atarionline.pl 15 kHz - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthormav
    • CommentTime14 Jan 2018

makary - mam na dyskietce w formacie CMC, bo w tymże to powstało :) to był zresztą jedyny tracker na atari, który jako tako ogarniałem :)
    Puściłem Ci maila z moją chaotyczną przeróbką
    • 2: CommentAuthormakary
    • CommentTime21 Jan 2018 zmieniony

dzięki za opinie, inne życzenia tez są na tapecie i stopniowo powinny się pojawiać. Tu dużo zależy czy mam dostęp do nutek, czy muszę rozkminić kawałek na ucho.

@mariuszbox: no tarmosimy tego Pokeya na różne strony, a możliwości jest tu jeszcze trochę
    @emkay: thx, correct, I wanted to check that electric quitar like sound
    @bocianu: może jakby spisać taki mini-tutorial "jak pisać muzyczki w 15 kHz" czy coś, to by coś wyjaśniło? Ktoś byłby tym zainteresowany?
    @mav, dzięki, rozumiem
    • 3:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime21 Jan 2018

Ja byłbym zainteresowany z pewnością :)
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Jan 2018

Ja, mimo że nie umiem muzyki, też byłbym bardzo zainteresowany.
    • 5: CommentAuthormav
    • CommentTime21 Jan 2018

Ja na pewno bym chętnie poczytał o co chodzi z tymi wszystkimi niuansami, bo co dodam jakiś filtr, to się inne instrumenty psują itp :) i przez chwilę gra dobrze, potem coś mu się psuje...
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Jan 2018

Duddie wydaje ksiazki z takimi wlasnie dodatkami. Dodatek o rmt z roznymi hakami, sam bym poczytal :-)
    • 7: CommentAuthormakary
    • CommentTime25 Feb 2018

Spoko, coś się pisze jakoś.

Zamówienie z maila od kolegi z zagranicy.

Wspólna robota z obiecującym chiptunerem, wiek wczesno-szkolny.

Nagranie z realnego Pokeya:

->link<-
    • 8: CommentAuthormakary
    • CommentTime8 Mar 2018

Rzutem na taśmę jeszcze, bo zapowiada mi się urloping od Pokeya.

Wersja bardziej oparta na coverze ze ścieżki do filmu niż na oryginale.

->link<-
    • 9:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Mar 2018

nie urlopuj pokeya.
    prosze! :D
    • 10: CommentAuthormakary
    • CommentTime9 Mar 2018

:)))

Pierdylion spraw muszę zaorać, wrócę do tematu.
    • 11: CommentAuthormakary
    • CommentTime30 Mar 2018

Moja Atarka dobrze mi służyła (65 XE), no a od jakiegoś czasu prawie dobrze służy: ładuję TMC i zamiast menu wyskakuje mi sieczka na ekranie i komp się zwiesza. Zarówno przy TMC 1, jak i TMC 2.0. Przy innych programach nic się szczególnego nie dzieje, wyglądają "normalnie", chociaż jakoś dogłębnie nie sprawdzałem (używam paru rzeczy na krzyż).

Ktoś może wie, co może być przyczyną?
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Mar 2018

skoro inne programy działają, to pewnie kwestia nośnika, taka luźna myśl
    • 13: CommentAuthormakary
    • CommentTime31 Mar 2018

dzięki za wskazówkę gorgh. SIO2PC + RespeQT. Po różnych próbach: TMC 2.0 odpala się normalnie tylko spod MyDOSa. Więc to jest spoko, tyle, że kompletnie nie wiem o co kaman ;) Nie mam pojęcia dlaczego XEXy i ATR z TMC, z których bez kłopotu korzystałem do tej pory, także takie ściągane ze strony Jaskiera, po załadowaniu programu dają efekt jak wyżej.
    • 14: CommentAuthormav
    • CommentTime10 Apr 2018

podjąłem wyzwanie i sam coveruję kawałek, który tu onegdaj podesłałem. Jak kiedyś mi się uda doprowadzić go do kultury, to wrzucę :)
    po przyzwyczajeniu do klawiszologii RMT nawet nie jest to tak zły program :D
    aczkolwiek te nietrzymanie równych częstotliwości jest irytujące
    • 15: CommentAuthormakary
    • CommentTime5 dni temu

Drobna modyfikacja RMT pod kątem pisania w 15 kHz, z paroma przykładowymi instrumentami i demonstracyjną muzyczką. Taki starter pack, ale jak słomiany zapał nie okaże się słomiany to dalszy ciąg jakiś będzie. Paczka + krótki opis co i jak - tu:

->link<-
    • 16: CommentAuthormav
    • CommentTime5 dni temu

Super! W wolnej chwili przeanalizuję.

Pytanie za 100 punktów. Czy jesteś w stanie w podobny sposób zmodyfikować 'nieoficjalną' wersję 1.30, której główna zaleta to możliwość zmiany rozmiaru okna?
    • 17: CommentAuthormakary
    • CommentTime4 dni temu

Nie mam chyba tej wersji, podeślij pls. Jeżeli tak jak w 1.28 te tablice po prostu daje się znaleźć w trzech miejscach za pomocą byle hex edytora to nie powinno być kłopotu.
    • 18:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime4 dni temu

kawałki "MADMB" i "NLMDMB" czy to jeszcze Atari ?
    ;-)

Ale ja nie o tym ...
    Ostatnio na giełdzie znalazłem fajne klawisze ,tak się zastanawiam czy jest jakaś możliwość spięcia małego Atari i modulowania dźwięku za pomocą tej klawiatury ,swoją drogą ona ma pokrętła zmiany (amplituda, częstotliwość)jak w syntezatorze ,takie granie na Pokeyu to by było coś ,sterownik może nie był by aż tak skomplikowany jak się wydaje,ale z jakiego portu ...,
    jakiś sprzętowy deszyfrator by się przydał .
    No marzyć można :-)
    @makary
    wiesz może jak podpiąć to pod STE ? chodzi mi czy bardzo problematyczne ,ilość dostępnego oprogramowania ,możliwości i jakoś dźwięku itp..., zastanawiam się poważnie nad zakupem ATARI STE .

Orientujesz się na czym grał Jarre w 72 "Poltergaist Party"?trochę jak SID ,(chodzi mi o układ)nigdzie nie mogę znaleźć informacji .
    • 19: CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 dni temu

@makary - ta sieczka na ekranie wygląda, jakby Ci się źle przełączały banki pamięci (rom/ram/basic).
    na początek sprawdź, czy czy działa klawisz option

10 ?peek(53279):go to 10
    • 20: CommentAuthormakary
    • CommentTime3 dni temu

@Irata:

Jest coś takiego jak Midijoy, można pograć taką klawiaturką, modulacja Pokey'a w bardzo ograniczonym zakresie, ponieważ za dużo danych z protokołu nie utarga. Nie używałem nigdy, więc wiem tyle co zjem i przeczytam: ->link<-

Na STku pograsz taką klawiaturką MIDI i chipem, np. przy MaxYMiserze - zaawansowany edytor instrumentów + szeroka implementacja MIDI. Używam, szanuję.

Jarre na Poltergeist... to najpewniej EMS Synthi - pojawia się chyba w creditsach płyty. Jarre lubił ten sprzęt, później na Oxygene też coś tam tym plumka:

SID ma architekturę opartą o standard w klasycznych syntezatorach (podstawowe rodzaje fal + możliwość ich mieszania, PWM, filtry, RM, sync), stąd czasami można się natknąć na takie właśnie podobieństwa. Kurcze, mega lubię tamte czasy elektroniczne (przełom 60/70), dzięki że mi przypominałeś tą płytę!

@Pirx: dzięki za podjęcie tematu! Sprawdzę.
    • 21:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime3 dni temu

@ makary
    kiedyś słuchałem ciężkiej muzyki aż odkryłem Jarre/Vangelis :-).

"Na STku pograsz taką klawiaturką MIDI i chipem, np. przy MaxYMiserze - zaawansowany edytor instrumentów + szeroka implementacja MIDI. Używam, szanuję."
    Rozumiem że bezdyskusyjnie jak już to brać Ste?

Dzięki jak dokonam wyboru i będzie problem z podłączeniem to się zgłoszę :-) .
    • 22: CommentAuthordhor
    • CommentTime1 dzień temu

Howdy... Makary, qq do Ciebie - czy te poprawione tablice w RMT skutkują również zapisywaniem ich w muzyczce, playerze, czy czym tam?
    • 23: CommentAuthormav

Zawsze mogłeś zrobić doświadczenie ;-)
    Z mojego wynika, że. rmt nje zapisuje. Otworzysz w normalnej wersji i wszystko będzie fałszować. Ale export do. sap, zapisuje poprawnie.
    • 24: CommentAuthormakary

Dhor, o ile rozumiem, to tylko w tych plikach, które program wypluwa z procedurką odtwarzającą (xex i sap). W przeciwieństwie do np. MPT, nie zapisuje tablic w swoim formacie/modułach rmt, stąd muzyczka dobrze gra tylko pod wersją, pod którą jest napisana. Nie zagra też pewnie dobrze w różnych playerach plików rmt. Tak też jest z innymi patchami, Analmuxa czy Mikera.
    • 25: CommentAuthormono
    • CommentTime19 godzin temu zmieniony

Dorabiałem do rmtplay (player RMT dla SDX) patcha dla basów (to była wersja RMT patch 0a albo a0) - włącza się taką tablicę przez /P 0A.
    • 26: CommentAuthormakary
    • CommentTime14 godzin temu

Szybkie uzupełnienie zestawu instrumentów o niektóre z paczki z oryginalnym RMT. Drobne zmiany i powinny grać OK w 15 kHz.