atarionline.pl Kraków GRYLL#2 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Aug 2015 zmieniony
     
    Reatywacja spotkania.

    Łoki, doszliśmy do ładu w temacie składu organizacyjno-personalnego ;)

    Niniejszym ogłaszam, że odgrzewamy kotleta i (UWAGA!) - za tydzień, tj. 28-30 sierpnia 2015 spotykamy się u Pabla na Mega-GRYLL Party #2. Decyzja została podjęta dość późno i niestety nie dysponujemy innym zastępczym terminem.

    Formuła spotkania podobna jak rok temu, czyli "trochę" sprzętu, nagłośnienie, bigscreen. Z maszyn można będzie zobaczyć A8 bit, STe, Amstrada 6128, prawdopodobnie Falcona z CT63 ... zabiorę co się tam nawinie. Jeśli ktokolwiek z Was zamierza zabrać jakiś sprzęt to poproszę o info, bo muszę wiedzieć ile miejsca zorganizować na ten cel właśnie.

    Na miejscu oczywiście całkiem spory Grill, jakaś kawa, herbata czy coś tam ;)

    Adres: Kraków, ul. Makuszyńskiego 12.

    Kontakt:

    pin: 795-841-990
    pablo: 517-098-678
    • 2:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime24 Aug 2015
     
    melduje się Partyzant: kris3d z zestawem:

    + Atari 800XL (zielonooki)
    + LDW2000 oraz sporo dyskietek z grami i programami
    + Neptun, zielony
    + QuickShot
    + sio2SD
    + niespodzianka:)
    + konsolka: AtariTouchMe

    poproszę miejsce nie przy przeciekającym dachu;)

    @pin, tym razem przynieście DZIAŁAJĄCY odtwarzacz dysków optycznych, chętnie obejrzymy Terminatora 2:)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Aug 2015
     
    Postaram się namierzyć działający egz. LaserDisc'a.
    • 4:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    Jacek S. ma, wiesz który :>
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    Ok - Irata4: Otrzymujesz szansę rehabilitacji. Warunek: przyjedziesz sam bez kolegów i bez psa (lub zwierząt), rośliny możesz zabrać ;)

    ... ale jeśli coś pójdzie nie tak, to obok namiotu jest nasyp kolejowy i tory :D
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    Fajnie, DZIĘKI !!!
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    "... ale jeśli coś pójdzie nie tak, to obok namiotu jest nasyp kolejowy i tory :D"

    Znając talenty naszych partyzantów, to ja bym na Waszym miejscu zagrodził ten nasyp drutem kolczastym i jeszcze podłączył do niego napięcie ;)

    Niestety mam dyżur, nie wyrwę się :/ Dobrej zabawy!
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    Irata - Psiwór i jakieś utensylia do spania sobie zabierz, możesz sobie też zanabyć prowiant na Gryla, cobyś nie padł z głodu ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    aspirant bocianu nieśmiało zgłasza akces. Postaram się być w piątek. sobota niestety odpada.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    ok, adres znasz. Piątek najlepiej od 17:00, Pablo może będzie z godzinkę wcześniej ;)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Aug 2015
     
    Info dodatkowe:

    1. Startujemy od 17:00 w piątek

    2. Musimy utrzymać w mocy minimum wejściówki na koszty - 30pln (tak, jak było w oryginalnym topiku o Gryll#2). Jutro jedziemy kupić blaty na stoły, trzeba będzie jednak zamówić też "teleporter"

    3. Ponieważ część osób będzie w piątek, część w sobotę a część od piątku do niedzieli to i tak sądzę, że znajdzie się na tyle luzu by wywalić gdzieś zwłoki na karimacie. Jeśli więc ktoś planuje nocleg w warunkach survivalu to proszę się zaopatrzyć w stosowne utensylia.

    4. Istnieje możliwość rozbicia swojego namiotu

    5. Będzie dostęp to prowizorycznych "lodówek" zasypanych lodem

    ----
    Na chwilę obecną mam deklaracje przybycia 20 osób ;)
    • 12: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Może wieczorkiem wrzucę jakieś foty z przygotowań, chyba, że przygotowania się skończą na przygtowaniach :)

    PS: prosimy o wcześniejsze zgłaszanie prac do pożar compo!
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    He he, pożar compo!
    Gdyby Pin nie ogłosił tego tak późno to mam z dwie prace gotowe na pożar compo :)
    • 14: CommentAuthormysiek
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Hej hej Pin, podjadę dzisiaj (środa) około 18.00 z XTR-em to pomożemy Wam w przygotowaniach. Już pisałem o tym z Pablo.
    • 15:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Ej, ale było mówić, że robicie przygotowania, to ja też mogę podjechać… ;>
    • 16: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime26 Aug 2015 zmieniony
     
    Party Place się robi... Hala widowiskowa już stoi.
    Oj, będzie się działo....


    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    Jaki autobus z dworca PKS dojeżdża w pobliże ?
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    Irrat, weź coś na pożar compo ....
    • 19:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime27 Aug 2015 zmieniony
     
    Spokojnie, ja coś wezmę…
    Tematyka pracy będzie dość dobrze nawiązywać do tematu pożaru :)

    Irata, zapewne autobus komunikacji miejskiej.
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    Czy samochód będzie można gdzieś bezpiecznie zaparkować?
    • 21:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    krakow.jakdojade.pl - irata. Ja nie jestem z kraka, ale ponoć 5 i kawałek z buta.
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Aug 2015
     
    Larek - bez problemu. Zaraz koło domu jest parking.

    Irata - tak, jak wspomniał anonymus. Ogólnie to dziwne pytanie, mam nadzieję że to ostatnie dziwne pytanie z Twojej strony ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Aug 2015 zmieniony
     
    as...
    nie bardzo wiem co masz na myśli :tzn wiem ale nie powiem bo się jeszcze pin rozmyśli ;-).
    A tak na poważnie to może coś zapodam w interlace jak zdążę dzisiaj maznąć a już się w sumie pakuje ,z piątku na sobotę spróbuje coś zmalować w kleks/ie o ile dojedzie dzisiaj moje Atari w przeciwnym razie będę bez Atari :-(,albo z Atari w sobotę,kurde musi dojechać (jedzie ze śpiworem).
    pin
    to wolę już o nic nie pytać ;-)
    • 24: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime27 Aug 2015 zmieniony
     
    Stoły gotowe - czekają, żeby obciążyć je toną sprzętu :>




    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Aug 2015
     
    Muszę podmienić pojazd celem zwiezienia sprzętu. Przyjedziemy wehikułem YerzmYeYa, bo padł mi dziś alternator. Reg nowy, masę ma, + ok, wzbudzanie jest no i nic z tego nie wynikło ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Aug 2015
     
    Odebrałem A8,już spakowany idę spać .
    • 27:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime28 Aug 2015
     
    Jakieś fatum nad GryllParty#2: pin bez samochodu, mi się zjarał monitor a Atari straciło klawiaturę (to znaczy klawiatura jest, ale wciąż wciska samoczynnie znak MINUS:) co powoduje jej nieużywalność)

    @IRATA4, czy to Twoja zasługa?;););)
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Aug 2015
     
    OŁ DŻII, ile to roboty przy tym.
    Postawić namiot
    podczepić boczki
    zrobić STOŁY???

    Szacun.

    Ale sie nie zmarnuje :D
    Będą na następną okazję.

    Pozdro dla wszystkich partyzantów.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Aug 2015 zmieniony
     
    no raczej nie ,klatwa zdieta zostala przez pina wiec powinno wszystko dzialac :-).
    tak dla odmiany to ja mam od jakiegos czasu klatwe wszelakich zasilaczy ,3 do tableta,2 do telefonu i padl mi jeszcze od DS/a ,w zasilaczu od A8 musialem na szybko o 3 nad ranem skracac kabel bo od tak sie uszkodzil a w monitorku co byl ze mna od zawsze na party przewodzik sie z kolei przetarl .
    Myslalem iz to sprawka yerzmieya ,albo pinokia jak przeczytalem o pozar kompo i zerknalem na zjarany zasilacz od DS/a ;-p.
    Wlasnie po 30 min przystanku wyjezdzam z Czestochowy.
    Zamawiam wolne dwa gniazdka ,o ile jest taka mozliwosc.
    Zastanawiam sie co bedzie jak dotre ,skoro juz mi sa przypisywane nieszczesliwe wydarzenia.No ,w sumie nad wizerunkiem troszke pracowalem aczkolwiek niepowodowalem zadnych zniszczen (nie liczac szczypiec od grila),widze ze jednak nie wszyscy sa przekonani o mojej niewinnosci w stosunkudo Yerzmiejowskiego Falcona .Przykro
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Aug 2015 zmieniony
     
    • 31: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Aug 2015
     
    daj więcej zdjęć….!
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Aug 2015 zmieniony
     
    • 33:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime29 Aug 2015 zmieniony
     
    No to ja tez swoje 3 grosze dodam. Wylądowałem w domu o piątej rano, w Mysłowicach przejechałem przez mega ulewę, mam nadzieję, że do Was nie dotarła.

    Wszystkim serdeczne dzięki, zajebista imprezka i przemili starsi panowie z Was ;) Oby do szybkiego.
    • 34: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Aug 2015
     
    @Bocianu - no to już se pojeździłeś na atarowskie zloty...
    Bo za tych "przemiłych starszych panów" dostaniesz pewnie (i słusznie!) dożywotniego bana na wszystkie imprezy ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime29 Aug 2015
     
    nie no, przecież, żartowałem!
    wcale nie jesteście tacy mili :D
    • 36: CommentAuthormysiek
    • CommentTime29 Aug 2015
     
    Chciałbym złożyć wniosek o zdjęcie bana od imprez dla kolegi IRATA4.

    Na miejsce party przyjechał taksóweczką elegancki jegomość. Zachowywał się z klasą i kiedy usłyszałem, że to jest właśnie kolega IRATA4 - to mi się głupio zrobiło, gdyż wcześniej, kilka razy tutaj na niego ostro wsiadłem.
    Opierając się na opiniach innych, a przede wszystkim na forumowych wypowiedziach samego zainteresowanego - wyobrażałem sobie, że to jakiś żul niespełna rozumu. Natomiast na party poznałem eleganckiego, rozważnego, inteligentnego faceta, z którym do rana przegadaliśmy o grach i była to naprawdę fascynująca rozmowa bo gość ma naprawdę sporą wiedzę i potrafi ją z pasją przekazać.

    Jestem pod niesamowitym wrażeniem, że ktoś kto tutaj zazwyczaj wykazuje się niewyważonymi wypowiedziami - oj wybaczcie ten daleko posunięty eufemizm - powinienem napisać - ktoś, kto zazwyczaj pierdzieli jak potłuczony i budzi odrazę - w rzeczywistości może się okazać tak sympatycznym i eleganckim, budzącym szacunek człowiekiem.

    IRATA4 - tak trzymaj bo właśnie z tym jest Ci najlepiej do twarzy!

    PIN - bardzo dziękuję, że postanowiłeś mu dać szansę. Mam nadzieję, że przez kolejne dni imprezy IRATA4 nie zawiedzie nas.
    A w ogóle to naprawdę chciałbym aby już tak zostało na zawsze ! :-)
    • 37:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime29 Aug 2015
     
    Bo kto ocenia i wydaje wyroki często dużo ma za uszami...i wygodniej mu kogoś udupic zeby odwrocic uwage od siebie.
    • 38: CommentAuthormysiek
    • CommentTime29 Aug 2015
     
    Masz dużo racji.
    Sam miewam czasem zjazdy na imprezach i dobrzy ludzie mnie transportują na leżankę a jest to nie lada wyczyn bo w końcu 120kg to już nie byle worek ziemniaków. :-)
    • 39: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime30 Aug 2015 zmieniony
     
    Kończy się powoli Mega_GRYLL#2 party - chyba najbardziej chill out'owa impreza Atari w Polsce.

    Postaram się wkrótce napisać jakieś podsumowanie i wrzucić fotki.


    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Aug 2015
     
    Party udane i bardzo klimatyczne,bylo z kim porozmawiac,pograc itp. Szczegolne podziekowania naleza sie organizatorom ,ktorzy wbrew obiegowej opinii postanowili zaryzykowac dajac mi kredyt zaufania DZIEKOWA. wlasnie jestem w PKS\ie w Czestochowie ,nastepny postuj Lodz .
    mysiek/mysle ze bedzie jeszcze szansa by wspolnie podyskutowac :-).
    wrzuccie jakies fotki.
    • 41:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime30 Aug 2015
     
    IRATA4: Mam pomysł na poprawę Twojego wizerunku! :)

    Masz tutaj i sobie kopiuj: ąćęłńóśżź ĄĆĘŁŃÓSŻŹ

    Jakby zabrakło to mów, mam jeszcze trochę innych literek…
    • 42:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Aug 2015
     
    Piszta na voy małpa pigwa kropa net - podeślę namiary na upload do FTP-a. :)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Aug 2015
     
    Mnie także bardzo mile zaskoczył Irata4 ;)- Postuluje o zniesienie wszelkich banów na zloty.
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Aug 2015
     
    Dziękowałem już na AA, ale i tu napiszę.
    Dzięki za super spotkanie. Taki luz po ciężkim tygodniu pracy był mi potrzebny :). Pablo, Pinokio - dzięki za przygotowanie party. Pozostałym również dziękuję za spotkanie i rozmowy. Uwielbiam słuchać ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, a takimi ludźmi właśnie jesteście.

    Co do Iraty, to ja go znam tylko z takiej strony, więc jakoś mnie nie zaskoczył :)
    • 45: CommentAuthorKoval
    • CommentTime30 Aug 2015
     
    Dziękuję Pinowi i Pablo za zorganizowanie imprezy-było naprawdę super;) Fajnie było poznać pozytywnie zakręcone osoby, które pojawiły się na imprezie. Niestety byłem tylko w 1 dzień, ale zdążyłem poznać m.in. iratę-odniosłem jak najbardziej pozytywne wrażenie. Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia!
    • 46:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    Skrzyp, Ty też tutaj nie masz najlepszego piaru.
    • 47: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime31 Aug 2015 zmieniony
     
    Prośba do włodarzy AOL o przedruk poniższego postu na główną w postaci newsa.

    Alicja w krainie czarów, czyli Mega_GRYLL#2 Party

    Normalnie tego typu materiał zaczyna się od słów: "Na party place zjawiłem się nieco po 18-tej...". Ale nie, nie tym razem.

    Na Party Place zawitałem w środę, zgrana ekipa w składzie Pablo112, Pin & calypso2k miała tylko jedno zadanie: przygotować miejscówkę. W pierwszym dniu udało nam się postawić namiot, w kolejnym pociąć i zmontować płyty OSB, które posłużyły jako stoły, na których partyzanci rozłożyli później tonę sprzętu. Powiem szczerze - jeżeli macie możliwość tworzyć party, software'owo, fizycznie, czy jakkolwiek - to jest to zawsze dodatkowe, niezapomniane doświadczenie. Praca paliła nam się w rękach i pomimo potu na skroni było naprawdę wesoło.





    Już w czwartek dostarczyłem na party place, podobnie jak Pin, część swojego sprzętu, tak aby w piątek zostało jak najmniej do zrobienia. Po powrocie do domu czekało mnie jeszcze posiedzenie do późnych, a raczej wczesnych godzin porannych – sprawdzenie i przygotowanie pozostałego sprzętu, zrobienie check-listy – co jeszcze trzeba spakować. No i uparłem się, że zrobię slideshow zdjęć z Mega_GRYLL#1 pod VBXE – udało się.



    No i teraz mogę już napisać: na party place zjawiłem się nieco po 18-tej. Jeszcze szybkie rozprowadzenie zasilania po namiocie, podłączenie sprzętu i... można odetchnąć. Czekamy i witamy kolejnych partyzantów, w jakże urokliwej miejscówce.



    Mamy komplet sprzętu 8-bit w najlepszej odsłonie: 65XE, 130XE, 800XL, Sinclair ZX81, CPC6128. Do tego magnetofony XC12, stacje LDW. Wszelkiego rodzaju rozszerzenia typu VBXE, Ultimate, czy SIDE także były na miejscu. O komputerze Pin'a nie wspominam, bo tam ponoć są dopałki nieznane jeszcze ludzkości. Były także "większe" maszyny, czyli Jaguar i Falcon, ale o tym później.







    Piątek minął w mgnieniu oka – kolejni uczestnicy, coraz więcej sprzętu, szybki grill i niekończące się rozmowy. W tle oczywiście bigscreen i dobre nagłośnienie.



    Sobota to już inna bajka. Totalny chillout. Z 8-bitową muzyką wokół. Co tu się nie działo…
    Część partyzantów pokazała swoje produkcje, inni z kolei łamali joysticki przy klasycznych tytułach.



    Ja, podobnie jak Pablo112, zdobyłem kilka mostów w River Raid, po czym skierowałem wzrok w stronę Jaguara. Dzięki uprzejmości XTR'a mieliśmy do dyspozycji konsolę i takie tytuły jak Doom, Zool 2, Flashback.



    Kris3d postanowił spróbować swoich sił w BASIC'u – zadanie było ułatwione, bo pod okiem larka, który mapę pamięci Atari ma w… głowie.



    Kolejne szybkie grill'e pomagały zaspokoić głód uczestników. Można było też skorzystać z gorącej wody i zaparzyć sobie pysznej kawy.

    Dzień zakończył się pokazem produkcji z Falcona (dzięki krol!), na bigscrreenie przy przygaszonym świetle – klimat naprawdę obłędny!







    No i niestety, nadeszła niedziela – pakowanie sprzętu, pożegnania ale także niezapomniane chwile, które z nami pozostaną.

    Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Pablo112 i Pin'a – nie tylko za party, ale także za możliwość „współudziału” w przygotowaniach. Dziękuję także wszystkim partyzantom za to, że przybyli i za rozmowy, do późnych godzin, na właściwie dowolne tematy.

    Specjalne thx dla mojej żony, która woziła mnie, mój mój sprzęt, lodówki, drzwi do namiotu i inny stuff, a trzeba przyznać, że trochę kilometrów wyszło :)

    Dla mnie najbardziej niezapomnianą chwilą była rozgrywka we Flashback'a na Jaguarze, z Szymonem (syn Pin'a) na moich kolanach. Ja grałem, a Szymon komentował, pytał i autentycznie przeżywał wydarzenia na ekranie.
    Myślę, że pomimo szarości dnia codziennego, w nas także zostało coś z dziecka i dlatego, niczym pijany poeta, zachłyśnięty wolnością tworzymy software, eventy i znajomości, które odbiją się echem przez kolejne dekady.


    Serdeczne pozdrowienia i do szybkiego zobaczenia,
    --calypso2k/mscp
    • 48:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    Zadanie dla czytelnika:

    "Dopasuj opisy do obrazków" :)

    @anonymous: Ale wiesz, że jak napiszesz "anonymous", to to nie jest Kusaba i nie czyni Cię to anonimowym?
    • 49: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    fotki na razie tutaj:
    ->link<-

    próbowałe pchać na pigwe, ale poległem jak dogadam z voy'em to dam jeszcze link do pigwy :)
    • 50:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    Trzeba czytać ze zrozumieniem post nr 42. :)

    Fotki przerzuciłem tutaj: ->link<-