultury zawsze w kodzie ustawiam najpierw starszy bajt adresu a potem młodszy.
    .

    Co nie zawsze jak się okazuje musi być prawdą, bo przyjdzie ktoś i powie Ci, że jest odwrotnie :D
    • 35: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime10 Jan 2015
     
    ...np programista Motoroli po przeniesieniu algorytmu na ten procesor :)