atarionline.pl graWITACJA - zlot twórców i fanów gier 8bit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime20 Nov 2016 zmieniony
     
    Cześć,

    wpadliśmy z Bocianem na pomysł aby zorganizować w Krakowie w fajnym miejscu zlot twórców i fanów gier na stare platformy 8bitwe: Atari, Commodore, Spectrum, Amstrad, BBC, Timex i inne z naciskiem na programowanie.

    W ramach takiego "zlotu" (dwa lub trzy dni) chcemy zorganizować wykłady, warsztaty programowania oraz "dżemy programistyczne" czyli programowanie gier przez zespoły w trakcie trwania zlotu.

    Żeby pozostać "w kontakcie z bazą" chcemy pokazać że retro komputery mają wiele wspólnego ze współczesnym IOT, interfejsem USB i elektroniką wykorzystującą 8 bitowe mikrokotrolery (Arduino i inne).

    Chcemy też oczywiście pokazać/wystawić 8 bitowy sprzęt retro dla graczy, bo tacy też będą uczestnikami zlotu oraz dla szerszej publiczności.

    Planujemy też jeden z dni zrobić jako otwarty (wydzielona przestrzeń ze sprzętem) dla szerszej publiczności, tak żeby impreza była również "dla ludzi" i jest to dzień w którym można coś sprzedać, zaanonsować, pokazać, przedstawić szerszej publiczności.

    Co sądzicie o taki "zlocie"? Pytanie do wszystkich ale szczególnie do programistów i grafików tworzących i współtworzących gry, których na forum sporo, którzy podobnie jak my nie piszą dem, bo wolą gry;)

    Czekamy na jakiś "fidbek" czy ma to sens:) bocianu&kris3d/anticSHOP
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2016 zmieniony
     
    No ciekawe, z tego co widzę chcecie to zrobić głównie dla lokalnych osób, które jeszcze tego wszystkiego nie znają (choć jako pomysłodawcy powinniście sobie odpowiedzieć na pytanie, co dla Was jest tutaj priorytetem).

    Kluczowe są pytania:
    1. Gdzie?
    2. w przybliżeniu kiedy?
    3. Cyklicznie czy jednorazowo?

    Miejsce powinno przewidywać ilość osób jaką planujecie, a to jest raczej kłopotliwe do ustalenia w tak wczesnym etapie.

    Mi się pomysł podoba i ile będę mógł to Was wesprę w tym przedsięwzięciu;)
    Atarionline również Was wesprze, a jak to się okaże, szczególnie jak już będziemy znali datę (tzn. trudno teraz powiedzieć jakie będą możliwości, potrzeby itp.).
    • 3: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    I want one :-)

    Pomysł super, tylko jw: troszki więcej detali, będzie łatwiej się wypowiadać (jakiś wstępny termin choćby).
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    pomysl fajny... no i w miare blisko :)
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    Jako jeden z pomysłodawców postaram się odpowiedzieć jak ja to widzę:

    Chciałbym zrobić coś co byłoby skierowane głównie do twórców gier - a do graczy w drugiej kolejności.

    Marzy mi się coś w rodzaju wspólnych warsztatów. Jest nas (twórców gier) całkiem spora grupa, każdy ma w głowie pewnie sporo pomysłów i sporo rozgrzebanych projektów których nie ma siły lub motywacji skończyć. Takie spotkanie byłoby dobrym gruntem do podzielenia się swoimy pomysłami, być może uda się połączyć siły i dokończyć jakieś rozgrzebane projekty, albo przynajmniej zmotywować do dalszej pracy.

    Ponadto myślę, że można w to wpleść coś w rodzaju kilkugodzinnego maratonu programistycznego, gdzie podzieleni na zespoły kodzimy jakąś grę za zadany (wylosowany) temat, co pozwoli nam się dzielić swoimi doświadczeniami, technikami - czyli "szerować skila" :D

    Jeżeli chodzi o dzień otwarty - to byłby ukłon w kierunku graczy, żeby mogli sobie popykać w stare gry, a dodatkowo zasilić kasę i zmniejszyć koszty całej imprezy (takie zło konieczne, ale za coś trzeba będzie pewnie opłacić salę i trunki).


    @tdc - niekoniecznie dla lokalnych osób które tego nie znają. Chodzi mi właśnie o zebranie ludzi, którzy znają sie na temacie i szeroko pojętą wymianę doświadczeń przy wspólnej klawiaturze i butelce doskonałego trunku.

    1 - gdzie?
    logistyką ma zająć się kris3d - ma już jakies pomysły na miejsce, może puści parę.
    2 - kiedy?
    to chcielibyśmy dopasować tak, aby pasowało jak największej ilości osób - oczywiście nie ma złotego środka, ale wstępnie mysleliśmy o kwietniu 2017 (najwcześniej), albo koniec września.
    3 - jak wypali to cyklicznie. Jak przyjedzie 5 osób, to pewnie skończy sie na jednym razie.
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    "Ponadto myślę, że można w to wpleść coś w rodzaju kilkugodzinnego maratonu programistycznego, gdzie podzieleni na zespoły kodzimy jakąś grę za zadany (wylosowany) temat,"

    No to piszcie wprost, że chodzi o game jam 8-bit, to od razu będzie wiadomo o co chodzi ;)

    Piszę się na to.

    PS. "kilkugodzinny maraton" to w przypadku 8-bitów trochę mało czasu, przynajmniej w przypadku asm.
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    albo kodowanie bibliotek do game makera :D
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2016 zmieniony
     
    @Bocianu, oczywiście, ale im więcej osób postronnych (patrz Pixel Heaven) tym więcej kasy na wszystkie opłaty.
    Co do ilości twórców na 8bit to nie przeceniałbym ich ilości;) (w sensie pokrycia kosztów organizacji)

    Ale ogólnie bardzo mi się podoba;) To dla takiego jak ja impreza;)


    @Nosty ale w jamach nie trzeba pisać koniecznie w asm. Przydkładowo Turbo BASIC XL powinien wystarczyć do większości rzeczy.
    Przykładowo ja gdybym chciał zrobić coś lepszego w Action! również potrzebowałbym więcej czasu, więc nie ma co. Jak rozumiem autorzy chcą dobrej zabawy, a jeśli tak to nie jest istotny język programowania (poszerza to też zakres osób które mogłyby się w to bawić).
    ...no ale niech się wypowiedzą pomysłodawcy ;)
  1.  
    Popieram inicjatywę. Dorzucę od siebie kilka LDA/STA jeśli termin przypasuje :)
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    Jeżeli chodzi o code-jam, to oczywiście że język dowolny :D
    I to wspomniane wyżej kilka godzin to było rzucone od tak - można to oczywiście rozciągnąć na 2 dni jak będzie taka potrzeba/plan. Pomysł jest w powijakach i właśnie dlatego liczymy na waszą pomoc, doświadczenie i porady.

    Code-Jam może być osią całej imprezy, a dookoła byłyby jakieś prelekcje, prezentacje (chociażby tych niedokończonych pomysłów) oraz jakaś wystawka sprzętu dla postronnych.

    Mi zależy głównie na wymianie doświadczeń i mobilizacji ekipy. Sam mam kilka rozgrzebanych zajawek, do których brakuje mi albo umiejętności, albo cierpliwości albo zwyczajnie pomysłu co dalej. A takie spotkania to dobra okazja, żeby popchnąć takie rzeczy, albo wejść z kimś we współpracę... itd.

    Słyszałem też że TDC ma podobno jakiś niedokończony projekt, czy tam dwa :D
    • 11:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    Super pomysł!

    3mam kciuki.
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Nov 2016 zmieniony
     

    bocianu:

    Słyszałem też że TDC ma podobno jakiś niedokończony projekt, czy tam dwa :D

    To są jakieś pomówieniaa!
    Ja rozumiem 200, ale dwa, też coś :D

    bocianu:

    Sam mam kilka rozgrzebanych zajawek, do których brakuje mi albo umiejętności, albo cierpliwości albo zwyczajnie pomysłu co dalej.

    Bardzo chętnie doradzę, bo lubię oglądać czyjeś projekty, a co do doradzania to mam wiele pomysłów.
    • 13:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Tak jak wymyślił Bocinu: osią spotkania ma być JAM-GAME-SESION, myślę że 12 godzin wystarczy, bo nie będzie miał kto przyjść na wykłdy;) dajcie znać jak to wygląda na tego typu imprezach 8bitowych, ile tam jest czasu, jakie warunki, jaka forma osateczna pracy (emu, real-hardware)?

    Jeśli chodzi o miejsce to w Krakowie jest kilka pomysłów, na razie się orientuję bo wielkościowo są bardzo różne, są takie na 10-20 osób ale można też podziałać w kierunku 100 osób:)

    TERMIN: jeśli do końca roku się zdecydujemy i oszacujemy liczbę osób, powinno udać się zorganizować imprezę na kwiecień (choć wtedy jest Forever), jeśli nie, to wrzesień/październik (po Ironi, przed SV-jeśli bedzie).

    Oczywiście to impreza 8bit więc postaramy się ściągnąć ludzi od Spectrum/Timex/ZX, Commodore, Amstrad, inne platormy 8bit.

    Zastanawiam się czy przy okazji takiej imprezy mogą/powinny pojawić się tematy muzyczne, no bo gra bez muzyki jest jak Polska bez króla;)
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Ja bym chętnie na coś takiego poszedł, pomimo tego, że nie mam zielonego pojęcia o programowaniu na Atari :)
    Tylko czemu te wszystkie imprezy tak daleko od centrum robicie.... i ponawiam pytanie - bo tu pada już kolejnych parę nazw imprez. Jest jakiś kalendarz? Cuś kolwiek?
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    @mav, jeśli nie masz pojęcia o programowaniu, możesz do gry zrobić grafikę lub muzykę. A programowanie nie jest trudne, zawsze możesz zacząć!;)

    Kalendarz imprez jest na głównej stronie Atarionline, tyle że właśnie zakończyła się ostatnia w tym roku impreza, więc jest pusty...
    • 16:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Ogarnijcie terminy bardziej późno wiosenne - wczesno letnie. Wtedy jest mało imprez.
    • 17:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime22 Nov 2016 zmieniony
     
    Fajny pomysł - jestem za:)
    Nawet wersja bardziej kameralna (te 20 osób) mi się bardziej podoba:)
    24h game session to by było coś!

    edit:
    a może co byście powiedzieli na takie coś - zrobić takie coś parę tygodni przed np: Wapniakiem. Gry powstałe na tym game-jamie (fajny rym:P) niebyły by publikowane (chyba że autor(ży) chcą inaczej) i można by je później dopracować i wystawić na Wapniaku?:)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    no... bardziej mi sie podoba
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Nov 2016 zmieniony
     

    mav:

    Ja bym chętnie na coś takiego poszedł, pomimo tego, że nie mam zielonego pojęcia o programowaniu na Atari :)


    Nie bądź taki skromny :)
    Planet Walker

    Takimi rzeczami warto się pochwalić :)
    • 20: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Mi się tego typu imprezy podobają, choć uczestniczyłem tylko jako widz - po długiej przerwie w pisaniu niestety trzeba sobie wiele przypomnieć i w takim tempie to by mi się nie udało.

    Pomysł z połączeniem z innym zlotem wydaje mi się jednak chybiony, gdyż gry mają być na określony temat, a game jam kończy się prezentacją - publikacją - aby umożliwić sprawdzenie gry w działaniu (powstają również gry w które można grać po sieci) i głosowaniem, do tego zloty mają to do siebie, że produkcje są na konkretny sprzęt, a game jam jest multiplatformowy. Oczywiście można takie gry później dopracować, a kwestia ich późniejszego wystawienia w innym konkursie pewnie powinna być objęta regulaminem GJ.

    BTW: Już jest zapowiedź GGJ 2017: ->link<- gdzie można programować na dowolnym sprzęcie, również 8-bitowym - gdzie nas w poprzednich latach reprezentowali głównie TDC i Sikor.
    • 21:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    No ale kto powiedział że musimy się wzorować na innych imprezach?:) Przecież reguły można wymyślić inne niż do tej pory - to sprawa tylko zależna od Szanownych Organizatorów. To od razu proponuję nazwę dla spotkania: "graWitacja - wspólne tworzenie gier przy piwie na Wapniaka". :D Jakby wypaliło można by zrobić także np: przed Ironią czy innym party:P
    Wydaje mi się że mogłaby być fajna zabawa - lepiej się tworzy we wspólnym gronie, z domieszką rywalizacji, gdzie można przy okazji pogadać i nauczyć się nowych sztuczek, czy to w ASM, Basicu, Action, RMT, G2F czy w czymkolwiek innym. Taka wspólna mobilizacja:)
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    nie wiem, ale nie sadze zeby w ciagu 24h ktos zakodowal gre od zera (pewnie sie da). gdbym w tym uczestniczyl to moze udaloby mi sie stworzyc przynajmniej szkielet i ... wlasciwie to by mi wystarczylo :), jak ktos potrzebuje rywalizacji to prosze bardzo, nie mam z tym problemu, moge posluzyc za mieso armatnie, dodatkowo posluchalbym jak ktos inny rozwiazuje problemy, jak dochodzi do rozwiazan, czego uzywa, jaki ma model pracy. na to bym sie pisal. co do wyboru tematu do zakodowania nie mam zdania.
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    larek - dzięki, ale obaj wiemy, że to zupełnie dwie różne bajki :)
    Zresztą jak widać tutaj po forum, moje "osiągnięcia" nie mają tu żadnego znaczenia i nie ma zainteresowania :)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Pomysł zaiste zacny ,jednakże wątpię by znaleźć tyle chętnych osób by powstały "zespoły" ludzie nie mają takiej fazy na retro kodowanie ,takich osób jest niewiele a ci co chcą coś robić to jeżdżą na zloty i coś pokazują ,takie warsztaty to można by na jakimś większym zlocie zorganizować jednakże z obserwacji wiem że zazwyczaj takie przedsięwzięcia z góry są skazane na porażkę bo ci co jeżdżą to chcą grać,bawić się i glosować a nie siedzieć i kodować.Moim zdaniem nie znajdziecie wystarczającej ilości osób chętnych .
    @bocianu
    możesz mi napisać czemu się gniewasz ,nie odzywasz ? .

    Ps . Od jakiegoś czasu ja z kolegą budujemy salon retro w starym schronie/bunkrze którego kolega jest opiekunem ,będą tam też organizowane retro zloty -Atari ,Nes(pegasus)C64,Zx,Amiga,Mega Drive,PSX,N64 i dwa automaty.
    • 25:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    @Irata4: a mi się pomysł im dłużej zastanawiam, tym bardziej podoba. Właśnie o to chodzi tutaj żeby to nie było typowe party - a taki jam jak pisano wcześniej. Na party panuje całkiem inny klimat - dlatego nie łączył bym tych 2 zjawisk. Na party kodowanie to ZŁO:P
    Z tą ilością chętnych - to nie wiem, ale jeżeli tutaj nie chodziło by tylko o kodowanie, ale także robienie grafy/muzy + jakieś inne platformy (np. na Wapniaku często w kompotach jest Spectrum) to może by potrzebna liczba się zebrała:) Kto nie spróbuje ten nie zobaczy... do kwietnia zostało dużo czasu.. Zobaczymy co Organizatorzy powiedzą
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Nie zrozum mnie źle, ja jestem za jednakze wiem że przyjedzie malo osób .Tak jak na pierwszej Ironii .
    • 27:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    @irata4, na Ironia2k15 było mało ludzi bo w ten sam weekend był PixelHeaven:) ale Iron wytrwał i zlot przerwał i bardzo dobrze! Organizacja w toku!

    @koala, 20 osób to całkiem sporo i teraz do mnie dociera że to wąski temat ale bardzo fajny i jeśli uda się ściągnąć ludzi od ZX, C=, A/SCH to będzie petarda! Sam chciałbym zobaczyć (@xxl) jak ktoś inny "to robi", jakie ma narzędzia, jak pracuje, jeśli się uda ja startuję w w TBXL, mam jakieś nikłe pojęcie o tym języku i wciąż nie mogę pojąć tablic;)

    Połączenie z innym party tak średnio widzę ale możemy tak skonstruować regulamin że prace biorące udział w dżemie, mają status "not published" więc są legalnie do dokończenia i wykorzystania na innym zlocie/compo, co nie zabrania nagradzania twórców dżemów:)

    @tdc, masz największe doświadczenia razem z nosty-m w dżemach growych, będziemy męczyć!

    Nie zapominajmy że potrzebni są też GRAFICY I MUZYCY! albo przynajmniej tacy którzy potrafią odróżnić hiRES od VBXE (hahaha) i chiptune od sampla;)

    Po cichu liczę że ktoś zakoduje coś na VBXE, tdc tam jest legalne 256 kolorów więc strzelanka może być przepiękna!:)

    @larek, próbowałeś coś robić w TBXL na VBXE? da się to ogarnąć jakoś?
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Nov 2016
     
    Pomysł multiplatformowego "Game Jam 8-bit" bardzo mi się podoba.
    Uważam, że przy odpowiednim rozreklamowaniu spokojnie zbierze się kilkudziesięciu uczestników, a wręcz może być więcej chętnych niż miejsc. Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było.

    Zwracam tylko uwagę, że game jam to organizacyjnie wyzwanie "oczko wyżej" niż zwykły atarowski zlot. Tzn trzeba zrobić wcześniej zapisy, zadbać by każdy miał miejsce do pracy (stół, krzesło), zapewnić internet, miejsce do odpoczynku itd. Mile widziani są oczywiście też sponsorzy i nagrody :)
    W tej chwili jamów jest dużo, standard imprez bardzo się podniósł i organizacja typu "mam kawałek dachu, róbta co chceta" nie przejdzie.

    @Koala: "No ale kto powiedział że musimy się wzorować na innych imprezach?:) Przecież reguły można wymyślić inne niż do tej pory"

    Reguły można mieć inne, ale wzorować się warto, bo można nie wyważać otwartych drzwi i uniknąć błędów.
    • 29:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Nov 2016
     
    @nosty, dzięki za info i "sprzężenie zwrotne":) to cenne uwagi, żeby impreza się nie "rozmydliła" między graniem i programowaniem.

    A taki pomysł (wzorem startup-festów) żeby każda platforma miała "mentora" czyli kogoś kto będzie czuwał nad grupami, dawał dobre słowo itp. A może szkoda tego mentora trzymać bo lepiej żeby programował:)

    I kolejna sprawa: może lepsze od "mentorów" będą burze mózgów, np. co 2-3 godziny gwizdek-stop i mind-refresh czyli konsultacje miedzy wydziałowe, net-working, piwo, tiger, kawa, gadanie (pół godziny max) i powrót do klawiatur (to też wzorowane na startup festach).
  2.  
    ładny i zgrabny pomysł :)brain stromy w tym srodowisku wskazane..bedzie was mozna obserwowac za szyby?? zeby nie przeszkadzac ,albo zeby którys z was krzywdy nie zrobil obserwujacym zbyt natarczywie ;)?? ja tam lubie was obserwowac :) w waszym srodowisku:)
    • 31:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Nov 2016
     
    @triplex/blasph/kolego_od_zastanawiania_sie_nad_sensem_matrixa, a po co zza szyby? Środowisko przyjazne tez dla grafików! Wpadaj, miejsce w zespole znajdziesz, myślę że w niejednym:) poza tym nie skończyliśmy rozmawiać:)
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    @triplex aka blasph: Pewnego razu wielki konstruktor Trurl skonstruował maszynę, która robiła wszystko na literę N. Sprawdź co się działo kiedy maszyna zrobiła Naukę :) To samo będzie za szybą :P
  3.  
    KK sie dał podglądać jak robił chiphead'a dzieki mu za to i nie pogonił nawet żarliwie objaśniał!!!:)..panie nauka ma wiele imion nie bądźmy monotemato dramato trytosratytatysferyczni okej?? ;) dzieki KriS za zapro :) rozmowe to mysle ze dopiero zaczęlismy ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 Jan 2017
     
    Hej!

    Ruszyła oficjalna strona Grawitacji:
    ->link<-

    można się zapisywać.

    Szukamy też sponsorów - więc gdyby ktoś chciał pomóc to kontaktujcie.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jan 2017
     
    no to fajnie , zadzwoń do mnie to porozmawiamy ,miałbym coś na nagrody .
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Jan 2017
     
    sie zapowiada 6502Chlosta
    • 37: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Jan 2017
     
    No i super :)
    Wrzucajcie na fora, na grupy FB i lista szybko się wypełni.

    Jedna uwaga: na takiej imprezie zawsze jest ograniczona liczba miejsc. Choćby dlatego, że każdy musi mieć do dyspozycji kawałek stołu i krzesło. I teraz:
    - liczbę miejsc podaje się jawnie na stronie rejestracji.
    - jak miejsca się skończą to robi się listę rezerwową.
    - opłatę za wjazd pobiera się z góry - jest to pewne (niewielkie) potwierdzenie, że ktoś przyjedzie
    - należy udostępnić też mechanizm wypisania się, gdyby ktoś zmienił zdanie / nie mógł przyjechać.

    Po co to wszystko? Bo jak ktoś jest poza listą to nie ma sensu żeby przyjeżdżał (jako uczestnik). A z drugiej strony trzeba zminimalizować ryzyko, że zapisze się masa ludzi a przyjedzie 50% z nich, a ci z listy rezerwowej zostaną na lodzie.
    • 38: CommentAuthormarekp
    • CommentTime13 Jan 2017
     
    Liczba miejsc: 30
    Opłata będzie uiszczana w gotówce przy wejściu.
    Więcej szczegółów podamy po poniedziałkowej naradzie :-)
    • 39:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Jan 2017
     
    dodam jeszcze tylko od siebie 3 grosze:

    - systemu wypisywania się nie robimy, jeżeli ktoś rezygnuje to musi nas poinformować mailowo. Nie zakładamy, że będzie dużo takich sytuacji

    - lista rezerwowa będzie tworzona jak zapełnimy główną ;)
    na razie się nie martwimy.

    - mamy już pierwszego sponsora nagród rzeczowych!
    • 40:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jan 2017 zmieniony
     

    marekp:

    Opłata będzie uiszczana w gotówce przy wejściu.

    Zbieranie do puszek kojarzy mi się z KODem :D :D
    • 41:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Jan 2019
     
    No hej.
    Z radością informuję, że Grawitacja odbędzie się także w tym roku!
    I znamy już termin: 5-7 kwietnia 2019

    Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestrowania się na stronie imprezy:

    ->link<-

    Ilość miejsc ograniczona !
  4.  
    Do zobaczenia :)
    • 43:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Mam nadzieje że mnie nie zjecie za linkowanie do innego portalu, ale naprawdę zajefajne zaproszenie:
    ->link<-

    Także w imieniu całego zespołu serdecznie zapraszamy!
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Będę :)
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2019 zmieniony
     
    Tak,tak,na miarę Wiedźmina w 36h i na A8,dobry ubaw.W robocie się przy kompie nasiedze,wolę w domu pograć.Tym bardziej że spotkanie głównie z naciskiem na koderow,o grafikach,muzykach prawie żadnej informacji w tym linku z G.N.G
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Nacisk na koderów, bo przy komputerach 8-bitowych kluczowa jest ta pozycja, a nie grafika czy muzyka. Bez kodera nawet najlepszy grafik czy muzyk nie uratuje ani nie stworzy gry, ale bez grafika czy muzyka gra z dobrym kodem też może być dobra. Dopiero od maszyn 16-bitowych wzwyż te proporcje się zmieniają, udział oprawy w grze staje się znacznie ważniejszy. A na współczesnych mobilkach czy konsolach, przy uniwersalnych silnikach jest już odwrotnie - to oprawa wręcz decyduje o sukcesie gry. Parafrazując znane wyrażenie, pogódź się z tym albo giń! :D
    • 47:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Irata4: no chyba z deka przesadzasz... w wynikach z 2017 i 2018 roku są wymienieni wszyscy z drużyn, bo Grawitacja jest dla drużyn właśnie aby robić grę zespołowo. Chyba że chcesz zatrolować to Ci sie udało:)
    ->link<-
    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    nie wiem , ale mnie od zawsze podobały się ładne gry :Druid,Draconus,Zybex,Miecze Valdgira,Misja ... i inne ,dwie kreski i kropka to nie dla mnie .
    Mylisz się , gracze nie są głupi , oprawa jest ważna ale nie najważniejsza , akurat siedzę w grach od lat i w tej kwestii niewiele się zmieniło , owszem ,grafika zaliczyła niewiarygodny progres i gry stały się nieco łatwiejsze by trafić do jak największej liczby odbiorców ,ale nie zapominajmy że dobra grafika,dźwięk również intensyfikują doznania płynące z gry i to także tyczy się gier starych(Draconus) ,nawet doszło do tego że gra może być lekką opowieścią ,dziełem sztuki jak" Journey " niosącym niesamowite pokłady emocji,ale grafika nie decyduje o sukcesie gry Limbo,Inside to przecież nowe tytuły ,albo taki Horizon co prawda dobrze się sprzedał ale w opiniach graczy jak i serwisów nie dorasta do pięt takiemu Wiedźminowi czy Nier Automacie ,również dobrym przykładem jest gra REZ,albo Polski SUPER HOT gdzie grafika jest praktycznie symboliczna ... Więc jak widać jedno nie może obyć się bez drugiego czy kiedyś czy też teraz , chyba że oczekujemy pozycji na miarę PONGA.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2019 zmieniony
     
    @koala , pisałem o tym
    : "Zapraszamy na Grawitację czyli krakowski 36 godzinny maraton programowania gier połączony z dobrą zabawą! Interesujecie się 8-bitowym graniem lub programowaniem? A może jesteście domorosłymi programistami piszącymi do szuflady proste gry, których boicie pokazać się światu? Oczywiście na swoim ulubionym retro komputerku z przeszłości. Możliwe, że marzycie o stworzeniu ponadczasowego hitu na miarę River Raid, czy Defendera, albo małobitowego odpowiednika Wiedźmina? A może najzwyczajniej chcielibyście spotkać innych miłośników 8-bitowych komputerów i poznać sympatycznych twórców gier na Atari XL/XE, Commodore 64 czy inne retro systemy? Zapraszamy w takim razie do Krakowa na najnowszą odsłonę GRAWITACJI!"

    O muzykach i grafikach ani słowa .
    • 50:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Irata4: Nie jesteśmy autorami tego artykułu, więc to nie do nas - możesz skomentować ten artykuł na RetroNaGazie. Ale widzę że Twoja dusza została urażona. Tak więc chciałem z tego miejsca zaprosić Cię jak i wszystkich muzyków/grafików którzy tworzą coś na 8bit i na Pico8 na przyjazd na Grawitację w ten weekend!