atarionline.pl Zakończenia gier Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime19 Jul 2015
     
    Od wielu lat wrzucam na swój jutubowski kanał finały znanych i mniej znanych gier, w które pociskaliśmy w dzieciństwie. Generalnie staram się wybierać tytuły, których zakończeń nie widziałem w sieci lub moich ulubionych.
    Pomyślałem, ze od teraz będę pod tym wątkiem podrzucał Wam wideo z najnowszymi "zaliczeniami" gier, które mają chociaż skromny napis "congratulations" na końcu.
    Oczywiście, jeśli ktoś sobie nie chce psuć własnego grania spojlerem to nie ogląda :)

    Dziś finał "Grud In Space":
    • 2: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime19 Jul 2015
     
    edit: oczywiście "Gruds In Space", zjadłem literkę
    • 3: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime21 Jul 2015
     
    Super, bardzo chętnie bym coś takiego pooglądał :)
    • 4: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime24 Jul 2015
     
    "Wyspa"
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jul 2015
     
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime27 Jul 2015
     
    ;)
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Jan 2016 zmieniony
     

    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Jan 2016
     
    Flood z Atari ST i Amigi z nowym zakończeniem:

    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Feb 2016
     
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Feb 2016
     
    A to zakończenie jakiej gry? Ciekawe...
    • 12: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime3 Sep 2016
     
    nic specjalnego, wrzucam z kronikarskiego obowiązku ;P

    • 13: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Sep 2016
     
    • 14: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime5 Sep 2018
     
    Dosyć ciekawa gra logiczno-zręcznościowa. 60 leveli, niektóre proste, niektóre naprawdę trudne (kilka razy myślałem, że plansza jest zabugowana bo godzinami nie mogłem znaleźć rozwiązania).

    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Sep 2018
     
    Rockman - chyba ostatnia normalnie dostępna(w sklepach 95) SUPER GRA którą z przyjemnością ukończyłem a mimo to często do niej wracam -jest super sterowanie ,dynamika ,grafika,muzyka wszystko co powinna mieć dobra gra ,do tego zakończenie z humorkiem .
    • 16: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime11 Sep 2018 zmieniony
     
    Gunhead 1994
    • 17: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime11 Sep 2018
     
    Darg 1987
    • 18: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Oct 2018
     
    Robix 2010
    • 19: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime14 Oct 2018
     
    Spooky Castle 1988
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Oct 2018
     
    czemu zaczęło wszystko migać , co to może oznaczać >???
    i ten dźwięk , chyba zawiesiło się .!?
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Oct 2018
     
    Trochę to musi być rozczarowanie jak się takie zakończenie widzi
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Oct 2018 zmieniony
     
    ... no właśnie ,wygląda to tak jakby autor cała siłę wykorzystał na zrobienie gry i padł na koniec zapominając o graczu ... ale przywykłem do tego i tak nic nie przebije Ghost'N Goblins które ... zresztą zobacz sam 14:19 -



    Zawsze marzyły mi się na A8 fajne zakończenia no i na szczęście niektóre gry mają takowe ,ale pamiętam jak bardzo rozczarowało mnie zakończenie Draconusa na A8 tzn rozczarowało jak u kolegi zobaczyłem końcówkę z C64 .



    Nawet kiedyś zrobiłem dla A8 taki rysunek ,mógłbym zrobić taką animacje o ile dało by się ją upchnąć do gry .
    • 23: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime14 Oct 2018
     
    no są chwalebne wyjątki fajnych zakończeń w grach na atarynkę, ale jak pisze IRATA człowiek przywykł do tak wielu marnych zakończeń
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Oct 2018
     
    no, inaczej człowiek by nie wiedział że tak można ;-)



    • 25: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime14 Oct 2018 zmieniony
     
    albo tak




    nawet przy tak prostej gierce można coś zrobić dla gracza:


    Nie mówię już o tak fajnych zakończeniach jak w całej trylogii Spy vs Spy lub w Karatece czy w Bruce Lee. Tu widać szacunek dla trudu gracza
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Oct 2018 zmieniony
     
    Basil-gre znam , zakończenia nie widziałem,fajne , wyszła druga część ?
    • 27: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    z tego co pamiętam mimo obietnic druga część nigdy nie powstała
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Oct 2018 zmieniony
     
    Dzięki za zakończenie Pitfall II, nigdy go nie widziałem. Pamiętam, że Pitfall II, to była jedna z moich ulubionych gier. W dzieciństwie grałem w to wieeeeele godzin, rysowałem mapę, w końcu po na prawdę kosmicznie ogromnej ilości czasu ukończyłem poziom, ale myślałem, że to będzie koniec gry, a jak mi się pojawił poziom drugi gdzie od razu widać, że mapa jest bardziej skomplikowana, a na dzień dobry nie wiadomo było nawet w którą stronę iść, to się załamałem:-) Nigdy nie podjąłem się przejść pierwszego poziomu drugi raz, żeby spróbować zmierzyć się z drugim poziomem.
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Przelazłem za młodu Pitfall II i się porzygałem! Nigdy więcej :-). Gra fajna, ale za mało urozmaicona i później przegięcie z tymi balonami i przepaściami. Wolę jedynkę Pitfalla.
    • 30: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Oct 2018 zmieniony
     
    @Mq zapraszam na mój kanał na youtube, może znajdziesz jeszcze inne zakończenia których nie widziałeś :)
    • 31: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime18 Oct 2018
     
    Świat Olkiego 1994
    • 32:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Oct 2018
     
    No na pewno odisławie. Zaraz dodam subskrypcję, ale wiesz ja nie lubię spoilerów i rzadko oglądam zakończenia. Pewnie zerkne na te, których na pewno nie ogram.
    • 33: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    Zbir 1993
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    ukończyłem , hicior to niestety nie był ,ale mimo wad można było trochę pograć , pokombinować ,nie ginęło się po "dwóch"sekundach jak w większości gier .
    • 35: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    @IRATA tak, całkiem przyjemna łatwa giera bez miliona kombinacji przedmiotów i z przystępnymi "wrogami". Oczywiście(to już prawie tradycja) zakonczenie bez fajerwerków, ale dobrze, że w ogóle coś jest więcej niż napis congratulations
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    odislaw: tak z ciekawości, ty te wszystkie gry przechodzisz sam, czy używasz jakichś tricków? Wygląda to na kupę roboty!
    • 37: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime20 Oct 2018 zmieniony
     
    No sam. Z tym, ze oprócz doświadczenia z giercowania w wiele tych gier jeszcze na oryginalnym sprzęcie to w dobie internetu pomagają mi:
    - mapy z internetu i własne, robione na kolanie
    - opisy i instrukcje, a czasem solucje
    - no i nieoceniona przy braku czasu możliwość zapisania na emulcu stanów przy dłuższych grach
    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    wow, to jest coś!
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    ... jak ktoś gra to problemu z przechodzeniem gier nie ma ,te gry nie są jakoś szczególnie trudne , Zbir mnie wkurzał bo miał takie pułapki bez wyjścia .
    Staram się nie grać na emulcu właśnie ze względu na zapisywanie które korci jak diabli a przecież Atarynka nie oferowała takiej możliwości (choć to się może zmienić :-p)ba, bardzo rzadko były kody ,w większości w logicznych fajne hasła miał"One Man and His Droid" którego za dzieciaka jak i teraz nie rozszyfrowałem ,muzyka po pięciu minutach mnie męczyła a później dniami zaśmiecała głowę , co innego wersja na C64 -która graficznie cinko ale muzycznie miażdży Atarynkową wersje tej gry ,ciekaw jestem czy muzykę do wersji Atari też robił Rob Hubbard ? .




    @odislaw
    zdarzyło ci się że podczas kręcenia materiału schrzaniłeś i zginąłeś ?
    W takim wypadku nagrywasz od nowa czy sprytne cięcie ?
    • 40: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    @IRATA Jeśli straciłem przysłowiowego ostatniego ludzika to przy krótkich grach kiedy nie muszę zapisywać stanu ze względu na czas jadę od początku(ambicja>wygoda), a przy dłuższych, przy moim trybie pracy/życia zaczynam od ostatniego zapisanego stanu(czas>ambicja). Nigdy nie kombinowałem z jakimiś cięciami :)

    Akurat w One man and his droid atarowska muza ssie.
    Tak jak dla ciebie, tak i dla mnie ta gra stanowi tajemnicę z dzieciństwa...ale powoli się do niej przymierzam ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    One man and His Droid zawsze się zastanawiałem o co kaman i skąd te recenzje super hiper duper...
    • 42:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    Odisław Ty się nie daj prosić tylko zrób przegląd polskich komnatówek. Puścimy na RnG. Screen. Krotkue info o grze. Plusy i minusy. Podsumowanie i taki przeglądzik. Fajny będzie. Ogrywasz te gry jak szalony. Pozdrawiam oczywiście.
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    Na C64 za muzykę odpowiada Rob Hubbard , a wiecie czy w porcie dla A8 także ? , ciekawe z jakiego sprzętu jest to port ... na C64-port, A8-Port,Spectrum -Port więc pod co była ta gra pisana ???
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Na Speccy oryginał.
    • 45: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime25 Oct 2018 zmieniony
     
    Dzisiaj dwie pozycje:

    Easy Money 1993


    Jaffar 1993
    • 46: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    Smuś 1993
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    haha jaki auto-diss autora "smuś zawdzięcza ci wydostanie się z tych ponurych lochów"
    • 48: CommentAuthorVidol
    • CommentTime28 Oct 2018 zmieniony
     
    Czemu filmik ze smusia jest przyspieszony, NTSC ?
    • 49: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    coś się chyba porobiło przy nagrywaniu, bo podczas grania było "normalnie"
    • 50: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    @gorgh trochę tak :)
    btw jako, że grafika i animacja została zerżnięta z commodorowskiej gry DJ Puff liczyłem nieśmiało na bossa, ale jak (prawie)zawsze się przeliczyłem :)