atarionline.pl Książki SOETO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime12 Jun 2017

Biblioteczka Atarowca... ;)
    • 2:

CommentAuthorzbylu
    • CommentTime12 Jun 2017

Pięknie to wygląda. W jakim okresie czasu chcesz wydać pozostałe książki?
    • 3: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime24 Jun 2017

Zbylu, czas przygotowania jednego tytułu to ok. 2-3 miesiące. Jeśli zainteresowanie będzie duże, mogę wziąć kogoś do pomocy, ale znów będzie "że za szybko i nie ma czasu kasy uzbierać..."
    • 4: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime24 Jun 2017

Cały czas dostaję od kogoś informacje, że przegapił wątek z książkami. W takim razie dla podsumowania:

Dostępne jest jeszcze kilkanaście sztuk Asemblera 6502 J. Ruszczyca z dodatkami o nieudokumentowanych rozkazach oraz programowaniu w środowisku WUDSN (Montezuma, XXL, 0xF) - cena 89 zł

Obecnie zbieram zamówienia i wpłaty na Poradnik Programisty Atari (W. Zientara) z dodatkami o xBios (XXL) oraz dokładny opis 1kb gry napisanej w asemblerze (Montezuma). - cena w przedsprzedaży 89 zł (orientacyjny czas ukazania się to sierpień 2017)

Szykuję także pomału do wydania Atari Basic W. Miguta, Commodore Basic K. Dybowskiego i wiele innych tytułów. Można składać deklaracje chęci zakupu już teraz. Od liczby deklaracji zależeć będzie nakład, cena, a także fakt, czy w ogóle dany tytuł się ukaże. Tradycyjnie: zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu
    • 5: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime23 Sep 2017

Ponieważ wciąż dostaję zapytania o datę wysyłki Poradnika Programisty Atari oraz kiedy będą przedpłaty na inne książki, pora na mały update:
    1. Poradnik Programisty Atari nie jest jeszcze skończony. Lada moment otrzymam materiał dodatku o pisaniu gry od Montezumy. Wtedy dokończę skład i pokażę pierwsze rendery książki. Bardzo przepraszam za to opóżnienie, ale mam nadzieję, że wszystkie osoby, które się zapisały i zapłaciły - wybaczą mi to opóźnienie. Zapewniam, że warto czekać! Książka będzie naprawdę ciekawa.
    2. Atari Basic - na razie nie ma przedpłat, zapisów, ani terminu wydania - mogę tak z przybliżeniem podać, że będzie to luty 2018, ale jak życie pokazuje - pewnie się przesunie.
    3. To samo dotyczy innych pozycji.

Naprawdę robię wszystko, aby te pozycje ukazały się jak najszybciej. Ale z drugiej strony, jeśli będą ukazywać się w odstępach np. dwumiesięcznych, to niektórzy powiedzą, że za szybko, bo nie dają rady uzbierać kasy na nie...
    Mam jednak nadzieję, że uda mi się wydać wszystkie pozycje w rozsądnym terminie.

I jeszcze jedno: jeśli osoby, które wpłaciły, uznają, że nie chcą już dłużej czekać - zwrócę wpłatę. Ale jednocześnie chcę poinformować, że dzięki przedsprzedaży kupujecie taniej, bo książka rozrosła się sporo - sam dodatek Montezumy ma kilkadziesiąt stron i to w kolorze. Jej koszt wydania jest o wiele wyższy niż zakładałem - dlatego gdy się ukaże, będzie dostępna w wyższej cenie.
  1.  
    Jakby co, to ja wybaczam :)
    • 7:

CommentAuthorEnjo
    • CommentTime23 Sep 2017

Wszystko ok. Na dobre trzeba poczekać.
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime10 Nov 2017 zmieniony

Książka "Poradnik Programisty Atari" ukaże się 5 grudnia - ze sporym opóźnieniem, ale warto było czekać! Wprawdzie musiałem usunąć dodatek o xBios (ukaże się wraz z innym tytułem), ale za to dodatek o pisaniu gry, autorstwa Marcina "Montezumy" Sochackiego jest po prostu świetny! Zajmuje 50 stron w kolorze! Cała książka liczy 320 stron. A jak się zapowiada...? Oceńcie sami. (Szukających błędów spieszę poinformować, że to są rendery i przy eksporcie z InDesigna czasem coś się rozjedzie, więc nie oznacza to, że tak będzie w druku)

Osoby, które jeszcze chciałyby się załapać na niższą, przedsprzedażową cenę, proszę o wpłatę kwoty 89 zł plus wybrana przesyłka (14 zł Poczta Polska, 19 zł kurier UPS) na konto:

Retronics
    Olchy 41/1
    05-506 Magdalenka
    56 1140 2004 0000 3102 7434 1496

oraz o przesłanie na zamowienia(małpa)retronics(kropka)eu adresu wysyłkowego.
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Nov 2017

Mocne i fajnie, że jest wartość dodana w postaci dodatku i poprawek.
    • 10: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime4 Dec 2017

Chciałbym niniejszym bardzo przeprosić oczekujących na książkę Poradnik Programisty Atari. Drukarnia się nie wyrobiła, nie będzie jej na SV, nad czym ubolewam. Mają ją finalnie dostarczyć do mnie do 20.12. W związku z tym, że chciałbym ją dostarczyć wszystkim na święta, będą wysyłane kurierem UPS - wszystkie bez wyjątku - nawet do tych osób które prosiły o pocztę polską. Jeśli ktoś z jakichś przyczyn nie chce kuriera, proszę o informację.
    Na osłodę udostępniam fragment rozdziału i dodatku Montezumy. Do pobrania tu:

->link<-