atarionline.pl Elementy programowania Atari XE/XL - używanie narzędzi. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    Chciałbym zapytać, jeśli ktoś wie, jak zrzucić program w Atari BASIC napisany w emulatorze 800Win do pliku BAS, lub dowolnego jako TXT (kod programu w Atari Basic)?

    Zajrzałem dopiero do Monitora Win800 i jest tam polecenie WRITE start-adres end-adres - gdybym wiedział gdzie znajduje się program w BASIC w pamięci RAM Atari (pewnie jest w dokumentacji gdzieś), to bym zrzucił ten blok, ale trzeba to jeszcze zamienić na TXT, czytelne dla człowieka.

    Czy ktoś zna szybką metodę?

    I potem jak listing BAS zamienić na ATR lub cokolwiek, co można uruchomić w emulatorze jako samouruchamialne po wczytaniu, zamiast korzystania ze zrzutu stanu (*.a8s), którym operuję. Chodzi o zrobienie z napisanego programu w Atari Basic uruchamialnej gry w ATR lub czymkolwiek, ale nie w a8s.
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Wydrukuj to z emulatora do pliku
    Urządzenie P:
    Drukuje się chyba przez LIST "P:"
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Wejdź w menu rozwijalne Atari, potem w nim do Hard disks.... W H1: wybierz ścieżkę do zapisu.

    W Basicu zapisz program jako SAVE "H1:PROGRAM.BAS" albo LIST "H1:PROGRAM.LST". W tym drugim przypadku zostaje zachowany kod końca linii jako $9B (Windows korzysta z $0D $0A), więc lepszym wyjściem będzie wydruk do wirtualnej drukarki jako LIST "P:"

    Tutaj masz artykuł Larka o tworzeniu samouruchamiających się dyskietek z programami w Basicu.
    • 4: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Dzięki. Wszystkie metody podane wyżej działają:

    LIST "P:" drukuje, ale nie wiem jeszcze, jak ustawić drukowanie do pliku, pobawię się już sam, dzięki. Działa.

    LIST "H1:" działa - od razu daje gotowy listing, chociaż bez rozdziału linii (bez znacznika końca linii), ale to już da się ręcznie zrobić albo innym automatem, ważne, że jest i gotowe. Dzięki.

    SAVE "H1:" trochę dziwnie zapisało, ale popróbuję, może się przyda ta opcja po przekonwertowaniu automatem jakimś. W każdym razie działa. Dzięki.

    Potem sprawdzę te samouruchamialne dyskietki. Dzięki.

    Niby drobiazgi, ale trzeba najpierw włączyć w ustawieniach emulatora obsługę printer P i dysków H i bez Read Only, bo się nie zapisze. Drobiazgi, ale ciekawe.

    Dzięki. To wystarczyło.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    SAVE "H1:PROGRAM.BAS" tworzy od razu stokenizowany plik Basica. To właśnie tego formatu wymagają metody wymienione przez Larka.
  1.  

    smaku:

    LIST "H1:" działa - od razu daje gotowy listing, chociaż bez rozdziału linii
    Spróbuj dać H6: zamiast H1:. To powinno przetłumaczyć Atarowe końce linii na PCtowe.
    • 7: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    @voy: jeśli tak działa ten format, to rzeczywiście nic nie trzeba z nim robić, tylko od razu na dyskietkę. Zobaczę później. Dzięki.

    @mgr_inz_rafal: spróbuję, chociaż Win800 ma tylko 4 dyski H (od H1 do H4), a do tego nie zawsze się udaje, wiesza się czasem emulator z powodu jakichś ustawień, których nie znam jeszcze, które to są. Raz zadziała, potem już nie chce (po ponownym uruchomieniu emulatora). Dziwne, ale znajdę dlaczego. I przy okazji ten H6. Byłoby przydatne, bo musiałem przenieść do Worda, zamienić znaczek końca linii z tego zrzutu (podobny do >) na koniec akapitu i dopiero wyszedł super listing => w załączniku.

    Pobawię się jeszcze, żeby to poznać. Dzięki. O to mi chodziło tylko. Jeszcze na dyskietkę i będzie koniec tego tematu. Super. READY[].

    Chyba, że autor Win800 dorobi opcję 'Save to BAS', byłoby szybciej. Z tego Monitora trzeba zrzucić cały blok kodu programu Atari Basic i zapisać do BAS w formie listingu gotowego ładnego, albo tego tokenowanego, co @voy pisze - do wyboru, żeby przydatne wybory były, nie więcej.

    W każdym razie wystarczy tyle. Dzienks. Przydatna rzecz.

    Pozostaje mi cieszyć się listingiem i teraz mogę go poprawić ładnie i uporządkować na wersję ładną programistycznie, przyjemnie będzie przenieść to do Turbo Pascala a potem PHP, żeby można było grać online. Fajne.

    Lubię to. :)

    Ładnie wygląda w PDF.

    Jeszcze dyskietka samouruchamialna i gotowe.
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    EDIT:

    Treść posta i załącznik usunąłem.
    • 9: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    Dzięki. Sprawdzę, tymczasem zalogowałem się, żeby podziękować, bo przed chwilą udało mi się zrobić samodzielnie, to radość własna. Dzięki. :)

    Z tego artykułu podanego w linku udało się, ale nie wprost. Musiałem kombinować. Oto droga moja zrobienia ATR-a:

    1. Zgranie sobie z atarionline z działu użytki pliku: DOS II+ D 6.4+ (Basic autorun).atr.

    2. Zgranie z linku w artykule programu bardzo fajnego, jak zdążyłem przejrzeć: MakeATR 0.06.

    3. Za pomocą tego MakeATR 0.06 dodałem zgodnie z artykułem plik gry z nazwą PROGRAM.BAS i ustawiłem na 'LOCK'.

    4. Zapisałem do ATR z nazwą tą samą, co a8s ostatniej wersji gry z wczoraj (04.01 NOV.18.2015) i działa.

    READY[]

    Dzięki za pomoc. Dzięki temu nauczyłem się robić ATR-y własne. Chyba można robić własne dyskietki pełne gier i dem i programów, jak na Atari! :) Genialne.

    W załączniku to, co udało mi się samemu zrobić.

    Super zabawa. Uwielbiam to. Jak na Atari normalnie. :)

    Dzięki wszystkim. Temat chyba wyczerpany - jak dla mnie przynajmniej. Wszystko już wiem. Jeszcze pomyślę, jak wczytać listing z TXT do BAS, żeby sobie uruchamiać, ale to chyba będzie proste.

    READY[]

    Thanks.


    ====
    Uzup:

    To ma być szablon dostępny dla każdego, kto chce i lubi.

    Kiedyś znałem sposób na ukrywanie kodu programu w Basic przy zapisaniu, że nie da się wylistować, jakieś proste peek poke chyba i nie da się podejrzeć kodu programu, ale to nie jest konieczne przy tej grze, bo to standard jakiś mi wyszedł, ISO pewnie. Nie ma czego ukrywać. Do Pascala muszę przepisać.

    A propos zapisywania i modyfikowania mi się pomyślało przy okazji. :)
    • 10: CommentAuthor0xF
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    H6: zapisuje w katalogu H1: tylko z konwersja znakow konca linii.
    • 11: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    atarka jest jednak jakaś dziwna - 9 rejestrów kolorów, licznik obrazu wykorzystuje tylko 12 bitów, vcount jest rejestrem 9-bitowym itd. dlaczego w vcount widać najstarsze bity, a nie najmłodsze - jaki to ma sens?
    • 12: CommentAuthorbrx
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    @Gonzo: No takich pytań zadać można dziś zbyt wiele, choć stało się to co się stało, nic już się nie odstanie, a i niejeden raz się jeszcze tak stało biorąc pod uwagę późniejszą rzeczywistość np. Amig i dużego Atari. Myślę, że ewentualne pretensje tylko do twórców małego Atari, ich zwierzchników oraz do dziś jak najbardziej naturalnej, a wręcz coraz bardziej pogłębiającej się polityki cięcia kosztów kosztem jakości produktu :)
    • 13: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Działa to H6. Rzeczywiście zapisuje do H1 z konwersją znaków końca linii - idealnie, jak potrzeba.

    Analogicznie H7 zapisuje do H2, ale to z ciekawości tylko zerknąłem, pewnie aż do H9=>H4. Ciekawe, czym jest H5? :)

    A propos wieszania się emulatora czasami przy LIST lub SAVE, to znalazłem tyle, że trzeba klikać i odklikać SIO patche, nie wiadomo które, ale trzeba nimi poklikać trochę na zmianę w stosunku do poprzednich ustawień, np. marked patche => LIST or SAVE, not marked patche => LIST or SAVE (na zmianę przy kolejnych uruchomieniach emulatora).

    Ciekawe, czegoś nie odświeża albo nie inicjalizuje przy starcie. Może mam starą wersję Atari800Win, ale nauczę się korzystać sprawnie z czasem.

    Dzięki za pomoc. Wszystko działa już jak potrzeba.

    @Gonzo: nie wiem, nie zajmowałem się.

    @voy: czy w tytułach gier lub w czymkolwiek czyimś lub własnym, nie daj Boże, można używać czyjegoś bez zezwolenia? Hmm... w sensie imienia i nazwiska powiedzmy.

    Bo inne rzeczy wykorzystywane inaczej się klasyfikuje, zgodnie z prawami autorskimi i szczegółami określonymi w zależności od właściwości... Tu jest inne naruszenie jakieś. Ciekawe.
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Chodzi ci o użycie twojego nazwiska w nazwie pliku? Posługujesz się nim przecież otwarcie na Facebooku, a twój profil tam jest publiczny.
    • 15: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    @voy: ile masz lat? Bo po takim zachowaniu a do tego po takim komentarzu mogę jedynie domyślać się, że nie więcej niż szkoła podstawowa. Masz rodziców? Poproś, żeby Ci wytłumaczyli i pokaż, co napisałeś w niniejszym wątku. Poczekam na wpis od Twoich rodziców, lub Twój komentarz, że już Ci wytłumaczono.

    Czekam. [zgłoszenie do rodziców: użytkownik: 'voy'].
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    @smaku: No więc voy jest trochę starszy niż podstawówka, ale miło, że masz go za młodszego, to na pewno bardzo nobilitujące. :)

    ...no ale skoro twój filtr wie lepiej... :P
    • 17:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    @smaku: powiedzmy, że jestem nieco starszy od ciebie. :) Zmieniłem nazwę pliku, bo widzę, że cię to drażniło (choć nie rozumiem tak ostrej reakcji). Nie zapominaj jednak, że swoje nazwisko sam podałeś tutaj: ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    ... i znów niesmak.
    • 19:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    @smaku: zresztą swoje dzieło sam upubliczniłeś; ja tylko wskazałem twórcę.
    • 20: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    @voy: nadal słusznie napisałem o rodzicach, którzy powinni Ci wytłumaczyć, jeśli sam nie rozumiesz, jakie popełniasz błędy i to karalne. Twoje zachowanie balansuje na granicy bezpieczeństwa dla otoczenia. Mogę CI wytłumaczyć w skrócie, jeśli nie masz rodziców, którzy mogliby to zrobić za mnie:

    1. Nie używa się nazwisk ani imion osób, rzeczy, etc. w sposób samodzielny bez zezwolenia szczególnie w sposób, który jest absolutnie zakazany nie tylko prawnie, ale logicznie rozumowo, stąd skierowanie do rodziców na sprawdzenie rozumności i wytłumaczenie - zagrożenie dla społeczeństwa z twojej strony i dla Ciebie.

    2. W szczególności wpisanie czyjegoś nazwiska do produktu lub 'rzeczy', która może być brana przez innych i wykorzystywana dowolnie jest już karalne więzieniem ze względu na konsekwencje i spowodowanie już dokonanego zagrożenia bezpieczeństwa, zdrowia i życia wielu osób - poprzez taki 'drobiazg' '- to czyjeś nazwisko, można puścić po ludziach'. Minimum 3 lata więzienia ze względu na konsekwencje już nie do odwrócenia po takim czynie jednorazowym. I koszta likwidowania konsekwencji. Czyli krzyżyk już na amen i można zapomnieć dalsze życie własne. Amen. Oczywistości. Pozostają jedynie konsekwencje na dalsze lata i na zawsze...

    3. Nie rozumienie tego świadczy o byciu zagrożeniem dla siebie i dla otoczenia w stopniu bardzo wysokim, czyli jak zabójca, który powinien być pod opieką jako osoba niepełnoletnia, ubezwłasnowolniona i mieć opiekuna prawnego lub być izolowana od społeczeństwa.

    4. Uzasadnianie braku rozumności własnej i świadomości popełnianych czynów kryminalnych, oraz traktowanie czynów dokonywanych w sposób 'jak dziecko' w sposób nierozumny, bagatelizowanie czynów kryminalnych popełnianych i uzasadnianie, że to nie są czyny zabronione i niebezpieczne - świadczy o nakazie ubezwłasnowolnienia - ze względu na zagrożenie dla społeczeństwa i samego siebie - jak wyżej.

    5. etc. w szczegółach mam edukować? Nakaz edukowania ustawicznego przymusowego ze względu na powyższe - powinien być wydany sądownie dla Twojej osoby. Tak to widzę.

    Czy się mylę?

    W kolejnych komentarzach kolejne uzasadnienia typu opisanego przeze mnie wyżej - tak kretyńskie i bezrozumne, że zagrożenie wzrasta do 100% - czyli jedynie ubezwłasnowolnienie jako osoby nieświadomej i nierozumnej.

    Czy mylę się?

    Kto Ci pozwolił szastać nie swoim z konsekwencjami szastania potencjalnymi, które każde dziecko zna, więc tego nie robi. A Ty uzasadniasz jak nieświadomy upośledzony umysłowo, że kryminał to 'przecież tylko kryminał'.

    Nauka przymusowa ustawiczna i ubezwłasnowolnienie - takie jest mój werdykt dla Twojej osoby. Jesteś zagrożeniem nie tylko dla innych poprzez brak własnego rozumu i świadomości.

    Jak wyżej.

    Amen.

    (!)
    • 21: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    Co za bzdury.
    @voy: Proponuję usunięcie programów Smaku z archiwum.
    • 22:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    Da się tego słodkiego misia zbanować?
    Znacie Panowie KJS z napisy.info? Podobne zachowanie :/.
    • 23:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    @smaku: nie chce mi się odpowiadać na twoje idiotyczne oskarżenia. Tobie za to proponuję niezwłoczne skonsultowanie się z psychiatrą lub wzięcie leków.

    Przeczytaj raz jeszcze (ZE ZROZUMIENIEM) post Adama:
    ->link<-
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    Ja pierdziele, czepiać się Voy-a który to stroni od trolowania i wojenek na forach i pisać mu o rodzicach.

    Voy nie przejmuj się nim.
    Leki mu się skończyły, albo jest za długo na przepustce.
    • 25:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    smack my bitch up
  2.  
    voy,
    Miło było poznać... Będziemy przesyłać paczki z dyskietkami do celi :)
    • 27:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    Dyskietki z piłką w środku
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    Panowie, Lotharek zrobi specjalną wersję sio2sd z laserem aby Voy mógł ciąć kraty...
    • 29: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    Czy ktoś z grafików Atari XE/XL umiałby mi pomóc w przekonwertowaniu poniższego kodu rysującego mapę w GRAPH 6 na rysowanie szybsze, niż w poniższym kodzie? Mówiono gdzieś, że warto korzystać z tych, co już się znają na swoich działkach, mogę robić sam, ale to zawsze dłużej trwa. Na pewno ktoś wie już dużo lepiej, jak się to robi.

    Oto kod do przekonwertowania (jeśli ktoś przerobi na szybsza wersję, to wstawię do gry i sprawdzę):

    {
    198 RESTORE 6530:X=5:IF LOCY>5 THEN X=16
    200 FOR I=1 TO X:FOR J=1 TO 12:READ C:COLOR C:FOR X=1 TO 4:PLOT J*4,I*4+X:DRAWTO (J+4)*4,I*4+X
    201 PLOT J*4,I*4+4:DRAWTO J*4+4,I*4+4:NEXT X:NEXT J:NEXT I
    202 COLOR 2:PLOT LOCX*4+2,LOCY*4+2:OLDX=LOCX:OLDY=Y:MAPVISIBLE=1
    203 RETURN
    }

    Rysowany blok mapy jest poniżej w DATA:

    6530 DATA 1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1
    6531 DATA 1,0,0,0,1,0,1,1,0,0,1,1
    6532 DATA 1,0,1,0,0,0,0,0,1,0,1,1
    6533 DATA 1,0,1,0,1,0,1,1,0,0,1,1
    6534 DATA 1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1
    6535 DATA 1,0,0,1,1,0,0,1,0,0,0,1
    6536 DATA 1,0,1,0,0,1,0,1,0,0,1,1
    6537 DATA 1,0,1,0,0,1,0,1,0,0,0,1
    6538 DATA 1,1,1,0,0,1,0,1,0,0,1,1
    6539 DATA 1,0,0,1,1,0,0,0,0,0,0,1
    6540 DATA 1,0,0,1,1,0,0,1,0,0,0,1
    6541 DATA 1,0,0,0,0,0,0,1,0,0,1,1
    6542 DATA 1,0,0,1,1,0,0,1,0,0,1,1
    6543 DATA 1,0,0,1,1,0,0,1,0,0,0,1
    6544 DATA 1,0,0,1,0,0,0,1,0,0,0,1
    6545 DATA 1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1

    Chodzi o narysowanie tej mapy, najlepiej błyskawicznie - w Atari Basic GRAPH 6. Nic więcej. Klocki muszą być w miarę sensownie duże, żeby nie punkty, stąd *4 i +2 w kodzie rysowania. Żeby 1 był klocek, a 0 puste (rysowany czarny blok, lub nie rysowany - dla przyspieszenia, ale lepiej rysowany, bo potem będzie więcej elementów niż 1 i 0, wolałbym obsłużyć w rysowaniu każdy element jako rysowany).
    • 30:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    Na początku ten bełkotliwy styl nawet śmieszył. Potem męczył, a teraz jest już tylko uczucie nieSMAKU (o ironio).
    Nie chce mi się już czytać tych bzdur.

    Może jakaś zrzutka na leki dla Darka?
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2015
     

    smaku:

    Czy ktoś z grafików Atari XE/XL umiałby mi pomóc

    Po tym, co napisałeś na Voya, który pomógł Ci w stworzeniu pliku ATR, to raczej nikt już nie będzie chciał Tobie w czymkolwiek pomagać.
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    I raczej prośby o pomoc już nie padną. Ze względu na eskalację procesów destrukcyjnych i ostatnie wydarzenia na forum, konto użytkownika "smaku" zostało zawieszone.
    • 33: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    @wieczor: D z i ę k u j e m y !
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    @falcon030: nie ma sprawy :) Decyzja została podjęta kolektywnie przez zespół zaangażowany w prowadzenie serwisu, ja byłem jedynie egzekutorem (chociaż popierającym :) )

    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2015
     


    HURRA!!! Darek S. pa,pa.
    • 36: CommentAuthorbrx
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    No i już po Smaku? Pomijając co nabroił, paradoksalnie trochę jednak żal, że w sumie inteligentny człowiek kolejny raz padł ofiarą swojej koszmarnej choroby (gorzej jeśli swoją inteligencję wykorzysta, by obejść ban i dalej robić zamieszanie). Tylko współczuć jego rodzinie i bliskim osobom (jeśli ma), bo relacje emocjonalne z taką osobą to piekło. No ale dla postronnych osób to nawet jeszcze większy koszmar, lecz cóż...

    Nie wiem jaki jest obecnie postęp medycyny w tych sprawach, ale cokolwiek tu się stało mimo wszystko chyba wypada życzyć Smaku powrotu do zdrowia, by stał się sobą, a nie niewolnikiem swoich urojeń...
    • 37: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    no i smaku wyleciał...
    mi też trochę żal, pisał sobie co chciał i tyle, nie wiem komu się naraził, ale przecież nie wchodził w żadne konflikty i nikogo nie obrażał. było tak, że tygodniami leciały na aolu i na aa bitwy, które wołały o pomstę i jakoś nikt nikogo z tego powodu nie wywalił, ale cóż...
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2015 zmieniony
     
    osoba chora rzadko kiedy rozpisywała by się na pół strony,schizofrenia ?
    Różni są ludzie i mają różne "banie" ,do niego nic nie docierało ,bądź nie chciał ażeby dotarło ,doskonale zdawał sobie sprawę z tego że robi źle ,ostrzeżenia otrzymał a AOL to nie szpital psychiatryczny .
    Tak na marginesie to na innych portalach jego posty/wpisy są w miarę normalne a tutaj sobie pozwolił na zbyt wiele ,gdyby to ode mnie zależało to usunął bym część jego postów .
    Niektórych postów tych ostatnich z poprawianiem gier to już nie mogłem czytać ,poczytaj co on wypisywał ,bezpośrednio może nikomu nie ubliżył ale wystarczy poczytać i "docenić "jego stosunek do forumowiczów ,koleżka myślał że jest alfą i omegą ,gdyby pojechał na zlot to by o 22 kazał prąd wyłączyć bo cisza nocna a jak nie to prokurator .
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    • 40: CommentAuthorbrx
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    @IRATA4: Zgadłeś :(
    • 41: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    Co za ulga.
    • 42: CommentAuthorblanketman
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    E, tam.. smaku jest ofiara zawisci. On pisze gry w 15min. To on tworzy legendarny Filrt! Tak to niestety juz jest, wizjonerzy konczyli na stosach badz pod wszelliej masci ostrzami.
    • 43: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    no cóż, chociaż generalnie może i pisał od rzeczy, a może i nie, kto to wie, to jednak parę tematów było ciekawych. np. ten pomysł na gierkę z labiryntem w lesie, patykiem, jaskinią i ogólnie rozwiązywaniem zagadek był całkiem fajny, a to skąd się wzięło demo adventure studio to też smaku, tym bardziej, że nie ma obowiązku czytać wszystkich postów ;)
    • 44: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Nov 2015
     
    a tak w ogóle, to myślę, że całe to zamieszanie ze smakiem to dużo większy problem niż sam smaku i nie dotyczy tylko naszego forum. sam tego doświadczyłem nie raz i mam taką propozycję, żeby ktoś kto chce sobie "pogawędzić" zakładał sobie osobny wątek, albo żeby spam był przenoszony do oddzielnego wątku przez admina.
    • 45:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Nov 2015
     
    @Gonzo - no jak nie obrażał, a to to co (pisownia oryginalna):
    "Nauka przymusowa ustawiczna i ubezwłasnowolnienie - takie jest mój werdykt dla Twojej osoby. Jesteś zagrożeniem nie tylko dla innych poprzez brak własnego rozumu i świadomości."
    • 46: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Nov 2015
     
    pirx chyba żartujesz
    • 47: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Nov 2015 zmieniony
     
    X
    • 48:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2015 zmieniony
     

    Gonzo:

    no i smaku wyleciał...
    mi też trochę żal, pisał sobie co chciał i tyle, nie wiem komu się naraził, ale przecież nie wchodził w żadne konflikty i nikogo nie obrażał.

    ...oj to chyba straciłeś wiele :/
    Najostrzejsze rzeczy były z jego wypowiedzi usuwane, bo nijak nie nadawało się to dla nas do czytania :-(
    ...a ostro leciał już od samego początku jak się pojawił...

    Za samo to co było tak agresywne na początku dostałby bana na dzień dobry na większości stron internetowych.
    Dla mnie jednak cały czas brakowało u niego kultury (patrz wyżej) i poszanowania naszej społeczności, a przecież jest tu nowy, nie wiedział z kim rozmawia, powinien najpierw postarać się nas poznać, aby wiedział kto się zna na kodowaniu/grafice/muzyce i kto ma ile lat :P

    Jego męczący, roszczeniowy, pretensjonalny ton był niedopuszczalny... w mojej ocenie w obecnym stanie nie było innego wyjścia. Sam nie dawałem rady tego czytać, dostawałem wiele uwag na ten temat w realu oraz via priv. Wygląda na to że wkurzał wielu z nas :-/
    Dawałem lekko do zrozumienia, że warto porzucić to rozpisywanie się i nawet czasami było to prawidłowo odczytane, ale skutkowało na krótko :/
    • 49: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime21 Nov 2015
     
    Tdc: co masz na myśli pisząc: "Najostrzejsze rzeczy były z jego wypowiedzi usuwane"?

    Jeśli były usuwane przez niego samego to ok (nie zauważyłem, żeby protestował, że ktoś edytuje jego wpisy).
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Nov 2015 zmieniony
     
    ->link<-

    początki Dariusza S.
    ło cholera użyłem jego danych bez zgody poorruuukkkaatttoorrr,aaaa
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    ERROR-15