atarionline.pl Laptopik z XL,XE? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Aug 2016
     
    Ot, powolutku do przodu ;)Test core, wyswietlacza 7 cali itp.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2016
     
    Czy przewidziane będzie coś więcej w temacie i/o, czy tylko flopka?
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    zaimplementuj tv out
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    @zaxon: co to za wyświetlacz, producent, model itp. Używasz z GTIA czy VBXE?
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    i zeby core z 6502 mozna bylo puscic na x10 zegarze :-)
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    ...i tu dochodzimy do jakże ważnego pytania:
    czy emulator Atari, który emuluje Atari z dziesięciokrotną prędkością Atari to jest emulator Atari czy emulator nieAtari ? :)
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    jakie to ma znaczenie jak mozesz zaemulowac:

    - rozne modele atari
    - atari upgrejdowane (proktcznie jedyny model ktory mozna upgrejdowac to atari 600xl)
    - atari zmodyfikowane (przerobki covox, pokey stereo itd)

    w dodatku w rozbudowanych konfiguracjach: o rozne napedy, kartridge i inne wioselka :-)

    to jest przyszlosc atari :-)
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Aug 2016 zmieniony
     
    Zapomniałeś o procku, ramie i vbxe :)


    A z poważniejszych pytań, nie jestem w temacie laptopika /|\ ->jak autor rozwiązał sprawę zasilania tego wszystkiego ?
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    XXL - nie martwi Cię, że być może nie będzie emulacji nielegali? ;)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    6502c? Nie martwi bo będą :) bardziej martwilbym się brakiem implementacji nielegalnego zachowania antica lub gtia. Ale od czegoś trzeba zacząć.
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    Fajnie widziec ze tu po staremu ;)

    Ja robie laptopika a w zasadzie konsolke, dla wlasnej zabawy. Odpalilem na tym Atari wiec dalem znac.

    A jak ktos ciekawy to tu wiekszy podglad ;) Czyli kupa kabli i balaganu:

    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    dobra robota.
    • 13: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    Jeśli możesz zdradzić więcej technikaliów, bo nie kojarzę wcześniej tego tematu na forum:
    - co jest sercem układu? Jakiś arm? Coś gotowego (RPI)? - akurat na najciekawszej części elektronicznego tortu kamera pędzi jak szalona :-) - zakładam po tym fajnym menu SETTINGS, że nie będzie to "zwykła" płyta od Atari XL/XE w obudowie laptopa (chyba, że to jakieś menu od VBXE, Rapidius-a, czegoś innego i jednak bluźnię :-)?
    - piszesz na to dedykowany soft (jakiś port emulatora) czy odpalasz coś na Linuxie/Androidzie/Czymkolwiek
    - do czego masz podtrzymanie bateryjne (bo normalnie nie usnę w nocy, tak mnie to zaintrygowało :-)
    - planujesz jakąś obudowę Atari-podobną czy "po prostu" upchnąć wszystko w obudowie po jakimś laptopie?

    BTW, pewnie wiesz, ale jakby co to do tego modułu/konwertera video do LCD podchodzą też niektóre matryce 10", IMHO efekt nawet lepszy, bo obraz wyraźniejszy a piksele jeszcze nie przeszkadzają ...
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Aug 2016 zmieniony
     

    falcon030:

    zakładam po tym fajnym menu SETTINGS, że nie będzie to "zwykła" płyta od Atari XL/XE w obudowie laptopa (chyba, że to jakieś menu od VBXE, Rapidius-a, czegoś innego i jednak bluźnię :-)?

    MIST z core Atari ma takie menu ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    Fire już działa ?
    • 16: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    @larek: dzięki za info, teraz już wszystko jasne.
    Ech, szkoda, że zarobki w mojej okolicy jakieś takie mało europejskie, bo ten MIST to całkiem fajna zabawka :-)
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    Ja oczywiście nie wiem, co Zaxon zrobił, bo może to jest inna platforma, ale samo menu jest właśnie takie, jak w corze Atari Mista.
    • 18: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    Zaxon wsadził do swojej maszynki ten sam core który jest dostępny dla MISTa? Jeśli tak to dobrze, bo to bardzo dobry core jest :-) (nie to co ten ST...).
    Zaxon, fajny gadżet se robisz. Informuj proszę o postępach :-)
    • 19: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    To nie jest Mist, ani Pi, sercem jest bardzo fajna rosyjska plytka Reverse U16 .

    Zasilanie z 18650 , calosc bierze jakies 650 mA /5 volt w stresie wiec nie jest zle.

    Obudowa, 3D drukowana, mam 2 drukarki, Vinci 1.0 i Zortraxa m200 wiec to nie problem. klawiatura wbudowana bedzie raczej ZX spectrum style, ale bezprzewodowa mozna podpiac i miec uczciwe QWERTY.
    • 20: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime17 Aug 2016 zmieniony
     
    Zaxoniec jakiś tajemniczy :). Ktoś sportował core atari800 Marka Watsona:

    ->link<-

    Swoją drogą płytka w przezroczystej obudowie wygląda super. No i HDMI ma :)