atarionline.pl Sprite Editor XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2015 zmieniony
     
    Witam forumowiczów.

    Potrzebowałem narzędzia do projektowania "sprajtów" na małe Atari z outputem dopasowanym pod mój programowy blitter, ale nie znalazłem nic wystarczająco uniwersalnego. Postanowiłem w takiej sytuacji napisać swój edytorek. Wczoraj wieczorem skończyłem go na tyle, że chyba moge pokazać go światu. Ma sporo opcji eksportu i można tez przygotowywać swoje "templejty", więc zakładam, że przyda się jeszcze komuś poza mną. Można go też śmiało używać do prostego projektowania PMG.

    Edytor napisany jest w całości jako aplikacja webowa - czyli powinien działać na każdej platformie (pod w miarę nowoczesną przeglądarką). Testowałem go na chrome i FF. Jak ktoś chce używać offline to, można pobrać źródła z gitlaba i uruchamiać sobie lokalnie w katalogu. Program nie wymaga żadnego serwera.

    Program dostępny jest online tutaj:

    ->link<-

    A źródła leżą tu:

    ->link<-

    Jestem otwarty na Wasze uwagi i pomysły - jak macie jakieś propozycje jak go usprawnić, albo rozwinąć - piszcie.
    Ze swojej strony chcę jeszcze dodać możliwość zaznaczania prostokątnych bloków i ich kopiowania, oraz dodać operacje z menu "transform" na blokach.

    pozdrawiam i miłej zabawy ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    Bardzo fajne.
    Nie można edytować ducha na całej wysokości?
    • 3:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    Co masz na myśli mówiąc "cała wysokość" ?
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    256 bajtów w pionie.
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2015 zmieniony
     
    ograniczyłem to do 48, bo w założeniu (do mojego projektu) nie potrzebowałem więcej. To nie jest 'stricte' edytor do PMG, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to powiększyć do 256 :D

    EDIT:

    a jednak stoi na przeszkodzie :) wydajność.
    jak na próbę zwiększyłem do 256, to zaczęło zamulać. Muszę popracować nad wydajnością - no to jest wyzwanie ;)
    • 6: CommentAuthorbrx
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    No właśnie, dlaczego to jest takie wolne? Użyłeś jakiegoś emulatora Javy w JS czy co? ;-)

    A jeśli chodzi o mnie, chyba nigdy nie korzystałem z takich edytorów. Zawsze wolałem coś napikselować w programie graficznym, a potem to jakoś przekonwertować na dane. Jak dla mnie takie podejście jest i bardziej wygodne, i bardziej twórcze, a i o niebo łatwiej robić animacje :) A gdy nie ma konwertera, to sobie sam coś piszę (czytaj: odwalam kompletną prowizorkę, byle od biedy działała).
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    już trochę poprawiłem performance ;) Powinno być lepiej teraz.

    Trochę wolne jest, to prawda. A to z lenistwa - zrobiłem pola edytora jako kolorowane elementy div, a nie bawiłem się w canvas :D Dla moich potrzeb takie rozwiązanie w zupełności wystarczy.

    Do PMG mamy kilka całkiem dobrych edytorów, ten ma trochę inne zastosowanie, więc na chwilę obecną nie będę zmieniał maksymalnych rozmiarów.
    • 8:
       
      CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    You can find a nice Atari sprite editor (with ORed third color) here:
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2015 zmieniony
     
    Jest jeszcze taki oto edytor: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    @Philsan: I've used that one. thats nice for PMG graphics, but you can't edit wider (than two bytes) sprites.

    And export options are also limited.

    That's why I decided to make my own. It's been designed to fit my personal needs, and it works perfectly with my sprite engine, but if anybody will find it useful, I'd be very glad ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2015
     
    @larek: tak, ten edytor też sprawdzałem :D też dobry do PMG, ale "szerokich" sprajtów nie zrobię. A potrzebuję takie do kolejnej produkcji. Jestem nieustraszonym wizjonerem i dalej wierzę, że uda mi się zrobić Tower Defense na Atari - prace trwają ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Mar 2018 zmieniony
     
    jakie znacie dostępne edytory duszków , poproszę o nazwy i ewentualnie linki.

    Niektóre mi nie działają , nie działa zapis itp a masę grafiki i animacji mam do przerzucenia .
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    najlepsze jest jak na razie -http://playsoft.co.uk/aplayed.html
    uwzględnia zmiany wielkość duszka dostosowując/ograniczając liczbę kolorów ,do tego wizualnie widać jak duszki są nałożone , no fajna sprawa ,wszystko mi działa i w końcu do przodu .Ale zanim do przodu to zrobię kilka testów he,he .

    @bocianu
    tutaj szerokie zrobisz :-)