atarionline.pl PIXEL pyta o nowości na Atari :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime14 May 2015
     
    Szanowni. W pierwszym Pixelu zrecenzowaliśmy Dungeon Hunt na małego Atarusa, myślę, że czas znów coś wrzucić na ruszt z atarowych nowości. Co byście polecali?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 May 2015
     
    moim zdaniem poprawione Amaurote
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime14 May 2015
     
    To może The Hunt Ilmenita?
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2015
     
    ja polecam Death Chase XE XXL'a- zdecydowanie warto, oraz The Hunt
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime14 May 2015
     
    The Great Return of the Penguins (2014)



    RGB (2014)



    Ridiculous Reality (2012)

    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 May 2015 zmieniony
     
    Strasznie fachowe to wasze czasopismo, skoro wydawca musi osobiście szukać tematów dla swoich redaktorów, jak widać znakomicie obeznanych w tematyce którą poruszają, na forum miłośników danego sprzętu.

    • 7: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime14 May 2015
     
    Nic nie musi, tylko chce, więc sobie pyta. Tematów szukać nie muszę, mamy ich dostatek i to wiele takich, o jakich kiedyś mogłem tylko pomarzyć żeby sobie poczytać.
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 May 2015 zmieniony
     
    No to naści, będzie jeszcze więcej do wyboru - żeby potem nie było, iż potrafię tylko krytykować i kpić.



    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2015
     
    tenchi: stop hating
    • 10:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 May 2015 zmieniony
     
    Po tym, jak zupełnie bez żadnego powodu zostałem potraktowany niczym śmieć? Jeszcze długo nie i przerwa. A zatrudnienie michio do pisania o mandze odbieram wręcz jako osobisty policzek.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 May 2015
     
    Droga redakcjo prosimy o rozwagę bo prawdziwy demon się czai za rogiem, warto być bardziej otwartym na innych (szczególnie zasłużonych w naszym światku) oraz na uwagi krytyczne (mam tu oczywiście na myśli krytykę konstruktywną). Póki demon jeszcze śpi, porozmawiajmy o tym co można zrobić dziś zamiast czekać aż się zbudzi.
    • 12: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime14 May 2015
     
    Ja tutaj żadnego demona nie widzę. Czytam, że ktoś kogoś potraktował jak śmiecia, ale to nie ten wątek chyba. W każdym razie dzięki za hinty.
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 May 2015
     
    Bo demon ma to do siebie że sobie cicho chrapie za rogiem i demon jak to demon jest niewidoczny dla większości ;)
    • 14: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime14 May 2015
     
    Myślę jednakowoż, że demon to sytuacja nieco poważniejsza.
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2015 zmieniony
     
    Dzięki Tomek, ale daj spokój, proszę. Wyjątkowo zgadzam się w tej kwestii z lapuszem, że to nie jest odpowiedni wątek oraz w ogóle miejsce do tego typu dyskusji. gorgh chciał żebym przestał hejtować, więc musiałem mu niestety wytłumaczyć dlaczego tego zrobić nie mogę. Nic więcej i nic mniej. Oczywiście z racją jest jak z dupą, znaczy każdy ma własną, więc po co robić więcej syfu na forum jałowymi gadkami, które i tak donikąd nie doprowadzą - w zupełności wystarczy nam ten, który już przetacza się od czasu do czasu.
    • 16: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime15 May 2015 zmieniony
     
    Hejtuj, hejtuj śmiało na zdrowie, dla mnie nie nowość i nie mój problem. Jak wspomniałem, nie pojawiłem się z tym wątkiem z innej przyczyny, tylko po prostu w drodze na WTK pomyślałem sobie, że byłoby miło i wieczorem sobie o tym przypomniałem. Już nie mącę nastroju, działajcie, działajcie :)
    • 17: CommentAuthorpavros
    • CommentTime15 May 2015 zmieniony
     
    Z przyjemnością zobaczyłbym w Pixelu rozszerzone International Karate :-)
    ->link<-
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2015 zmieniony
     
    P.praszam że się wtrącam między wódkę a zakąskę. Nie widzę u Tenchiego hejtu, ale raczej żal czy rozgoryczenie, czemu dał być może trochę niefortunnie publiczny upust. Jednak zakończył z twarzą. Miał na pewno swoje powody, żeby tak napisać. Powodów tych nie znam, ale mam nadzieję, że powyższa wymiana zdań zaowocuje współpracą z PIXELem.

    Kto jak kto, ale Tenchi nie ma sobie równych w światku growym i nie ma problemu z rzetelnymi recenzjami, niejednokrotnie dużo barwniejszymi i obfitującymi w ciekawostki, których brakuje "zwykłym recenzjom".

    Z wiedzy, doświadczenia i pióra Tenchiego grzech nie skorzystać. Trzeba przykleić jego wątek o grach na główną.

    To napisałem ja, Jakub.
    • 19: CommentAuthormikey
    • CommentTime15 May 2015
     
    Ja chcialem tylko napisac ze tdc nie ma mandatu na wzywanie do spokoju i nie budzenia demonow, gdyz sam jednego demona zakopal i nie chce sie z niego wytlumaczyc (mam nadzieje ze nie trzeba pisac o jakie wydarzenie chodzi)
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 May 2015
     
    Coś czuję że zaraz będzie tutaj polemika....
    • 21: CommentAuthormikey
    • CommentTime15 May 2015
     
    Nie bedzie :)
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 May 2015
     
    Napiszcie o Ridiculous Reality - świetna gra, która i na nieatarowcach zrobi wrażenie :-)
    • 23:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime16 May 2015
     
    Popieram Jakuba!
    • 24: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime16 May 2015
     
    Ridiculus Reality jest super, tylko ma już ze dwa lata na karku... Ale może dobrym pomysłem jest szerszy tekst "przekrojowy" pokazujący tego typu produkcje na małe Atari od powiedzmy roku 2010...
    • 25: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime16 May 2015
     
    Małe Atari zostało wcześnie pozbawione wsparcia zachodnich deweloperów, więc amatorzy (oraz polscy wydawcy) musieli wypełniać tę lukę od początku lat 90. Powstało wiele ciekawych portów przebojów z innych platform, np. Bomb Jake (najlepsza 8-bitowa wersja "Bomb Jack"), Space Harrier (który powstawał wiele lat), Dyna Blaster, konwersje XXL-a (Knight Lore, Deathchase, Nightshade). Bliski ukończenia jest fenomenalnie wyglądający "Manic Miner" Tezz'a z podkolorowanym hi-resem. Jest nadal nieopublikowany "Pang" i będący od lat w produkcji atarowski IK+. To z atarowskiego podwórka, tak z pamięci, na pewno pominąłem mnóstwo pozycji. Nieukończony "Silkworm" Eagle'a. I programistyczna ciekawostka, ale jaka - engine Wolfensteina 3D w 256 kolorach i 20 klatkach na sekundę (co prawda bez przeciwników)..

    Może przekrojowy artykuł (lub nawet seria) o fanowskich i nieoficjalnych konwersjach gier na platformy 8 i 16-bitowe? Nie tylko dotyczący Atari. C64 ma choćby niesamowitą wersję "Prince of Persia". Amiga długo żyła dzięki swoim użytkownikom i doczekała się adaptacji kilku PC-towych hitów. Pasja, pogoń za marzeniami, walka z ograniczeniami sprzętu..
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 May 2015 zmieniony
     

    jhusak:

    Kto jak kto, ale Tenchi nie ma sobie równych w światku growym i nie ma problemu z rzetelnymi recenzjami, niejednokrotnie dużo barwniejszymi i obfitującymi w ciekawostki, których brakuje "zwykłym recenzjom".

    Właśnie, powiem więcej: Tenchi na zastępce redaktora naczelnego (bo główna posada jest już obsadzona;) z pewnością nie będzie to miało złego wpływu na zawartość PIXELa ;):)

    jhusak:

    Z wiedzy, doświadczenia i pióra Tenchiego grzech nie skorzystać. Trzeba przykleić jego wątek o grach na główną.

    Też racja - trzeba będzie tak zrobić;)

    lapusz:

    Ale może dobrym pomysłem jest szerszy tekst "przekrojowy"
    Jestem za!
    ...i nie będę banalnie dodawał że "nawet przeciw" ;)
    • 27: CommentAuthorRocky
    • CommentTime17 May 2015
     
    Witam

    W przypadku Atari przekrój ostatnich lat byłby ciekawy. Możnaby to określić jako 3 życie 8 bitowego Atari..
    1 - to lata 80te, wiadomo
    2 - renesans na polskim rynku (lata 90te).. świat to już 16 bit
    potem przerwa.. głównie demoscena
    3 - ruch retro hobbystyczny, nowe pokolenie..
    Możnaby krótko opisać np. 10 największych hitów ostatnich lat.. przykłady:
    - Yoomp
    - Crownland
    - Bomb Jack (Bomb Jake)
    - Dynablaster
    - Ridiculous Reality
    - Space Harrier
    - wspomniany wyżej Dizzy
    .. koledzy dorzucą pewnie jeszcze kilka perełek..

    Generalnie są to produkcje praktycznie nieznane poza światem Atari.. ludzie pamiętają Pacmana, Boulder Dasha.

    Oprócz nowych produkcji powstają gry konwersje, ulepszenia istniejących, które były obiektem zazdrości
    Atarówców z lat 80-90..

    Dodatkowo w piśmie mógłby się pojawić poradnik jak uruchomić produkcje 8bit (Atari, C64, Spectrum, Amstrad) na PC (jak ustawić emulator, i jaki najlepszy).

    Nie wiem czy wiecie, że na Atari powstał działający emulator Spectruma.. co jest fenomenem w 8-bit.

    Pozdrawiam
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 May 2015 zmieniony
     
    np. His Dark Majesty ;)

    No i mamy kolejnego kandydata na redaktora PIXELa;)
  1.  
    TDC jesli ktos bedzie chcial ztrudnic kogos to to zrobi -skoro go nie zatrudnil to jest sprawa pracodawcy - poki co pytanie bylo nie o to ko ma byc redaktorem tylko o produkcje na atari i proponuje o tym rozmawiac :-)
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 May 2015
     
    Myślę że każdy kto się tak dobrze (przekrojowo) zna może spokojnie zostać redaktorem ;)
    • 31: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime17 May 2015
     
    Dzięki. 3 życia Atari to też ciekawy temat do One Left Zine, który powstanie z okazji Pixel Heaven 2015. A może Rocky chciałby taki tekst napisać?
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime17 May 2015 zmieniony
     
    O emulatorów to jest kilka:
    - ZX16 xxla
    - ZX Spectrum by KMK(Draco), lecz wymaga do działania Rapidusa,
    - Apple 2 (publikowany na AtariOnline - przepraszam, ale nie pamiętam Autora :/)
    Zdaje się, że był jeszcze emulator zrobiony przez Pirxa - CODE8 czy coś takiego?

    Edit: Emulator Draco gra też dźwięk przez AY kiedy ma dyspozycji Evie.
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 May 2015
     
    Pod Apple Invader podpisani są Krzysztof Dudek i Przemysław Hankus.
    • 34: CommentAuthormono
    • CommentTime17 May 2015
     
    Nie, nie. Odnalazłem tylko dwa wątki:
    - ->link<-
    - ->link<-
    Autorem emulatora (w archiwum AO: ->link<- ) jest Artax. Sądząc po dacie utworzenia wątku publikacja newsa musiała nastąpić na początku sierpnia 2008.
    • 35:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 May 2015
     
    Dla wszystkich zainteresowanych: doszło do spokojnej wymiany argumentów pomiędzy stronami konfliktu. W Pixelu mnie raczej nie zobaczycie (przynajmniej na razie - nie wiem co będzie potem), ale chyba udało się osiągnąć porozumienie i zakopać topór wojenny (głównie z mojej strony). Nie będzie zatem więcej powodów do hejtowania, redakcja może zawsze liczyć na moją ewentualną pomoc, a ja serdecznie dziękuję za wsparcie moralne. :)
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 May 2015
     
    I to jest odpowiednia postawa!!!
    Zakopywać topory wojenne :)
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 May 2015
     
    :) - zakopać wszystko ;)-
    • 38: CommentAuthorming
    • CommentTime20 May 2015 zmieniony
     
    .
    • 39: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 May 2015
     
    spalić dziada!
    • 40: CommentAuthorRocky
    • CommentTime20 May 2015
     
    Witam
    Nie mam za bardzo doświadczenia w pisaniu artykułów, co nie znaczy, że nie można spróbować... w sumie nie wiem..pomyślę.. ale dzięki za zapytanie :)
    Pozdrawiam
    • 41: CommentAuthorlapusz
    • CommentTime20 May 2015
     
    Działamy, działamy :) Zine One Life Left z okazji Pixel Heaven to będzie pierdolnięcie!