atarionline.pl Wygięcie karta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime26 Mar 2015 zmieniony
     
    Hej,
    Jak niedawno wspominałem, nabyłem kiedyś taki rozszerzacz pamięci:


    Do tej samej machiny chciałbym teraz wsadzić SIDE, jednakże moja Atarka jest w takim miejscu, że nic nie może odstawać do góry, tak jak tu:


    Czy znacie jakiś sposób na adapter, który pozwoli podłączyć cart pod innym kątem?
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Mar 2015
     
    Czy "ACT" to Action! ?;)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Mar 2015 zmieniony
     
    Znamy :) Kupujesz w Piekarzu płytkę ->link<- przycinasz, wiercisz otworki na wylot w rządku górnym gniazda i lutujesz na wylot (po uprzednim usunięciu ścieżek po stronie gniazda, aby zwarcia nie zrobiły), na dole lutujesz na płasko odpowiednio przycięte gniazdo ISA i przejściówka gotowa.
  1.  
    O, właśnie tak zrobię, części już zamówione.
  2.  
    A czym najlepiej taką płytkę przyciąć?
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2015
     
    ... boszem ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Mar 2015 zmieniony
     
    Można nożykiem do tapet (2 strony wielokrotnie, potem rozłamujemy), bukflem, dremlem, diaksem, trójkątnym pilnikiem, etcetrem.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Apr 2015
     
    Nie potwierdzam - jak ciąłem etceterem to się takie zadziory porobiły, że potem się nie dało tego nawet holajzą zblindować.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Apr 2015
     
    Etcetera trzeba naostrzyć. Często etceter jest tępy, poza tym są etcetery np. do sera albo wędlin - te się nie nadają.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Apr 2015
     
    @pirx, a licznik chociaż zamknąłeś, jak ciąłeś?

    Poza tym nie mylcie etcetera z etcetrem. Różnica porażająca mięsień brzuszny. Etcetr to taki wichajster od laubzegi. Aby zadziałał, potrzebna ajzynzyjga. Ewentualnie szery i szlajmaszyna. Ale wtedy to i etcetr o kant rzyci.
    • 11:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime7 Apr 2015 zmieniony
     
    Podejście pierwsze... Chciałem być cwany i zrobić sobie przejściówkę "giętką". Niezły ze mnie lutor :)



    Podejście drugie, sztywniackie. Wynik dobry jak na obsługę lutownicy z ręką w gipsie :)



    Cóż, najważniejsze, że działa i że świat małego Atari zyskał kolejną osobę zajmującą się elektroniką ;-)

    PS. Konstrukcja jest ciut chwiejna, planuję ją więc jutro opitolić dookoła silikonem. To dobry pomysł czy może jest inne lepiszcze nadające się do takiego usztywnienia?

    PS2. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe, dobre rady.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Apr 2015
     
    Wykonanie w miarę ok, jak na pierwsze cuś :D.

    Ja to bardziej widziałem bez tych kabelków, zawinięte od góry piny.

    Masz 2 opcje: zakleić taśmą izolacyjną lub klejem, możesz nakleić na poxipol (szary) 2 arkusiki plastiku wycięte ze zużytej drukarki atramentowej oraz wyrównać krawędzie.
  3.  
    Rzeczywiście, lekko przesunąć płytkę i zagiąć piny. Dwa razy mniej lutowania :)

    Wezmę to pod uwagę przy wersji 2.

    A o co chodzi z tymi plastikami ze zużytej drukarki?

    PS. Dla wszystkich chętnych na takie cacko - cierpliwości, preorder w ciągu kilku lat, bo muszę parę rzeczy dopracować.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Apr 2015
     
    Wycinasz prostokąty aby pokrywały ścieżki i nieco wystawały, na dwie strony, a następnie przyklejasz na poxipol i masz ładną obudowę. Można szlifować, ciąć, wiercić, gwintować, obrabiać.
  4.  
    OK, ale cóż takiego specjalnego jest w plastiku ze zużytej drukarki?

    Czy nie może to być plastik np. ze zużytego odkurzacza?
    • 16:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Apr 2015 zmieniony
     
    1. Bo zużytą drukarkę każdy w domu ma, a odkurzacz już niekoniecznie ;)
    2. Wytnij płytkę z odkurzacza i drukarki oraz poczekaj na reakcję żony... Na drugi raz nie będziesz zadawał takich pytań ;D
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Apr 2015 zmieniony
     
    @larek, dzięki, o to mniej więcej chodziło.

    Mogę dodać od siebie, że nieco parafrazowałem AS-a (Adama Słodowego) który wszystko robił ze użytych starych rzeczy (Weźmy dwie listewki ze zużytego starego drzewa..., czy weźmy kawałek kabelka z zużytego trabanta, ew. proca strzelająca kulkami wyciągniętymi ze starej zużytej piasty wyjętej ze starego zużytego traktora, gumkę bierzemy ze starej dziurawej dętki z tegoż traktora, gumę montujemy pomiędzy słupkami zużytej budki również tegoż traktora, a zużytą szybę wyrzucamy, lub robimy szybki do oglądania zaćmienia słońca przy pomocy starej zużytej podpalonej baryłki ropy wyjętej ze starego zużytego baku na paliwo (róznież tego traktora), z którego to baku robimy tłumik do procy.)

    I to wszystko pokazuję taką strzałką drewnianą, której Słodowemu wszyscy zazdrościli.
    • 18: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Apr 2015
     
    Dodajmy - starą, zużytą strzałką, której i tak mu wszyscy zazdrościli :)
    • 19:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime17 Apr 2015 zmieniony
     
    A ja jednak ostatecznie opitoliłem starym, zużytym silikonem i dodałem podpórkę ze śruby z łbem sześciokątnym :)

    Już po zapaćkaniu silikonem przejściówka doznała upadku w wyniku czego puściły dwa, marnej jakości luty i musiałem dodać bypass :/

    Nie mogłem się powstrzymać przed zamieszczeniem kilku zdjęć :)









    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    • 21: CommentAuthorbrx
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    OMG, to naprawdę nie wybuchło przy włączeniu komputera??! o.O
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Apr 2015
     
    Rafał, myślę że możecie z bezrobotnym założyć jakieś konsorcjum, względnie wymienić doświadczenia na temat technik montażu... :D
    • 23: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime17 Apr 2015 zmieniony
     
    Super pasuje do klimatu mgrinżRafała, tylko trzeba dobrą nazwe i na allegro pójdzie jak świeże... gile z nosa Jana Rzygonia. A tak swoja drogą Rafał, podsunąłeś mi pomysł na podporkę pod Side: kurza łapka, albo szczurza, coś w ten deseń :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Apr 2015 zmieniony
     
    Ja proponowałbym lepszą podpórkę: p***s we wzw****e. Ale może to zbyt chamskie. Dzieci patrzą i w ogóle.

    A temu panu z kadru to popsuli oczy, niewiele widział przez jakiś czas.
    • 25:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime18 Apr 2015 zmieniony
     
    Nie, nic nie wybuchło. Wprawdzie zdarzył mi się czerwony (brązowy) ekran przy pierwszej próbie, ale dołożyłem cyny i zaczęło działać :)

    @greblus,
    Kurza łapka... Hmm... W Rzygoniu już taka jest, może czas dodać do gry Side ;)


    Anyway, jeśli zdobędziesz taki artefakt w realu i zrobisz z niego podpórkę do karta to kupuję! :)
    • 26:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime18 Apr 2015 zmieniony
     
    Kuba, "p***s we wzw****e" też już akurat jest :)

    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Apr 2015
     
    Obciąganie guzików - 20zł za 10 szt.
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Apr 2015
     
    :D
    • 29: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime18 Apr 2015
     
    Tak swoją drogą, to nie mogę się doczekać na wersję finalną Rzygonia ;). Screeny wyglądają rewelacyjnie.
  5.  
    Dzięki :)
    Premiera planowana jest na ten rok.