atarionline.pl LISTA "NOWYCH" GIER NA ATARI 8BIT - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Witam serdecznie. Jako, że niedawno wróciłem do Atari - Atari 800XL - mógłby, ktoś uprzejmy podesłać linka z LISTĄ lub chociaż wymienić warte uwagi "nowe" tytuły, które wyszły na atari 8 bitowe z lat dajmy na to 1995 do 2015?

    Nie śledziłem wszystkiego, aż tak dokładni - a chętnie sprawdziłbym i poogrywał nowe produkcje.

    Z tego co pamiętam to:

    Hobgoblin
    His Dark Majesty
    Knight Lore
    Hobgoblin
    Dimo's Quest (już gotowy?)
    Yoomp

    Moze jest gdzieś jakiś wątek albo po prostu wrzucajcie warte uwagi gry na Atari, które mogły mnie ominąć.

    Pozdrawiam i Dziękuje
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    z lewej strony na stronie masz przyjacielu watki z nowymi grami z danych lat
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Niestety na AOL lista gier z 2014 zatrzymała się gdzieś w okolicach maja...

    Strona Fandala jest bardziej aktualna (nie tylko gry):

    2015 - ->link<-
    2014 - ->link<-
    2013 - ->link<-
    itd...
    • 4:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Jak zawsze Larek ratuje sytuacje! Chyba ta skrzynka będzie aktualna hehe.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Feb 2015 zmieniony
     
    Larku, pozwolę się nie zgodzić, bo z grami jesteśmy na AOL na bieżąco. :) Fandal nieco naciąga fakty, bo BD Mugen 16 ukazał się dokładnie 27. grudnia, a nie w tym roku, no i mieliśmy tę grę przed nim dużo wcześniej. Najnowszą grą w bazie z 2014 roku jest Birdfood w wersji 1.1 z 30. grudnia.

    Wystarczy pobrać archiwum .7z z grami, rozpakować i wyszukać pliki po roku (najwygodniej pod Total Commanderem i podobnymi).

    Jutro przygotowuję świeże paczki i już w niedzielę zapraszam do pobierania softu.
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Feb 2015 zmieniony
     
    Voy, oczywiście, bazę z grami mamy najbardziej aktualną! I to dzięki Tobie :)

    Ale lista gier, o której wspomina Gorgh, nie jest niestety aktualna. No, zobacz sam: ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Xeenowi się zaspało... :P
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Nie zaspało, wiem że mi to ciąży - ale jak ktoś chce pomóc to zapraszam. Ja to ogarnę w wolnej chwili - a o takie trudno.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Goonies76/ witam nowych tytułów jest masa ,a ja o czymś innym ...jak ktoś chcę wydać dobry tytuł to z tego co zauważyłem nie chwali się nim ,po prostu od tak,i takowy wydaje.
    Takie spontaniczne wydanie nowej gry powoduje wielkie BUM i masę pozytywnych postów (o ile gra jest dobra) n.p.świetna gra p.t(R.G.B.).
    Osobiście lubię zapowiedzi gier przeznaczonych na past geny bądź konsole aktualne na które aktualnie nie mogę sobie pozwolić, nie przepadam za zapowiedziami i mam na myśli pisząc ów tekst głównie scenę ATARI gdzie osoby zdolne zostają "pseudo scenowcami"(niedokończone produkcje)takie osoby prócz pokazywanych screenów ,nie dostarczają pełnej produkcji tym samym marnują swój czas
    jak i zaufanie graczy którzy na ów produkt czekają .
    ...a może tylko na tym im zależy
    ?
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Feb 2015
     
    Żeby nie przechodzić przez całość gier z ostatnich lat proponuję skoncentrować się na czołówce konkursu Kaz Kompo (przy czym generalnie im późniejszy rok, tym większa była rywalizacja):

    2013: 1. Assembloids XE, 2. Deathchase XE, 3. The Hunt, 4. X:8, 5. Balz
    2012: 1. Ridiculous Reality, 2. Line Runner, 3. Callisto, 4. HAR'em, 5. Plan B
    2011: 1. Space Harrier, 2. Marbled, 3. Mighty Jill Off, 4. Cropky, 5. Octopus
    2010: 1. His Dark Majesty, 2. Ocean Detox, 3. Dr. Mario, 4. Diamondz, 5. Yie Another Kung Fu
    2009: 1. Kolony 2106, 2. Nightshade, 3. Ghastly Night, 4. Loops DX, 5. Tempest Xtreem (pełna wersja tylko na kartridżu)
    2008: 1. Bomb Jack, 2. Hobgoblin, 3. Knight Lore, 4. Swapz, 5. Animal Party
    2007: 1. Yoomp!, 2. Crownland, 3. Mindblast
    2006: 1. Flowers Mania, 2. Klony, 3. Nibbly

    A z gier, które nie załapały się powyżej, wyróżnić można np. Amaurote+, Battle Eagle plus wiele innych :)
    No i jeszcze czeka nas Kaz Kompo 2014 i głosowanie na gry takie jak RGB, Ransack, SPEEDmaza czy Dimo's Quest.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 May 2015
     
    "Check out videos of AtariBLAST! - it will probably be finished end of this year? After 3 years work on it. It uses the hardly used GTIA modes - plus normal modes. For those who thought that the C-64 always overshadows the Atari 8-bits - will see this is not the case here... Graphics from various demos (and also games) are re-used here - showing what could have been done - back in the day. This demo game (WIP) does run on standard Atari 8-bit hardware. ie. `16K machines such as the Atari 400/800 - and also on the Atari 600XL/800XL/130XE/65XE (though using a flashcart as such) and special versions for the Atari 5200, and Atari 800 with 1088K. The latest WIP has not been publicly shown - and has some pretty impressive stuff going in it.
    If you don't have the original hardware - you can easily run it via emulation - via Altirra hooked up to your large screen LCD TV - which I do use to test out the graphics running on."